Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1489 - Slučí kameny


Popis

Výrazný pískovcový skalní útvar na Kocléřovském hřbetu vysoký až 7 metrů bez rozhledu. Modelace skal způsobena průběhem puklin, šikmým až křížovým zvrstvením svrchnokřídových pískovců.

Mapa

Navštívil jsem Slučí kameny

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rekreační areál a kemp Svatá Kateřina, Chotěvice u Trutnova
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°29'43.96"N 15°45'36.29"E
Hodnocení:
2.471
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1489 - Slučí kameny


19.08.2021 - dostupná bez problému
29.08.2020 - dostupná bez problému
28.09.2019 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Dostupná v kempu, mimo sezónu doporučuji zavolat předem
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
V kempu sice pusto, ale při našem příchodu pán akorát vytáhl roletu na okně bufetu a známku mi ochotně prodal.
Kromě Slučích kamenů jsou v lese i další skalní výtvory.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku mám z dřívějška, ale i v dnešní době je plný věšáček.
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
TZ zakoupena bez problémů v restauraci v autokempu . Chvilku jsme bloudili ale nakonec se podařilo. V zimě ta asi bude problém kemp má zavřeno a jinde se koupit nedá.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Slučí kameny
Po přečtení předchozích příspěvků jsme autokemp ani nehledali a rovnou se vydali z obce Hájemství po žluté ke kamenům. Zajímavé místo a známku si necháme poslat.
 
Jan Olexa
Jan Olexa
TZ 1489
Snažili jsme se dnes zakoupit TZ Slučí kameny, ale bylo nám řečeno, že už dlouho žádné nemají a že ani mít nebudou. Ptali jsme se i v přilehlých oblastech na obecních úřadech a poštách, ale nikde známku nemají.
 
Gustav Jablečník
Gustav Jablečník
TZ 1489
Ani nemají zájem TZ prodávat
 
Monika Toscani
Monika Toscani
TZ nemají a mít nebudou
Pěkně zařízený kemp zel prázdnotou, trochu jsme se báli, že nikoho nezastihneme. Nakonec jsme našli paní v "recepci" před restaurací, nicméně nám oznámila, že známky už nemá a objednávat ani nebude, nabídla pouze samolepku, kterých měla ještě štos.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Kameny
V kempu Svatá Kateřina dostupná bez problému, měli jich tam dost. Slučí kameny podle mého nic moc k vidění.
 
Lucie
Dnes jsem byla v kempu Svatá Kateřina. Známku sice měli, ale jenom známku. Byla bez kupónu. Když jsem se paní ptala jestli nemá s kupónem, jak je běžné, tak prý to dostali takhle...
 
Danisa
Najít Slučí kameny směrem od Nemojova je obtížné, je špatně značená cesta a samotné kameny nemají cedulku, že jste na místě.
 
sokoj
Známka bez problému v hezkém kempu (je na prodej-ten kemp). Skalní útvar Slučí kameny sic pěkný, ale podobných jsou kvanta. Za pozornost ale rozhodně stojí nedaleké Mariánské poutní místo v Nových Domech. Krásně opravený novorománský kostel Navštívení Panny Marie, křížová cesta ...., úžasné místo. Proč zde není TZ to mi teda pověz.
 
Honza Pásler
Kemp Svatá Kateřina je skutečně rájem zejména pro rodiny s dětmi, a to díky minizoo, kde je možno se i svézt na velbloudu a podobné atrakce.Slučí kameny tak trochu ukryté v lese asi 2 km od kempu.
 
Milan
30.07.2008 Stojí za návštěvu. TZ už stojí normálně 25,- Kč. Mají i dřevěný suvenýr. Doporučuji neskončit jen u kempu, ale na Slučí kameny se zajít podívat. A když bude hezky, vemte si plavky.
 
Keži
Camp Svatá Kateřina
ATC najdete mezi obcemi Vítězná a Chotěvice u městečka Hostinné.Super místo v lese s rybníky s možností ubytování,koupání,rybaření a sportování všeho druhu.Mají koně,dva velbloudy,kozy,opice,dvě britské modré kočky a pro děti prolejzačkový ráj.TZ u pí.kuchařky v kempu v restauraci,bohužel opravdu stojí 30Kč a 2 druhy pohledů po 7Kč.Slučí kameny najdete dle ukazatele 1.1km od kempu,ale dle mě asi 2.5km,možná lepší si nechat poradit od místních.Je to soubor skal,z nichž dvě největší se tyčí asi do 15m výše a dá se pod nimi přespat.I přes drahou TZ dávám Zlaté Místo!!!Moc se mi tam líbilo a zapůsobilo to tam na mě.
 
Marcela
Potvrzuji že TZ prodávají předraženou za 30 Kč. Když jsem se je snažila upozornit, že cena je stanovena výrobcem na 25 Kč, tak manželka majitele kempu zdůvodňovala cenu: prý na tom nemají ani korunu, objednali jen minimální sérii a tak ji dostali dražší než ostatní odběratelé. TZ mají jen na zkoušku, až další série by měla být za normální cenu - moc se mi to jejich zdůvodnění nezdálo, takže posílám tuto informaci do Rýmařova.(jinak prodavají také na stejném místě malý turistický suvenýr - z jedné strany velblouda a nápis Svatá Kateřina, z druhé strany socha Sv.Kateřiny - cena také 30Kč)
 
Zdeněk Šťastný
Zajímavé, od 12 hodin jízda na velbloudech za 50 KčCena známky 30 Kč
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek