Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1425 - Sadská


Popis

Město Sadská leží 37 kilometrů na východ od Prahy, na silnici do Poděbrad, v Polabské nížině. Četné archeologické nálezy dokazují osídlení našimi předky již v době neolitu. Později tudy vedla důležitá zemská cesta, tzv. Kladská, přes Prahu až do Bavor.

Mapa

Navštívil jsem Sadská

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Kulturní a informační centrum města Sadská (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°8'9"N 14°59'10"E
Hodnocení:
2.235
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1425 - Sadská


29.08.2020 - dostupná bez problému
29.05.2020 - dostupná bez problému
16.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Sadská
Menší městečko,k vidění toho tu moc není. Snad jen ten kostel sv.Apolináře od kterého jsou zajímavé výhledy do okolní krajiny.
Zato musím pochválit pracovnice v místním IC,kde jsme zakoupili TZ, moc příjemné a se vším poradili.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
nedostupnost
Opět jedno v celku zbytečný IC. Měl jsem v plánu navštívit Sadskou, ale informace na web. stránkách města o IC vůbec nejsou. Po zavolání na podatelnu jsem se dozvěděl to, co jsem tušil, o víkendu zavřeno. Nechápu k čemu je IC otevřené pouze ve všední den?!
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
Sadská
TZ zakoupena v podatelně OÚ v přízemí budovy. Ochotná paní sice nemá žádné turistické razítko, ale jako omluvu věnovala zdarma pohlednici obce, několik rad a popřála příjemný den.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Sadská
TZ koupena v infocentru za 30kč, otevřeno stále jen po-čt. Na dveřích je napsáno, že lze známky koupit i v obchodě "Čajenka Kávenka" ve vedlejší budově, který má otevřeno i v sobotu 8-11, pořád nic moc, ale lepší než nic.

Samotný kostel je hezký, ale jinak toho městečko moc co nabídnout nemá. Brána ke kostelu od dubna do října otevřená, ale vidíte více méně to samé co přes plot, samotný kostel je, jak už to tak bývá, zamčený.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 1425
TZ bez problémů dostupná v kulturním a informačním centru Sadská.
 
Petulka
dostupnost
Vždy jedu kolem o víkendu. Je možné jí někde sehnat ????
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Sadská
Turistické známky mají v podatelně na OÚ. Kostel sv. Apolináře na ní je ale za zamčeným plotem.
 
Dana
Sadská
V infu mají otevřeno pouze pondělí až čtvrtek-což si myslím,že není zrovna v sezóně mnoho:)))
 
Roman82
Sadská
je velice hezké mělé město, TZ dostupná v MěÚ, což o víkendech asi může být problém. Ale zase stojí jen 25,- Paní ochotná, jen vypisování daňového dokladu (prý povinné) mi přišlo trochu úsměvné...
 
MILAN
V sobotu odpoledne jsme nepochodili. Na úřadě i v knihovně zavřeno, TZ nemáme.
 
Kriserka
Pěkné místo a ještě hezčí kostel. Známka se dá sehnat na dvou místech. Já ji sehnal na Městském úřadě a bylo to bez problému. Jen se zde ještě neprodávají TZ s turistickými známečkami!!
 
Béďa
Ač na dveřích kulturního a info střediska jest napsáno, že je otevřeno od9,00 do 16,00 hod., bylo ve 13,00 hod. v sobotu 13.2. zavřeno.
 
Mároš+Macik
Jelikož bylo při naší návštěvě pondělí,známka dostupná na Městském úřadě hned v přízemí v okénku pokladny a informací.
 
Jan
Sadská
v sobotu v Infocentru zavřeno, dovolená delší dobu. Odkaz na městskou knihovnu, ale tam také zavřeno. Většina tuzrtistů jezdí o sobotách an nedělích. Stálo by za to umístit ji někam kde je přes sobotu a neděli otevřeno.
 
Jířa
sadská
Infocentrum sice v sobotu zavřeno, ale paní na telefonu, které je uvedeno na dveřích mi slíbila, že pokud jí dám do kastlíku adresu ( ani nechtěla peníze), že mi známku pošle. Což značí, že ji mají....... Tak uvidíme. Ale peníze jsem jí tam nechal.Jířa
 
Luděk
Sadská
TZ prodají v KIC města Sadská i v době, kdy nemají otevřeno (myslím tím hlavně út, čt a pá dopoledne). Velmi milá paní sdělila, že stačí zaklepat a pokud nebude zrovna na nějaké pochůzce, známku bez problémů prodá a poradí
 
Pinďa
Ve všední den, jak zde bylo již několikrát podotknuto, je TZ na OÚ bez problémů. Mají i pěkné razítko, které nezabere mnoho místa.
 
Chrastik
Pramen Sadka
Pramen Sadka teče každý den vždy hodinu dopoledne (8:30-9:30) a hodinu odpoledne (15:00-16:00) a je kousek od nádraží. Doporučená denní dávka je max. 0,3 litrů.PS: Jsou zde i jiná zajímavá místa.
 
Jana
Dobře ukrytý pramen Sadka
V celém městečku je nejzajímavější pramen Sadka, který teče jen asi 2x v týdnu. Samozřejmě jsem tam byla, když neměl provozní dobu. Nedalo mi to a vyrazila jsem na místo podruhé, abych tento léčivý pramen ochutnala. Stejně netekl a asi niokdy nepoteče. Kdo má zájem o opravdu znamenitou minerálku, nechť se vydá do Kerska.
 
Rakša
Město a kostel jsou hezké, bohužel muzeum je dočasně uzavřené. Ale na MÚ v podatelně byla moc ochotná paní a známek prý mají dostatek:-).
 
Vláďa
Do Sadské je potřeba doopravdy jet jen v pracovní dny. Město stojí za zhlédnutí, ochotná slečna v informačním středisku známku ochotně prodala, i když zrovna byla polední pauza. K dostání i spousta suvenýrů s motivem města.
 
Kuba
nikde nikdo
Městský úřad má otevřeno jen přes pracovní dny, Kulturní a informační centrum má otevřeno jen od Po do Čt. Jisté naděje skýtalo muzeum, avšak tam v pracovní době nikdo nebyl. Přes víkend nedostupná známka.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2718 Turistických známek
2573 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek