Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1428 - Rosice


Popis

Rosický zámek byl vybudován přestavbou gotického hradu na přelomu 16. a 17. století. Roku 1907 byly Rosice povýšeny císařem Františkem I. na město a byl jim udělen městský znak.

Mapa

Navštívil jsem Rosice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum, Palackého nám. 45, Rosice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Rosice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-venkov
Poloha:
49°10'56.74"N 16°23'9.93"E
Hodnocení:
2.778
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1428 - Rosice


11.09.2021 - dostupná bez problému
09.07.2021 - dostupná bez problému
02.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lenka Batková
Lenka Batková
známka v infocentru
Známku jsme zakoupili v infocentru.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v infocentru.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka je dostupná i v RIC Zastávka na nádraží.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známka zakoupena přímo na zámku. My jsme měli průvodce a ten byl taky velice příjemný. Prohlídka se trochu protáhla. Zámek moc pěkný. Jsem nadšený z každého zachráněného zámku.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ v IC
Známka zakoupena v IC na náměstí
 
Pezra
Zámek
Krásný zámek o kterém jsem ani netušila, že je přístupný veřejnosti, velice příjemný a ochotný personál, všechny dámy( průvodkyně, pokladní....) byly prostě úžasné. TZ bez problémů na pokladně zámku.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Rosice
Na zámku jsem byl 9.7.2015 a musím poděkovat průvodci, že pro mě samotného udělal prohlídku.
Nevím, proč je tak krásný zámek o prázdninách opomíjený... Otevírací dona dle internetu, vstupné 80,- Kč. Turistickou známku jsem kupoval raději v IC.
 
Martin Landa
Martin Landa
8.8.2015
TZ dostupná na zámku, kde jsme jí zakoupili se vstupenkami na prohlídku. IC ve svátek a o víkendu jako správné IC zavřené. Kousek od IC úžasná cukrárna s venkovním posezením a příjemnou obsluhou, a opravdu velmi chutnými zákusky, zmrzlinou a posezením na zahrádce.
 
Kadlík Voprcálek
Kadlík Voprcálek
TZ
obě známky zakoupeny v KIC, už má otevřeno i o víkendech. Sympatický zámek, zrovna probíhala burza "starožitností".
 
Zero
v sobotu, 22.7. na zámku TZ neměli, ale v rámci rosických česnekových slavností bylo otevřeno místní KIC, kde se dá známka pořídit. Obyčejně však KIC o víkendech nefunguje.
 
Vojta Kudláč
Známku na pokladně zámku stále nemají.
 
majka
Známku nedostupná. Na zámku ji nemají, prý si ji IC chce prodávat samo. IC má otevřeno jen ve všední dny.
 
Alena
V sobotu probíhaly v Rosicích na nádvoří zámku Česnekové slavnosti, kde byla spousta lidí, probíhaly prohlídky zámku. Dalo by se očekávat (a bylo to sděleno i na pokladně zámku), že když je tu taková akce, bude Kulturní centrum, kde se prodává TZ otevřeno, že by byli sami proti sobě, když je ve městě tolik lidí. Bohužel, bylo zavřeno, nechápu... TZ by se měla prodávat na více místech, především na zámku a pak v nějaké restauraci, které bývají otevřené i o víkendu. Opravdu nechápu, když se TZ prodává jen na jednom místě, kde je otevřeno pouze v pracovní dny, vždyť na výlety se jezdí právě o víkendech!!!
 
kamil
Na zámku se již známka prodavat nebude jelikož se prý nepohodl zámek s infem.. tudiž lze sehnat pouze ve všední dny v i centru
 
Léňa
V sotobu jsme byli v Rosici -JM kraj, když jsme chtěli zakoupit TZ na zámku v pokladně, jak je i uvedeno v seznamu TZ, tak nám pán v pokladně sdělil, že je již neprodávají, jen v IC. IC je v sobotu odpolko zavřené, takže bez šance. Bylo by dobré kdyby TZ byly třeba v restauraci, která je odpolko otevřená. Vždyť turisti jezdí i o víkendu a mimo sezonu.
 
Profesor
Svátek je sice svátek, ale druhý den jsem měl cestu kolem, tak jsem se zastavil a známku koupil v KIC naprosto v pohodě. A navíc mají od 14.9.2009 novou známku č. 1689 - Kaple Nejsvětější trojice. Rovněž bez problémů.
 
Profesor
Svátek je svátek
28.9.2009 - kulturní a informační centrum zavřeno!
 
Roman Vagner
Známku jsme zakoupil přímo na zámku. Nyní otvírací doma od 9-17 http://zamek.rosice.cz/ . Prohlídka každou celou hodinu, která trvá necelou hodinu. Provází se od 2 a více lidí ve skupině, já tam byl jedinej, v 9:30, takže jsem jen koupil známku a odešel. Volně přístupná zámecká zahrada podle směrovek (nic moc- jedna cestička a všude nepořádek). Vnitřní část přístupná při prohlídce či domluvě. KIC se nachází na okraji náměstí, blízko od zámku (cca 200m) otvírací doba: PO-PÁ 9:00-12:30 a 13:00-17:00. Já jsem přišel od žst, po dlouhých schodech a vyšel na náměstí, téměř naproti KIC.
 
Fana
Známku jsem koupil v KIC na náměstí, a to dokonce mimo pracovní dobu. Velmi ochotný a příjemný pán, co mě obsloužil. Na zámku byla zrovna svatba, takže byl zavřený. Ještě se tam vrátím.
 
Radek
Omlouvám se za výše uvedené tvrzení o předraženosti známky, odklikl jsem omylem špatnou položku. TZ byla dne 24.5.2008 dostupná bez problému přímo v pokladně zámku. Na to, jak byl zámek v minulosti zdevastovaný, se jej daří pomalu městu opravovat a restaurovat. Samozřejmě všechno je o dostatku peněz. Věřím, že Rosičtí budou dále pokračovat a za nějakou dobu se jim podaří uvést zámek do určitého stavu. I v současnosti však samozřejmě stojí za zhlédnutí.
 
MíraPrůša
pohoda a klid
Tak zámek je zas kousek opravený. Konečně se mi povedlo nafotit i historický můstek přes říčku Bobravu. Známku jsem koupil na zámku, návštěvu doporučuji a obzvláště až bude historické klání o srdce dívek a paní!!!
 
hynek
Známku jsem zakoupil TIC na náměstí.Příjemná paní a známek dosyta!
 
Markétka
pro Fredo atd.
Krasny zamek byla jsem tam když ještě neměl znamku a jen tak orientačne pro ty co neví kde leží tak je to Brna a ne v Praze jak si nekteří myslí!!!!!!!! Krasné zažitky při sbírana TZ.
 
milosh
oprava! dostupná bez problémů 22.11.2007
 
milosh
Íčko otevřené denně do 18:00, tak to má být.Je hned vedle zámku, který je samozřejmě zavřený, ale od dubna zase otvírá. 8.12. je na nádvoří velká středověká slavnost.
 
Míra Průša
Hurááá
Tak konečně po těch letech čekání... Hned při první příležitosti pádím pro placku a na starobrno...
 
Marek
není, a konečně známka vyšla, zámek, který je přístupný a musel tak dlouho čekat na známku
 
Fredo
A není to náhodou v okrese Praha-západ?
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek