Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 639 - Rovensko pod Troskami


Popis

Historické městečko v Českém ráji, proslulé tzv. "rebelantskými zvony", které jsou zavěšeny opačně - srdcem vzhůru.

Mapa

Navštívil jsem Rovensko pod Troskami

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Cukrárna na náměstí, Rovensko pod Troskami (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Rovensko pod Troskami, náměstí (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°32'27.72"N 15°15'32.72"E
Hodnocení:
2.8
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 639 - Rovensko pod Troskami


19.08.2021 - dostupná bez problému
29.07.2021 - dostupná bez problému
30.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
v ičku bez problémů
 
Richard Ševčík
Richard Ševčík
TZ
Známka koupena ve zvonici.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka koupena v IC které je cestou z náměstí ke zvonici po pravé straně. IC je otevřeno o víkendu jen do 12hod. Známku na zvonici nemají.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
Re: TZ
Oprava:
Maji otevřeno do 14hod.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
IC zavřeno, otevírací doba na dvěřích ale říkala něco jiného. Alibisticky napsáno, že informace podají na obecním úřadě.
 
Standa
Kde koupit
Zvonici jsem navštívil, je velmi zajímavá. Známku neprodávají, inzerují i na webu, že žádné suvenýry nemají. Známku jsem zakoupil v infocentru. Cukrárna je otevřena o víkendu.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Můžete kromě uvedených míst koupit v obchodě drogerie-domácí potřeby, napůl cesty mezi zvonicí a íčkem. Zvlášť pokud jste ranní ptáčata a nechcete čekat do 9h, až otevře infocentrum.
 
František Zachař
František Zachař
Tz
Známek dostatek v IC. Mají i známku č.149. Cena stále 30kaček.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
známka v infocentru, náměstí je teď rozkopaný, ale íčko oteřený
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Rovensko pod Troskami
Známka zakoupena v Infocentru.
 
Petr Vorba
Petr Vorba
Velké zklamání a vztek...
To jsem ještě neviděl.. paní je stále neochotná a to i přesto, že uplynulo spoustu let... byla nás skupina asi 12 osob s dětmi, paní stála před samotnou zvonicí, nechtěla nám ji otevřít, s tím, že se musí naobědvat a máme přijít za dvě hodiny... velké zklamání a tomuto místu, včetně kompletně rozkopané vesnice, se budu do budoucna vyhýbat velkým obloukem... známka bohužel nezískána :-(
 
Majka
11.7. TZ zakoupena na Informacích. Příjemná slečna nám vysvětlila i cestu k Troskám ;-)
 
Libor
23.08.2011 - s trochou trpělivosti, štěstí a apatie OK. Ke zvonici jsme dorazili a na dveřích na lístečku napsán čas nejbližší prohlídky (cca. za 20 minut), když doba uběhla, zazvonil jsme na sousední faru - paní po chvíli vyšla (loučila se s nějakými známými), zvonici otevřela a po zakoupení vstupenek Tz prodala. Byla trochu odměřená, ale vydrželi jsme to. Zvony krásné, škoda, že jsme je neviděli v činnosti...
 
vláďa
Známka zakoupena v infocentru, zvonice dnes přístupná pouze dopoledne. Moc děkuji paní z infocentra. Dcera tam zapomněla turistický deník. Když to na Troskách zjistila, vrátili jsme se zpět do Rovenska a deník si na íčku vyzvedli.
 
Pavlína
V inforcentru milá paní. Na faře jsme se také dozvonili, sice to chvíli trvalo, ale paní dnes měla dobrý den a do zvonice nás pustila. V neděli se zvoní v půl osmé ráno a v poledne.
 
Monika
Pokud se chystáte navštívit toto místo doporučuji se obrnit dobrou náladou a trpělivostí. Zvonice je asi stále zavřená. Na dveřích je napsáno, že máte zazvonit na faru. Tam na nás houkla paní, že okopává zahrádku a že nemá na nás čas a že máme přijít jindy. Hrůza!!! Ta turisty v oblibě doopravdy nemá. Proto jsme se odebrali do info centra, kde nám jí bez problémů prodali bohužel bez prohlídky.
 
Václav K.
Ač čtvrtek, íčko otevřeno jen do 14:00 h., zvonice měla mít do 17:00 h., ale v půl čtvrté tam nikdo nebyl. TZ nebylo možno zakoupit, místo jinak za návštěvu stojí, pokud by bylo otevřeno.
 
Lucka
Ke zvonici jsme sice jeli, ale jen se podívat, nechtělo se nám otravovat "neochotného pána", a tak pro známku jsme si zajeli na infíčko, kde bylo vše v pohodě a paní nám ochotně dala spoustu letáčků a poradila kudy nejlepší cestou na kole zpět do kempu Sedmihorky.... Jjinka si myslím, že by se známky měli umisťovat k lidem, kteří o to mají zájem a budou ochotni....
 
mike bike
zklamání a neochota
Asi začnu na výlety jezdit v týdnu.Ičko v neděli zavřené, tel.nikdo nebere.Copak si neuvědomují že jim turisti nosí peníze a to nejvíce o víkendu?Jel jsem tedy s dětmi na zvonici ,pán se ani nesnažil k nám přijít a jen odedveří hulákal -bylo mu velmi špatně rozumět a asi až na po šesté jsem se dozvěděl že nám tak zhruba za hodinu otevře.Poslal jsem pána do hajz....Ve měste jsme nenechali ani kačku jejich chyba a jeli na Trosky si spravit náladu.
 
Luboš
Známku jsem sehnal 9.5. v infocentru, paní byla velmi příjemná. Mají tam hodně suvenýrů a mapek. Dokonce i 3 razítka....
 
Hanka
Mám úplně stejnou zkušenost jako Giba. Nepříjemná paní! Dům vedle zvonice, ale odmítla jít k nám, že prý tam kvůli známce nepůjde a že jí seženeme v informačním středisku. Když jsem paní odvětila, že tam budou mít pravděpodobně o víkendu zavřeno, tak řekla bez zájmu, že to neví. Byla jsem dost zklamaná. Zvonici jsem už sice viděla několikrát, ale klidně bych si jí prohlédla znovu, ale když jsem viděla přístup průvodkyně, tak si myslím, že když by viděla, že jsme jen dva, tak by nás stejně poslala kamsi.
 
Giba
V infocentru dostupná. Ale na zvonici velice nepříjemná paní. Za 1. musí se jít zvonit na branku a když jsme zazvonili byla nepříjemná, že si nemůže povídat se známými z Moravy. Za 2. Se prý údajně nedá koupit známka bez prohlídky i když mi osobně jsem v Rovensku už po 4 a na zvonění i na normální prohlídce jsme byli nechtělo se nám tam jít znovu a paní nám vysloveně odmítla prodat turistickou známku. V infocentru vše bez problémů.
 
Giba
V infocentru dostupná. Ale na zvonici velice nepříjemná paní. Za 1. musí se jít zvonit na branku a když jsme zazvonili byla nepříjemná, že si nemůže povídat se známými z Moravy. Za 2. Se prý údajně nedá koupit známka bez prohlídky i když mi osobně jsem v Rovensku už po 4 a na zvonění i na normální prohlídce jsme byli nechtělo se nám tam jít znovu a paní nám vysloveně odmítla prodat turistickou známku. V infocentru vše bez problémů.
 
jirkacek
Zvonění v poledne
Z hradu Trosky jsme spěchali do Rovenska ( 24.8. 2008 ) , abychom stihli polední zvonění v neděli - neboť jindy se nezvoní. Vstupné 30 kč , mimo zvonění 20 kč. Muži u zvonů udělali kvalitní práci , přesto, že museli zvonit 2 x - takový byl o to zájem. Paní u vstupu pomalejší , asi toho má najednou v neděli moc. Další věci v obci už nestojí za řeč. Zvonice se dá projít i jindy bez zvonění ....otevírací dobu doporučuji zjistit předem.
 
ZULU
Navenek skvělé íčko nabízející internet, fax, WC a dokonce i sprchu. Uvnitř ale velmi neochotná obsluha. Zvonice zavřená, na dveřích připíchnutá univerzální cedule "Dnes odpoledne zavřeno". Inu super přístup. Pro zajímavost, i když nás tam viděl človék, který to má nastarost (poznali jsme podle toho, že jsme zavolali na číslo uvedené na zvonici), dělal, že nás nevidí. Asi se ten den nějak nechtělo pracovat...
 
Pinďa
Íčko
Příjemné Íčko kousek pod náměstím, směrem ke zvonici. Známky mají. Zvonice je uzavřená. Doufám, že ne na furt, ale jenom mimo sezonu.
 
Michal
Zvony jsou krásné
Zvonice s rebelantskými zvony je super, technicky jsou ty zvony skvěle vyřešeny. Od Rovenska moc nečekejte, je to maličké městečko a kromě těch zvonů tam víc neuvidíte. Ale měli jsme dost štěstí, že jsme tam paní průvodkyni zastihli, byla na odchodu. Přijet o 10 minut dýl, tak jsme měli smůlu. možná by bylo lepší, kdyby tam měla nějakou pevnou dobu, vypadá to, že je to jen nějaká místní paní, co tam vždy čas od času skočí. Zvony zvoní v neděli, prý se tam i v době zvonění může, což si neumím představit, musí tam být docela rachot:-D
 
Pinďa
Zvonice nezvonicuje
Vstupní otvor je dle informace, připevněné tamtéž, až do 1.6.07 uzavřen. IC v neděli jakbysmet. Tak snad někdy příště. Dřevěná zvonice je opravdovým technickým unikátem nejen pro způsob uložení zvonů po zvonění, ale i zvonění samotné. V kolika zvonicích na světě se zvony rozeznívají pomocí nohou?
 
Zdeněk
Rovensko nás vůbec nenadchlo. Je to město, kde se zastavil čas a podle toho také vypadá. Pokud přicházíte od Sedmihorek, přivítá vás budova socialistické Jednoty, ještě s tímto logem. Infocentrum je otevřené do 16 hodin,takže pokud přijdete po této době, máte smůlu, nic se nedozvíte, město je jak po vymření. Po shlédnutí této scenérie jsme neměli ani chuť ke zvonici dojít.Otevřená je pouze jedna místní nevzhledná hospoda hned na náměstí v budově Městského úřadu.
 
Kocour
Rovensko je malebné městečko a místní zvony jsou všeobecně známou raritou, dokonce ani Němci je za války neodvezli, protože je považovali za vzácnost - jak se ostatně dozvíte z úvodního proslovu paní průvodkyně. Zvonici najdete celkem snadno, jednak má městečko poměrně dobré značení, jednak stačí sledovat armádu turistů, která půjde jistojistě stejným směrem. :) Když jsem tam byl já, museli zvonit dokonce dvakrát, aby nasytili všechny hladové turistické krky. Zvoní se pouze v neděli, přístupné je pouze polední zvonění. Rozhodně doporučuji naplánovat si výlet tak, abyste se ho mohli účastnit, opravdu stojí za to. Vstupné v době zvonění je 30/15 Kč, za použití fotoaparátu si připlatíte 10 chechtos, za kameru už dvacet. Známku naštěstí skutečně prodávají i ve zvonici, neb infocentrum je po všeobecném vzoru v neděli uzavřeno (abych nekřivdil, v červenci a srpnu tomu tak úplně není, viz www.rovensko.cz).
 
Honza Pásler
Pokud chcete jenom známku, lze ji zakoupit v infocentru (otevírací doba viz www.rovensko.cz).Ve zvonici ji prodají pouze při návštěvě zvonice. Ale nenechte si tuto návštěvu ujít. Je to velkolepý zážitek. Zvony, obrácené srdcem vzhůru se rozezní každou neděli ve 12.00, je možno sledovat zvoníky přímo při práci. Kromě toho je možné po předchozím objednání uspořádat mimořádné zvonění za poplatek 100,-Kč pro celou skupinu + běžné vstupné (objednt lze na telefonním čísle viz výšeuvedený web).Rozeznění a opětovné ustálení zvonů do klidové polohy je fyzicky poměrně náročná záležitost a je k ní zapotřebí i značná zručnost. Mistrně zvony ovládá i místní průvodkyně - rázná paní ve středních letech.Pro pěšáky doporučuji vycházku přes Borecké skály do Borku pod Troskami - cestou překrásné výhledy na Trosky.
 
Pajik
Prekvapilo me, ze v nedeli, kdy maji zvony zvonit, je dopoledne zavreno. Nastesti je moznost zazvonit na
diecezi a nechat si otevrit i mimo prac. dobu - ovsem za dvojnasobne vstupne (tj 40 kc). Ale nelitujeme! Icko
dobre, ale nemaji tu zadny pekny pohled zvonice - na to ze je to jejich hlavni atrakce...
 
jana
Ve zvonici nám nechtěli známku prodat pouze se vstupenkou.
 
raf
Známku lze koupit i v účtárně Obecního úřadu.
 
Ota
Známku jsme koupili spolu s pohledy v infu, opravdu skvěle zařízené, byla neděle před polednem. Na nedělní
polední zvonění jsme nečekali, jeli jsme ještě do Jičína. Ale zvonice i kostel jsou pěkné.
 
Klárinka
TZ jsme nezakoupily,ale to bylo možná i tím,že jsme sem dorazili po pracovní době a i v pondělí mají
zavřeno!Takže zkuste to v pracovní době, možná je v krabici mají?
 
J&D
4.8.2004 jsme známku zakoupili bez problémů v infu. Takhle by to mělo vypadat všude - milá obsluha, plno map,
propagačních materiálů atd. Dokonce zde mají nejen WC, ale i sprchy. Uvaří Vám zde i kávu, koupíte tady něco k
pití i sebou (Dobrá voda atd.) a pokud Vás přepadne hlad, tak je tu k dispozici i pizza. Prostě sen všech
turistů - přišli jsme pro známku a skončilo to kafíčkem a hodinovou debatou o okolí a místním dění (dálnice
atd.).Jinak na zvonici se opravdu vyplatí dorazit v neděli v poledne - tak můžete vidět zvony přímo v
akci.
 
granule
Český ráj
Při putování po Českém ráji jsme si naplánovali na závěr našich výletů navštívit dne 25. 7. 2004 Rovensko pod
Troskami a pak jsme pokračovali přes Borecké skály na Trosky. Proč zrovna na závěr výletu do Rovenska?
Jednoduchá odpověď, byla to neděle a jedině v neděli je možné vidět a hlavně slyšet zvonění na unikátní zvony,
které jsou zavěšeny srdcem vzhůru, kdy se jedná opravdu o unikát. Na zvony se zvoní v neděli ke mši a pak ve
12.00. Bylo zde hodně turistů a pokud chcete něco o zvonech i slyšet, tak je potřeba tady být nejpozději v
11.30. Na dřevěné zvonici jsou celkem tři zvony a tyto uvádí do pohybu celkem čtyři zvoníci, kdy na zvony se
zvoní šlapáním, ale lepší je to vidět. V Rovensku nejdete i krásné infocentrum, kde jsou moc ochotní, maji
zde WC a i sprchy a to za rozumné ceny. Vše je čisté a udržované. najdete zde spoustu informací, možnost
přístupu na internet a pro žíznivé zde nejdete i něco k osvěžení. Studnice informací, různé soutěže pro děti a
ochotný personál. V infu mají otevřeno takto: VII-VIII PO-PÁ 8-15.30, SO-NE 9-16, zbytek roku ÚT-PÁ 8-15.30,
SO 9-14, NE-PO zavřeno, tel. 481381050, www.rovensko.czZa podívanbou stojí náměstí s nádhernou radnicí. Na
náměstí se také s informačních panelů něco o náměstí a Rovensku dozvíte. Jinak je zde dobré značení. Na
náměstí najdete i malé muzeum. Nezapomeňte navštívit Boreské skály a Čechovu vyhlídku s krásným výhledem na
Trosky a také zde najdete želvu a jiné pískovcové útvary. V Rovensku se nám moc líbilo. Dostali jsme zde i
pamětní listy "Rumcajsovi cesty". Rovensko všem vřele doporučuji. Pravdou je, že na zvonici
zakoupíte TZ jen se vstupenkou, ale o tom to snad je. Nejde přeci jen o to někam dojet koupit známku, nedej
bože si ji nechat přivézt. Snad jde o to se také něco dozvědět a něco vidět. Pokud chcete jen TZ, tak musíte
do infa. Tímto zdravím Petra, který nám v infu ochotně poradil a přispěl k naší dobré náladě.
 
stanci
http://obracenezvonyrovensko.unas.cz/
 
Martin Kaše
"nenažranost"
V neděli 16,5,2004 v 15,00 bylo zavřeno infocentrum a ve Zvonici nám odmítli prodat známku, aniž bychom si
koupili vstupenku. Prý se jí nevyplatí samotnou známku prodat.
 
aladin
GPS
GPS - WGS 84 - N50 32 09,5 E015 15 32,6 - info, N50 32 04,6 E015 15 35,8 radnice
 
Petr
Rovensko
Pracuji zde na informačním centru a známky jdou na dranc. Je to super věc. Já osobně jich pár už taky mám. A
přijeďte navštívit Rovnsko. Je u nás hezky.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek