Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1385 - Šluknov


Popis

Zámek vystavěn v druhé polovině 16. století. Po roce 1945 muzeum, úřad, dnes infocentrum.

Mapa

Navštívil jsem Šluknov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Zámecká 642, Šluknov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
51°0'17.09"N 14°27'19"E
Hodnocení:
2.745
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1385 - Šluknov


08.08.2021 - dostupná bez problému
15.07.2021 - dostupná bez problému
03.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
8. 8. 2021
TZ jsme sehnali v infocentru na zámku u příjemné obsluhy s ostatními známkami které zde pořídíte. Zámek je po rekonstrukci, ve vstupní hale je kavárna kde se dá i dobře posilnit ;-).
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Čtyři známky v místním infocentru umístěném na zámku.
 
Tomasz Kożuchowski
Tomasz Kożuchowski
TZ 1385
Znaczek kupiony w Infocentrum w zamku w Sluknowie.
Dostępny bez problemu. Cena 40 Koron.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v IC přímo v zámku Šluknov.
Trefili jsme zámecké slavnosti tak jsme jen navštívili IC .
Samotný zámek je po krásné rekonstrukci určitě až bude cesta kolem ho ještě navštívíme ale až bude méně lidí a mumraje.
 
Tereza
:-(
Zámek jsme navštívili při víkendovém pobytu ve zdejším kraji. V IC seděli dvě neochotné slečny, jedna z nich mě neprodala vstupenku na prohlídku zámku, že prý musíme být dva. Docela mě to překvapilo, do tohoto koutu republiky zase tolik turistů nejezdí, tak bych na jejich místě byla ráda, že tam vůbec někdo přišel a chce tam utratit peníze za vstup a přispět městu. Cukrárna taky nic moc a cikáni v zahradě, co tam hrají fotbal, to už snad ani nekomentuji, takže za mě sem už ani náhodou nejedu !!!
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
středa
Na prohlídku zámku jsme se těšili,ale odcházeli jsme celkem zklamáni.
Zámek se po požáru dává pomalu dohromady,začíná opět žít,interiéry jsou krásně opraveny,ale bohužel se nezachoval skoro žádný mobiliář.
Prohlídky jsou vždy v celou hodinu.
Ve vstupní hale je infocentrum otevřené po-pá 9-17 hod.
 
Majka Tykalová
Majka Tykalová
No...
Musím říct, že zámek mě moc nenadchnul. Prohlídka byla zkrácena, protože tam byly i další výstavy. Ale to by se dalo pochopit. Ovšem ta cukrárna v prostorách zámku katastrofa!! Paní si tam 10 minut přerovnávala zákusky (2 lidi odešli), pak dalších 5 minut skládala krabice a nakonec jsme odešli i my. Město také nic moc, jednou stačí :)
 
neri
neri
zámek
Zámek mě moc nenadchnul, téměř žádné exponáty a když už, tak často vypůjčené z jiných zámků. Ale líbila se mi výstava v nejvyšším patře
 
Rumburak
Zámek doporučuji
Další info k tomuto místu viz TZ 620.
 
David Havel
Není tak špatný, jak by se z komentářů mohlo zdát!
... vlastně není špatný vůbec. Zprvu se mi sem dvakrát nechtělo, jednak kvůli nepokojům s cikány a "druhak" právě kvůli níže uvedeným komentářům. Zámek toho z interiéru sice nenabízí mnoho, ale přesto je čemu se obdivovat již od "vestibulu". Perfektně provedená rekonstrukce, kdyby to tak šlo všude... nádherné podlahy, hezké stropy, vkusné zařízení, super zachráněná kachlová kamna ;). Dále obrazy, nádherný intarzovaný nábytek atd... Prohlídka vám zabere necelou půlhodinku a za 50,- stojí, zejména pokud budu zpětně proinvestovány právě do zámku. Cukrárnu přímo v zámku lze také rozhodně doporučit ;).
 
sokoj
Návštěva zámeckých prostor včetně IC, když člověk ví jak to vypadalo zhruba před 10ti lety to je teda velká radost Vám povim. (Pikantní je zde i srovnaní architektury včera a dnes-mám na mysli tu plechovku penny nebo co to je za šrot).
 
Radim
Známka je
Známky 620 i 1385 k dostání v infu na zámku. Zámek je opraven, výzdoba chudší ale dřevěnné podlahy v místnostech stojí zato. Každá jiná, jiné tvary -vzory, prostě super. I opravená půda stojí za prohlídku - dozvíte se kolik kilometrů desek potřebovali na podbití podkroví. Ověřeno 4.6.2010
 
Ondřej
Předražené
Zámek je pěkný, jsem rád že jsem tam byl jenže nevím proč mají předraženou výroční turistickou známku tolštejnského panství(cena 30,-Kč)
 
Honza Pásler
Otevírací doba infocentra v nově zrekonstruovaném zámku denně od 9.00 do 17.00.
 
Matulinka
V Íčku je opravdu moc příjemná obsluha. Co se týče zámku, z toho mám poněkud smíšené pocity, je sice skvěle opraven po požáru, ale jinak v něm není nic zajímavého, park není moc udržovaný a prohánějí se tam naši romští spoluobčané...nejvíc nadšená jsem byla ze zámecké cukrárny, kde mají opravdu výborné dorty.
 
vláďa
Zámek je po požáru moc pěkně opraven a infocentrum v něm fungující je naprosto jedničkové. Příjemná obsluha a otevřeno i o víkendu až do 17 hodin.
 
Meera
Zámek byl letos v červnu zpřístupněn. Každou celou hodinu probíhá prohlídka zámku za vstupné 50,- Kč za dospělou osobu. Doporučuji.
 
Keži
Zámek
Zámek po vyhoření není přístupný,ale stojí za to ho vidět a nafotit.Spodní část již opravena.Park velmi pěkný!Stojí shlédnout i město-dosti památek na malé ploše včetně kostela pod náměstím.Pod zámeckým parkem super hospoda na jídlo i pivko z Plzně.TZ v íčku na zámku,otevírací doba souhlasí,jak napsal pode mnou Exner.
 
Lenča
To jsem ráda
byla jsem zde na výletě v červenci 2005, prošla park a bylo mi smutno z vyhořelého zámku. Jsem ráda, že nedopadne jako hodně staveb u nás, které chátrají a chátrají .... až je pozdě.
 
Exner
Otevírací doba infocentra v zámku
PO-PÁ 9-17, So,Ne 9-13,13.30-17hodin. Moc pěkné.
 
raf
Zámek
Je až neuvěřitelné, že IC ve šluknovském zámku má otevřeno každý den. Jsou mnohem větší města, které mají velké problémy s otevírací dobou o víkendu. Setkal jsem se s tím před 2 lety v Hradci Králové, kde mají 2 IC a obě měly otevřeno pouze ve všedních dnech. Jinak ve Šluknově se setkáte s ochotnou obsluhou, která vám může prodat i TZ města Šluknov a výroční Tolštejnské panství. Zámek momentálně nabízí ještě cukrárnu a nové velmi čisté toalety. Místní, ale mají se zámkem velké plány. Předpokládají že v rekonstruovaných prostorách bude obřadní síň, multimediální místo a také uvažují o muzeu. Držím jím palce.
 
Pinďa
Ve Šluknovském výběžku kosí Vojta vojtěšku...
A taky tam mají náměstí a nedaleko od něj zámek, který v 80 letech vyhořel. Několik posledních let zde probíhá rekonstrukce. Již je hotové přízemí, kde bylo kromě jiného, zřízeno i Íčko. Přestože je začátek ledna a ještě k tomu sobota, je toto íčko otevřené. Uvnitř je velice příjemná a nebývale ochotná slečna?, paní? Íčkařka, dle hovoru veliký patriot tohoto regionu. Takže vězte! Zdejší IC je otevřené celoročně, 7 dní v týdnu! Rekonstrukce prvního patra zámku by měla být hotová a první patro zpřístupněné ještě tento rok. Určitě se sem ještě vrátím.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek