Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 873 - Schillerova rozhledna - Kryry


Popis

Romantická cihlová rozhledna z roku 1906 nad obcí Kryry, jižně od Podbořan.

Mapa

Navštívil jsem Schillerova rozhledna - Kryry

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Schillerova rozhledna, Kryry (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°10'20.06"N 13°25'47.79"E
Hodnocení:
2.892
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 873 - Schillerova rozhledna - Kryry
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 873 - Schillerova rozhledna - Kryry


03.09.2023 - dostupná bez problému
02.07.2023 - dostupná bez problému
07.04.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Rozhledna určitě stojí za návštěvu. Bohužel jsme měli příležitost ji vidět jen z venku, protože jsme byli nedočkaví a dorazili asi hodinu a půl před otevřením.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Jiří Palička
Jiří Palička
rozhledna
Velmi hezka rozhledna ,prijemna pani u vstupenek,tur znamka za 25 kc...same plusy..urcite doporucuji .
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
rozhledna Kryry
Skoro až k rozhledně jsme z časových důvodů dojeli autem, sice naše SUV dostalo zabrat, ale povedlo se. Vstupné 10 kč je v dnešní době zanedbatelné, razítko k dispozici v pokladně ve věži. Krásné výhledy, nejkrásnější je ale rozhledna samotná. Podle mne patří na přední místo ve své kategorii z hlediska krásy - pro mne taková MISS rozhledna !!!
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Na rozhlednu jsme to šly pěšky křížovou cestou panny marie. Na rozhledně sice zavřeno kvůli covid 19 ale výhled i tak stál za to.
 
Jiří Bohdanecký
Jiří Bohdanecký
TZ
Krásná rozhledna s pěkným výhledem do okolí...Dobrá dostupnost z hlavní silnice na Vary, nebo jako součást výletu na Krásný Dvůr. Škoda jen omezené otevírací doby...Vstupné 10,- je spíše symbolické :)
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
TZ
Velikonoční pondělí, rozhledna otevřená, známky i razítko v pokladně rozhledny. Krásné výhledy, a díky popisům na ochozu krásně poznáte, na co se díváte
 
Jaroslav Urban
Jaroslav Urban
Nejhezčí
Kryry zám už os malička a i když mě osud odvál až na východní část naší Moravy, přesto vždy jsem se v duchu sem vracíval. Kromě mé drahé a skvělé rodiny, která je zde naštěstí stále a pevně zakotvena a kromě různých staveb a kostelíka,(který rozhodně nebyl v tak zdevastovaném stavu)mě utkvěla vskutku největší a nejvyšší dominanta města - rozhledna. A už tehdy, kdy jsem byl o třicet let mladší byla rozhledna z červených cihel na kopci zarostlým akáty s krásným železným křížem ta nejhezčí stavba na světě. Nepotřeboval jsem vidět egyptské pyramidy, ani Eiffelovu věž, já se vždy těšil na tu naši Kryrskou rozhlednu.
A nyní, po letech vidím opravenou Schillerovu rozhlednu jako krasavici ve svatebních šatech, co vyhlíží do kraje a zve k sobě všechny obdivovatele , dobrodruhy a přátele této krásné české země a krajiny vpravdě líbezné a požehnané.
Ten nádherný rozhled do české krajiny při dobrém počasí se jen tak nevidí, Kryry a okolní vesničky jako na dlani,na poli se práší za traktory, autíčka jako blešky jedou po pavučinách cest a ta žlutá krabička je přece dům naší babičky....
Rozhodně doporučuji vše návštěvu této rozhledny, která je ovšem otevřena jen přes víkendy. Mají zde příjemnou kasu při vstupu, kde si můžete pořídit pohlednice, magnetky, turistické známky, vizitky, odznaky, Stampky ap. a dostanete i Pamětní list města. Tak neváhejte a hezké zážitky všem!!!
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
krásná rozhledna s krásným výhledem, ale POZOR na otvírací dobu - jen o víkendech a svátcích a jen od 12-16 hodin!!! Ale výhled je hezký i od rozhledny.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zajímavá rozhledna je otevřena květen až září o sobotách, nedělích a svátcích od 12 do 16 hodin.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Schillerova rozhledna
Velice bizarní stavba s krásným kruhovým výhledem. Známka zakoupena ve věži u ochotné paní stále za 25 Kč. K dispozici razítko, pohlednice, turistické vizitky apod.
 
Adam
TZ
Navstiveno v sobotu dopoledne o prodlouzenym vikendu na konci dubna. Rozhledna pekna ale zavrena a nikde nikdo.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Zavřeno - Škoda
Na webových stránkách města Kryry je ujištění, že je rozhledna otevřena ve všechny státem uznávané svátky. Stejně tak hlásá letáček na ceduli v areálu rozhledny. Inu, na dveřích visel pevný zámek a nikde nikdo. Ale výhled do okolí byl nádherný i z před rozhledny. A navíc bylo včera odpoledne skvělé a jasné počasí. Známku si holt objednám v Rýmařově.
 
Jitka Salátková
Jitka Salátková
Re: Zavřeno - Škoda
otevírací doba o svátcích je pravděpodobně chápana: všechny státem uznávané svátky v období květen-říjen
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
TZ
Známka koupena na rozhledně, známek dostatek, paní velmi sympatická. Krásná stavba a krásný výhled.
 
VK
ZNÁMKA
iNFOCENTRUM NEFUNKČNÍ A MĚSTSKÝ ÚŘAD ZAVŘENÝ
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Pouze VTZ
Krásná rozhledna a z ní moc pěkný výhled, i když dnes nahoře celkem dost foukalo. Bohužel, známku na rozhledně nemají a jak nám řekla paní u vstupu, nejsou k dostání ani dole ve městě. Útěchou pak byla VTZ ke 110. výročí otevření rozhledny, kterých mají dostatek. Zajímavým místem v okolí rozhledny jsou přilehlé lesy, kde jsou rozmístěny řopíky, které v prvorepublikovém opevnění navazovaly na opevnění na plzeňské čáře. Cesta k řopíkům není nijak značena, ale stačí k tomu mapa a troška schopnosti orientovat se v terénu. Otevírací doba, ani vstupné nezměněno oproti letům minulým.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Plně souhlasím s panem Petrem Záhorou.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Rozhledna.
TZ zakoupena přímo na pokladně rozhledny. Vstupné je krásných 10 Kč. Výhled nádherný, stejně jako celá rozhledna, která stojí na místě zaniklého hradu, z kterého se zachovali jen okolní příkopy. Pokladní moc příjemná paní. Jedna z nejhezčích rozhleden u nás.
 
magipriba
Rozhlednu jsme navštívili v sobotu 27. 8. 2011 v deštivém odpoledni. Bylo otevřeno a známku měli za 30,- . Výhled bohužel limitován počasím. Do restaurace nedaleko nádraží nás paní pustila ještě před otevírací dobou, za což jsme byli fakt rádi, protože v restauraci U ŠILHÁNKŮ, kde se dá prý velmi slušně najíst, měli ten den svatbu, a jinde v Kryrech se člověk podle všeho slušně nenají.
 
libor
Návštěvu této rozhledny mohu všem, kdo mají rádi krasné výhledy a romantická místa doporučit.Je to jedna z nejhezčích rozhleden na kterých jsme byli.Podle webových stránek má otevřeno do konce září ale asi to zapoměli změnit,protože má otevřeno do konce října.Tato informace je od paní pokladní z rozhledny.Otevíraci doba platí so ne -12-16 hod.
 
Militom
Nové Infocentrum
V Kryrech se otevřelo Infocentrum, kde je k dostání též tato TZ.Otevřeno mají od června do října:ST,ČT,PÁ 10.00-16.00hod SO,NE 9.00-11.00hod
 
Perikles
Nečekaně jsem byl na této rozhledně včera (25.4) o půlnoci. Rozhledna krásně září a vypadá magicky. Rozhled po světýlkách dole je také krásný.
 
Láda
Rozhledna je nádherná a je zní krásný rozhled.
 
Míla
Rozhledna je krásná, avšak otevřená jen v sobotu a v neděli 12-16 hodin.Takže i v době dovolených a prázdnin máte v jiné dny smůlu.Ale i pod rozhlednou je krásný výhled!!TZ však nemám, musím tam znovu v určených dnech a čase.Nevadí,stojí to za to.
 
Pařez
TZ zakoupena na OÚ, mají zde také pohledy a jiné suvenýry vztahující se k nepřehlédnutelné rozhledně
 
magipriba
rozhledna nove opravena a skutecne krasna,znamka k dostani primo na rozhledne v otviraci dobe(cerven-zari sobota,nadele od 12 do 16),na internetovych strankach obce kryry pisou,ze znamku lze zakoupit i na obecnim urade,ale to nemam osobne overene
 
Tatík
Otevřeno do konce září stále jen v sobotu a v neděli 12-16 hod. Vstupné opravdu pouhých 10,- Kč. Stoletá rozhledna je krásně opravená, ale ty vysílače nahoře úděsné.
 
Magda Homolková
Kulturní prostředí
Rozhledna velmi pěkná, kromě nádherného rozhledu poskytuje i kulturní prostředí - výzdoba fotografiemi města Kryry typu "včera a dnes". Vstupné skutečně lidové, při pěkném počasí je vidět Klínovec, Milešovku a další.
 
alex
návštěva rozhledny
Rozhledna je super,vstupné je lidové,koupíte pohledy rozhledny i města Kryry,výhled je na Krušné hory,doporučuji:-))..
 
zdena
Jelikož není víkend tak bylo zavřeno a známku mají jen na rozhledně. Bylo by dobré, kdyby jí měli i jinde. Jinak je výhled z konce rozhledny supr.
 
Exák
Opravdu nádhera. Otevřeno mělo být od 12 hodin,(so,ne12-16), ale přišli jsme něco po půl dvanácté a příjemný pán už seděl venku a měl otevřeno .
 
Mc.cvok +adelait
Pěkně opravená rozhledna,TZ hned u paní s lístky,jen ten dřevěný ochoz nevzbuzuje moc důvěry!Jinak doporučuju všem.
 
Stepanka
100 let Schillerovy rozhledny
PERFEKTNÍ!!! takrka omylem jsem se dostala k oslave tohoto vyroci a vubec toho nelituji. Byl to uzasny
zazitek. Vyhled z rozhledny je krasny. Na akci meli vsude znamek spoustu, takze kdo se zucastnil, urcite s
prazdnou neodesel.
 
Markéta a Mirek
Schillerova rozhledna - Kryry
Známka je dostupná každou první sobotu v měsíci (květen až září), když je rozhledna otevřená. Příjemné
posezení s jídlem je v restauraci U Šilhánků (stačí se kohokoli zeptat, místní vám řeknou). DOPORUČUJEME:
27.05.2006 100leté výročí této rozhledny.
 
Ivan Cáder
Absolutně nedostupná známka
Je to perfektní místo na pohled do okolí Podbořenska aKadanska ale známka je absolutně nedostupná.Doporučil
bych jí umístit na prodej do některá z místních restaurací. Ahoj Drobek.
 
Jiřina
Rozhledna a výstup k ní skvělé. Doporučuji už jen kvůli nádhernýmu výhledu. Navíc jsme měli krásné počasí. Ale
pozor je otevřena pouze v sobotu a to do 16 hod. Známku se nám nepodařilo sehnat, neboť k rozhledně jsme
dorazili dlouho.
 
Badys
Rozhledna je prostě nádherná. Nahoře hnízdí poštolky, pán v pokladně vám je rád ukáže. V obci Kryry jsme měli
v sobotu problém najít příjemnou, čistou hospodu, kde by vařili.
 
mc.cvok
Rozhledna je sice v zimě zavřená,nicméně je odsud krásný rozhled po kraji.....V současném "bílém"
období zvlášť krásný západ slunce.Doporučuju všem.
 
Valdimír
Pozor! Rozhledna je přístupná v květnu a červnu 2004 pouze v sobotu!!! a to od 13.00 do 17.30. Rozhledna je
pěkná, zvláštní stavba.
 
Miluš
Na rozhednu jsme se vydali v sobotu 1.května, kdy bylo nádherné počasí. Výhled na okolní krajinu je překrásný
- stojí za to vyšlápnutí. Rozhledna bývá přístupná pouze o víkendu od 13.00 do 17.30 hod, pomalu, ale jistě ji
renovují - byla ve špatném stavu. Známku prodávají na rozhledně, nebo na obecním úřadě v Kryrech.
 
Puštik
Byli jsme zde v pátek po 15té hodině a rozhledna byla zavřená a nikde žádné otvírací hodiny ani nic
podobného.Puštík
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek