Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 463 - Rozhledna nad Prosečí


Popis

Kamenná rozhledna severozápadně od Jablonce nad Nisou.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna nad Prosečí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Kostelní 1/6, Jablonec nad Nisou (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°44'31.43"N 15°7'48.25"E
Hodnocení:
2.696
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 463 - Rozhledna nad Prosečí
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 463 - Rozhledna nad Prosečí


27.07.2021 - dostupná bez problému
12.07.2021 - dostupná bez problému
22.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
22. 6. 2021
TZ jsem koupil v informačním centru Jablonec nad Nisou a pak rychle z ucpaného města pryč k rozhledně. Dá se pohodlně vyjet i autem až k rozhledně. V restauraci mi půjčili klíč a mohl jít nahoru. Výhled z ochozu je moc hezký, první dojem jak jsem na ochoz vstupoval byl trochu nebezpečný. Vstupné na rozhlednu 20 Kč, otevřeno jen za příznivého počasí a v době otevřené Chaty Proseč.
 
Jaromír Zoufalý
Jaromír Zoufalý
Turistická známka
Aha, tak po odeslání infa, že nemají TZ jsem si přečetl, že ta je k dostání na IC v Jablonci. To je škoda. Nevím, proč ji nemají na chatě u rozhledny, když TV mají...
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
V restauraci u rouhledny známku nemají ve městě už bylo zavřeno. Známka objednána v Rýmařově.
 
Ladislav Nauš
Ladislav Nauš
TZ
Známka zakoupena v místním IC, měli jich dostatek.
 
Stanislav Hacaperka
Stanislav Hacaperka
TZ 463
TZ koupena dne 3.8.2019 v IC v Jablonci i s TZ 651.
 
Jan Johánek
Jan Johánek
TZ
Jen zkusmo jsem se zeptal v chatě Na Proseči. "Zrovna dopoledne" prodali poslední!???
Tak jsem si koupil alespoň pohled, který účtovali 20Kč. Jsem zvědav, zač budou prodávat známky. Budou-li je prodávat.Takže to jistí spolehlivý Rýmařov.
 
Josef Busek
Josef Busek
Nemají TZ
Rozhlednu jsme nevštívili dnes odpoledne je zní moc pěkný výhled na Liberec,Jablonec nad Nisou a Jizerské hory. Informací zjištěných v nově otevřené chatě že TZ budou až na jaře a pan Tučka TZ už nemá o TZ jsi napíšu do Rýmařova.
 
Petr Seifert
TZ
Dnes jsem byl na rozhledně a dle informací na těchto stránkách nalezených jsem si pro známku došel k domku pod rozhlednou. Chtěl bych varovat další známkuchtivé turisty že známky už došly a na tomto místě se již prodávat nebudou.Nové prodejní místo bude v nově postavené chatě přímo u rozhledny, která bohužel ještě není v provozu.
 
Roman Kopáček
rozhledna
Rozhledna otevřena moc krásný výhled,bylo zrovna hezké počasí ideální na focení panoramat, TZ koupena po cestě k rozhledně u ochotného p.Tučka.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
TZ
TZ koupena v domečku u cesty na rozhlednu, pravděpodobně u p. Tučka. Asi zrovna dorazily z výroby (ještě zabalené)
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka se dá koupit cestou na rozhlednu. Je to barák na levé straně.Mají na bráně sběratelský štít s TZ. Je před ním malé parkovištátko a cvičák na psi.
 
Ladislav Kocmánek
Ladislav Kocmánek
Známka vykoupena
Poté co jsme se na kolech vyškrábali k rozhledně, tak tam bylo celkem pusto. Zavoval jsem na číslo co je na dveřích rozhledny. Od pána jsem se dověděl, že mu přijel zájezd a prodal jim 32 známek a žádné mu nezbyli. Škoda, rozhledna vypadala pěkně
 
Pavla Popovičová
Pavla Popovičová
rozhledna Proseč
rozhledna otevřena so, ne 13:00- 16:00
u rozhledny nikdo nebyl, ani žádná informace kde
lze známku zakoupit
návštěva 16.8.15 v 15:00 hod
 
Libor Marek
Libor Marek
26/07/2014
V sobotu od 13 hod byla rozhledna volně otevřená. TZ jsme koupili u pana Tučka. Druhý dům vlevo u asfaltky na cestě dolů, na vratech vývěsní štít.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
Zavřeno
Rozhledna je zatím zavřená. Opravuje se venkovní schodiště. Majitel namontoval kovové potpěry na schodiště a magneti pracují i v noci. Ráno to prý bylo fuč. Tak snad se to brzy podaří opravit.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
Eva
P. Tučkovi patří velký dík. S předstihem jsme mu volali, zda bude rozhledna otevřená a prodávají turistické známky. Potvrdil, že ano. Poučeni z příspěvků níže jsme zkusili objevit po navštívení rozhledny domek, kde bydlí. Se skluzem jsme si vzápětí všimli, že nám poslal zprávu, ať ho prozvoníme až budeme u rozhledny. Přijel obratem, ale sdělil nám, že bohužel, poslední známku dnes prodal. A jestli třeba nechceme alespoň vizitky. Pak ho ještě napadlo, že možná ještě někde doma nějakou vyšťourá...Počkali jsme chviličku a opravdu 2 doma ještě našel. Ochota v kraji ne často viděná.
 
Ivan Kestler
Ivan Kestler
Ivan
Dnes zavoláno p.Tučkovi na tel. 724816352 a známu nám ochotně prodal za 20,-Kč, rozhledna otevřena, krásný výhled.
 
Jana Hájková
Jana Hájková
:-(
Zavřeno, škoda, byl by pěkný výhled.
 
Milan
Mohu potvrdit,že po zavolání buď pán přijede nebo se u něho můžete stavit cestou z rozhledny.Má i pěkné razítko do deníčku. Ale když jsem opravdu po letech navštívil zase rozhlednu,bylo mi trochu smutno.Pamatuji její slávu, když ještě stávala chata a konaly se tam taneční zábavy na které každý z pamětníků vzpomíná.Ale jinak pěkná procházka a proto doporučuji.
 
libor
Na druhý pokus, ale máme ji. Pánovi jsme volali zdali je rozhledna otevřena. Tel. na čísla na ,které je možno volat a ověřit zdali je rozhledna otevřena. -733 101 670 ,nebo 724 816 352. Pán opravdu přijel v 13 hod ,rozhlednu otevřel a známku prodal. Řekl nám že na rozhlednu pouští i mimo otvírací dobu, protože chodí do práce jenom 2 dni v týdnu. Doporučuji ale stejně zavolat, na uvedená tel. čísla. Jinak pán bydlí opravdu kousek od rozhledny,viz. příspěvky níže. Lepšímu výhledu brání přerostlé stromy,ale mám se tu líbilo.
 
LIBUNA73
nechápu
dveře na rozhlednu sice otevřeny,ale známku tam nikdo neprodává,pak nechápu proč má rozhledna známku
 
Daniela
Ve 13 hod přijel zeleným Opelem ochotný pán, odemkl rozhlednu a nabídl nám, abychom se cestou do Lukášova u něj zastavili v domě vlevo před alejí pro turistickou známku. Známka byla bez nálepky za 25 Kč.
 
Zdena
V neděli 4.9. bylo krásně,rozhledna sice otevřená ,ale nikde nikdo.
 
Janex
V sobotu kolem 15. hodiny u rozhledny nikdo nebyl, i když bylo hezké počasí. Když už si majitel stanovil tak krátkou otevírací dobu, tak ji má alespoň dodržovat.
 
Renda
Rozhledna otevřena od května do září jen o víkendu od 13-16hod.Ale když bude ošklivo tak je zavřeno.Před rozhlednou sedí pán v aute( zelené BMW ) a prodává TZ a dá i razítko.Vstup na rozhlednu zdarma.
 
libor
Rozhlednu jsme zkusili navštívit 6.11.2010 -zavřeno.Na dveřích rozhledny je napsáno že otevírá 1.5. 2011.
 
lenzik
Rozhledna se dá navštívit každý den za dobrého počasí od 13 do 16 hod.Na dveřích je tel. číslo na pána (byl moc ochotný), který do 5 min přiveze klíče, otevře a přiveze i tur. známky a vizitky.
 
Militom
TZ momentálně nejsou dostupné, protože současný majitel je nedal k dispozici velice ochotnému pánovi, který se o rozhlednu stará a i v týdnu po zavolání na mobil (uveden na ceduli na rozhledně), rozhlednu otevře.Bydlí ve druhém baráku vlevo po cestě z rozhledny dolu, má krásné razítko rozhledny a Turistické vizitky.TZ snad bude mít později také.Jinak vřele doporučuji, rohledna je udržovaná, jen ZATÍM stromy brání rozhledu, po chatě zbyl jen kráter, ale do budoucna se počítá s novou výstavbou.
 
Terez
Na rozhledně visí informace, že je otevřeno v sobotu a v neděli od 13 do 16 h. Neověřeno, protože jsme tam byli ve všední den.
 
Libor Tluka
ANI TAM NEJEZDĚTE !
Je tam zavřeno páč to vyhořelo,loni to v Rýmařově do knížky napsali,ale letos se na to vyprdli,takže jedte rači někam jinam.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek