Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 730 - Rozhledna Slovanka


Popis

Ocelová rozhledna na vrchu Severák u Janova nad Nisou.

Mapa

Navštívil jsem Rozhledna Slovanka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Chata Slovanka, Horní Maxov 8
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
JIZERSKÉ HORY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°46'23.66"N 15°11'46.77"E
Hodnocení:
2.784
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 730 - Rozhledna Slovanka


02.08.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
29.07.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
22.06.2022 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Adéla Beranová
turistická známka Slovanka
Dobrý den,
prosím o upozornění na a.beranova1@seznam.cz, až bude turistická známka se Slovankou znovu dostupná. Moc děkuji.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Josefově Dole.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Na Slovance jsem byl už poněkolikáté, dříve vždy neúspěšný. Dnes jsem ignoroval zlověstné nápisy "Občerstvení zavřeno" a "Vstup jen pro klienty", a známku v jídelně chaty zakoupil.
V Josefově Dole (IC a Tabák) tuto známku nemají.
 
Eleven 011
Eleven 011
rozhledna Slovanka
Rozhlednu Slovanku jsem navštivil několikrát, ale teď jsme tu byli ubytováni, na Slovance, a tak jsem byl na rozhledně, alespoň jednou za den. Překrásná rozhledna ze které je nádherný výhled na okolí Jizerek. TZ mám již z dřívějška. Jinak v pohodě mají na slovance u Trojanů, spolu s výročkou Kofoly. Velmi milí lidé doporučuji navštívit! Mají vlastní mini sbírečku známek.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
17. 6. 2021
TZ jsem neštěstí koupil v B-sportu. V chatě na Slovance byla uzavřená společnost, bez možnosti koupi čehokoliv. Rozhledna je jedna z nejskromějších kde jsem byl, ale když vylezete nahoru, výhled je naopak jedn z nejlepších.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná v chatě vedle rozhledny. Mají i Kofoláckou známku.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
V době naší návštěvy byla chata zavřená a nikde jsem se nedobouchal. Známka objednána v Rýmařově.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Dostupná v IC v Josefoáči (trafika už nevede) a bez problému i v občerstvení na Slovance
 
Josef Busek
Josef Busek
Slovanka
Rozhledna slovanka je moc pěkná ocelová rozhlena je z ní pěkný výhled na Jablonec n.N., Severák, Ještěd a Liberec. TZ už mam zdřívějška. Doporučuji navštívit.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Kapacita 10 lidí
Vstup je dobrovolný a na vlastní nebezpečí. Absolvujete 56 točitých schodů. TZ koupena v trafice v Josefáči.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Slovanka
Na první pohled nepůsobí moc hezky, ale tak nějak si myslím, že do tohoto krásného okolí pasuje. Výhledy pěkné, je vidět i Ještěd. Chata taky pěkná a u milého barmana jsme zakoupili TZ.
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
TZ zakoupena v trafice u kostela v Josefově dole, mají zde i TZ 33,34,35,36,42,664,725,879,1115,1264,1360,1694,2339
 
Vojtěch Janský
Vojtěch Janský
Výročí otevření rozhledny
Shodou okolností jsme rozhlednu navštívili včera, kdy slavila 130 let od svého otevření (14.8.1887).
 
Vojtěch Janský
Vojtěch Janský
Re: Výročí otevření rozhledny
Jinak známka v pohodě dostupná v chatě Slovanka (já jsem si ji však koupil po předchozích zkušenostech již v trafice v Josefově Dole). V chatě mají i TZ č.35 (Severák-Hrabětice) a dva druhy razítek.
 
Miroslava Trnková
Miroslava Trnková
TZ
Chata bohužel pro veřejnost zavřená. Známí na Slovance byli již několikrát a pokaždé se stejným výsledkem. Je to asi o štěstí, zda se vám TZ podaří sehnat nebo ne. Občerstvení U Kapličky otevíralo až odpoledne, ale tam známky rovněž nevedou.
 
Róbert Fabian
Róbert Fabian
Trafika
TZ koupena v trafice u kostela - Josefův Důl. Mají tam celkem 15 různých TZ z okolí (2339, 725, 1115, 33, 1264, 1504, 42, 1360, 35, 664, 1694, 730, 36, 879, 34). Cena 35 za kus.
 
12
Re: TZ
Přesně náš případ - v srpnu, buď ji připravují na další sezónu nebo je rezervovaná(chata)
 
Simona Smolíková
Simona Smolíková
Slovanka
Hned vedle rozhledny je bouda Slovanka, kde mají k dispozici turistické známky i nálepky - otevřeno od 10 - 16 hodin. Rozhledna sama o sobě mne moc nenadchla, ale rozhled do okolí je krásný. Procházka přes lesy byla v pohodě i s malými dětmi. Vstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí, zdarma - s možností dobrovolného příspěvku na chod a opravy.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Za krásného počasí
jsme 4.9. v odpoledních hodinách došli k chatě Slovanka. Zavřeno, vchod zatarasen plůtkem a květináči, žádná zmínka o otevírací době. Mizerný dojem aspoň částečně spravila volně přístupná rozhledna.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v trafice v Josefově Dole.
V chatě Slovanka mají pouze TZ 35 Severák-Hrabětice. Známku "své" rozhledny paradoxně nemají...
 
Pavel
Tur. známka
Když dojdete k rozhledně, zjistíte, že chata u rozhledny Slovanka je zavřena. Zamrzí to.
 
Milan Urban
Milan Urban
Slovanka
Pěkný výlet, TZ zakoupena na Slovance, má ale omezenou otvírací dobu. Obsluha velice ochotná.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
Chata Slovanka byla v sobotu, 19.4. pro veřejnost zcela uzavřena, což jsem však zjistil až na místě samotném, na internetu bohužel nebyla o uzavření chaty ani zmínka.
Penzion U hrocha v Horním maxově žádné TZ nevede, prý již 3 roky.
 
Libor Marek
Libor Marek
17/02/2014
Rozhledna volně přístupná i v zimním období, TZ zakoupena v občerstvení na chatě, obsluha velmi příjemná.
 
Roman Vodný
Roman Vodný
Slovanka
Ze Slovanky máme docela pozitivní zkušenosti, navzdory zdejším komentářům. Pán na obsluze příjemný, poradí, pomůže, jen se ve zdejší chatě nevaří. TZ dostatek, mají i TZ 35.
 
Květa
Po přečtení zdejších příspěvků jsme si říkali, že si snad napíšeme o známku do Rýmařova rovnou. Výstup na rozhlednu příjemný, počasí nám přálo, tak i výhled byl krásný. Nakonec jsme do chaty pro známku vstoupili a velmi ochotně a s úsměvem nám byla prodána. Dokonce jsme tady zakoupili i TZ č. 35 Severák - Hrabětice.
 
Jana
Včera (17. 3. 2013), známku měli, ale obsluha nebyla moc přívětivá (byla jsem tam již podruhé a nic se nezměnilo). Jídlo nám odmítli dát s tím, že budou jíst ubytovaní hosté a my si můžeme počkat, až dojí, jestli něco nezbyde. Hodinu tam čekat a doufat, že něco zbyde se nám opravdu nechtělo. Tenhle styl obsluhy není k turistům moc přívětivý.
 
MD
Po Slovance jsme navštívili přilehlou chatu. Ceny spíš průměrné (pivo, známka a oběd vyšlo na asi 150,-), ovšem jídlo bylo výborné, porce velká, obsluhující byl velmi příjemný a ochotný, půjčil nám hrací karty a sám nám přinesl krabičku, abychom si nesnědené ovocné knedlíky mohli vzít s sebou :)
 
Libor
Známku jsme koupili v Josefově Dole v trafice-suvenýry ,přímo naproti kostelu. Otevírací doba po-pá 6,30-17 so-ne 7,30-12 hod.
 
Jirka
Po příchodu k chatě Slovanka (4. 6.) jsme si mysleli, že odejdeme bez známky. Na dveřích cedule ZAVŘENO, ani na zazvonění nikdo nepřicházel. Z vrcholu rozhledny (krásný výhled) jsme si všimli, že přijelo auto. Byli to majitelé, naštěstí se vykládáním zásob dostatečně zdrželi, že jsme stihli sejít dolů. Velice ochotně nám ji prodali. Že bychom došli do jiné chaty? :-)
 
Jana D.
Slovanka :((
Rozhledna pěkná, ovšem chování personálu chaty Slovanka mě vytočilo do té míry, že jsem se odhodlala sem uveřejnit tento příspěvek. Když jsem vcházela dovnitř, na dveřích stálo napsáno dnes občerstvení zavřeno. Vzhledem k tomu, že jsem si šla opravdu jen koupit známku, tedy občerstvovat jsem neměla v úmyslu, vešla jsem. Slušně jsem pozdravila a hned poté mi jakási paní, co seděla za stolem oznámila, že dnes mají zavřeno, jak jsem si mohla přečíst na dveřích, já zase ve vší slušnosti jsem se tázala, zda ani známku mi neprodají, tak mi odsekla, že nee... podotýkám, že seděla za stolem, kde něco připravovala zřejmě na nějakou dětskou oslavu či co, vedle sedělo dítě, za pultem byl pán, který nevypadal, že má plné ruce práce, takže podat mi známku by myslím nebyl tak velký časový i jinak náročný úkon... no odcházela jsem velmi znechucená, nejenom neochotou, ale hlavně tím chováním, kdy paní byla evidentně velmi otrávená, že jsem si dovolila vstoupit. Proč si probůh tedy nezamknou dveře ?? A jelikož jsem o pár příspěvků níže četla, že ochotou tato chata nehýří již od roku 2005, tak vůbec nechápu, proč to je stále vedeno jako turistické známkové místo ! Byla bych za to, aby se v tomto směru podnikla příslušná opatření, protože pokud si necháme stále vše líbit jako že o nic nejde, tak tady za chvíli nebude fungovat nic :(
 
Alča
Známka zakoupena v Josefově Dole, nevím proč má chata u Slovanky o květnovém svátku zavřeno.
 
Jiřina
Slovanka
Známka zakoupena 21.4. v Josefově dole - suvenýry přímo proti kostelu. Mají tam TZ asi 11 různých, otevřeno denně od 7 ráno do cca 12 (ve všední dny i déle, to si nepamatuji, ale denně do těch 12 určitě). Dojeli jsme až skoro k rozhledně, parkování zdarma. Rozhledna moc hezká, přístupná volně. V chatě jsme nebyli.
 
Vavřík Ag
U Hrocha bez známek
Nahoře na Slovance známka v pohodě, super obsluha, točený master, dole U Hrocha sice Svijany, ale známky nemají žádné.
 
loukotka
Známka bez problémů na chatě Slovanka (10.8.2010).
 
carodejnice
Janov
V Janově zrušili informační centrum, známku jsem nesehnala.
 
Jana
29. 05. - chata Slovanka se opravuje (respektive uvnitř byli dělníci), je tedy zavřená.
 
magipriba
Chata je v rekonstrukci,takz znamka nedostupna,vyhled z rozhledny super.
 
Michal Nesvadba
Vylet :-)
Auto sme nechali pred penzionem Arnika. Je zadarmo. Na parkoviti v Hrabeticich mi prijde 60kc za parkovani prislo trosku moc.. :-( Jinak na Slovanku sme vysli v pohode. Na chate sice dali dokupy restauraci a stoji to za to! Vari znamenite! Ale znamky nemeli. takze sme sjeli autem do hospody u Hrocha na Hornim Maxove a tam meli znamku jak Bramberku a i Slovanky!
 
Blanča
U Hrocha pořád známku nemají a občerstvení na parkovišti u Kapličky ji taky nemá. Tahle turistická známka se sehnat momentálně nedá nikde. :o(
 
Jana
Chata Slovanka zavřená, u Hrocha známky nemají, občerstvení u Kapličky jsme nenašli. Známku nemáme.
 
Sarpele
U kapličky zakoupena tato známka i známka č.35. Jen samo občerstvení bylo plné nechutných opilců, kteří od půlnoci ještě asi nevystřízlivěli. Novoroční procházka pozasněženém okolí byla výrazně příjemnější.
 
Clar
Chata Slovanka
Na Slovance známky vyprodány, což je škoda - takže holt Rýmařov. To už je za dnešek druhá...
 
Pavel
TZ Slovanka
TZ zatím neměli , až na začátku turist. sezony.
 
Stepanka H.
znamku sezenete v chate u Hrocha (30.4.07), kde maji take turisticke razitko, velmi ochotna pani.Rozhledna je pristupna denne do 19hod (vstup zdarma).
 
Místní
Jsem místní a musím trochu poopravit předešlý příspěvkem. Na Slovance jsem byla 28.12.2006 a teď nedávno znovu. V zimě se nezavírá. Je otevřena celodenně (žádné vstupné) a nepřístupná je opravdu jen za extrémně nevhodného počasí. Známka bývá obvykle bez problémů v Maxově u Hrocha nebo v Hraběticích U kapličky, na místě samotném pouze na zazvonění. Teď koncem března jsem chtěla známku koupit pro synovce - jsou však jak na Slovance tak U kapličky dočasně vyprodané. Pochodila jsem až v Maxově U Hrocha (tam jich byl dostatek). Tak vzhůru do Jizerek!
 
Darth Art
Asi nejslavnější jizerská rozhledna, železná otevřená konstrukce s nechráněnou plošinou. Původně byla umístěna
na výstavě ve Vídni, kde ji jizerští koupili a převezli nad Lučany nad Nisou. Dnes je evidována jako technická
památka. Za minulého režimu dost zchátrala, na přelomu století musela být od kořene zrekonstruována, zajímavé
bylo, že na jednotlivých schůdcích železné rozhledny byly připevněné tabulky se jmény sponzorů opravy.
Postupně některé dolní tabulky zmizely a dnes již na Slovance nejsou vůbec. V létě zajímavý výhled těsně
nad vršky stromů okolo, v zimě uzavřena (zasněžená, zledovatělá).Půl kilometru odtud je zimní středisko
Hrabětice se sjezdařským areálem, stejně daleko chata pod Severákem. Druhým směrem 2 km Horní Maxov a
restaurace s rozhlednou Bramberk.
 
Požírač
TZ koupena na Hraběticích v kapličce.Chata U hrocha otevřena DENNĚ 11-24 h.Chata Severák TZ nevede.
 
Richard
Nám se asi zcela vyjímečně podařilo známku koupit přímo na Slovance (3.9.05). Paní náhodou vyšla ven a hned
jsme ji odchytli. Dala nám dokoce vybrat z celé krabice známek. Jinak je ale turisté evidentně nezajímají.
 
Pavel
Slovanka
TZ se dá kopit v pohodě na Hraběticích v kapličce.Ale Majitelé Slovanky jsou přímo výkět podnikatelství.To vám
stojí za to se na jet podívat.Já bych tam dal novou TZ skanzen a majitelé by tam byli jako hlavní aktéři.
 
monaster
lidi těšte se
lidi těšte seTak na Slovance v chatě byl pán jehož chování v tohle století asi nepochopím. Známku mi sice
prodal, ale bylo vidět že ho obtěžuji. Když jsem chtěl pohled, tak prohlásil "ty mám v kanceláři a tam
se mi nechce" myslel jsem že nevěřím vlastním uším. nakonec však jeden vyhrabal z krabice se známkami a
světe div se měl i razítko. tak takhle si snahu o rozvoj turismu nepředstavuju.
 
Gumidek_01
TZ z rozhledny Slovanka sem si bohuzel neodnesl pac na chate neni ochotny personal a proste nemaji zajem :(
skoda no...
 
Badys
Po přečtení předchozích příspěvků jsem ostražitě vstupoval do Chaty Slovanka. Trefil jsem na ochotnou a
usměvavou starší paní, přinesla mi dokonce 2ks na výběr! 25.5. dostupná i U hrocha, ovšem za 27Kč.
 
siafu
nádherná rozhledna, volně přístupná, chata vedle soukromá a známku neprodávají, v podstatě nereagují ani na
zvonění či klepání
 
Plhal Bohumil
Nedostupnost známky
Horší přístup k turistům než na Chatě Slovance jsem již dlouho nezažil.Chata je ve vlastnictví nějaké
pražské firmy, vchod funguje pouze pro smluvně ubytované - převážně německá klientela, takže pokud zde
zazvoníte, dají Vám najevo, že jaksi obtěžujete. Známku neměli, o turisty projevují nezájem. O občerstvení si
může turista nechat jenom zdát. Rozhledna je pěkná, škoda že se majitelé chovají jako za hluboké totality...
 
granule
Jizerské rozhledny
Opětovně souhlasím s J&D. Byla jsem zde 9. 7. 2004. Známku jsem koupila již v Horním Maxově v resturaci
"U Hrocha" (viz poznámka u TZ 34 Bramberk), kde jsem si kopila také pohledy. Rozhled pěkný,
rozhledna opravdu omládla a známku měli i u rozhledny.
 
J&D
Známku jsme sehnali bez problémů, okénko s občerstvením otevřené - nabízejí i pohledy a další suvenýry. Přímo
pod rozhlednou sezení ze dřeva - příjemný odpočinek po výstupu. Samotná rozhledna velmi prokoukla - ještě před
pár lety byla na spadnutí.
 
Svatka
Tak jsme asi na tom nejhůř ze všech, protože nám se nepodařilo najít ani vchod, ani zvonek - to znamená, že
nemáme nejen známku, ale ani doklad, že jsme tam byli :-( Pro nás nedostupné!!
 
petr
asi 16. února jsem tam byl, dveře zamčené, takže známku sem bohužel nedostal:-(
 
Jirka
Známka dostupná bez problémů,ale jak píše Pepa musíte si zazvonit.Měli jsme ale smůlu,ten den byla mlha,takže
jsme z rozhledny nic neviděli.
 
Pepa
Známku mají, ale musíte zazvonit - chata pouze pro ubytované. Jiné suvenýry nejsou - budou až v sezóně. Slušný
rozhled a hezké razítko.
 
Nina
Okénko po zazvonění bez problémů otevřou.Jinak nezapomenutelný zážitek, při cestě zpět, jsem si zlomila
nohu.Známku mají.
 
Honza
Rozhledna volně přístupná, chata pouze pro ubytované. Nově zřízené okénko pro kolemjdoucí, obsluhující muž
neznal ani cenu nanuků, o kolečku v životě neslyšel.
 
Vašek Kozuk
Známka nedostupná, neb se jedná o poměrně nové turistické známkové místo. Na naše zvonění a klepání nebyl brán
zřetel, až později, když jsme koukali z rozhledny, se dole objevili provozovatelé chaty. Výhled z rozhledny
byl z větší části zalesněn a pohled na odporné komíny (a radnici) Jablonce nad Nisou ani není zábavný.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2804 Turistických známek
2709 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek