Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1583 - Rotavské Varhany


Popis

Rotavské Varhany jsou součástí třetihorního vulkanického pásma, které protíná severozápadní Čechy od severního Bavorska do Polska.

Mapa

Navštívil jsem Rotavské Varhany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Sídliště 721, Rotava (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
KIC, nám. T. G. Masaryka 1782, Kraslice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRUŠNÉ HORY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Sokolov
Poloha:
50°18'12"N 12°33'17"E
Hodnocení:
2.92
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1583 - Rotavské Varhany


07.06.2024 - dostupná bez problému
09.05.2024 - dostupná s menšími problémy
13.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Byla trošku potíž dostat se do budovy MÚ v Rotavě, i v provozní době bylo totiž zamčeno, zvonek nikde. Jakmile jsem byl uvnitř, pořízení známky nebylo problémem, v knihovně vlevo od vstupu.
K varhanům vede pěkná naučná stezka.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka v ic Kraslice i s nálepkou jinak místo super ani jsem netušil že jich je u nás více tohle je třetí co jsem viděl díky známkám.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Rotavské varhany
K Rotavským varhanům jsme došli po stejnojmenné naučné stezce z okraje Rotavy. Známka zakoupena v IC v Kraslicích.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
14. 7. 2020
V Kraslicích v íčku jsem koupil známku a vydal se k Varhanům. Byli jsme na kolech. Cesta byla docela do kopce. Ale cyklostezky jsou u nás luxusně značené, nebyl problém toto místo najít. Jen pro označení místa "byl jsem zde" se musíš vrátit zpět do Rotavy. Jsou tam totiž zaznačené souřadnice prodejního místa a né Varhanů.
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ Rotavské varhany
TZ zakoupena v KIC Kraslice za 30 Kč. Nádherné místo, které stojí určitě za návštěvu. Ticho, klid, pohoda. Při troše odvahy se dá dojet autem až k varhanám, ale jinak je tam zákaz vjezdu. Pěšky asi 2,3 km po lesní silnici. Trošku hůř značeno z Rotavy. Z ostatních směrů nevím. Doporučuji podívat se i do Šindelové, kde nadšenci zachraňují huť - nádhera.
 
Alexandr Arabadžiev
Alexandr Arabadžiev
Známka
dnes zakoupena v IC v Rotavě za 30kč;)

dále dostupná bez problému v KCI v Kraslicích ;)

Pozor: otevřeno pouze Po = Pá
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Rotavské varhany
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou Rotavských varhan zakoupeny v Kraslickém infocentru na náměstí T.G. Masaryka. Infocentrum má celoročně otevřeno i v sobotu do 11:30 hod. Před prohlídkou varhan jsme se prošly i po Kraslicích, které mile překvapily a je škoda, že tohle město nemá ještě svojí známku. V Kraslicích je pěkný kostel, upravené centrum a hodně zajímavá stavba bývalých jatek, které jsou po domluvě přístupné. Teď k varhanům, k nim se dostanete po značené naučné stezce z Rotavy. Cesta lesem je nenáročná a k varhanům dorazíte klidnou chůzí za pár minut. Na podzim zde nepotkáte ani živáčka tak o to více si místo vychutnáte. Varhany jsou opravdu nádherný, kousek od nich je sezení a informační tabule. Návštěvu doporučuji.
 
Wenzel
Rotavské varhany
Známka zakoupena v rotavském infocentru, ale krom toho jsem později zjistil, že ji mají i v infocentru Kraslice, a to za 28kč. Cesta k varhanům je kapitola sama pro sebe. Nejkratší cesta je asi od místního kostela, který jsem vybral za výchozí bod. Nicméně se značením to není nikterak valné, člověk musí spoléhat především sám na sebe a na to, jak se předtím podíval do mapy. Nyní se pokusím nějak solidně popsat cestu pro ty zvás, kteří se na varhany teprve chystáte a nechcete zbytečně bloudit. Jak již jsem napsal, vycházeli jsme od místního kostela, kolem něj se jde z kopce dolů až k hlavní cestě. Ta se přejde a po levé straně se zabočí mezi 2 domy nejblíže křižovatce, přes kterou se přechází. Pak stačí sledovat zelenou značku, která vás dovede přes most až k dalšímu domu. A tam nastává největší problém. Zelená značka je namalována až dále v lese, takže si člověk snadno položí otázku, zda jde vůbec dobře. Před zminěným domem je na sloupu podomácku vyrobený popisek s dalšími informacemi. Za tímto sloupem je nutno dát se doleva do lesa (do kopce) a pak pozorně sledovat zelené značení. Těsně před loukou je na jednom ze stromů nakreslena šipka doleva (kterou jsme samozřejmě přehlédli a k varhanům se tak dostali úplně jinudy). Když tedy odbočíte doleva, k varhanům by vás tato značka již měla nějak dovést. Každopádně varhany byste měli mít před sebou jakoby na jedenácti hodinách (je to takový zarostlý kopec, varhany jsou na něm z druhé strany, kopec tedy stačí z jedné či druhé strany obejít). Přitom má k varhanům těmito místy procházet naučná stezka....jediné značení bylo až u varhan, ale pro jiné přístupové (a mnohem delší) cesty. Ale prostor před samotnými varhany je pěkný, louka je pravidelně sekána, je tam i lavička, kryté posezení a informační cedule).
 
Wenzel
Re: Rotavské varhany
Těsně před loukou je na jednom ze stromů nakreslena šipka doleva (kterou jsme samozřejmě přehlédli a k varhanům se tak dostali úplně jinudy).

OPRAVA(ŠIPKA DOPRAVA!!!!!!!)
 
Eva Pokrývková
Eva Pokrývková
Rotava
Koupě bez problémů.
 
Pavla
Otevírací doby
TZ jsme nesehnali (MÚ měl zavřeno a TIC v Kraslicích má jen v sobotu dopoledne, v neděli zavřeno), ale výlet nám to rozhodně nezkazilo. V okolí jsme si skvěle zahoubařili.
 
Ivo
Ivo
Stále stejné...
Koukám, že čas některé věc nemění - i po letech stále pro nemoc zavřeno, TZ zakoupena v Íčku v Kraslicích. A trefit k varhanám není zrovna nejsnadnější, když po celém "městě" chybí značení, viditelné z auta.
 
jarival
TZ 1583
TZ 1583 se dá koupit i v TIC Kraslice.
 
Corina
Známka je v infocentru úplně jinde a velmi daleko od samotných varhan. Infocentrum funguje na městském úřadě takže má otevřeno jen ve všední dny a když tam ve všední den přijdete, je pro nemoc zavřeno. Vážně skvěle dostupné získat známku :(
 
milionovej kluk
Známka
Známka zakoupena v IC Kraslice.
 
Libor
02.04. TZ dostupná v IC v (nové) Rotavě, ochotná paní mi dala celou řadu dalšího materiálu a dokonce nakreslila mapku, jak se dostat k varhanům - autem a pak cca. 2 km pěšky - nicméně líní a pohybově omezení se mohou dostat autem až úplně k varhanům po pěkné lesní cestě - stojí to za to
 
Tereza Miklová
Prodej turistické známky
Turistickou známku no.1583 - Rotavské varhany je možno zakoupit také v Kulturním a informačním centru Kraslice, nám. T.G.Masaryka 1782, Kraslice (Kulturní dům).
 
Hana
No mám takový dojem, že drtivý to tam s turistama rozhodně není. A tak malé město nemusí mít otevřeno o víkendu. Stačí si o známku třeba napsat.
 
Mikek
Nevim jestli tam opravdu neni jine misto, kam znamku dat, nebo nad tim proste vubec nikdo nepremysli. Davat znamku nekam, kde neni otevreno o vikendu, kdy tam nepochybne jezdi drtiva vetsina turistu, je proste skvely napad.
 
Jarda Fredo
Městská knihovna a Kulturní a informační centrum Města Rotavy(rovněž sídlo Městského úřadu) Sídliště 721, 357 01 Rotavatel.: 352 350 627/628, email: informace@rotava.cz , kic@rotava.czProvozní doba: Pondělí, středa, čtvrtek: 8:00 - 17:00 hodinÚterý: 8:00 - 12:30 hodinPátek: 8:00 - 16:30 hodin
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek