Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1485 - Rozhledna Johanka


Popis

Zhruba 11 metrů vysoká dřevěná rozhledna se tyčí na vrchu Johanka u obce Hýsly nedaleko Kyjova.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Johanka
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Hodonín
Hodnocení:
2.774
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1485 - Rozhledna Johanka


25.10.2023 - dostupná bez problému
19.02.2019 - dostupná bez problému
26.04.2017 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ a místo
na OÚ Hýsly ve všední den bez problémů, mají i archivní variantu - zaniklou rozhlednu Johanku
Rozhledna Súsedská je necelý kilometr od OÚ Hýsly, mírně do kopce, krásný výhled
 
Jaroslav Morkes
Jaroslav Morkes
Hospoda Žádovice
V Obecní hospodě Žádovice známku neprodávají.
 
Rostislav Ratkovský
Rozhledna Súsedská
Hospoda Hýsly za 50 Kč.
 
Jan Valehrach
Jan Valehrach
Rozhledna Súsedská
Známka Rozhledna Súsedská k dostání v Hospoda Hýsly.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka bez problémů k dostání na OÚ (mají otevřeno snad každý pracovní den), paní i upozornila, že rozhledna už nestojí.
Z kopce nebyl výhled nic moc, ale bylo trochu kouřmo, v létě to může být lepší.
 
Michal Čulaga
Michal Čulaga
Rozhledna
Rozhledna už bohužel nestojí. Na svých webových stránkách o tom informuje obec. I tak byla známka bez problému k sehnání u starosty obce.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Rozhledna Johanka
Známka zakoupena na obecním úřadě Hýsly.
 
Tomáš Vereš
Tomáš Vereš
tz
Klasika, Ou cez vikend zatvorene a na rozhladni ziadne predajne miesto nebolo. Vlastne tam vobec nikto nebol. Rohladna na to, ze bola postavena relativne nedavno tak je v dost zubozenom stave. Drevene dosky su prehnite a je na nej napis, ze rozhladna je v rekonstrukcii a vstup je len na vlastne riziko. Ja osobne som ziedne stopy po rekonstrukcii nezbadal.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Bohužel nám nepřálo štěstí na MÚ. Návštěva na rozhledně byla velmi zajímavá. Člověk má pocit, že se rozhledna každou chvíli musí sesunout na stavbu pod ní.
 
EVŽEN
dalo se to
Na úřadě v Hýslech chvíli jsem čekal pan starosta toho má víc ale dočkal jsem se.Nabídka spousty upomínkových předmětů.Ve všední den bez problémů.
 
Radim
Známku nehledejte ani na rozhledně ani na Obecním úřadu (nikoho tam nenajdete), ale v hospodě na výčepu ;o)
 
Kadlik
Řetěz na brance
ale při bližším průzkumu je sundatelný... Finta, aby neutekly ovce.. Na rozhledně nikdo, obecní úřad pochopitelně o víkendu zavřený, místní hospoda zrovna ten den zavřená. Takže moje cesta za známkou, 30 kilometrů na kole, zbytečná. Ale nelituju.
 
Maedros
Zavřená či otevřená?
Tak jsem se dnes spolu s návštěvou Kyjova rozhodl navštívit tuto rozhlednu. Vylezu kopec za posledním domem v Hýslech a čeká na mě zavřená branka. Otevřít šla až po dlouhé době, spíše to vypadalo, že oficiálně je jako zavřeno. U rozhledny TZ určitě nekoupíte, není u koho, obsluhovací krámek ten už zdáse nefunguje, a ty dvě kozy co na vás bečí za ním taky asi žádnou nemají. Obecní úřad s otvírací dobou do 15:00, 14:30 nikde ani noha....Nakonec jsem se po domluvě s místním pánem dozvěděl, že TZ je možna zakoupit v hospodě z pravé strany Ob. úřadu. K dostání pouze starší verze za 25 KČ bez nálepky. Díky místnímu pánovi.
 
Petra
Dnes dopoledne (sobota) jsme projížděli kolem Kyjova. Stavili jsme se na rozhledně Johanka. Nikdo tam nebyl, vstupné dobrovolné do kasičky. Obecni urad samozrejme o vikendu nefunguje, takze jsme zustali bez znamky :-( Ale vyhled hezky. Sice by rozhledne prospelo byt jeste o kousek vys na kopci, pod kterym se nachazi, ale to nevadi.
 
Lucie
Bohužel jsme rozhlednu navštívili v době, kdy v pokladně nikdo nebyl (po otvírací době).Ale známka se dá koupit v hospodě, hned vedle sídla obecního úřadu - bez problémů a paní hostinská byla velmi ochotná:-)Doporučuji navštívit, rozhledna je hezká s výborným výhledem do okolí a uděláte si i hezkou procházku.
 
pospecom
Známka koupena přímo na rozhledně. Paní byla velmi ochotná a obdarovala nás propagačním materiálem. Vstup na rozhlednu je dobrovolný.
 
vláďa
Rozhledna byla v pondělí 6.7. volně přístupná, ale jelikož byl státní svátek, na úřadě nikdo nebyl. Otevřené bylo jen smíšené zboží, kde známky neprodávají, ale paní mi dala zadarmo pohled obce, za to že jsem k nim zavítal.
 
Pivoš
Přátelé,zbystřete! Hýsly jsou snad ta nejupravenější obec,jakou jsem kdy na svých toulkách poznal. Navíc s nejmenšími slunečními hodinami na světě! Ta vyhlídka (ne rozhledna,jak se mylně uvádí) je totiž téměř na úpatí kopce,úplně na konci vesnice ve směru na Moravany před točkou vlevo odbočíte doprava-a vidíte ji. Zbystřete podruhé! Žádnej kvalt,o víkendech tam sedí paní (velmi milá a místní,takže všeho znalá) pouze mezi 14-16. Hospoda otvírá taky až ve 14. Jinak,doporučuju pro rodiny s dětmi,v areálku vyhlídky žije několik ovcí,které vás pozdraví a pak už jsou kupodivu úplně zticha!...?
 
Roman Vagner
TZ zakoupena na obecním úřadě.. paní měla známek dost. Obecní úřad se nachází v budově ZŠ. Před budou je taková zajímavá atrakce a nějaký info k ní.. je zde model sluneční soustavy a jsou zde umístěné nejmenší sluneční hodiny na světě !!! doporučuji shlédnout. Na rozhledně jsme nebyl, jelikož byla mlha (nebyla ani vidět). Paní mi sdělila, že známky se prodávají i v hospodě a myslím že i v obchodě a samozřejmně i na rozhledně (ale asi v sezoně) a to vše z důvodu, aby vykryli časově celý týden i víkendy. OÚ je otevřen každý den zhruba od rána do 14:00
 
MEW-C4
no
I když bydlím asi 20Km odtud, tak si myslím že je to hodně zajímavé, už proto že také jakoby stavení ze dřeva( neříkám že neni super) ma TZ a navíc eště v také zapadlé obci. Ale zase na druhou stranu sem nikdo skoro nejezdí a tak se po místních cestách jezdí dobře na kole.TZ jsem musel koupit až v místní hospodě. Taky mi dluho rvalo než jsem tu jejich rozhlednu našel.Nic no pocit dobrý tak jsem jel dál...
 
verovjan
TZ i SU zakoupeny bez problémů v hospodě vedle OU, v sobotu otevřeno od 14.00
 
Aleš
Známku jsem zakoupil bez problému na OÚ.Koupil jsem si i suvenýrovou+razítko do vandrbuchu.
 
Klárinka
Otevírací doba
Známku jsem koupila na OÚ.PO-Pá 7:30-15:00 (v pondělí do 17h,v pátek do 13h)Rozhledna je volně přístupná,pokladnička na dobrovolné vstupné. Jinak otevřena So,Ne 14-15.Na OÚ uvažují o prodeji TZ v místní hospodě (ve stejné budově jako OÚ).
 
Mandy
Prostě úžasné!!!!
Náhodou jsem zajela na aktualizaci, teď když jsem na dovolené po Slovácku.Koukám, nová TZ Rozhledna Johanka, říkám si, že se tam zkusím zastavit, jela jsem dnes tímto směrem. Zajeli jsme tam. OÚ zavřeno. Rozhledna kdo ví kde, žádná cedule. No už jsem chtěla fotit nějaký cíl. Mimochodem dnes bylo opravdu krásně. Rozfoukáno, ani ne vedro. Akorát tak na výlety. najednou přijel nějaký místní ůdomorodec, asi chtěl také něco starostovi, trochu se podivil, že tam není, bylo asi půl dvanácté. Viděl nás tam, že tam obcházíme a tak řekl že pro něj zajede a zajel. Přijel o chvilku později s nějakou paní, myslím, že starostka to nebyla, nevím....Známečku jsme koupili a on ať jedem za ním, že nám ukáže cestu k rozhledně. Vzal to přes vinice a búdy, zastavil u jedné a vzal nás nás do sklípku na košt. Dal pohárek, dva, tři, ukázal rozhlednu popovídal, prostě milý člověk. Fajn začátek výletů, vřele doporučuji.
 
Pav
zdravim, neexistuje nahodou i pametni razitko Johanky? pokud ano, kde jej lze ziskat?
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek