Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 354 - Ruční papírna Velké Losiny


Popis

Unikátní renesanční papírna v podhůří Jeseníků, vyrábějící dodnes papír původní technologií.


Mapa

Navštívil jsem Ruční papírna Velké Losiny

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Ruční papírna, Velké Losiny (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
50°1'46.86"N 17°2'17.11"E
Hodnocení:
2.728
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 354 - Ruční papírna Velké Losiny


23.09.2023 - nemají sběratelský předmět
26.07.2023 - dostupná bez problému
01.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

AJA AJA
AJA AJA
TZ
TZ v pokladně,možnost vyrobit si vlastní papír
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v obchodě v papírně. Byl jsem tu už dříve, tekže tentokrát jen známka.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
V ruční papírně.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
17. 5. 2009
TZ z pořízená na pokladně ruční papírny
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
tz
TZ zakoupena bez potíží - jen bába je i přes ty roky stále nevrlá :)))
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Papírna
Hodně zajímavá prohlídka. Její součástí je historie výroby papíru, historie papírny, film s ukázkou výroby papíru a prohlídka ve výrobě. Moc příjemná paní průvodkyně. Papírna sídlí v hezky upraveném stavení. U papírny je obchůdek s ručně vyráběným papírem - ceny jsou dost vysoké, ale po prohlídce se nedivím.
 
wenzel
Ruční papírna
Krásná budova s pěknou expozicí a jedinou funkční ruční papírnou na našem území. Součástí areálu je také restaurace a prodejna suvenýrů a ručního papíru a výrobků z něj. Prohlídka trvá cca hodinu, nejprve se prochází prostory muzea s modely strojů, součástí prohlídky je i krátký film. Nakonec se schází do prostor výroby. Zde jsem čekal trochu více, bylo nám ukázány pouze 2 kroky výroby, zabralo to jen pár minut. Byla sobota, těžko říct, jestli to za plného provozu vypadá jinak. Popravdě jsem čekal trochu více, ale i tak se v papírně líbilo.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v mistním IC.
Krásně zrekonstruovaná stavba v obležení turistů.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Ruční papírna
Známka koupena přímo na pokladně papírny u trošku nevrlé paní :) Známku jinde neprodávají, jen zde. Prohlídka ze začátku trochu nudná a to i díky nudnému výkladu průvodkyně. Poté co se přesunete přímo do výroby je prohlídka už o něčem jiném, hodně zajímavá a poučná. Po prohlídce možnost si koupit suvenýry v obchůdku. Když to shrnu tak prohlídka ze začátku nic moc, pak už super. Místo rozhodně stojí za návštěvu.
 
Marta Krausová
Marta Krausová
IC x papírna
Známka zakoupena v papírně, v IC informace o tom, že lze zakoupit POUZE v papírně
 
Jiří Neužil
Jiří Neužil
Předraženo
Rukodělná výroba papíru asi nevynáší, když si musí "přivydělávat" 17% přirážkou ke známce...
 
Andrea
drahá známka
Známka za 35,-, že si to vůbec dovolí?!
 
Oldřich Smolík
Oldřich Smolík
cena
Zakoupeno v pokladně v ruční papírně za 35 Kč.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Ruční papírna
Známka zakoupena v pokladně ruční papírny.
 
Vašek
Re: Smůla
Nemusíte mít strach, v infocentru ji prý nemůžou prodávat, že jim to papírna zakázala... Takže byste nepochodil stejně jako já
 
Aleš
Smůla
Zastavil jsem se dnes v Losinách, a výsledek je následující: v papírně známku nemají, prý dojdou snad během týdne a v infocentru mají samozřejmě v neděli zavřeno. K tomu jsem zmoknul, takže já jsem bohužel v Losinách pěkně utřel.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Ruční papírna
Muzeum je velice zajímavé a moc se nám tam líbilo. Dojem jen trochu zkazila cena známky. Prodávají za 35,- Kč.
 
karelvesely@tiscali.cz
karelvesely@tiscali.cz
Stojí za návštěvu
Jediné mínus je kritizovaná předražená známka za 35 Kč. Nicméně všechno ostatní to více než vyvažuje. Dnes (30.6.) pršelo, což lze normálně na dovolené řešit návštěvou muzea, hradu či zámku, ale v pondělí mají skoro všude zavřeno. Ne tak v papírně ve Velkých Losinách. To už je první plus. Druhé - zajímavá prohlídka (hlavně pro dospělé a velké děti). Třetí - možnost vyrobit si vlastní papír, pro děti mnohem zábavnější činnost než samotné muzeum. Čtvrté plus - dá se tu spousta věcí koupit (není v Jeseníkách samozřejmost, třeba u proslulé Osoblažské úzkokolejky se nedá sehnat ani obyčejný pohled). Páté plus - je tu slušná restaurace, sice žádný kulinářský zážitek, ale vaří nadprůměrně a hlavně pochopili, že návštěvníky není nutné posílat pryč hledat hospodu na náměstí. Na dovolené sice nemusím rozhazovat, ale chci si to užít a jsem ochoten za to něco utratit, ale v České republice kolikrát mám dojem, že není za co a nikdo není ochoten pro návštěvníky něco vymyslet. Takže sláva papírně ve Velkých Losinách navzdory těm 35 Kč.
 
Jiří Matyáštík
Krásná prohlídka muzea a manufaktury.
Doporučuji všem, kdo ještě nenavštívil Ruční papírnu ve Velkých Losinách, kde mimo jiné jsou i zámek a termální lázně. V expozici muzea se seznámíte s historií papíru a následně Vám ve výrobě předvedou její dnešní podobu. Úchvatný zážitek, podpořený možností si vyrobit vlastní papír a zakoupit nějaký výrobek z něj.
 
Ivana
TZ ve Velkých Losinách
Všechny TZ Velkých Losin včetně dřevěných kostelíků (kromě papírny - má výhradní právo prodeje)lze zakoupit za 30 Kč na ofic. Informačním centru, včetně 6 druhů T vizitek, velkého výběru pohledů, map a razítek!
 
Libor Marek
Libor Marek
23.07.2013
TZ koupena v pokladně papírny. Pěkná prohlídka, hodinka uteče jako voda.
 
KamPa
Neděle
Ruční papírnu jsem navštívil po pěti letech,cestou na dovču.Velmi pěkná zachovalá a stále funkční technická památka,o kterou mají návštěvníci stále velký zájem.
Výborně jsme se najedli v přilehlé restauraci Losín,i když tam vázla komunikace mezi obsluhujícím personálem.
 
Blanka Janšová
Blanka Janšová
předraženost
tz předražená stojí 35kč,slečna nepříjemná v pokladně asi neměla náladu,papírna pěkná a možnost i zakoupit si papír ručně dělany
 
AliSZka
Známku neměli,stejně byla předražená. Měli jenom 1162 dřevěné kostely,ale tu jsem si raději koupila v infocentru za 30 Kč,tu z papírny mají zakazáno,asi by v papírně zchudli.Jinak musím souhlasit s black.demonem,opravdu jsou tam vydřiduši.
 
Jindřich Stava
Známku lze koupit pouze v papírně, v infocentru prý mají zákaz. Známka stojí 35 Kč.
 
CarmenxxXx
Známka nebyla k dostání, dne 7.8. 2012
 
Miska 1
Stále za 35Kč :-(
Dnes jsme navštívili ruční papírnu ve Velkých Losinách, prohlídka je zajímavá. Nemile nás překvapila cena TZ za 35Kč :-(, kterou jsme nakonec od nepříjemné paní na pokladně koupili...... Nabídla nám, že druhá varianta je, že si ji máme nechat poslat....!!! JSOU TO VYDŘIDUŠI
 
black.demon
Město Velké Losiny by se mělo stydět!V poslední době jsem nikde neviděl větší lupiče než v tomto městě.Všechna veřejná prostranství včetně obytné a pěší zóny u paneláků jsou zpoplatněna pro parkování aut.Považte jdete se najíst do restaurace a zaplatíte rovněž.Mimochodem je to 60,-Kč!!!Jediná vyjímka je parkování v objektu ruční papírny.Tam zaplatíte pouze 20,-.Vstup je 90,- pro dospělou osobu a TZ je předražena za 35,-.Pokud byste chtěli navštívit zdejší infocentrum v sobotu nebo v neděli musíte to stihnout v sobotu mezi 9.a 12.hodinou.Jinak mají zavřeno.V turistické sezoně bomba.Úsudek si udělejte sami.Za dlouhodobé předražování TZ a přístup k turistům jdou na černou listinu.A dobře jim tak!!!!!
 
Ivan Kološ
Známka koupena 23.6.2012, stále za ni chtějí 35 Kč. Tzv. doporučená prodejní cena má zjevně své nevýhody. Nevím, proč výrobce prodej max. za 30 Kč jednoduše nevyžaduje pod pohrůžkou zákazu prodeje. Když to jde u jiného zboží, musí to jít i u turistických známek. Nemyslím si, že v případě pevných cen by většina prodejců odmítala známky prodávat. A místo těch několika málo příživníků, kteří se chtějí na známkách nemravně obohacovat, se jistě brzy najde adekvátní náhrada!
 
Karoska
Pět kaček na každé známce a budete milionáři!!!
Známka je na velkolosinské ruční papírně skutečně předražená - pět kaček na kousku. Je to škoda, taková maličkost dělá špatný dojem, a přitom je exkurze do papírny naprosto úžasná. Dokonce jsme si na dvorku v dílničce vyrobili s dcerou vlastní papír. Raději bych podražila suvenýry (nebo vybírala na WC), ale podražit známku, kde je zaběhlá takřka fixní cena, určitě ne. Je to zbytečné rozhorčení a zkažení jinak neopakovatelného zážitku. Zamyslete se na papírně!!! Chce to jiné know-how :-)!
 
Karoska
Varování pro návštěvníky Jeseníků!!!
Chcete zažít "Noční můru v Jeseníkách"? Tak se ubytujte v Penzionu Later (www.penzion-later.cz)! Je to přesný prototyp rčení "Nahoře huj a dole fuj". Nenechejte se zlákat ani bazénem, tělocvičnou, posilovnou, saunou či vyumělkovaně nafocenými snímky. Žádné dlouhé rozepisování, prostě katastrofa!!! Hodnocení - mínus 100!!!
 
Oldřich
drahá známka
Stále drahá TZ v papírnách, paní celkem drze něco mektala o veřejné soutěži, ale cena 35 kč je podraz, volal jsem do Rýmařova ale nemohou s tím nic dělat (myslel jsem třeba že jim lze známku vzít) a v info centru jí taky nemají. Takže doporučuji si jí nechat poslat z Rýmařova.
 
Pavla
Známka za 35,-- korun.
 
Roman
Hmmm.. jak tak čtu, tak známky předražené a neochotný personál. A že o tom ví i pan ředitel, tím se asi myslí asi pan Šína.. že by jeho nějaká boková aktivita? No co už... Takže, všem co tu čtete, chystáte se sem na výlet, s tím že si koupíte známku, tak já vám dám jednu radu -NEKUPUJTE ZDE TURISTICKÉ ZNÁMKY. Kdo má čas a možnost, tak ať se zastaví na Sovinci, a nebo pak objednat.
 
Tatík
9.4.2011
Otevírací doba skvělá: od října do dubna úterý-pátek 9-16 hod., sobota a neděle 9-12+12,30-16 hod., květen, červen a září od pondělí do pátku 9-17 hod., sobota a neděle 9-12+12,30-17 hod., o prázdninách až do 18 hod. Vstupné 85,- (60,-) Kč. Prohlídka zajímavá, i v sobotu s ukázkou práce se sítem a lisem. Turistických známek dostatek v pokladně-suvenýrech, stále za 35.- Kč.
 
filipac
no to je hrozné!známky mají za 35 KORUN!sice i s další známkou (dřevěné kostely ve Velkých Losinách 1162)no ale myslel jsem si,že takovou papírnu stojí navštívit!což teda ono to stojí zato ale ty známky,to teda ne!
 
Tomáš Hanzlík
Známky došly :-D
Bohužel, známka nebyla dostupná - cena 35 Kč! Papírny jsem navštívil po druhé, za prohlídku to určitě stojí!
 
vlk
Pokud vás zajímá historie výroby papíru u nás tak běžte na prohlídku.Ale pokud jste hlavně zvědaví jak tam pracují dnes tak to nestojí za to.Tři pracovníci v jedné místnosti a když přejdete do druhé tak musela jedna pracovnice z té první místnosti přejít do té druhé aby nám ukázala jak se pracuje tam a to bylo vše.Asi tak 40 minut historie a 4 minuty názorná ukázka.A to bylo úterý,pracovní den.
 
Petr
Za 35Kč jsem koupil jen známku papírny.Na známku 1162,kterou taky měli jsem si nechal zajít chuť.
 
Lucka
Známky pořád v papírnách předražené a paní velmi neochotná. Sotva jsme nakoukli do suvenýrů, vyjela na nás, jestli chceme lístky, že se prodávají v pokladně, tak jsme ji usadili, že to víme a že lístky nechceme. Po zeptání se, jak to, že prodávají známky za 35,- jsme si vyslechli pořádnou smršť. Prý že si máme zavolat do Rýmařova, že o tom vědí a že je to normální, že je na tohle vyhlášná veřejná soutěž a každý si to může prodávat za kolik chce a když bude chtít, že nám ji může prodat třeba za 100,- a už chtěla volat pana ředitele, aby nám to potvrdil a podobně. Pokud můžete - kupte si známku někde, kde jsou příjemnější lidé.
 
ben06
opět
vidím že lumpárny v papírně pokračují dále, co na to Rýmařov ?
 
Vlada
Tak za znamku chteli 35 Kč, lumpove. Expozice pomerne zajimava, za navstevu stoji.
 
MARKOS
AHOJKY. JEŠTĚ DODATEK: V KIOSKU LÁZENSKÉ BUDOVY ELIŠKA ŽÁDNÉ ZNÁMKY NEVEDOU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
MARKOS
AHOJKY. VČERA VE ČTVRTEK VE 13:00 JSEM ZNÁMKU KOUPIL V PAPÍRNĚ S MUZEEM A STÁLA 30KČ. MAJÍ I ZNÁMKU Č.1162,ALE TU SPOLEČNĚ SE ZNÁMKOU Č.262 DOPORUČUJI KOUPIT RADĚJI V MÍSTNIM IC-TAM STOJÍ KLASICKÝCH 25KČ. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Jitka
předražená známka
Turistická známka stála 30 Kč a nevím proč. Jitka
 
Haňule
Expozice zajímavá, známka stála 30,- Až mě to zarazilo, když všude jinde stojí 25,-
 
Marketa
předražená známka
Známka dostupná bez problémů, ovšem na 30,- .... Expozice zajímavá, vidět živě výrobu papíru je zážitek, celý dojem snížil naprosto otrávený projev slečny průvodkyně...
 
Tatule
předražená známka
Potvrzuji JS. Známka předražená.
 
JS
Rozhodně stojí za náštěvu zámek V.L. průvodkyně a prohlídka velmi dobrá. V papírně můžou dělat papír pro koho chtějí a na co chtějí TZ za 30,- bez diskuzí, tak tam teda nejdu !
 
Andilek@Prazdroj
Minimálně šest
I když se jedná o muzeum, mají otevřeno i v pondělí. Možná proto jsme dnes neměli šanci na prohlídku, protože se provádí až od šesti zájemců a během půl hodiny se nikdo další neukázal. Nejspíš všichni počítají, že podobné atrakce jsou v pondělí zavřené. Tak snad příště.Známku jsme nekupovali, za 30 Kč si ji mohou nechat.Během července a srpna je možné si vyzkoušet vlastní zručnost při čerpání originálních archů papíru, zhotovení dopisní obálky a voskové pečeti. Venkovní pracoviště je umístěno pod javorem vedle reprezentační prodejny a je otevřeno každý den od 9:30 do 17 hodin.
 
euroskeptik
ZASE PŘEDRAŽENÁ TZ
Pozor prodávají tz za 30,-Kč i tz č. 1162 !!!! BANDA JEDNA !!!
 
Luccy
Papírna je sice prádní, ale bohužel když jsem tam byla tak mi řekli, že známky se přes víkend vyprodali, to je taky nápad tam chodit v pondelí... bohužel, tak doufám že se tam ještě někdy dostanu.
 
Alena
Na prohlídku papírny jsme se moc těšili, bohužel bychom byli přiřazeny k výpravě až za téměř dvě hodiny a to jsme nemohli čekat. Takže snad až příště. TZ jsme koupili bez problémů v obchůdku, kde měli i plno zajímavých suvenýrů. Ostatní TZ týkající se Velkých Losin pak v informačním centru.
 
Aleš P.
Papírny
Expozice je nádherná, výklad byl skvělý i díky tomu, že nebyl podáván až příliš "svázaně", ale lidsky a vesele :-) Vidět naživo výrobu papíru je taky výborné. V areálu je i prodejna, kde lze koupit vše, co papírna vyrábí. Paráda!!!!
 
OGGY
Jen doplním, že se jedná o jedinou ruční papírnu v ČR a největším odběratelem v tuzemsku je prezident republiky.
 
Petr@
Bezva
Tak papírnou jsem byla naprosto nadšená. Všichni byli moc milí, měli známku papírny a dřevěných kostelů. Expozice byla sama o sobě moc zajímavá, paní průvodkyně podrobně popsala výrobu papíru, pustila nám 15 minutové video o výrobě a ke konci prohlídky jsme viděli i na živo samotnou část výroby. Návštěvu srdečně doporučuji, stojí to za to. Focení v objektu stojí 40 Kč, což se vyplatí.
 
Lucie
Nechoďte tam před zavíračkou ;-)
Naše zkušenosti s papírnou jsou naopak špatné. Expozice stojí sice za to, ale přístup paní průvodkyně určitě ne. Byli jsme poslední skupina ten den a bylo to znát. Prohlídku jsme měli od konce expozice(!) na začátek a ještě takovým sprintem, že se nám jen tajil dech. Paní průvodkyně řekla jen to nejnutnější a utíkala domů. Pánové v dílně končí v 16,30, ačkoliv papírna je otevřena do 17,00. Škoda. Doporučuji, nechodit na prohlídku od 16,00 jako my. Škoda peněz a času.Naopak prohlídka losinského zámku byla úžasná, slečna průvodkyně velmi vstřícná a šikovná.
 
masha
TZ
Turistická známka je v papírnách v obchůdku se suvenýry a výrobky z ručního papíru:) Byla tam moc milá paní a známek měli dost:) Bratr sbírá známky celkem dlouho, ale my jsme s přítelem teprve začali...a to právě s papírnou ve Velkých Losinách:)
 
jiří moláček
-
tz jsem koupilv v zámku málem jesm místo kde je prodejna tz nenašel ale na konec jo .
 
Anies
Ruční papírna
Milá mladá průvodkyně, mohla mluvit trošku pomaleji, ale jinak pěkný zážitek, poučné i zajímavé, známka v pokladně, kde byla také milá a ochotná paní, obchůdek se suvenýry nemá chybu,prostě pěkný výlet.
 
Dav
....
Pravý opak zámku, všude velmi příjemní, expozice zajímavá, dobře zásobená prodejna. Mají i No. 1162 - dřevěné kostely.
 
Monty
Omlouvám se, ale kritika je na práci průvodkyně na zámku! V papírně byl výklad naprosto fundovaný a srozumitelný. Monty
 
Monty
Průvodce???
Zámek jsme navštívili až v odpoledních sobotních hodinách, kdy už může být leckdo unaven, ale to co nám předvedla slečna „průvodkyně“, to prostě byla katastrofa a celkový dojem ze zámku to značně snížilo. Hold na světě jsou různí lidé… . Monty
 
Monty
Poučné
Návštěvu mohu všem jen a jen doporučit. Monty
 
Vacice
V ručních papírnách jsem byl a musim potvrdit ,že je to velice impozantní!
 
Ivuska
Byli jsme v ruční papírně, prováděli i o Velikonocích, známku měli, všechno v pohodě
 
Petra
Behem leta je moznost vyzkouset si vyrobu rucniho papiru. Je to krasny suvenyr a zaroven uzasny zazitek.
 
Milan
Otevřeno: Leden-Březen, Říjen - Prosinec Út-Pá 09-15So-Ne 09-12 12.30-16Duben - Červen, Září Út-Pá 09-17So-Ne 09-12, 12.30 - 17 Červenec - Srpen Po 10-14 Út-Pá 09-17 So-Ne 09-12
12.30 - 17Vstupné - dospělí 50 Kč.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek