Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1406 - Slavníkovská Libice


Popis

Historicko-archeologická expozice je umístěna na ploše asi 50 m2. Podává přehled od začátku slovanského osídlení regionu v 6. století do zániku hradiska ve 12. století. Zachycuje dějiny Libice ve vrcholném pozdním středověku a v raném novověku.

Mapa

Navštívil jsem Slavníkovská Libice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Pamětní síň Slavníkovské Libice
Toto místo prodává také turistickou známku
TIC, Jiřího nám. 19, Poděbrady
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°7'39.13"N 15°10'41.61"E
Hodnocení:
2.611
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1406 - Slavníkovská Libice


31.07.2023 - dostupná bez problému
17.06.2023 - dostupná bez problému
11.06.2023 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
31. 7. 2012
TZ z infocentra
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Hradiště
Libice je celkem pěkná, samotné hradiště moc velké není. Pěkná je procházka od hradiště na soutok Labe a Cidliny, kde se dá dobře občerstvit.
TZ v info v Poděbradech.
 
Ing. Luděk Mastník
Ing. Luděk Mastník
TZ
Známka zakoupena v IC v Poděbradech.
 
... ...
... ...
IC Poděbrady
TZ zakoupena v IC Poděbrady
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v Íčku na náměstí už za nových 35,- Kč.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ koupena v IC v Poděbradech na náměstí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Libice nad Cidlinou
TZ koupena v IC Poděbrady. Od nádraží v Libici je to k hradišti asi 1 km. Místo je udržované, základy brány, paláce a chrámu velice zajímavé. U základů je i lavička kde se dá odpočinout. Co se mě líbilo byla krásně udělané povídání o hradišti z kamínků. Za návštěvu rozhodně doporučuji.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Libice
TZ dostupná v IC v Poděbradech.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Libice nad Cidlinou
Turistické známky měli na úřadě (viz web), paní s námi sešla do pamětní síně, kterou jsme si rychle prohlédli bez vstupného. K hradišti je to asi 300 metrů. Kolem základů kostela, brány a paláce byla posekaná tráva, jinak ale "mrtvé místo".
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
neděle
Pamětní síň o víkendu uzavřená,tak jsme se aspoň prošli po hradišti,kde jsou vyznačené základy paláce,kostela a vstupní brány.
TZ lze zakoupit v infu v Poděbradech.
 
raf
Dostupnost TZ
Dnes jsem navštívil Libici nad Cidlinou. Pamětní síň byť v pracovní den byla zavřená. V pátek 9.5. jsem to trochu očekával. Co jsem ale neočekával že samotná pamětní síń nebude na budově obecního úřadu nijak označená. Sice jsem cestou od nádraží minul dvě směrovky "Pamětní síň Slavníkovců" ale že jsem u cíle jsem si jen domýšlel z informací na internetu. Naštěstí IC v Poděbradech není zase tak daleko.
 
josef
Známku jsme koupili v infocetru v Poděbradech
 
Chirurg a Chirurgová
Známka se dá koupit i v infocentru Poděbrady
 
Vít Havránek
Z důvodu havarijního stavu ZAVŘENO až do odvolání!
Známku v Libici vůbec nekoupíte. Na dveřích Pamětní síně (zároveň budova pošty a OÚ) visí cedule s nápisem, že je síň zavřená z důvodu havarijního stavu! IC ani pokladnu v Libici nehledejte, areál je volně přístupný (základy 3 budov, kříž a socha sv. Vojtěcha a Radima). Jediné místo, kde je možná známku sehnat je IC PODĚBRADY na náměstí vlevo od Radnice.
 
Petr
Tuto známku jsem zakoupil v IC v Poděbradech.Jelikož jsem Libici navštívil před lety,když jsem známky ještě nesbíral,tak jsem si tentokrát dovolil i způsob získání,který jinak neschvaluji.
 
tatokalan
Pamětní síň je zavřená a paní na poště mi řekla, že bude nejspíš zavřeno celé prázdniny z důvodu vytopení vodou. Známky mají jak na obecním úřadě v téže budově, tak přímo na poště (opět ta samá budova), dnes jsem ji tam kupovala.
 
Hanka
Jak je tu už psáno TZ se dá koupit i v infu v Poděbradech, ale pán už tam má poslední! Do Libic sme raději nejeli báli jsme se že bude ještě zavřeno škoda..
 
MILAN
11. 6. 2011 pamětní síň v Libicích zavřená, na dveřích visel papír, že je zavřeno z důvodů havarijního stavu a to až do odvolání, takže nikdo neví dokdy.
 
vláďa
Známka i v IC v Poděbradech
Dnes jsem se jen tak ze zvědavosti stavil v poděbradském íčku a zjistil jsem, že i zde je tato známka k dostání. Návštěvu samotného místa však vřele doporučuji. Zde se začínaly psát dějiny českého národa.
 
filipac
prostě krása/hrůza.hradiště je pěkné,ale proč o něm skoro nikdo neví?vždyť je tak významná památka jako hrad kost.vždyť bylo postaveno někdy v 1.tisíciletí.
 
burgin
Libice 4.února 2010
...štěstí trošku přálo. Známku nám prodala paní na poště v budově Obecního úřadu - toho času, to byla na poště poslední TZ.
 
Miloš Baborák
Potvrzuji, že známku lze získat pouze v pracovní dny Obecního úřadu. Malá, ale zajímavá expozice.Vstup 10Kč.
 
Pinďa
A co dál?
Vážení libičtí, známku sice máte, ale co dál? Chtělo by to trošku zkulturnit. Nějaké směrovky, pár informačních tabulí, možnost koupit známku i o víkendech... Vždyť Vám tam kráčely nejstarší dějiny této země.
 
Vláďa
Známka dostupná pouze v pracovní dny. Slavníkovské hradiště je potřeba spojit i s návštěvou pamětní síně, nebo si o tomto místě doma něco přečíst. Na místě samém by neškodilo umístit informační cedule s doprovodným textem k tomuto historicky jistě zajímavému místu.
 
simeon
Na nové vyvraždění?
K Libici mám trochu citový vztah. Jezdím sem na poutě, poklonit se sv. Vojtěchovi apod. Normální pro věřícího člověka, i když vysloveně poutním místem tato obec nepůsobí. Koneckonců i katolický kostel zrovna moc jako historická památka nevypadá, hradiště je zajímavé, ovšem na jednu návštěvu, nemusí se tam člověk vracet. Mrzí mě, že celé poutní místo, vzpomínka na vraždění Slavníkovců Čechy, je nedoceněno. Ani obyvatelé asi nemají zájem na zkrašlování. Cesta k hradišti je lemována rozpadajícími se a opuštěnými domy, i fasády jsou na spadnutí, na náměstíčku stojí typická komunistická krychle Kulturního domu, dnes asi jen hospody a přímo u hradiště dehonestující informační tabule z rádobymozaiky, zvláště vyvedená je ta rudá v ruštině! Ještě že pro cyklisty je okolí rájem a po zásluze navštěvovaným. A teď k věci, Pamětní síň je o víkendu skoro zavřená. Pravda, co bych v sobotu po 15. hodině mohl čekat, ale přesto, muzea obvykle mívají v sobotu otevřeno, a to tak do 16 hodin. Libice se tak bude řadit ohledně dostupnosti známky mezi problémová místa. Bylo by dobré umístit známku i jinam, do nějaké hospody nebo na farní úřad, ostatně církev může přeci přijímat i poutníky - turisty, když už po nás věřících vyžaduje, abychom se poutí účastnili, lze žádat to samé i od církevních hodnostářů. Sečteno a podtrženo, škoda nevyužité šance, Libice mají ještě hodně před sebou.
 
Pavel.S
Dne 12.4.(čtvrtek) zakoupena v pamětní síni Slavníkovců na OÚ v Libici, kde v přízemí je rovněž pošta. Uvnitř budovy jsou prosklené dveře u kterých jsem zazvonil a přišla paní, která mi otevřela síň, prodala vstupenku za 10,- Kč a TZ v obvyklé ceně. Má rovněž výběr pohledů, pěkné pamětní razítko a různé suvenýry k tématu Slavníkovců. Na úřadě jsou pouze ve všední dny: Po a St8 - 18 hod. a pamětní síň Út,St,Čt: 8-11 a 12-15.
 
Pinďa
Pro Václava
Jestli byla poslední, tak jsi měl nebývalou kliku. Já tam byl 8.3. ale vzhledem k tomu, že pracovnice MÚ byly na nějakém školení a pan starosta neměl od známek klíče, odjel jsem s nepořízenou. Což mě zase tolik nevadilo, protože okolo jezdím tak jednou za měsíc. Tak si tu "mojí" známku ve zdraví užij a ať ti přinese štěstí. To nemyslím ironicky, ale opravdu. Pˇ
 
Václav
Libice nad Cidlinou
Dnes jsem koupil poslední TZ. Dostupnost je závislá na otevření obecního úřadu.
 
zdena
TZ dostupná spolu s návštěvou pamětní síně pro turisty dost nevhodně pouze v pracovní dny, protože pamětní síň je v budově OU, pro hromadné návštěvy se dá domluvit i návštěva o víkendu
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek