Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1451 - Rozhledna Rubačka u Velkého Meziříčí


Popis

Rozhledna postavená na kopci Rubačka 6 km jihozápadně od Velkého Meziříčí. Kovová vyhlídka nad vodojemem Baliny postavená v roce 2009. http://rozhledny.webzdarma.cz/rubacka.htm


Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Rubačka u Velkého Meziříčí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum Velké Meziříčí, Radnická 29/1
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Vysočina/Žďár nad Sázavou
Poloha:
49°19'23"N 15°57'27"E
Hodnocení:
2.612
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1451 - Rozhledna Rubačka u Velkého Meziříčí
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1451 - Rozhledna Rubačka u Velkého Meziříčí


22.10.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
08.09.2022 - dostupná bez problému
20.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ivo Čečman
Ivo Čečman
Rozhledna
Poměrně pěkný rozhled na vysočinské kopce. Známka bez problémů v infu ve Velmezu. Měli všechny 4 TZ. Moc příjemná a fundovaná obsluha.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Okolní lesy už neexistují, takže výhled je skoro kruhový.
TZ v IC ve Velkém Meziříčí.
 
wenzel
Rubačka
Rozhlednu jsme navštívili poslední říjnový den, byla neděle, IC ve Velkém Meziříčí uzavřeno, takže odjíždíme bez známky. Na rozhlednu jsme šli od silnice vedoucí do Nového Telečkova v místě, kde se napojuje lesní cesta. Z tohoto místa je to nahoru do mírného kopečka 5-10 minut. Rozhledna je malinká, pouze pár schodů, pod ní vodojem. Výhled je především na okolní zpustošené lesy, v dopoledním oparu bylo vidět i Velké Meziříčí a na obzoru rozhledna Fajtův kopec a dálniční most Vysočina na D1. Rozhledna určitě není vhodná jako cíl výletu, ale spíše jako zastavení se po cestě okolo. Kdyby Rubačka TZ neměla, nic by se nestalo.
 
Radek Berka
Radek Berka
Rozhledna
Dnes jsem se vydal na Rubačku. Vyrazil jsem z Oslavičky po silnici a neustále jsem vyhlížel kdy se rozhledna objeví. Objevila se až když jsem k ní přišel. Výhled například směrem k Velkému Meziříčí je pěkný, ale mám podezření že velkou zásluhu na tom má řádění kůrovce.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena v infocentru ve Velkém Meziříčí.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Rubačka
Turistické známky v infocentru ve Velkém Meziříčí mají. Rozhlednička s 52 schody, vidět je kousek pole směrem na východ.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
TZ
Celkem dost dlouho jsem zkoumal proč má TZ 2 raznice a potom ještě k tomu No. 1758.
 
Petr Bruckner
Petr Bruckner
rozhledna-vyhlídkové místo
řešením a nápadem stojí za návštěvu, když se někdo postará o ten nehodnotný les okolo, bude i vidět do různých stran, jinak výhled jen na VM
 
Alena Hrnčířová
Alena Hrnčířová
známka
O rozhledně bych v tomto případě tedy nemluvila...spíše vyvýšená plošina ?!?! Ale zase jsme se cestou sem moc nezdrželi a alespoň víme, co všechno se dá označit za rozhlednu. TZ známka koupena v IC ve Velkém Meziříčí v pátek 18.4.2014, takže bez problémů. Už tam nás milá slečna upozorňovala, že to asi nebude nic moc. :-)
 
Libor Marek
Libor Marek
05.07.2013
TZ zakoupena v IC ve Velkém Meziříčí, ze silnice z Meziříčí zahněte dle ukazatele doprava a ze 3 cest zvolte tu zlatou (tj. prostřední). Rozhledna je pidi a pěkně se kýve :-)
 
JardaM
Rozhledna??
Malá rozhledna, z které za 5 let nebude nic vidět. Stojí za to vidět. O víkendech a o svátcích jako ve většině IC - zavřeno.
 
kamil
"Rozhledna" se při cestě autem docela špatně hledá nějak zapoměli na jakékoli označení v IC Velké meziříčí o víkendu zavřeno ale co se da dělat aspoň fajn výlet
 
milosch
No, že by to bylo nějaký velký terno, ale pozitivní je, že je rozhledna otevřená celoročně volně. I když nazívat to rozhlednou je taky asi přehnané. Kdyby Rubačka známku neměla nic by se rozhodně nestalo. Galerie v Jiříkově si ji zasloužila určitě mnohem víc. Ale kde není chuť není ani cesta. TZ v poho dostupná v IC ve V.Meziříčí spolu s TZ města a zámku.
 
Mandy
Nám 12.8.2009 paní řekla, že jsou známečky objednané. Přitom se velmi brzo po informaci psalo, že je TZ zrušena. Bohužel na Sovinci 12.8.2009 také známky vyprodány tohoto místa. Jak jinak, když je Galerie za humny.... Výborný přístup ze strany Galerie.......
 
kanor
Galerie urcite stoji za shlednuti, skoda pristupu k turistickym znamkam - pry z toho nemaji zisk, tak je uz nebudou brat. Tak nevim ... Nastesti jsme pokracovali na Sovinec, kde jsme si ji hned dokoupili.
 
Lucka
Známky pořád nemají, prý "včera došly". Přitom se dívám že je nemají už měsíc
 
mačo
nezájem.......
Bohužel známku a asi ani chut ji mít zde nehledejte.poslaly mě zpět na sovinec tam prej maj všechny.......asi nepochopily smysl TZ.
 
simakopa
Pradědova galerie
Známku neměli, smůla. Prohlídka celého areálu stojí opravdu za to. Na své si přijde každá věková kategorie. Opravdu nádhera, doporučuji
 
Aleš P.
Překvapilo nás, jak je areál veliký, za těch 50 Kč vstupného se to vyplatí :-) Známky jsou k sehnání v pokladně, přibylo i razítko do výletní knihy.
 
Markéta
Pradědova galeie je moc pěkná,hezký výlet známku pořád nemají . Ještě Vás chci tady poprosit o radu,na vstupence do galerie je razítko s datumem 30.5 2008 , mohu to poslat do Rýmařova ,aby mi tu známku poslali , děkuji za pomoc
 
martin Wenzel
Místo stojí za návštěvu, známku nemají. dle zdělení obsluhy : máme objednáno už asi 1 měsíc a zatím neprišly !!
 
Marián Kyral
Známku bohužel stále nemají, ale jinak je to úžasné místo, hodně se nám tam líbilo.
 
Holzner Pavel
Galerie super,ale známku panu Halouzkovi stále nepřívezli.
 
galerie je fakt nádherná, známku neměli, bohužel... Pán v pokladně nám řekl, že jim ji nedovezli...Jinak rozhodně doporučuji návštěvu, je to fakt super!
 
Milena
Dobrý den, galerie je opravdu pěkná, ale už při vstupu jsme se od pána dozvěděli, že o turistických známkách má říkat, že nejsou...Sám asi ani nevěděl, o co jde, alespoň se tak tvářil... Takže trošku zklamání, když tam jedete hlavně kvůli známce...
 
Iva
Opravdu úžasná práce pana řezbáře (i ostatních řezbářů).K tomu srnka,která tam volně běhá.Nádhera.
 
Katka
více na http://www.pradedovagalerie.wz.cz/
 
Ála
Kdo chce vidět něco úžasného, ať jede k Halouzkům. O tomto místě jsme se dozvěděli náhodou. Socha Praděda vysoká 10,4 m, největší připravovaná dřevořezba na světě "Vyznání mé rodné zemi", největší betlém na světě, kde prý budou přibývat další postavy, dřevořezby - křížová cesta, poslední večeře. Je zde i výstava betlémů, africká fauna, pozorovatelna živých daňků, dětský koutek atd. Neměli jsme slov. O Vánocích od 1.12. mají betlém osvětlený. Škoda, že bydlíme tak daleko. Vřele všem doporučuji.
 
Harald
Majitel vypadá trochu jako morous, ale pokud nevyžadujete usměvavou recepční jako hlavní známku kvality, tak doporučuji návštěvu.U vchodu bylo vidět řezbáře při práci, desítky soch, výstava dřevěných betlémů a dalších prací. Vrcholem je betlém v životní velikosti snad se 60 postavami, ale jsou tam i další zajímavé práce, třeba rozpracované Křížová cesta a Cyklus z českých dějin 55*2 metry (plastika ve dřevě), nebo už hotová největší dřevěná socha v Česku. Návštěva se nám líbila, známky měli v dostatečbém počtu a za 25 korun.Otevřeno mají po celý rok, včetně pondělků a svátků.
 
Radosek
Pro: joshula
1. Známky byly (y) vyprodány2. Shrnul (ne ch, ale h)3. Obávám se, že pokud vyměníš majitele, tak máme prdlajs a ne řezbáře, který něco dokáže. Holt, každý řemeslník není nutně manažer... A co se týká ceny známek: Kdyby si pan řezbář účtoval dvojnásobek obvyklé ceny, dám mu to i s přeplatkem. Má zlaté ruce a údržba takového areálu musí něco stát...Ale jinak :o))).....
 
Radosek
Návštěva Pana řezbáře
Doporučuji všem, kteří ohodnotí dílo lidských rukou.....
 
Mates
V galerii je opravdu pěkně. Bydlím nedaleko a dlouho jsem o tomto místě nevěděl. Vřele doporučuji návštěvu Sovince a Rešovských vodopádů. Známka stále za 28 kč, ale není to tak hrozné. Zastihli jsme i pana Halouzka a ochotně nám odpověděl na naše dotazy.
 
joshula
Známky byli o víkendu vyprodány, mají pouze SU. Obě známky ale stojí po 28kč! jinak se nenechte zmást mapou u vchodu. Velký areál ale nic moc k vidění. Jediné pěkné věci jsou v poslední stodole ( dřevěný betlém, největší vyřezávaný obraz atd.). Myslím, že pro máalé děti které rády běhají je to akorát, ale jinak bych to schrnul na to, že někdo si na své zahradě udělal vlastní výstavu do které nemá ale bohužel ještě dostatek exponátů. Aareál bych zmenšil a neochotného pana majitele vyměnil.
 
veverka798
Je to tam velmi hezké. Až na tu známku (28 Kč). Nejhezčí je asi obraz Pradědovy říše a sochy zvířat+betlém.
 
gerbera
Známky stále předražené, k dostání i suvenýr, vše po 28,- Kč. I na upozornění, že má TZ stát 25,-- to s nepříjemným prodávajícím nehnulo, na známce tak vydělává 10 Kč. Stačilo nám razítko, protože předražené známky nekupujeme.
 
Zdeněk
nic moc
Velice neochotný prodavač (asi majitel a provozovatel) mi na dotaz, proč stojí TZ známka 28 Kč odpověděl, že se se mnou o tom nebude bavit.Jinak galerie stojí za vidění, ikdyž možná jako známkové místo nic moc.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek