Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1934 - Rozhledna Březinka - Bernartice


Popis

Rozhledna Březinka je asi jeden kilometr východně od Bernartic v okrese Tachov. Rozhledna je součástí příhradového telekomunikačního stožáru. Výška vysílače je 48,5 m s vyhlídkovou plošinou 33,5 m nad zemí. http://www.bernarticeustraze.cz/proturisty.htm

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Březinka - Bernartice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Bernartice 13, Stráž (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Bernartice 7, Stráž (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion u Karnoldů, Bernartice 49
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Tachov
Poloha:
49°37'33"N 12°48'45"E
Hodnocení:
2.818
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1934 - Rozhledna Březinka - Bernartice


13.02.2021 - dostupná bez problému
05.09.2020 - dostupná bez problému
08.02.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Richard Rienessl
Richard Rienessl
pension zavřen
Komplikovaně jsem hledal pension u Karnoldů, abych nakonec zjistil, že již nefunguje. Známka nakonec koupena u ochotné majitelky stavení č.p. 7.
 
Lucie Pechová
Lucie Pechová
Rozhledna a TZ
Rozhledna s nádherným kruhovým výhledem. Cesta dobře značená, rozhledna otevřena, jen pozor, nahoře na brance jistící západka. Známka, pohled i razítko bez problémů k sehnání v domě č. 7 (spodní zvonek), velmi milá a ochotná paní, TZ jen za 30,-Kč.
 
Vít Sýkora
Vít Sýkora
Rozhledna
Na webových stránkách píšou,že rozhledna je celoročně přístupná a neni byla zamčená v tento den !!!Takže celoroční přístup zde není !!!
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
Rozhledna Březinka
TZ bez problémů zakoupena v domku čp. 13.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Zajímavé vyhlídkové místo nad vesňičkou Bernartice jako součást vysílače ve výšce 33 m, umístěného v polích a pastvinách. Přístup byl přes branku, která byla odemčena. Výstup po točitém schodišti na vyhlídkovou plošiňu. Je od tud velice pěkný výhled na protilehlé kopce Českého lesa (hrad Přimda, Čerchov...) a směrem na jih vzdálené vrcholky Šumavy, které byly ještě zasněžené.
TZ zakoupena v obci Bernartice v č. popisném 7 zcela bez problémů. Čímž tímto také děkuji. Bohužel TN opět není vydána a tak jsem zakoupil TV, která je též k dispozici.
 
Jana Knappe
Jana Knappe
Dostupnost TZ
Známka bez problémů zakoupena v rodinném domku čp. 7 - hezky označeno vývěskou se znakem TZ.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Rozhledna
TZ koupena v rodinném domku v Bernarticích poté co v penzionu Karnold známku neměli. Rozhledna je typický telekomunikační vysílač, otevřená nonstop 365 dní v roce. Výhled je jeden z nejkrásnějších. Sice bylo hodně větrno, ale ten výhled to je prostě nádhera.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
V Penzionu u Karnoldů jsme nezastihli majitele, pouze hosty, kteří se zmínili, že majitel odkazoval zájemce o známku na jiné prodejce, takže zřejmě aktuálně není. Nicméně jsme ji bez problémů zakoupili v č. p. 7, jak je uvedeno na stránkách u paní Novákové.
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Musím pochválit obsluhu penzionu, ač měli uzavřeno kvůli soukromé akci, známku nám ochotně prodali.
Celkově jsou Bernartice i jejich okolí příjemné mmísto, teď na podzim je to navíc krásně barevné díky listí na stromech...
 
Vavřík Ag
U Karnoldů příjemná obsluha, TZ i žlutý pohled. Pán dokonce z domova donesl razítko, navíc naproti se opravuje fantastická tvrz, kde nás majitelka pustila i do historických sklepů. Samotná rozhledna je klascká telekomuniční věž, ale rozhled moc hezký!
 
Hoonzik
Pokud nedostanete známku v penzionu, vydejte se kolem rybníka k rozhledně. Po cca 500 m dojdete k domu č.13, šedý dům se žlutým pruhem mezi okny po pravé straně. Dům č.7 je o cca 50 m dál, přímo proti vám v křižovatce. U obou domů visí na plotě vývěska s emblémem TZ a informacemi. Na mapách na Seznamu zadejte "Bernartice 7, Stráž, okres Tachov" (příp.13), a budete mít jasno.
 
kala2
Zavřená rozhledna
Hledat prodejce známek podle čísel domů rozumné není. Číslo má snad jen každý desátý dům. Naštěstí penzion u Karnoldů je uprostřed obce. Byl zavřený. Ale po chvíli jsem objevil, že jsou doma. Rozhledna je na nedalekém vršku (asi 1 km). V jedné ruce ručník na stříkající pot, dalekohled kolem krku, chystal jsem se zdolat rozhlednu. Nemilé překvapení. Vrátka jsou zavřená. Zpátky do obce. Tam jsem se dozvěděl, že vrátka mají dětskou pojistku. Podruhé už jsem tam nešel.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek