Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1084 - Rotunda Pustiměř


Popis

V minulosti velmi významná obec severně od Vyškova, s částečně dochovanou románskou rotundou Sv.Pantaleona, největší u nás.

Mapa

Navštívil jsem Rotunda Pustiměř

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Penzion u Grmelů, Pustiměř 108 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Pustiměř (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Vyškov
Poloha:
49°19'32.76"N 17°1'48.03"E
Hodnocení:
2.583
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1084 - Rotunda Pustiměř


21.02.2023 - dostupná bez problému
28.09.2021 - dostupná bez problému
26.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Kostelní okrsek v Pustiměři je zajímavý. Před školou je pak panel naučné stezky s informací o historii. Vyplatí se i výlet po zelené okružní značce.
TZ jsem koupil v penzionu u Grmelů. Je asi na půli cesty mezi restaurací Adélka a obchodem Hruška, dům není označen jako penzion, poznat se dá podle tepaných siluet ptáků na fasádě. Známka za 35 Kč.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka pořízena u ochotné paní z pensionu u Grmelů za 35 Kč.
 
Pavla Zdařilová
Pavla Zdařilová
TZ
Musím koupit v Rymařově. Penzion U Grmelů asi zavřený a OÚ v neděli zavřený. V mobilní aplikaci o Restauraci Adélka ani slovo.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Re: TZ
Musela jste si splést dům. Ten prázdný jak říkáte je vedle. I já si to chvíli myslel než jsem spatřil za oknem vedlejšího domu nálepku známkového místa.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
dostupnost
Neuvěřitelných 25,- za známku v restauraci Adélka. Koupil jsem poslední kousek.
Samotná rotunda za kostelem volně dostupná, nebojte se vzít za kliku mříží, nejsou zamčený.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Zakoupena v restauraci Adélka.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v restauraci Adélka i před otevíračkou. Obsluze tímto děkujeme za vstřícnost.

Z rotundy už toho opravdu moc nezůstalo, díky blížící se nedělní mši jsme měli možnost nakouknout i do útrob kostela.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Rotunda Pustiměř
Známka zakoupena v restauraci Adélka.
 
Rotunda Pustiměř
Výlet
Na zbytku rotundy není moc k vidění. Stojí za kostelem a kaplí v moc pěkně udržované zahradě. Tak nějak nechápu, proč má takové místo známku, když ani kostel, ani kaple nebyly otevřené k nahlédnutí. Sama rotunda je opravdu jen rozpadlá zeď. Vydali jsme se zároveň na obhlídku tamní naučné stezky Melice. Opět na ní ale není moc k vidění či poznání. K zřícenině hradu jsme se nedostali, cesta vedla kolem něj a do vysokého srázu se nám nechtělo.
 
Ladislav Jurásek
Ladislav Jurásek
Známka
Restaurace Adélka to je vzorná obsluha výborné jídlo.Známek dostatek
 
JardaM
Rotunda
Po dvou letech od posledního příspěvku stále platí totéž. Zbytky rotundy zarůstají a perfektní obsluha v restauraci Adélka.
 
Kanar.21
Rotunda - opravdu jen zeď, nic zvláštního k vidění, poté však doporučuji vrátit se zpět dolů do vesnice dle šipek Adélka trefit restauraci Adélka, koupit známku a pojíst. Velmi pozorný a ochotný vrchní Vám za obvyklé ceny donese jídlo, které opravdu potěší žaludek vyhladovělého poutníka. A další bonus - sám nám nabídl možnost usazení v nekuřácké místnosti což jsme uvítali. Další věc - v nekuřácké místnosti spoustu vyžítí (hračky, kostky, koberec, tabule na kreslení atd.) pro děti, z čehož byla zase naše 4-letá dcerka nadšená. Takže hodnocení - rotunda bez Adélky - nic převratného, rotunda s Adélkou - bezvadný, víc takových míst :)
 
jirkacek
Rotunda Pustiměř
Na kopci v obci Pustiměř přímo za kostelem najdete skromný pozůstatek rotundy. V podstatě se jedná o zeď..... Kostel je zdaleka viditelný, takže by jste neměli mít problém rotundu najít. TZ zakoupena v restauraci U Adélky.Další informace, fotky a zajímavosti najdete na turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a můj turistický cíl - Rotunda Pustiměř. Dozvíte se víc.........
 
Kolchar
TZ zakoupena na Obec.úřadu a tímto děkuji za ochotu a milé rady :-)Jinak pěkná rest.Adélka má otevřeno každý den od 11 hod - mimo středu!!! Tento den však funguje OÚ.Jinak zbytky rotundy ze 12.stol. najdete za kaplí za kostelem. Místo je částečně udržováno. Býval tu ženský klášter a spočinul zde poslední Přemyslovec - biskup Jan VII. Zajímavostí místa je, že zde bylo zamýšleno vybudovat sídelní centrum, ale dějiny nakonec přály sousednímu Vyškovu. Nedaleko je hradní kopec Zelená Hora a směrem k Drysicím zbytky hradu Melice.
 
Aleš Tomica
Známka nedostupná. Restaurace "Adélka je do 16.6. uzavřena (asi dovolená).
 
Lukáš Šrámčík
Tak nám v obci změnili webovou stránku na http://www.pustimer.eu/Procházka hezká, posezení v Adélce příjemné. Ještě, že se je kde vyvětrat při delších jízdách autem.
 
Pinďa
Kostel - rotunda je zdáli dobře viditelná a není možné se k ní netrefit. K restauraci Adélka vedou šipky, ovšem může se vám stát, že jí, stejně jako já, minete. Je totiž obklopena vzrostlými stromy. Obsluha je zde velmi příjemná a TZ mají plný pulitr.
 
Tatík
Dnes byla v Pustiměři pouť, takže v Adélce, kde mají dostatek turistických známek i pohledů, sedělo hodně hostů, ale obsluha i jídlo výborné. Jinak zbytky románské rotudny sv. Pantaleona, patrona lékařů, jsou až nad velkým kostelem a krásnou kaplí sv. Anny, stojí za to vyjít až tam.
 
Marcela
Dle ochotného a milého pana vrchního z restarace Adélka jsou rotundou pouze původní základy kostela. Ke kostelu jsme se dostali, ale to bylo všechno, co jsme viděli.
 
Zuzka
Rotundu nevidno
Rotundu jsme ani neviděli, ale vůbec nám to nevadilo. Báječně jsme se najezdli v restauraci Adélka a zde jsme i bez problémů koupili TZ.
 
Jirka
Zavřený kostel
Ahoj lidi,z dálky je vidět kostel na kopci...to je ona rotunda....a i když mají mít otevřeno až do 20 hodin, okolo páté odpoledne se dostanete jedině na hřbitov.Ještě že existuje v obci hospoda Adélka,kde se dá známka koupit i v neděli..možná,že kostelník seděl zrovna tady na příjemné zahrádce...?!
 
MISA
Krásná víska - přijeli jsme asi v půl jedenácté - restaurace zavřená. Zazvonili jsme a majitejé byli moc milí
- dokonce nám dali zdarma pohled s letadlovým pohledem na vesničku a knížečku o Pustiměři a třemi dalšími. Moc
doporučuji.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek