Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1660 - Sklářské muzeum Moser Karlovy Vary


Popis

Sklářské muzeum Moser najdeme v Karlových Varech. Expozice sklářského muzea nás seznámí s historií sklárny, představí nám nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce s více než 2000 exponáty. Součástí expozice je i prohlídka sklářské hutě.

Mapa

Navštívil jsem Sklářské muzeum Moser Karlovy Vary

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Návštěvnické centrum MOSER, Kpt. Jaroše 46/19, Karlovy Vary
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°13'43"N 12°50'19"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1660 - Sklářské muzeum Moser Karlovy Vary
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1660 - Sklářské muzeum Moser Karlovy Vary


04.11.2021 - dostupná bez problému
31.08.2021 - dostupná bez problému
07.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena na pokladně sklárny.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
18. 3. 2012
TZ z návštěvnického centra
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TZ + TN 1660
Nálepek i známek mají dosti. Doporučuji prohlídku muzea i s audio průvodcem,kdy shlédnete na 6 TV historii sklářské výroby. Za 80,-Kč je to paráda.
Do výroby jsme se ale v sobotu odpoledne už nedostali,nutno objednat předem. Mají zde i výbornou kávu v návštěvnickém centru před vstupem do muzea.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
exkurze ve výrobě
Čtyřdenní dovolenou jsem dostali od dětí, tak jsme si zaplatili exkurzi do celé výroby firmy Moser. Nejdříve jsme viděli muzeum. Součástí širší exkurze byla třeba i dílna kde se sklo brousí a leští, pracoviště rytců - to jsou opravdoví umělci, kteří před námi do vázy ryli státo slonů nebo do jiné obraz Dáma s hranostajem. Do skleniček pak třeba motýly. Viděli jsme i paní, která malovala na skleničky zlatem nebo jak se do dna výrobků pískuje logo firmy.
V huti se všemi pánvemi obsazenými obratnými skláři p omocnice nosily hotové výrobky do chladící komory. Na jejím konci stála "kvalitářka, která třeba z deseti skleniček, které k ní dorazily, sedm vyhodila a pouze tři poslala k dalšímu opracování. Dbají zde na nejvyšší kvalitu svých výrobků a žádné druhojakostní zboží na trh nepuštějí. Tato prohlídka byla dražší a museli jsme se na ni předem objednat. Absolvovali jsme ji ve čtyřech, trvala přes dvě hodiny a stálo to za to. Někdy se vyplatí si něco odříci a dopřát si takový zážitek :).
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Sklárna Moser
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou koupeny v návštěvnickém centru Moser. TZ stojí obvyklích 30 Kč, ale nálepka už je za 20 Kč. Při návštěvě jsme využili exkurzi do sklářské hutě, ač byla prohlídka celkem krátká, trvala sotva půl hodiny, zážitek je to veliký na který dlouho nezapomene. Průvodkyně byla skvělá a trpělivá. Prohlídky začínají každou půl hodinu, poslední je v půl třetí. Do muzea už jsme nešli a ani jsme neměly v plánu tam jít.
 
Wenzel
Sklářské muzeum Moser
Prohlídku muzea mohu pouze doporučit. Nabízeny jsou celkem 3 prohlídkové okruhy, muzeum, sklářská huť a kombinace obojího. Prohlídka muzea zabere cca 45 minut a probíhá s audioprůvodcem a má celkem 6 zastavení. Na konci prohlídky pak ještě návštěvníkům pouštějí film o historii sklárny. A pak je zde ještě samotná sklářská huť. Při prohlídce můžete vidět skláře přímo při práci, můžete si je i vyfotit nebo natočit. V huti je ale velmi vysoká teplota, okolo 45°C. Ceny vstupného jsou mírně dražší, ale opravdu to stojí za to. Známka je k prodeji na recepci muzea (zároveň pokladna), součástí je i kavárna, prodejna a velmi luxusní WC. Na jediné parkoviště před sklárnou je sice značka zákaz vjezdu, ale jak jsem se dozvěděl, je vyhrazeno právě pro návštěvníky Moseru.
 
Skybka
11.7.2011 Muzeum bylo nádherné, huť byla v plném provozu. Tady uvidíte, jak na "věc". Můžu vřele doporučit, bavilo to i děti (8a6let). Jen ty ceny v prodejně jsou, jak jen to říct, ne pro obyčejné lidi....
 
roman
...
práce sklářů je zajímavá.jsou to kouzelníci.doporučuji navštívit....
 
Longer
Zajímavé muzeum, jen asi není vhodné pro děti,budou se nudit. Jinak je obdivuhodné, co člověk dokáže udělat se sklem..
 
Pařez
Tz tady mají nové se samolepkou, ale za bývalou cenu 25 Kč. Všechna čest. Se vstupenkou máte možnost 100 Kč slevu na nákup skla v prodejně (při nákupu nad 1000 Kč). Na to budu ještě chvilku šetřit... K vidění jsou i ukázky míšeňského porcelánu, už se těším, až i tam bude známkové místo.
 
Tatík
Otevírací doba (viz níže) úžasná, turistických známek dostatek v pokladně. Vstupné 180,- (100,-) Kč, v muzeu kromě chronologicky uspořádaných kolekcí výrobků se sleduje 6 televizních šotů, komentář má každý na vlastním přijímači, takže to baví také děti. Huť pracovala i v sobotu, viděli jsme čtyři skupiny sklářů (mladý vyfukuje první bublinu, starší dělá tvar, mistr tvaruje nožičky a pomocník výsledek odnáší ke zchlazení+napájí ostatní). V prodejně další krásné kolekce, ale ceny spíš pro knížata nebo podnikatele.
 
Mirka a Tomáš
Muzeum Moser
Známku jsme dne 08.05.2009 sehnali přímo v muzeu Moser.Otevíračka: PO - NE 9-17 (muzeum), 9 - 15 (prohlídka huti).
 
mladý Jarda
Známku už prodávají ...
... a chystají Den otevřených dveří ve sklárně Moser, na sobotu 23. května 2009 od 8 do 17 hod. tak toho můžete využít a zabijete dvě mouchy jednou ranou.Více o tom píší na svých stránkách.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek