Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1427 - Skalka - kostel sv. Máří Magdalény


Popis

Na sklonku 17. století vyrostl na skalnatém ostrohu "Rochota" nad Mníškem komplex budov, později nazývaný Skalka. Kostelík, klášter a rekolekční dům dal postavit syn zakladatele mníšeckého zámku Servác Ignác Engel z Engelsflus.

Mapa

Navštívil jsem Skalka - kostel sv. Máří Magdalény

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Skalka - občerstvení (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-západ
Poloha:
49°52'37.95"N 14°15'15.27"E
Hodnocení:
2.85
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1427 - Skalka - kostel sv. Máří Magdalény


25.09.2021 - dostupná bez problému
09.09.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
29.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Dnes občerstvení zavřeno.
 
LukasZ
LukasZ
Dostupnost
Známky jde koupit v občerstvení přímo na Skalce. V papírnictví je už neměli.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Dostupná pouze v občerstvení na Skalce, které má momentálně otevřeno pouze pá, so, ne.. Škoda, že není dostupná v suvenýrech vedle zámku.. Jinak stoupání z Mníšku dá zabrat :-)
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v občerstvení na Skalce. Moc krásné místo s výhledem na Mníšek.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Barokní areál Skalka
Turistická známka koupena v trafice na náměstí, v občerstvení na Skalce nejspíše nemají, za to ale mají pěkná turistická razítka a několik pohledů. K baroknímu areálu jsme se vydali pěšky od zámku kolem rybníka, poté jsme se napojili na zelenou, která vás dovede až k areálu. Od zámku k poutnímu areálu pěkná, trochu náročná cesta lesem, která nám zabrala skoro půl hodiny. Cestou k vrcholu překrásné staré stromy. Barokní areál poměrně rozlehlý, kostel sv. Máří Magdalény pěkný, ale zavřený. Jelikož vyšlo počasí bylo zde dnes neskutečné množství lidí. U občerstvení obrovské fronty. U kostela a dále od něj u kříže krásné výhledy na Mníšek pod Brdy. Rozhodně krásné místo, které stojí za návštěvu.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Výšlap až ke kostelu nebyl až tolik náročný, avšak prudkost Skalky (553 m n.m.) mnohdy opravdu překvapovala. Na vrcholu se mi však za odměnu naskytl úžasný panoramatický výhled na celý Mníšek pod Brdy a daleké okolí. Postupně jsem si prohlédl kostel sv. Máří Magdaleny, barokní poutní areál s klášterem a poustevnou, který byl vystavěn na sklonku 17. století. V občerstvení Skalka, s velice milou obsluhou, se mi pěkně sedělo a odpočívalo. Po pár minutách jsem v dáli zaslechl klaksony aut a k areálu dorazilo několik ,,svatebních vozů". Stejně jako v Hospitalu Kuks, jsem i zde viděl svatbu... :0) Po načerpání sil, byla mým posledním sobotním cílem Nová Ves pod Pleší a slavnostní otevření ,,Muzea žlutých trabantů".
 
Lukáš Jelínek
Lukáš Jelínek
....
Velice pěkné místo.Známka zakoupena ve stánku s občerstvením.A musím uznat,že z Mníšku je to pěknej výšlap až na vrchol.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
Re: zajímavé místo
další den jsme zajeli do Mníšku a zakoupena v papírnictví na náměstí.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
zajímavé místo
moc hezké a zajímavé místo, což jsem nečekala. Bohužel dnes - pondělí - měl kiosek zavřeno, do Mníšku jsme nezajížděli.
 
Dana Polanecká
Dana Polanecká
Dostupnost
Známka bez problémů zakoupena v občerstvení přímo na Skalce.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Na druhý pokus známka zakoupena v onom papírnictví. Měli i známku zámku. Prodavačka nyní byla samý úsměv a známek měla dostatek.
 
Martin Sládek
Martin Sládek
TZ 1427
Papírnictví trafika na spodní části náměstí.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známku v papírnictví již nemají s odvoláním na to, že turistická sezóna již skončila a nemá tak cenu objednávat další známky. Jako kdyby neměli otevřeno celý rok...zklamání :-(
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
V papírnictví nemají, ale v kiosku Skalka ano. ...a taky vynikající domácí nakládaný hermelín. :)
 
Zdychy
Byl jsem zde dvakrát na kole. V papírnictví na náměstí známku nemají a po pekelném výšlapu k občerstvení Skalka jsem zjistil, že je pondělí a úterý zavírací den! Takže tam pojedu ještě jednou.
 
Petr
Svatba
Areál Skalka je moc příjemné místo.Jezírko s lekníny,kostelík,pěkný výhled na Mníšek.
 
stochovak
Areál je moc pěkně upravený, akorát mě zklamala křížová cesta, která je dost v zuboženém stavu. Ale četl jsem na e-mailových stránkách města, že je veřejná sbírka právě na tuto opravu. Takže držím palce! Občerstvení otevřeno v sobotu od 10 00 hodin.
 
vláďa
Moc pěkné místo. Cesta od Mníšku pro děti sice trochu náročnější, ale známka pak je o to cennější. Ze Skalky jsme pokračovali do Řevnice. Cesta kouzelnou podzimní přírodou neměla chybu. Známek měli v kiosku dostatek.
 
jerry720
Nádherné místo
Celý areál na Skalce nad Mníškem pod Brdy jsem navštívil v neděli 20. 06. 2010 a byl jsem překvapen, jak nádherný je to areál. V kostele byla výstava obrazů s tématikou krajiny Brd, v klášteře pak byla výstava fotografií Šumných měst od architekta Vávry. Kousek od kostela je vyhlídka, odkud je nádherný výhled na město Mníšek p. Brdy, kterému uprostřed města dominuje zámek s rybníkem. Od kostela pak přes louku vede křížová cesta, míjí jezírko s lekníny a končí v lese u kapličky. Ve stánku v občerstvení je možno zakoupit pivo a špekáčky a ty si opéct na ohýnku u stánku. TZ bez problémů zakoupena ve stánku s občerstvením. Moc pěkný nedělní výlet, který ještě umocnili trempové, kteří hráli na kytary u stánku s občerstvením:-)
 
Libor
23.05.2010 - TZ dostupná v občerstvení nahoře na Skalce - celý areál je moc pěkný, v krásné přírodě - kaple je dostupná buď po vrstevnici (asfaltová cesta) či terénní lesní cestou do kopce
 
HonzaB
Místo jsem navštívil v rámci prima výletu na běžkách, areál je pěkný i v zimě a v kiosku s občerstvením mají TZ dost (za původní cenu 25 Kč). Paní v kiosku říkála, že zde budou mít teď v zimě notevřeno dokud budou dobré sněhové podmínky.
 
Petr J.
dneska jsme tam vážili zbytečnou cestu mají otevřeno jenom od středy do neděle.
 
Vena
O krok blize k Bohu
Prochazka ze zamku v Mnisku asi 2.5km, ale prijemnou lesni stezkou. Krasne misto na rozjimani. Pro deti vyborne opekani vurtu u kiosku, kde prodavaji znamky. Cana vurtu s horcici 15.-Kc. :-).
 
magipriba
V patek 8.5. bylo na Skalce nadherne,krasny vyhled,v jednom z objektu vystava peknych fotek turistickych zajimavosti berounska,v budce s obcerstvenim mila damska obsluha,pivko,klobasy,znamek take spousta,idealni vylet. Pokud se vydate dale smerm na Kytinskou louku,nenechte si ujit navstevu zdejsi hospody U DERNERU,prezdivane CUNCI HUBA. Nema chybu...
 
Katerina Hajkova
Moc pekny vylet!
 
Standa
Skalka
Hezky upravené místečko, ale známku 22.9.2007 neměli.
 
AFIk
Známek dostatek,i když mě paní prodavačka vystrašila,tímže asi nejsou.Nakonec vytáhla menší krabici ve které byly TZ.Procházka z konce Mníšku po asfaltce.Kostel sice září novotou,ale interiér chce ještě opravit.Až se to opraví bude to ještě hezčí
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dostatek v občerstvení, otevřeno středa-pátek 10-16 a sobota+neděle 10-18 hod. Areál je opraven včetně poddolovaného kostelíka a křížové cesty. Když se ale před lety spalo pod plachtou mezi holými zdmi, mělo to poezii, nyní je tu plno turistů hlavně s bicykly. Kdo se nechce šplhat z Mníšku pod Brdy nebo Řevnic, může po červené turistické značce od vrcholu silnice mezi těmito městy (v zimě bezvadná běžkařská cesta).
 
Míra H.
Nádherné místo, ale známku jsem nepořídila, protože bylo úterý a občerstvení má v pondělí a v úterý zavřeno. Škoda, že se známka nedá koupit dole na náměstí v Mníšku.
 
Jinřich Hlavatý
Návštěvu tohoto putního místa doporučuji. V kraji Káji Maříka určitě stojí za shlédnutí. Známka je k dostání v občerstvení, ale pozor paní, která ho provozuje otevírá až od 11 hodin.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek