Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 4 - Šerák 1351m


Popis

Nejsevernější vrchol Hrubého Jeseníku, součást přírodní rezervace Šerák-Keprník. Horní stanice sedačkové lanovky z Ramzovského sedla. 1351 m.n.m.

Mapa

Navštívil jsem Šerák 1351m

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Chata Jiřího na Šeráku, Ramzová (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Lanová dráha Bonera, Ramzová (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
JESENÍKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Jeseník
Poloha:
50°11'14.53"N 17°6'31.31"E
Hodnocení:
2.938
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 4 - Šerák 1351m
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 4 - Šerák 1351m
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 4 - Šerák 1351m


15.07.2024 - dostupná bez problému
09.07.2024 - dostupná bez problému
09.07.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Jetmar
Jiří Jetmar
Známka a chata
Známka dostupná na obou prodejních místech...ale tuším že na obou za 45,-
V chatě pravděpodobně dobrá svíčková a knedlíky s uzeným - úžasně to vonělo. Já chtěl jen něco malého, dal jsem si borůvkový koláč, bohužel nebyl čerstvý.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Jela jenom spodní část lanovky a výšlap dal docela zabrat hlavně kameny na cestě.
 
Anicka
Nedostupnost znamky
Dnes lanovka na Šerák mimo provoz, Chata na hoře zavřena a hospody resp. restaurace v Ramzove neměli skladem. Velké zklamaní
 
Vilma Pospíchalová
Vilma Pospíchalová
Dovolená
Nádherná příroda
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Šerák
Na Šerák jsme vyjeli lanovkou z Ramzové(270,-dospělí). Jsou zde krásné výhledy na Jeseníky. V chatě Jiřího, která je jedna z těch hezčích v Jeseníkách, jsme se naobědvali, jídlo chuťově průměrné, obsluha rychlá. Potom jsme vyrazili po modré přes Obří skály a následně po zelené do Ramzové. Modrá stezka je krásná ale trochu náročnější ale zvládli ji i menší děti.
TZ u pokladny lanovky v Ramzové.
 
Václav Bílý
Václav Bílý
Pěšky na Šerák
Trochu jsem podcenil délku trasy a vyrazil z Ramzové po zelené nahoru přes Obří skály. V chatě Jiřího na Šeráku byl očekávaný hukot, ale vše jde nečekaně rychle. Bravo pane správče. Známku koupíte zcela bez problémů. Dolů po červené přes Čerňavu zpět na Ramzovou, dalo slušných 12 km, což jsem nečekal. Toš vzhůru do kopce lenoši.
 
Tereza Vondrášková
Tereza Vondrášková
Šerák
Známky jsme zakoupili na pokladně lanovky, kterou jsme vyjeli na Čerňavu (cena 110,-, až na vrchol 250), odtud pěšky vrchol (cesta středně náročná), nahoře jsme se občerstvili v bufetu u Chaty Jiřího (ceny rozumné). Odtud jsme vyrazili směrem na Obří skály (cesta dosti náročná) a dále po cyklostezce (asfaltová cesta) zpět do Ramzové.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Šerák
TZ zakoupena u stanice lanové dráhy. Lanovkou nahoru je to za 170,- za dospělého s přestupem Čerňava (navazuje. Samotná chta velmi hezká s nádhernými výhledy do údolí. Možno si zazvonit ve zvoničce až okolí zešílí :-)V chatě mají TZ a další předměty. Sestup dolů do Ramzové po modré a zelené je pro kamzíky, jak naznačuje soška na vrcholku :-) Doporučuji cyklotrasu, je to delší, ale pohodová chůze.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Šerák
Auto jsme nechali v Ramzové, vyjeli jsme lanovkou na mezistupeň Čerňavu a odtud jsme šli pěšky krásným prostředím až na Šerák. Nahoře je možnost se občerstvit v horské chatě. My se vydali poté po modré a zelené zpět do Ramzové. Terén je náročný, kort, když se jde z kopce, pevná a kvalitní obuv je podmínkou. Na trase je jeden horší přestup přes rokli potoka, kde se jede skoro po zadku, takže počítejte s tím, že se možná i ušpiníte. V sandálech určitě tuto trasu nechoďte. Jinak je tu všude krásná a čistá příroda s nádhernými výhledy.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů na kase lanovky.
Na Šeráku chata a krásné výhledy.
 
Ivana Stonawská
Ivana Stonawská
Šerák č.4
:-)
 
Pavel Pospíšil
Pavel Pospíšil
Šerák
Nahoru doporučuji po žluté z Bobrovníku a dolu přes údolí Vražedného potoka. Žlutá má sice několik nepříjemných převýšení, ale námaha stojí za to.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
TZ
Byla jsem zde na lyzich-lanovka nejede az k chate Jiriho,takze jsem si pak od lanovky slapla jeste 500m v ne prilis pohodlnych botech;-) ale dalo se to:-) Chata zevnitr nadherna,uzasny vyhled do udoli,za barem velmi sympaticka slecna-TZ prodana s usmevem za normalni cenu 30Kc:-)
 
Šárka Křenková
Šárka Křenková
Šerák
Známka zakoupena nohoře v restauraci.Krásný téměř šesti kilometrový výšlap...
 
Iva Handlovičová
Iva Handlovičová
místo
Pěkné místo
 
Zdeněk Čurda
Zdeněk Čurda
tz
Tz koupena v ic v jeseniku.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Šerák
Známka zakoupena v IC, OC Alkron Jeseník.
 
Krumpolc
TZ č.1???
Teda nevím co čekaly dámy z předešlého příspěvku, ale TZ č.1 na Šeráku jistě neseženou.... Pokud by náhodou ráčily potřebovat známku č.4, není nic jednoduššího vycválat nahoru na Šerák. Za 3 hodinky jsou tam, když nechtějí platit za lanovku... Znánka je tam dostupná bez problému, takže kdo nelituje námahy a nehledá známku Šeráku někde na jeho úpatí, nýbrž vyleze nahoru na kopec, známku jistě sežene. Je to jen o lenosti a pohodlnosti.
 
Markéta BUBIK
Markéta BUBIK
TZ v dolní stanici lanovky nedostupná
TZ č.1 je k dostání bohužel jen nahoře na Šeráku, měla by být i v dolní stanici lanovky, tak jako je to v podstatě všude, že je více prodejních míst TZ. Výjezd zpáteční lanovkou za šílenou cenu 270Kč je hodně drahý! Ptala jsem se na TZ ve dvou restauracích-penzionech Kaťuša a Haltmar, a dokonce v jednom mi číšník řekl něco jako že s panem nahoře se domluvit na prodeji TZ asi nepůjde... Takže asi to trochu nasvědčuje o důvodu prodeje známek jen na jednom komplikovaně dostupném místě... Třeba se časem poštěstí a TZ bude dostupná i dole tak, jak by to mělo být...
 
Lucie Pechová
Lucie Pechová
Re: TZ v dolní stanici lanovky nedostupná
Už lze i dole u lanovky :)
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Re: TZ v dolní stanici lanovky nedostupná
Myslím si, že ta známka by se měla prodávat jen nahoře. Nevidím důvod, proč by se známka která označuje místo Šerák měla prodávat někde dole v Ramzové. To je jak kdyby jste chtěla v Krkonoších, aby se všechny boudy prodávali v jednom IC nejlépe u silnice. Nevím, jakým stylem Vy ty známky sbíráte, ale podle mě by se měli sbírat s tím, že to místo navštívím.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
24. 2. 2014
Lyžovali jsme na Ramzové a poté vrchní lanovkou zajeli až na Šerák. Zpátky jsme museli jet opět lanovkou, jelikož nebylo dostatek sněhu, ale lyže jsme si nechali na Čerňavě. Od chaty krásné výhledy do okolí, bylo super počasí. Skvělý výhled i na Praděd, chata je také decentně zrekonstruovaná, určitě doporučuji návštěvu tohoto ojedinělého místa.
 
Pařez
Zákaz psů
Zákaz vstupu se psy do Jiřího chaty je stále aktuální a v případě nepříznivého počasí po namáhavé tůře i dost drsný.Je zvláštní,že např. do hotelu na červenohorském sedle mohou psi v pohodě...
 
Libor Marek
Libor Marek
22.07.2013
TZ koupena na chatě. Lanovkou z Ramzové, dolů přes Obří skály cca. 5-6 km, ale tady jsme pochopili, že cesta nahoru je někdy snazší než cesta dolů. Pěknej krpál a zdá se to min. o 3 km delší.
 
K + E
TZ koupena na chatě Jiřího na Šeráku. Velmi milá obsluha, levné a výborné jídlo.
 
Karoska
Varování pro návštěvníky Jeseníků!!!
Chcete zažít "Noční můru v Jeseníkách"? Tak se ubytujte v Penzionu Later! Je to přesný prototyp rčení "Nahoře huj a dole fuj". Nenechejte se zlákat ani bazénem, tělocvičnou, posilovnou, saunou či vyumělkovaně nafocenými snímky. Žádné dlouhé rozepisování, prostě katastrofa!!! Hodnocení - mínus 100!!!
 
Romana
Je s podivem, že v turistické sezoně nikdo nepředvídá zvýšenou poptávku po turistických známkách. Prostě "asi před dvěma dny došly a další budou asi a týden..."
 
Pes
Varování pro pejskaře
Dovnitř do chaty (stejně tak jako na Švýcárně) nesmí pejsci, což je na hřebenech hor minimálně hanebné.
 
magipriba
Cesta na chatu Jiřího na Šeráku se startem v Červenohorském sedle a přes Keprník patří k nejkrásnějším v celých Jeseníkách. Na chatu jsme dorazili v sobotu 30.10. ve 14 hodin a bohužel trefili největší shluk lidí. Na volný stůl jsme dokonce chvíli čekali. Na obsluhu jsme čekali velmi dlouho. Vzhledem k poloze chaty mají velmi příznivé ceny. Známka za 30,- se samolepkou k dostání na baru, k tomu několik pohledů a turistických vizitek. V 15 hodin už jsme byli v chatě skoro sami. Ze Šeráku doporučujeme pokračovat po modré přes Obří skály, na které lze vylézt a z nichž je přímo kulervoucí výhled. Pak po zelené údolím Vražedného potoka, odkud dojdete na Ramzovou.
 
jirkacek
Ramzová - Šerák - Obří Skály - Ramzová
Na chatu Jiřího na Šeráku , která je pod vrcholem Šeráku , jsme vyjeli lanovkou z Ramzové. Z horní stanice lanovky je to k chatě jen 200 metrů. Pohoda. Na chatě jsme se občerstvili , personál nás obsloužil rychle a mile. Razítko chaty k dispozici v restauraci. Pěkné výhledy od chaty na Jeseník. Potom jsme pokračovali po modré trase prudkým klesáním na Obří skály , kde jsou krásné výhledy až do Polska. Dále jsme šli údolím Vražedného potoka - nádhera. Celkově ze Šeráku zpět do Ramzové 5 km. Tuto tarsu najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a jeho cestopisy. Jet zpět lanovkou by byla škoda. Informace o Šeráku , fotografie najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a jeho turistické cíle a dozvíte se více....
 
mačo
Ještě za 25kč
mají a pivečko také.K tomu vše co má taková chajda mít proto doporučuji
 
Hanyn
Dnes jsme se vypravili na Šerák z Červenohorského sedla, počasí nádherné, známek dostatek i pohledy s razítkem. Pivo šerák bylo výborné, škoda dali jsme pouze jedno - bylo na chatě nezkutečně hodně lidí. Dále jsme pokračovali po červené na Ramzovou.
 
Andilek@Prazdroj
Otevírací doba chaty
Samozřejmě šlo o chatu Šerák, se nám tam zkopíroval nadpis z historie.
 
Andilek@Prazdroj
Otevírací doba bufetu Poutní dům
9 - 17, chata prochází kompletní rekonstrukcí, ale normálně funguje.
 
Tofl
Známka na chatě je k dostání bez problémů. Skvělá obsluha a počasí bylo vynikající.kdo by se chtěl svést lanovkou, nedoporučuji víkendy a jarní prázdniny. Momentálně, když je sníh, tak u vleků jsou velké fronty. Jinak skvělý zážitek.Ověřeno 18.1, kdy jsem jel an běžkách trasu Ramzová - Šerák - ČHS - Kouty n/Des.
 
Luke
Fajn, já tam za nedlouho pojedu, nebudu utrácet prachy za lanovku, když můžu se pořádně provětrat. :-) Známku už mám už 7 let, ale já se do Jeseníků rád vracím, to místo prostě miluju. :-) ;-)
 
Petronelka
Na Šerák jsme si vyjeli lanovkou. Bylo zrovna vyfoukáno, tak byl hezký výhled. V chatě jsme známku sehnali bez problému. Jinak spousta turistických tras. Po hřebenech hezká procházka.
 
Ivi
chata na Šeráku je v zimě nádherná. A mají tam výborné horké borůvky se šlehačkou. Od sedačkové lanovky je to na chatu asi 20 minut.
 
Ivi
chata na Šeráku je v zimě nádherná. A mají tam výborné horké borůvky se šlehačkou. Od sedačkové lanovky je to na chatu asi 20 minut.
 
Ivi
chata na Šeráku je v zimě nádherná. A mají tam výborné horké borůvky se šlehačkou. Od sedačkové lanovky je to na chatu asi 20 minut.
 
Klára
Doškrábali jsme se k chatě na sjezdových lyžích od lanovky, ale výhledy stály za to. V chatě je otevřeno do 17:00 a výborně vaří. Známek měli spoustu.
 
Marie Říhová
Poslala jsem syna,aby se šel zaptat jestli mají TZ(je mu 10let a začal tyto známky sbírat) a odpověď? nemáme došli před 1/2hodinou ten tón zněl asi jako u pana Libora ze dne 19.8.2007,jinak se nám zde líbilo
 
Libor
Prosím Vás, máte turistickou známku? Nemáme!!! (dost kysele a vztekle). Jinak pěkné místo.
 
Petr@
Na Šerák doporučuji vyjet lanovkou a pak se projít k Obřím skalám. Známek měli dostatek, razítko měli také. Je odtamtud nádherný rozhled až do Polska na jezera.
 
Barča
Kdepak, šerák jen jako ůpivo, ne jako výstup....
 
golfoxovox
Doporučuji ze Šeráku sestoupit k Obřím skalám
 
Jiří moláček
tz
hodně lidí
 
Dav
...
Hezký den všem, dovolím si nesouhlasit s komentáři některých kolegů. V létě 05 byla obsluha docela milá a
jídlo bylo vynikající a v cenách myslím docela přiměřených. TZ měli kopec, stejně jako pamětní razítko.
 
Ifigenie
Krásná příroda
Bez ohledu na dnešní datum, pro známku jsem si sem dojela na běžkách začátkem března. Měli, i hezké pohledy.
Příroda nádherná, rozhledy po horách. Obsluha vskutku nevyniká ochotou, ale čočková polévka byla přesto mňam.
 
Cestovatel
Lanovka na šerák je příliš drahá .Lanovku nedoporočuji.
 
Michaela Hrabovčinová
Z Šeráku je nádherný výhled do okolí, který je ještě lepší z nedalekého Keprníku, kde je na skaliskách i
směrová růžice.Na Šerák vede z Ramzové lanovka a zpátky se dá sejít kolem krásných Obřích skal,které určitě
stojí za vidění.
 
Lony
Na chatě velice neochotná a nevrlá obsluha. A strašně draho.Jinak krásný rozhled.
 
Danča
Na chatě na Šeráku dobře vaří svíčkovou, ovšem cena je úměrná nadmořské výšce.
 
Petra+Jirka
Od chaty je nádherný výhled na Jeseník a okolí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek