Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 542 - Roupov


Popis

Zříceniný hradu jihozápadně od Přeštic, s dominantou komína dobře zachovalé renesanční hradní kuchyně.

Mapa

Navštívil jsem Roupov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Prodej dočasně pozastaven
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°32'15.58"N 13°15'16.29"E
Hodnocení:
2.625
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 542 - Roupov


09.08.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
30.06.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
17.05.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Tomek
Jiří Tomek
Roupov
Navrhuji dojednat prodej v místní restauraci nebo ve stánku na koupališti. Oboje provozuje stejný majitel. Jistě bych známku nerušil.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Lukáš Fiala
Lukáš Fiala
TZ
Nelze koupit, objekt uzavřen soukromým majitelem !
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Nulové značení
Ke zřícenině se sice lze dostat, ale chybí jakékoli značení. Od brány statku je nutné jít doleva a proklestit si cestu loukou a lesem a udržovat směr s pomocí mapy.cz. Prodejní místo v současné době neexistuje, ale jednoduchým řešením by mohlo být IC Přeštice, kde prodávají i ostatní známky z blízkého okolí.
 
Michal Štilec
Michal Štilec
Roupov
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde seženu TZ. Byl jsem na Roupove již asi před 8 lety a nyní je stav stále stejný.
Díky Štilec
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zřícenina přístupná volně, docela pěkná, předhradí přeměněno na statek hlídaný psy. Na bráně sice má značku turistických známek, ale není tam ani zvonek.
V obci je obchod (Coop), který prodává turistické nálepky, ale známky ne.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
je nedostupná, zvonek buďto nefunguje, nebo ho ignorují. V objektu někdo byl, ale dozvonit se nebylo možné.
 
Markéta
Pilzová
Prestoze maji na brane vyveseny stitek, ze zde prodavaji turisticke znamky. Tak nam neprijemny pan taky oznamil, ze kvuli EET jiz neprodava
 
Daniel Broukal
Daniel Broukal
Dostupnost
Navštíveno v neděli, objekt přístupný- brána otevřena. Majitelem sděleno, že kvůli EET již nebude TZ prodávat. Vypadal dosti nevstřícně.
 
Iveta
TZ
Bohužel jsme TZ nesehnali. Zvonek nefunguje a psi zrovna byli na druhé straně. Takže objednávám s ostatními co jsem nesehnala.
 
Martin Čechura
Martin Čechura
Zřícenina
Po příjezdu dlouhou alejí jsem zazvonil na zvonek na velkých dřevěných vratech a do dvou minutek paní přišla rovnou s krabičkou se známkami. Vše tedy proběhlo naprosto v pořádku. Poté jsem se vydal doleva od dveří a celý pozemek jakoby objel. Po objetí se vám naskytne příležistost rocnou do tohoto "komplexu" vejít. :) zřícenina je hezká a je tedy i volně přístupná. Doporučuji návštěvu.
 
Martin Čechura
Martin Čechura
Zřícenina
Po příjezdu dlouhou alejí jsem zazvonil na zvonek na velkých dřevěných vratech a do dvou minutek paní přišla rovnou s krabičkou se známkami. Vše tedy proběhlo naprosto v pořádku. Poté jsem se vydal doleva od dveří a celý pozemek jakoby objel. Po objetí se vám naskytne příležistost rocnou do tohoto "komplexu" vejít. :) zřícenina je hezká a je tedy i volně přístupná. Doporučuji návštěvu.
 
Václav Král
Václav Král
hrad
velice pěkná zřícenina, na statku před hradem jsme zastihli pána na zahradě a známku nám s ochotou prodal
 
Lukyn
Na apríla 2016
Nalezení zříceniny bez problému. Po příchodu k vratům kde byl zvonek nikdo neotvíral. Takže Turistickou známku jsem si nemohl zakoupit. Jinak zřícenina pěkná, volně přístupná.
 
Rudolf Agosta
Rudolf Agosta
19.7. Roupov
19.7. návštěva hradu Roupov TZ dostupná od majitele.Známek dostatek a pán ochotný.
 
HonzaB
Roupov - zkušenosti z návštěvy
Pokud jde o přístup k zřícenině, moc nerozumím, proč tu někdo píše o tom, že není možné ji normálně vidět. U brány hradu je sice na jednu stranu cedule, že objekt je hlídaný psy, ale zároveń je tu i druhá cedule s šipkou, která ukazuje,jak se podívat na volně přístupnou část hradu. Stačí obejít oplocený pozemek a dostanete se k v celku udržované zřícenině (byť některé zdi jsou opraveny převáždě pomocí cihel - trošku prasárna). V rámci prohlídky této volně dostupné části hradu se dostanete i do černé kuchyně s komínem. Už jen kvůli tomu určitě stojí za to hrad navštívit. Jinak získat zde TZ je opravdu sázka do loterie. Já měl štěstí, že zrovna pan majitel přijel autem k objektu, tak mi ji prodal, ale z toho, co zde čtu mi je jasné, že to byla spíš náhoda.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Roupov
Volně přístupná zřícenina, známka bez problémů zakoupena po zazvonění u hradní brány.
 
sumavacek
byl jsem na Roupove v patek 27.7.privezl jsem si odtud TZ meli tam jeste turiickou vizitku,pohled a razitko.zvonek funkcni i prijemna pani co mi to prinesla.
 
Mates
Známku není možné v areálu koupit. Na vratech cedule turistické známkové místo,vrata zavřená, zvonek na který nikdo nereaguje a za vraty štěkající psi. Jinak areál zříceniny byl pěkný a o známku si bohužel budeme muset napsat do Rýmařova. Škoda, že není někde ve vsi jiné prodejní místo, určitě by si to zasloužilo. Zbytečně to kazí dojem z návštěvy.
 
Zuzana
Roupov
Objekt zříceniny pěkně udržovaný, posekaná tráva, čisto... Zajímavá je možnost nahlédnout do tzv. černé kuchyně a komínem (dominantou Roupova) se podívat vzhůru... TZ jsme sehnali náhodou - na zvonění nikdo nepřicházel (krom štěkajících čtyř hafanů), ale měli jsme štěstí: opodál se nacházeli nějací muži, z nichž se z jednoho nakonec vyklubal sám kastelán :) Známku nám ochotně a s úsměvem donesl a v plastové krabici jsme jich zahlédli poměrně dostatek a nechyběl ani pohled. Návštěvu místa doporučuji, kdo se dívá pozorně, krása toho místa mu neujde... Nám návštěvu zpestřila nebojásná ještěrka, která na kameni vydržela dlouhou dobu a nevadilo jí ani to, že jsem objektiv fotoaparátu dala těsně až k ní. V klidu se nechala vyfotit a zmizela teprve potom :)
 
Marfi
Zřícenina se dá prohlédnout pouze zvenku, tráva posekána a okolí upraveno, ale známka nedostupná, na zvonění u hradní brány nikdo nereagoval.
 
Markéta
Hrad Roupov
Zase jednou jsme měli velmi rozpačitý pocit při návštěvě turistického známkového místa. Začalo to celkem sympaticky, brána hradu vypadala zachovale, ale dál už to bylo celkem tristní. Do hradu se nesmí, neboť je v soukromém vlastnictví. Pro známku se zvoní, leč ani po opakovaném zvonění se nikdo neobjevil, dovnitř se jít nedá pokud nejste otrlý - za branou zuřivě štěkající psi. Prohlídka je možná pouze zvenku - obejít zříceninu. Toť vše. Jo a známku jsme nakonec koupili, protože když jsme se vraceli, tak jsme za plotem zahlídli pána a dovolali se. Velké zklamání, nechápu systém přidělování známek, ani zajišťování dostupnosti známky pro nás turisty!!!
 
Romča
Hrad Roupov
Dne 21.5.2011 jsme se opět vypravili na hrad Roupov. Návštěva byla tentokrát mimořádně úspěšná. Viděli jsme mohutné zříceniny hradu se známým vysokým komínem. Vše jsme prolezli, prozkoumali a nafotili. Radost nám udělalo to, že jsme zde konečně sehnali turistickou známku. Po zazvonění na zvonek nám přišla otevřít usměvavá paní, u které jsme si mohli vybrat TZ z mnoha v krabici. Mají zde i pohled a razítko hradu. Zajímavostí je spousta hlemýžďů, na které jsme cestou narazili.
 
Boťas
TZ koupena bez problémů dopoledne 1. května 2010. Zvonek na vratech je funkční; pán dal vybrat z krabice, ve které měl i razítko hradu. Za povšimnutí stojí i chráněný tis u zdi hradu.
 
Alena Bulková
hrad Roupov
Památka stojí v hezké krajině,je přístupná bez vstupného,jako vhodná zastávkapři cyklovýletě přeštickým krajem.
 
turista26
Koupeno za pomoci náhody
Připojuji se k předchozím tvrzením, že sehnat zde TZ je nadlidský výkon. Zvonek skutečně nezvoní. Majitelé jsou jak za nedobitnou zdí. TZ jsem koupil čirou náhodu, když majitelka objektu zrovna otevírala vrata,že bude odjíždět s autem. V plastové krabici jich ale měla hodně.
 
Martina
též špatná zkušenost
Také jsme se stavovali na zřícenině v rámci výletu po okolí Klatov. Bylo to již v květnu t.r. Zaujalo mě to tam, ale jak už psali mnozí přede mnou, také jsme se nedočkali TZ!!! Zvonili jsme několikrát, bylo opravdu jasné, že zvonek nezvoní a zuřiví psi nás také odradili. Bylo jinak odemčeno! Nepochopitelné jednání vůči turistům!!! :o( Přeji co nejméně těchto zkušeností ostatním sběratelům!!!
 
Marta
Na výletě Domažlickem jsme se zastavili i na Roupově a oslovili milého pána,který se procházel před vstupní branou do hradního areálu.Bez problémů nám prodal TZ,pohlednice byly vyprodány.
 
Laďka
Minulý týden jsme byli s manželem na dovolené v Klatovech a v rámci našich výletů na kolech jsme se rozhodli navštívit 22.7.2009 hrad Roupov a zakoupit si TZ hradu. Hrad jsme si prohlédli, ale známku jsme si nekoupili. Zvonili jsme na zvonek, ale zřejmě nezvoní, štěkali na nás psi, volali jsme, bouchali jsme na vrata, ale nikdo se nám neozval. Odjeli jsme bez známky a zklamaní.
 
Romča
Hrad Roupov
Dne 21.7.2009 jsme vyrazili na výlet na hrad Roupov. V minulosti jsme tam již byli, prohlédli si areál hradu, který byl opravdu krásný, vše nafotili a ještě se prošli pěknou procházkou v přírodě. Dojem jen kazil zuřivý pes za plotem hned vedle hradu. Nyní nás návštěva trochu zklamala. Brána a vstup do hradu je sice pěkný s informacemi o památce, ale hrad sám nedostupný, oplocený, s upozorněním na strážní psy. Oproti minulosti zde není moc k vidění, vše je zarostlé, jen známý vysoký komín není možné přehlédnout. TZ je nedostupná. Visí tu sice informace o ní, ale zvonek buď nefunguje nebo zde nikdo není. Je to škoda, na známku i na návštěvu hradu jsme se těšili. Tohle nás zklamalo. Snad se to do budoucna změní k lepšímu!!
 
jitka
nedostupná známka
V sobotu 20. září odpoledne jsem se vydala na výlet na hrad Roupov. Hrad je krásný a je zde co obdivovat. Dobrou náladu mi ale na závěr hodně zkazila koupě TZ. Na vratech je poutač prodejního místa TZ a vedle cedulka zvoňte. Zvonila jsem. Zvonila jsem. Stále nic. Protože byla vedle další cedulka, ze v objektu jsou psi, netroufala jsem si jít dovnitř. Jen jsem vzala za dveře, byly odemčené. Na dvoře stála i dvě auta a bylo vidět, že obyvatelé jsou doma. Tak kde tedy byl zádrhel? Zvonek z druhé strany vrat prostě nebyl. Nevedly od něj žádné dráty a jak vypadá bezdrátový zvonek poznám! Pochopila jsem. Je po sezoně a prodejci prostě chtějí mít klid! Hezké odpoledne vzalo tímto za své!Jinde se známka koupit nedá! Myslím, že si někdo přede mnou poradil tak, že sundal TZ z poutače, protože známka, která vždy visí uprostřed poutače, chyběla. Asi jsem nebyla první vytočená.
 
Aniga
POZOR ZVONIT
Další návštěvníkům doporučuji OPRAVDU ZAZVONIT !!!My jsme se vydali i přes zákaz cedulky do objektu a mysleli jsme, že už nevyjdeme bez úhony, pustili se na nás dva psy s pořádnými zubyJinak ochotná paní, takže si opravdu zazvoňte :o)
 
Pájinka
Turistickou známku jsme sehnali přímo u hradu, kde jsme zazvonili u velkých dřevěných vrat. Vyšla moc milá a ochotná pani, která nám prodala známku, kterou jsme si mohli i vybrat. To se jen tak nevidí. TZ stála poctivých 25,-.Prohlídka je značena šipkami. Udivilo mě, jak je tam vše zachovalé a udržované. Určitě doporučuji navštívit...
 
Mirka
Včera jsme s mamkou navštívily i tuto zříceninu a opravdu to stojí za to. Je výborně udržovaná, tráva posekaná, celý areál je přístupný, jen značení není optimální. Známku jsme sehnali bez problémů, takže můžeme jen doporučit!
 
jarda
tak dnes (22.5.2008) už jsem na druhý pokus uspěl a na roupově známku dostal! pohoda!
 
jarda
V sobotu 19.4. ve 14,00-14,30 nikdo na zvonění bohužel vůbec nereaguje, takže jsem musel odejít bez známky. tak snad příště...
 
Tatík
Vše souhlasí s níže uvedenými příspěvky, turistických známek v krabici dostatek, pohledy ale žádné. Jen ta cedule s historií hradu na bráně je zarostlá nějakou thújí a dolní část přečíst prostě nejde.
 
Olda
K hradu je nejlepší přístup již níže zmiňovanou alejí,od silnice 182,naproti kostela sv.Anny.Stačilo zazvonit na zvonek na bráně a vyšel moc milý pán u kterého jsme si zakoupili známečku.Zřícenina hradu volně přístupná vlevo od brány (podle šipky).Moc pěkné místo.
 
Obelix
Při návštěvě hradu jsem zazvonil na bránu a přišla příjemná paní s krabicí známek i razítkem. Shoduji se s tím, co zde napsal DAN.
 
Obelix
Při návštěvě hradu jsem zazvonil na bránu a přišla příjemná paní s krabicí známek i razítkem. Shoduji se s tím, co zde napsal DAN.
 
DAN
Roupov - neděle 24.6. 2007
Společně se sousedním (6 km) zámkem v Pteníně jsem při jedné cyklotrase vzal útokem také Roupov. Nedbaje rady místních, že mám jet až za vesnici a odtamtud vede krásná cesta álejí, vzal jsem hrad ztečí přímo do kopce úzkou pěšinkou mezi kopřivami. Na bráně byl zvonek, stačilo zazvonit a počkat pár minut. Vyšel ochotný a usměvavý pán s plnou krabicí turistických známek (25 Kč) a razítkem. Pohledy, bohužel, již vyprodal. Do nově upravených budou za branou pochopitelně není přístup, protože tam bydlí majitel. Zřícenina hradu je ale volně přístupná, stačí jít cestou vlevo od vrat podél zdí. Až na betonový komín pěkné místo. Vzorně posekaná tráva, takže si můžete dobře prohlédnout torzo hradu.
 
magipriba
dnes nebyl se zakoupenim turisticke znamky problem,na vratech pod hradem je zvonek a po zazvoneni pribehla ochotna pani s krabici znamek a pohlednic
 
cida
hezké, ale..
Hezká zřícenina, leč od majitelů, ač seděli na dvorku nezájem. Siesta, mladý Ital v létě nepracuje. Hrad volně přístupný bokem, hezké. Z dálky se vám hlásí emblém "toto je prodejní místo TZ" leč objekt hlídán psy, vstup zakázán, na zvonění nereakce, spíš pocit že otravujeme. To jsou ty objekty v soukromém vlastnictví.
 
Megyna
Na zazvonění nás akorát vyštěkali psi, ale žádná usměvavá paní nám TZ prodat nepřišla. Zřícenina je samozřejmě
přístupná.
 
black demon
Zřícenina je zcela legálně dostupná, akorát známek mají asi tak posledních deset kusů.
 
Luděk
Roupov
Tak si tady čtu, jak je hrad nedostupný, no nevím nevím. Stačí odbočit vlevo od vstupní brány. Zřícenina je
dostupná včetně černé kuchyně nebo studny a že vás nepustí majitelé do části hradu, kde bydlí? A vy byste si
pouštěli domů cizí lidi???
 
PavelS.
Dne 19.5.2005 návštěva hradu, který lze spíše tušit, neboť je obehnán zdmi a stromy. Zřejmě se o něj starají,
neboť jsou vidět nové střechy a sekaná tráva okolo valů. Turista ale končí u brány a dále to nejde. Po
zazvonění se skutečně ozvali štěkající psi a přišla usměvavá paní a na požádání prodala TZ i krásnou
pohlednici a přidala i razítko. Známek měla v krabici dost. Škoda jen, že ten hrad si nelze prohlédnout i
zevnitř.
 
Bártíci
Zámek jsme viděli pouze zvenčí, nemůžeme hodnotit. Milá paní kastelánka nám s úsměvem oznámila, že známky
nemá. Prý byl takový nával turistů, že vše nedávno vykoupili. Hm. Chtěl bych vidět ty davy co se ženou podívat
na tu ruinu..... Takže bohužel.. Proč se vždy všichni když říkají, že známka není, tak pit.... smějí?? Lovu
zdar!! Bártíci.
 
Oťas
Trochu ošumělý text info památky, bouchání na vrata a štěkot psů za nimi, prostě pocit spíše rozpačitý. Známka
byla a u vrat ( za nimi soukromý dům ) jsem čekal jen chvíli.
 
Aja
Roupov
Zde si zříc. hradu prohlédnete tak akorát zvenku, neboť objekt je v soukromém vlastnictví, takže si tam ti
lidé v klídku bydlí a na nějakou kulturu či historii prostě nezbyl čas, bohužel. Na vratech visí cedule
Turistické Známkové Místo a tak se nesmíte zaleknout štěkajících vlčáků, ale zvonit, až vám někdo přijde
otevřit a prodá vám známku. Aspoň něco. Tak hodně štěstí pa pa Aja
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek