Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1657 - Rozhledna na Třenické Hoře u Cerhovic


Popis

Rozhledna se nachází na severovýchodním úpatí Třenické Hory v nadmořské výšce 480 m.n.m.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna na Třenické Hoře u Cerhovic

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Radnice, nám. Kpt. Kučery 10
Toto místo prodává také turistickou známku
Cukrárna, Nám. Kpt. Kučery 42, Cerhovice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°51'10"N 13°49'27"E
Hodnocení:
2.897
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1657 - Rozhledna na Třenické Hoře u Cerhovic


28.10.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
14.02.2022 - dostupná bez problému
07.10.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z OÚ.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ koupena v cukrárně. Rozhledna je klasický vysílač se schodištěm, ale výhled pěkný.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Na místě jsem byl už před několika lety, o víkendu, a všude bylo zavřeno. Dnes bylo otevřeno všude.
V motorestu jsem chvíli čekal, jestli se objeví nějaká obsluha za nálevním pultem, ale bez úspěchu. Po známce ani vidu.
V cukrárně paní známky neměla, i když “normálně je mívá”.
Na webu městysu Cerhovice se píše, že známka se prodává na radnici v Trucovně a v kanceláři. Trucovna není oddělená pracovna starosty, ale krámek v budově radnice. Tam paní známky neměla, její dětská pomocnice dodala, že “obvykle je mají”. Nakonec v kanceláři úřadu mám úspěch a známka je zakoupena.
 
Milan Záda
Milan Záda
TZ
Cukrárna i motorest známku už nemají. Snad na obecním úřadu. Jenže byl čtvrtek odpoledne.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
nemají
V cukrárně TZ už vyprodali.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v cukrárně, která je otevřená ÚT-PÁ 9-17hod. a SO-NE 13-17hod.
 
wenzel
Třenická hora
Výhled z rozhledny, přestože není nikterak vysoká a nabízí pohled jen na jednu stranu (díky stromům), je fantastický. A to jak na okolní vesnice, tak do dáli. Od posledních domů obce Třenice je to pěšky něco přes 5 minut po zelené. Rozhledna je od stezky oddělena stromy a ukazatele zarostlé ve větvích, takže víceméně můžete stát bratru nějakých 20 metrů pod rozhlednou a vůbec si ji nevšimnete (jako já). Pod rozhlednou je nějaká stanice bůhvíčeho a na brance visí zámek, který byl zamčený. Už jsem se rozčiloval, proč jew zavřeno, když má být rozhledna volně přístupná, jenže po chvíli jsem z druhé strany objevil malá pootevřená dvířka, což je přístup k rozhledně, zamčena je pouze ta stanice. Pro známku jsem se stavil do cukrárny naproti kostela, jenže paní řekla, že chvíli předemnou doprodala poslední kusy. Takže jsem ještě zkusil motorest naproti přes hlavní silnici a tam již jsem byl úspěšný (mj. u mototestu k vidění protikuřácký zákon v praxi- lokál pustoprázdný a venku na chodníku tlupa huličů na plastových židlích okolo dvou popelníků :-)
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ v cukrárně
TZ zakoupena v cukrárně bez problémů, rozhledna je volně přístupná s pěkným výhledem. Škoda těch, kteří si takové "věci" pletou se smetištěm.
 
Erika Talknerová
Erika Talknerová
1657
Rozhledna super krásný výhled. Dostupná autem až k ní.Jen v neděli nekoupíte známku.
 
Pavel Charvát
Pavel Charvát
prodejní místo TZ
koupeno na obecním úřadě
z hotelu je prodejna smíšeného zboží
 
Jan
Johánek
Známka zakoupena v cukrárně u kostela v Cerhovicích.Kromě známky mají i báječné kafe a zákusky.V Cerhovicích prý už žádný hotel ani motorest nefungují(informace od paní na poště).
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v motorestu na náměstí. Není nijak označen, ale je na rohu jednoho baráků a čepují tu Gabrinus
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
TZ koupena v motorestu Cerhovice
Návštěva rozhledny začátkem března, v motorestu známku neměly a hotel Cerhovice zavřený. Dnes 8.5. 2015 při cestě z Berouna zastávka v motorestu Cerhovice a známku konečně mají v prodeji. Obsluha velmi příjemná.
 
Paprička
Nedostupnost známky
21.3.15 velké zklamání, hotel stále zavřený, v motorestu paní nepříjemná, známky nejsou a nebudou...
 
Dan
27.11.2014
Sehnat tuhle známku je asi marné. Hotel dávno zavřený (proč je pořád v seznamu???), v motorestu jsem se dozvěděl skvělou dopověď: "Známku máme mít, ale už tři měsíce nemáme!!!". Úřad ve čtvrtek ve 14 hodin uzavřen, takže mám smůlu. A počasí jako naschvál také nic moc, výhled spíše nevýhled... Aspoň mám foto.
 
Vladimír Naxera
Vladimír Naxera
Cerhovice
V sobotu 13. 9. TZ v motorestu vyprodaná
 
Vitek
dostupnost a tz
Na rozhledne jsme byli v kvetnu,vyhled pekny ale dostupnost tz je velmi spatna.Hotel Cerhovice zavreny a motorest jsme nenasli aspon mam fotku kterou poslu do Rymarova.
 
Jan Koubík
Jan Koubík
Vše zavřeno
Známka zakoupena na obecním úřadu
 
Alena Malá
Alena Malá
Cerhovice
Známka zakoupena bez problému v motorestu, trafika vypadá, že je zrušená.
 
Franta
Dostupnost známky
Tato známka je bohužel nedostupná:-(. Trafika je zrušená, hotel rovněž. Jediná šance motorest. Zde ale známku nemají:-(. Takže razítko a tradá pryč.
 
gallisek
Hrůza
Tak dneska jsem byl s rodinou na výletě na Berounsku. A navštívili jsme i tuto "rozhlednu" . Rozhledna je podle mě opravdu nic moc. Už vůbec nechápu jak může každý vysílač mít svojí TZ to už je opravdu degradace TZ. A v neděli jsem hlavně turistickou známku v celé vesnici ( dopoledne ) nesehnal. Hotel nemá a už asi mít nebude, motorest zavřeno a logicky trafika v neděli taky a kdy asi mají jezdit turisti na výlety. Tak tohle místo to je ostuda pro dávání TZ. Tak vemte lidi rozum do hrsti a už takovým místům ty známky nedávejte.
 
Pavla
sobota 7.7.2012
v motorestu mají!!! je to šedá budova s novou fasádou, zřejmě proto nemá ceduli. naproti kostelu. V hotelu a v trafice nemají, takže motorest je tedy nyní jediná šance, otevírají v 10:30. Z rozhledny krásný výhled, stojí za to.
 
EvaaBobika
V hotelu v Cerhovicích 6.7.12 vyprodáno, v pondělí 9.7. prý bude hostinský posílat objednávku. Motorest jsem bohužel přehlídla. Jinak rozhledna volně přístupná.
 
Libor
22.04.2012 (neděle, ne 22.05.2012, jak jsem chybně uvedl výše) - rozhledna volně přístupná, TZ zakoupena v restauraci (výčepu) hotelu v Cerhovicích (kousek od náměstí) cca. v 16.30 bez problémů
 
Zero
V motorestu Cerhovice mají TZ dostatek, mají i razítko. V neposlední řadě se tam dá dobře najíst. :-)Motorest je momentálně překryt lešením, tudíž ho můžete lehce přehlédnout, ale funguje.
 
Lucie Křivánková
V hotelu Cerhovice vyprodáno 9.4.2012
 
Longer
Pokus o koupi v motorestu neúspěšný. Ani po pěti minutách si mě hostinský nevšiml a raději dál poslouchal místní historky. Jediné co sem si odnesl byla načichlá bunda přepáleným olejem a to nejsem cimprlich... podle přízpěvků níže jsem měl asi jen smůlu...
 
stochovak
Trafika - snad - dočasně zrušena, známku jsem sehnal v motorestu - otevřeno 11 - 22 hod. Rozhledna je volně přístupná, bohužel v době mé návštěvy byla inverze, takže nebylo skoro nic vidět.
 
libor
Známku jsme koupili v motorestu. V době naší návštěvy 15.10.2011 byla volně přístupná.
 
vláďa
Známek dostatek v trafice na náměstí. Počasí bylo pěkné, takže i výhled byl super.
 
jerry720
Prima výhled
Rozhlednu jsem navštívil v sobotu 03. 07. 2010 před polednem. Je volně přístupná, z ochozu rozhledny je výhled 270°, pěkně je vidět hřeben Brd, Drozdov, Cerhovice a Komárov, nepřehlédnutelná je i D5. Podle směrovek se dá dojet autem až do bezprostřední blízkosti rozhledny, kde je závora, potom už jenom asi 100 metrů pěšky a objeví se rozhledna. TZ jsem pořídil bez problému v Motorestu Cerhovice na náměstí, i když měla slečna zrovna frmol s hosty, tak mi jí ochotně prodala. Vedle v trafice už bylo zavřeno, ale přes výlohu jsem koukal, že TZ mají také.
 
magipriba
Tak jsme si zopakovali výlet na třenickou rozhlednu,tentokrát po nově vyznačené zelené značce od zbirožského nádraží,pěkná trasa,z rozhledny zase skvělý výhled,v motorestu Cerhovice známka stále za 25,-,tentokrát jsme i poobědvali,a mohu jen doporučit,vaří tady výborně!
 
magipriba
V Motorestu na náměstí je známka bez problému dostupná,k zakoupení i dva druhy pohlednic - s rozhlednou a s obcí Cerhovice. Rozhledna byla volně přístupná a rozhled velmi slušný.
 
gerbera
TZ zakoupena v Motorestu na náměstí, mají jich plný pytel.
 
AFIk 2811
TZ dostatek v Hotelu Cerhovice. I když je výhled omezen, tak při dnešním krásném počasí byl výhled opravdu vynikající.
 
Tatík
Rozhledna je volně přístupná, pohodlní dojedou autem až k ní (viz níže). Výhled je ale jen na dvě strany. Turistické známky (a pěkné razítko) dnes v pohodě v motorestu Cerhovice, jen pohledy mají z roku 2007 a tudíž bez rozhledny otevřené loni. Bezvadné jídlo!
 
Kampa
Dne 29.3.09 jsme navštívili rozhlednu na Třenické hoře,a i když pršelo,tak těch 108 schodů za to stálo.Krásný výhled.Přístup:z Cerhovic-náměstí směr Zbiroh až do Třenic,pak odbočit vlevo do ulice Letná,a pořád do kopečka.TZ,razítko i pohledy v hotelu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek