Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1401 - Skalní hrad Jestřebí


Popis

Hrad vybudoval koncem 13. století Jindřich Berka z Dubé. Bohužel původní podobu známe jen přibližně, neboť skalní podloží podlehlo v průběhu staletí značné erozi a okraje skály se utrhly. Z původního hradu se dochovaly pouze zbytky hradeb předhradí a jádra.

Mapa

Navštívil jsem Skalní hrad Jestřebí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad Jestřebí (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Stánek - Staré Splavy - Pod Borným (červenec - srpen)
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion a restaurant Diana, Staré Splavy (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Jana Roháče z Dubé 29, Staré Splavy (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Valdštejnská 183, Doksy (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°36'42.92"N 14°34'50.54"E
Hodnocení:
2.919
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1401 - Skalní hrad Jestřebí


23.08.2023 - dostupná bez problému
18.08.2023 - dostupná bez problému
18.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena za 30,- na OÚ v Jestřebí, chce to všední den. výstup k hradu zabere jen chviličku a rozhled je fantastický. Strmé schodiště pro slabší povahy asi bude výzvou, ale vypadá to vše velmi bezpečné a výhled za to stojí.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná v restauraci pod hradem za 85kč.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Dostupná v IC Doksy
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra ve Starých Splavech.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
tz
TZ v IC v Doksech.Z parkoviště u hospody je to asi 10 minut cesty.Na hrad vede "nové" schodiště stylu žebříku, škoda že nezachovali původní točité schodiště po kterém jsou jasně patrné pozůstatky. Jinak výhled moc pěkný.
 
wenzel
Jestřebí
Vrcholek, na kterém se tyčí pozůstatky skalního hradu, je vidět již zdaleka ze všech stran. Zaparkovali jsme u obecního úřadu, cesta na hrad trvá okolo 10 minut. Cestou se dá zastavit u pěkné zvoničky na místním hřbitově, který se nachází přímo pod hradem. Samotná zřícenina stojí na pískovcové skále, která se dá obejít dokola. Ve skalní puklině je poté uměle dozděn vstup, v něm se nachází schody nahoru na vyhlídku. Výhled se nabízí na obec Jestřebí, okolní krajinu a především je zde krásný výhled na Bezděz. Známku jsme chtěli koupit na místním obecním úřadě, ale nedošlo nám, že je státní svátek. Proto jsme ji zakoupili až v IC Doksy, kam vedla naše další pouť.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známku jsme koupili na úřadě v Jestřebí za krásných 30 Kč a odtud pěšky nenáročnou cestou na hrad kde je moc pěkně ani se nedivím že se tu líbilo u Gustavovi Andělovi:-)
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ hrad Jestřebý
Na skalní hrad jsme nešli.TZ mají v informačním centru na náměstí mají též: 714,724,1488,1956,2186,2491.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v IC Doksy.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Splavy
Byl jsem ve čtvrtek v infocentru ve Starých splavech a měli známek dost.
 
Standa
Zavřeno
O zimním víkendu je to bez šance: infocentra zavřená a totéž platí pro restauraci Diana ve Starých Splavech (i když její web to neříká).
 
Jan Pekárek
Re: obchod
No jo, 5 Kč by vás jistě zruinovalo
 
Roman Vagner
Roman Vagner
obchod
U rozcestí (odbočkou na zříceninu) je prodejna potravin, patřící asijskému obchodníkovi. Zde známky mají u pokladny, bylo jich tam cca 10, ovšem za cenu 40 Kč/ks. Nevzal jsem ji. V obci je čerpací stanice, nechápu proč se neprodává tam, kde je otevřeno téměř pořád.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v Infocentru ve Starých Splavech.
Hezká zříceninka, pěkný výhled do okolí.
 
Ivo
Ivo
OÚ Jestřebí
Na druhý pokus úspěch a obecní úřad objeven. Kousek od kostela, za základní školou. Takže se dá TZ opravdu koupit přímo na místě. A z hradu už není ani zřícenina, motiv na známce ukazuje dávno neexistující minulost.
 
neri
neri
Jestřebí
Návštěvu hradu (spíš zříceniny) mohu jen doporučit. Nahoře se vám skýtá překrásný výhled po kopečkovitém kraji. O oblíbenostu památky svědčilo i množství turistů.
 
Adámek
Husiti na výletě
TZ bez problému v Ičku v Doksech, skalní hrad zajímavý, když se obejde zezadu, tak je vidět, jak skála zvětrává. Pěkná vyhlídka z věže. Pod skalním hradem zajímavý hřbitov, kde je pouze věž z původního kostela a zajímavě umístněná část křížové cesty ve skalní stěně hřbitova.
 
Simona
Známku se mi bohužel nepodařilo sehnat, všude zavřeno. Tak snad někdy příště:))Každopádně návštěvu hradu vřele doporučuji, výhled odtud je opravdu nádherný.
 
Ondra
Z hradní věže se ulomil ten nejdůležitější prvek na hradě - část cimbuří . Jaká škoda :-(
 
olda
Návštěvu hradu Jestřebí mohu doporučit. Je z něj opravdu velmi krásný výhled do dalekého okolí. Hrad je volně přístupný, ovšem jen od dubna do října. Kdoví, jak dlouho zde ještě bude. Několikrát se zde sesulo zdivo i jeho skalní podklad (což je patrné). Hrad viděl i K.H.Mácha a přirovnal jej ve svém Večeru na Bezdězu ke korábu (tak se opravdu na dobových kresbách z 19.stol. jeví).
 
magipriba
Známku mají v infocentru ve Starých Splavech u nádraží. Mají také známky 1488 Staré Splavy-Jarmilina skála a 714 Doksy u Máchova jezera. K tomu fůru dalších turistických materiálů a navrch značnou dávku ochoty poradit a pomoci.
 
Tom a Pavla
Penzion a restaurant Diana
Na návštěvu hradu už bylo pozdě a infocentrum otevřeno jen 2x týdně, ale podle stránek jsme navštívili Penzion a restaurant Diana, kde byla velice ochotná paní. A dobře jsme udělali. Ochotná paní, která nám dala napojit a najíst. Úžasně vaří, knedliky s uzenym a zelím, navrch smažená cibulka byly luxusní. Vřele doporučujeme.
 
RastoO
Hrad je veľmi pekný, určite to stojí za to vidieť. Obecný úrad je ale otvorený len dva dni v týždni. My sme TZ získali v drevostudiu, ktoré je od hradu na ulici smerom k pumpe. Stálo to ale nejakých 15 minút vytrvalého klopania a postávania okolo domu, až nakoniec sme mali šťastie a domáci pán vyšiel niečo robiť von do dvora. Obrňte sa trpezlivosťou, ale známka je pekná a stojí za to.
 
Jakub
Hrad
Vyhled nadherny i prostredi.A TZ dostupnost jenom na Obecným uradu.
 
Honza Pásler
Návštěva hradu po schodech v šachtě vytesané ve skále stojí za to.Bohužel, počítač s internetem s sebou na turistické akce nenosím a až na místě jsme zjistili, že chybička se vloudila a jako prodejní místa jsou v atlase uvedená místa v Olomouci. Zkusili jsme tedy zeptat u blízké benzínky, tam o TZ nic nevědí a pak v stylově předražené restauraci Na rychtě, tam nás pro známku poslali... na poštu (samozřejmě nesmysl).Takže si píšu do Rýmařova.
 
jirkacek
dodatek
Ke svému příspěvku přidám informaci , že kdo chce vidět fotky , popis jak se na hrad dostat a další informace , ať klikne na www.turistika.cz , najde uživatele jirkacek a jeho cestopisy. Dozvíte se víc.
 
Pinďa
Pro paní Truhlářovou
Paní Truhlářová, po delší době jsem opět zabrousil na stránku hradu Jestřebí a přečetl si Vaší reakci na můj příspěvek. Jsem rád, že jste se ujala tohoto známkového místa, když o něj místní neměli zájem, ale nicméně za svým názorem, že je prodejní místo dost daleko od známkového, si stojím. Doufám, že jsem Vás tímto výrokem nenaštval a věřte, že až pojedu okolo, rád si ve Vašem penzionu dám kafe. Doufám, že to bude kafe ze Spolku a ne od žida, pokud náhodou zjistíte, kdo si ho objednal:-)) Tento příspěvek berte jako částečnou omluvu. Zbytek až u toho kafe. Pinďa.
 
jirkacek
Skalní hrad Jestřebí
Dne 1.7.2008 jsme navštívli zajímavý bývalý hrad....Zdaleka viditelný sklaní suk jsme našli bez problémů ( běžte kolem kostela ) , po schodech přišli k hradní studni - současnému vchodu do hradu. Děti i my jsme s respektem vylezli po schodech na vrchol skály a mohli se pokochat pěknou vyhlídkou. Pozor - jsou tu některé místa opravdu nebezpečná, i sestup dolů není nejpříjemnější, ale za tu vyhlídku to stojí. Známka koupena v infocentru Doksy 30.6.2008 v pohodě. Odtud jsme jeli na skalní tvrz Jiljov.
 
Tatík
Zřícenina mě mile překvapila, dá se celkem bez problémů vylézt na jednu plošinu s parádním výhledem i přes cedule s varováním, že jdete na vlastní nebezpečí. Bohužel je všude plno odpadků. Turistických známek dostatek v IC Doksy, pohledy ale žádné.
 
raf
Prodejní místo
Dnes jsem navštívil hrad Jestřebí. Zjistil jsem ,že i v samotné obci Jestřebí lze známku koupit. Konkrétně upoutávku na prodejní místo TZ č. 1401 jsem viděl v okně Dřevostudia (blízko kostela). V sobotu a v neděli mají zavřeno, takže jsem musel do Starých Splavů. Nicméně ti z vás kteří navštíví Jestřebí ve všední den mají šanci. Otevírací doba uvedená na vývěsce je 8-12 hod a 13-16 hod. Hodně štěstí!
 
Pařez
TZ v Dianě. Ochotná paní otevřela i po zavíračce.
 
Jableska
Jestřebí
Zřícenina se mi moc líbila, nádherný výhled. Šla jsem tam z Provodína (vlaková zastávka Jestřebí) , a pak pokračovala do Dubé. Výlet bezva, jen trochu vedroV IC ve Starých Splavech měli jak Jestřebí, tak Staré Splavy i Doksy.A uplně neuvěřitelná otvírací doba : od 8:00 do 21:00 . Íčko je hned u vlakové zastávky, prostě paráda.
 
Vláďa
Super výlet bez úlovku
Dnes jsme podnikli výlet na hrad Jestřebí. Vyšli jsme z Doks, přes Staré Splavy a po modré do Jestřebí. Výhled z hradu byl bezvadný, ale nedoporučuji jeho návštěvu s malými dětmi, neb nahoru se leze spíš po širších žebřících, než po schodišti. Nazpátek jsme to vzali po červené zpátky do Doks, celkem asi 19 km. TZ byla nedostupná jak v Penzionu Diana, tak v Íčku ve Starých Splavech, neboť jim došly během prodlouženého víkendu. Ale mají je objednané, takže příští týden by měly být k dostání. Jako poslední naději jsme zkusili Infocentrum v Doksech, ale to má v neděli odpoledne zavřeno. Závěr je jasný. Super výlet, ale bez úlovku, zachrání mě Rýmařov.
 
Bublinka
Snad poprvé jsme byli v infocentru, které nebylo v šest hodin zavřené... Jinak Jestřebí je spíše pár kamenů na sobě, takže taková skalní vyvýšenina... Ale výhled je hezký
 
fretka
vylet
Byly jsme se skolou v Doksech , jetam hezky. Znamky zakoupeny v infu.Doksy s dalsimi 3a jednou vtz. Jinak zricanina pekna , uz sem tam byl:)
 
Biba
Známka zakoupena v Infocentrum Staré Splavy v neděli, mají ještě poslední kousky VTZ Máchovy v patách 2007 a prodávají i Doksy. A ještě by měli mít teď někdy svojí známku Staré Splavy.
 
Jarda kolař
Jak jsem se dočetl kde je známka k mání,tak jsem tam vyrazil(bydlím nedaleko).I když jsem zakoupil jen známku personál byl velice ochotný.Až bude hezky rád se zastavím na něco dobrého,je to tam pěkné.Díky p. Truhlářová a na rejpali nedbejte :-)
 
Gregory
Známka Jestřebí
Ahoj lidi, taky jsme dnes nesehnali TZ z Jestřebí (o penzionu Diana jsme nevěděli)... Mluvili jsme ale s majitelem kiosku "U kovboje", který o TZ vůbec nevěděl a říkal, že se ho na to lidi často ptají... Přislíbil nám, že známky se pokusí v dohledné době obstarat, takže by se snad v blízkém budoucnu mohly známky sehnat i tam...
 
Keži
Jestřebí
TZ dostupná bez problémů i o víkendu v Penzionu DIANA ve Starých Splavech.
 
RoKa
Penzion Diana - prodejní místo je skutečně nepřehlédnutelně označeno u nádraží, v restauraci 3.3.2007 bez problému k dostání /i mimo sezonu/.
 
Ludmila Truhlářová
Není nesmyslných míst
Vážený pane, turistickou známku nechtěl nikdo v Jestřebí, kde je Skalní hrad, prodávat. Prodáváme ji tedy my, máme otevřeno celoročně, jak pro ubytování, tak i v restauraci. Jste laskav, že jste poskytl tuto informaci, jenom si dovolím doplnit, že na našem domě je nápis Penzion Diana, dobře viditelný. Nemyslím, že by byl problém, aby turisté prošli cestu z Jestěbí do Starých Splavů, která je navíc velmi romantická a vede chráněnou krajinou oblastí. Jistě by pěší chůze prospěla zdejší přírodě i zdraví lidí více než jízda autem. Přeji Vám, abyste si našel čas, a prošel si to. MUDr Ludmila Truhlářová, Penzion restaurant Diana
 
Pinďa
Nesmyslné místo
Jestřebí je dalším, nesmyslně umístěným prodejním místem. Přestože přímo pod hradem je celoročně otevřená restaurace, známka se prodává v cca 5 km vzdálených Starých Splavech. Mě je to celkem vzato jedno, protože jezdím autem, ale co chudáci pěšáci. 10 kiláků navíc je někdy docela velká porce. Jedině, že by tam sjeli vlakem. Od nádraží ve Splavech to je co by kamenem dohodil. Prakticky první barák vpravo za přejezdem, směrem do obce.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2881 Turistických známek
2812 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek