Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1713 - Rozhledna Císařský kámen


Popis

Dřevěná rozhledna stojí na vrchu Císařský kámen nedaleko Vratislavic nad Nisou.Najdeme ji v nadmořské výšce 637 metrů a je 20 metrů vysoká. Z této rozhledny je krásný výhled na Liberec, Jablonec nad Nisou a na Jizerské hory. Slavnostní otevření rozhledny proběhlo v září 2009.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Císařský kámen

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Kiosek Milíře (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Nad Školou 1675, Vratislavice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°42'47"N 15°6'16"E
Hodnocení:
2.889
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1713 - Rozhledna Císařský kámen


11.07.2021 - dostupná bez problému
21.05.2021 - dostupná bez problému
20.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Milan Šperka
Milan Šperka
TZ
dostupná bez problémů v kiosku Milíře.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná v IC ve Vratislavicích n.N. za 30kč.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
rozhledna Císařský kámen
Rozhlednu jsme navštívili 4.6.2020.
K rozhledně jsme přišli od Mojžíšova pramene.
Je to moc pěkná rozhledna nově postavená o něco vyšší něž ta stará. Rozhlednu určitě doporučuji navštívit je z ní opradu krásný výhled na Liberec, Jablonec nad Nisou a okolí. TZ už mám z dřívějších dob. Jinak dostupná v Kiosku Milíře a v IC vratislavice.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka dostupná bez problémů.
Krásně zrekonstruovaná rozhledna kde máte Trosky, Bezděz , Ještěd i Hvozd jak na dlani.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Jestli se za turistický zážitek dá považovat i vynikající občerstvení, pak to kiosek na parkovišti v obci Milíře pod rozhlednou naplňuje na 100%
 
Jaromír Zoufalý
Jaromír Zoufalý
Turistická známka
V kiosku Milíře známka nedostupná - prý s novou rozhlednou zatím ani neměli.
 
Jan Johánek
Jan Johánek
TZ 1713
Známka koupena na Ičku ve Vratislavicích
 
Tomáš Moravec
Tomáš Moravec
TZ
Známka zakoupena v kisoku. Z rozhledny je parádní výhled jak na Ještěd a Liberec, tak na Jablonec.
 
Kristýna
Wejnarová
Rozhledna je opravená a otevřená. Jen si zkontrolujtě zda má kiosek otevřeno, minulou sobotu měl zavřeno a já se pro známku musím vrátit jindy :D
 
René Pietschmann
René Pietschmann
Rozhledna
Rozhledna je pro havarijní stav dočasně uzavřena.
 
Lenka Burganová
Lenka Burganová
Císařský kámen
Tahle rozhledna spolu s tou na Smrku, opravdu stojí za zdolání. Nádherný výhled. Známka k zakoupení v kiosku Milíře ve vesničce Rádlo pod rozhlednou.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Až v infocentru
Ve všední den má kiosek v Milířích otevřeno až od 14 hodin. Tak jsme si udělali výšlap přes rozhlednu a Mojžíšův pramen. Po návratu do Milířů nám bylo řečeno, že známky jsou objednány a měly by dorazit navečer. Snad je to pravda a známka bude o posledním prázdninovém víkendu dostupná. Nám nezbývalo nic jiného, že dojet do Vratislavic na infocentrum, kde jsme známku zakoupili. Mají i pěkné razítko rozhledny.
 
Libor Marek
Libor Marek
30.12.2013
Rozhledna navštívena v pondělí 30.12. dopoledne, vzhledem k úplné absenci sněhu v okolí Liberce tam bylo poměrně hodně turistů, pěkný výhled na Liberec, Jablonec i Ještěd. TZ zakoupena v IC hned za MÚ Vratislavice (na samotném úřadě ji nemají, odkázali mě na IC). Ač v IC zavírali v 11:00 (polední pauza), paní mi odemkla ještě v 11:10 a TZ mi prodala. Děkuji za ochotu.
 
Ivo
Ivo
Kiosek
Kde je v možnostech "Nedostupná"? Rozhledna je pochopitelně přístupná a parádní, leč kiosek je v sobotu 12. října 2013 zcela mrtvý i přes vyvěšenou pracovní dobu. Takže ani TZ, ani pohledy, ani klobáska :-/ DO Vratislavic se neženu, nezbývá tedy, než si o ni napsat.
 
Jindra
super rozhledna s zadarmo :-)
TZ zakoupena v kiosku. Rozhledna je super. Procházka od parkoviště je pěkná a výhled stál rovněž zato...
 
jerry720
Super rozhledna.
Návštěva v úterý 28. 08. 2012. Auto lze zaparkovat na parkovišti v osadě Milíře, odkud je to k rozhledně asi 700 metrů. Na vyhlídkový ochoz dřevěné rozhledny vede 97 schodů, je odtud nádherný kruhový rozhled do okolí. TZ jsem bez problémů sehnal v kiosku s občerstvením u parkoviště v Milířích, kde jsem si dal luxusní klobásu z udírny. Supeeer.
 
Libor
Známku jsme koupili v kiosku Milíře. Měli jich tam plný stojánek. Rozhlednu mohu doporučit,i když jsem měl trochu strach ,že z ní nebude rozhled. Po výstupu na vyhlídkovou plošinu, je opravdu vidět krásně Jablonec,Liberec,Trosky,Bezděz a samozřejmě Ještěd. Bylo sice trošku hůř vidět, ale stálo to za to.
 
gallisek
Perfektní
Tak po hodně dlouhé době opravdu perfektní rozhledana . Parkoviště cca 500 metrů od rozhledny, značená cestá a u rozhledny vysvětlivky a sezení. Tak jen můžu tutu rozhlednu opravdu všem doporučit. A TZ mají od parkovičti cca 50 metrů v občerstvéni a v kiostu. Obsluha taky perfektní a tak na konec opravdu, kdo má rát rozhledny rychle sem.
 
Patrik
Návštěva 8.7.2012
Nová dřevěná rozhledna s krásným výhledem do kraje. Holt císař Josef II. věděl kde se rozhlížet :-))TZ u parkoviště v Milířích dostupná bez problémů, byl den grilovacích specialit.
 
Netopýr František
V kiosku u parkoviště v obci Milíře (cca 500 m od rozhledny) známek dostatek
 
Bekinka
Původně známka měla být dostupná na MÚ ve Vratislavicích nad Nisou, tam mi po menších peripetiích sdělili, že známky jsou dostupné v IC za úřadem a tam mi nakonec velmi milá paní sdělila, že známky bohužel nemají, ale jsou objednané. Jen prý netuší, kdy dorazí :-)
 
Horys
Krásný výhled a známku jsem koupila ve stánku s občerstvením,kde měli otevřeno i ve svátek
 
Renda
Známku v Infu ve Vratislavicích zatím už nemají.Bral jsem poslední.Renda
 
Martin
Známka k dostání i v občerstvení v Milířích.
 
Trejbi
Bylo to supr :-)...Sice trochu náročnější cesta, ale jinak tam byl suprovej výhled..Rozhledna se sice trošicku více houpala, ale prostě supr vřele DOPORUČUJI !! :DD
 
Miloš
Z Vratislavického úřadu byl prodej přesunut do infa v kulturním domě za úřadem,známky jim ale momentálně došly.Jinak se dá známka koupit při místních akcích na Milířích v místní hospůdce na hřišti.
 
magipriba
Rozhledna volně přístupná i přes zimu, předevčírem poměrně obstojný výhled, podle cedule dole v Milířích by tam snad známku někde měli prodávat,ale neměli jsme čas to zkoumat. Nechám si poslat.
 
pavel porazil
Putovaní na císařský kámen
rano v 09:00 jsem stal a šewl pěšky přes zaskalí do jeřmani a podálnicí dál na milíře a ža jsem vylez na císařský kamen myslel jsem že milířích najdu prodejnu turistické známky ale zaboha nevím kdej e prošel jsem to od milířu přes rádlo a na druhou stranu k vratislavicím a nic zaboha jsem ji nemohl na lést tak vám píši zdali y jste mi nezaslali
 
Petr
Na samotné rozhledně jsme byli s dcerou už vloni na konci srpna,známku mi dnes prodala velmi ochotná paní na velmi pěkném úřadě ve Vratislavicích.Mimo jiné jsem se také dozvěděl,že Vratislavice mají nový či přesněji "staronový" městský znak.
 
miloš
Dnes jsem byl na úřadě ještě pro pár známek.Nadhodil jsem,že mají pro přespolní turisty ne zrovna dobrou otevírací dobu a paní pokladní mi řekla,že už jednají o prodeji známek blíž k rozhledně.Jako nejbližší místo se jim jeví Rádlo,mají tam 2 hospody s lepší otevíračkou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek