Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 857 - Sokolí vrch - Dobrná


Popis

Ocelová telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou, postavená roku 2004.
 


Mapa

Navštívil jsem Sokolí vrch - Dobrná

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Rozhledna Dobrná (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°47'1"N 14°16'20"E
Hodnocení:
2.914
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 857 - Sokolí vrch - Dobrná


08.10.2023 - dostupná bez problému
27.05.2023 - dostupná bez problému
26.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Toth
TZ
V den návštěvy zavřeno . Sezóna jim tu začíná 1.4 a známka by se měla zakoupit přímo na rozhledně.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno na rozhledně.
 
Libor Douša
Libor Douša
Krajina
Krásná krajina. K rozhledně možnost dojezd až na místo. Rozhledna schůdná pohodlně. Daleký rozhled, dnes až na požářiště u Hřenska.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena přímo v pokladně rozhledny. Vstup 30,- za ty výhledy určitě stojí. Dole je možné také zakoupit občerstvení.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
K rozhledně se dá dojet autem po dobré cestě.Vstup na rozhlednu 30 Kč ale stojí za to,vezměte si dalekohled.Dole možnost občerstvení,známek a jiných turistických předmětů dostatek.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
V Děčíně tuto tz již nevedou, zdá se.
Dnes jí neměli v žádném zdejším íčku.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Krásný výhled
Jedna z mála rozhleden, kterou jsem zdolala, ač je to s podivem, jelikož je celá roštová. Výhled z ní je fajn, především pak na Děčín a jeho okolí. Jedná se o pěknou stavbu, která do prostředí zapadá. Není to taková ta typická ocelová konstrukce.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
TZ dostupná take v IC na děčínské nábřeží v knihovně.
 
Jiří Šmerda
Jiří Šmerda
rozhledna
Je dobře že na věžích telekomunikačních operátorů staví rozhledny.Opravdu velmi dobrý počin...
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
Rozhledna navštívena 19.2.2015 bohužel zavřeno , ostatně s tím jsem podle otvírací doby počítal , ale jinak hezká procházka, rozhledna vypadá fakt pěkně , známky bez problémů v "novém" IC v knihovně spolu ze všemi TZ v Děčíně a okolí
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
31. 10. 2014
datum návštěvy
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
Sokolí vrch
Jeli jsme tam v pátek 31.10. po sezóně a měli otevřeno. K rozhledně je prudký stoupák, který nás úplně vyšťavil, ale občerstvení které na místě nabízejí, nás spravilo. Samozřejmě nejvíc známka, která byla hlavním důvodem návštěvy. Z rozhledny je výhled na Děčín, Labe v podstatě do všech stran.
 
Milan Urban
Milan Urban
TZ
Rozhledna pěkná, příjemná slečna v pokladně ,TZ bez problémů.
 
Libor
Známka mi dnes přišla poštou. Na rozhlednu jsem se dostal,až 30 minut po zavíračce. Zavolal jsem na číslo které tam je napsané a domluvili jsme se že známku pošlou. Dnes přišla a tímto jim děkuji.
 
black demon
Rozhledna fungovala i po 17.hodině kdy už měla mít zavřeno.Otevírací doba je 9-17.Vstupné 20,-Kč,koupíte i základní občerstvení.K dispozici razítko a TZ je dostatek.Co víc si přát?
 
gallisek23
PĚKNÉ
Dnes jsem jel s rodinou do ZOO Děčín a cestou jsme se museli zastavit na rozhledně. Vstupné je 20,-kč za dospěleho a TZ mají hodně" dnes bylo 16.8.2011 úterý". Po výstupu na rozhlednu je moc krásně vydět do okolí a jestli budete mít štěstí na hezké počasí tak je opravdu vidět hodně daleko. Pro lidi co nemají rádi rozhledny, že když lezou na horu a pod nohama nic nemají jen rošt tak to nedoporučuji. Jinak mají hodně pohledů a TZ razítko je taky moc hezké. Příjezdová cesta k rozhledně je dobrá a autem se dá jet až k rozhledně. Takže kdo má rád rozhledny tak se tam zastavte až pojedete okolo.
 
Ivo
Vstupné je pořád 20,- Kč, podle slečny v kase se na dodávku TZ už dlouho čeká. Při hezkém počasí prý dorazí až 80 lidí za den, teď ke konci prázdnin tak maximáně 30 denně. Výhled směrem na Děčín excelentní, jen ten pohled skrz rošty pod vlastní nohy mi nedělal dobře...
 
Vlasta
Výlet byl príma, ale předražená známka aštěstí nebyla k dostání. Rozhlednu jsme si vyfotili a pro známku si napíšeme k Vám.
 
Petr
Lehké rozpaky
Těžko lze cokoli vytknout,známky byly,pohledy též,paní ochotná.Ale nomohu se zbavit dojmu,že před takovými třemi roky byl těch pohledů větší výběr a i občerstvení bylo pestřejší.Jistě,na rozhledny se chodí hlavně za výhledy a zážitky,ale přece jen.....
 
Tatík
Turistických známek a pohledů i s malým občerstvením dostatek na rozhledně-takový druhý Drahoušek z Osečan. Jen pozor-do konce listopadu je rozkopaná silnice v Dobrné a směrem od České Lípy se musí nahoru pěšky, tedy 3 kilometry po asfaltu mezi pastvinami.
 
AFIk
Rozhledna již opět funguje a snad již natrvalo. TZ dostatek. Vstupné činí 20,-kč a výhled dnes byl opravdu excelentní
 
Tomáš
Nádherný výhled
Rozhledna je v provozu a doufejme, že do konce sezony už zůstane.Je otevřena duben - říjen ve dnech úterý až neděle od 10 do 17 hodin.
 
Míla
Byli jsme u rozhledny ve12.00 v úterý 3.6. beznadějně zavřeno,nikde žádná cedule proč,o známce jsme si mohli nechat jen zdát.škoda byl to krásný den a viditelnost by byla vynikající.
 
Míla
Byli jsme u rozhledny ve12.00 v úterý 3.6. beznadějně zavřeno,nikde žádná cedule proč,o známce jsme si mohli nechat jen zdát.škoda byl to krásný den a viditelnost by byla vynikající.
 
Mirka
Z ROZHLEDNY NIC NEUVIDÍTE - JE ZAVŘENÁ!
Možná jste zaregistrovali v televizi, že obec Dobrná se díky bývalému starostovi dostala do finančních potíží, má obestavené nejen účty, ale i nemovitosti, (lidé si chtěli např. koupit zahradu vedle svého domu, ale díky exekuci se tento pozemek prodá realitce, a ta jej samozřejme prodá dál s přirážkou. )Letos měla obec budovat vodovod - žádný zde není, a letos se nepostaví...V obci nesvítí veřejné osvětlení...Děti navštěvují školku díky vedlešímu Huntířovu, který hradí náklady...A to určitě není všechno...Obec provozuje rozhlednu, a protože Obecní úřad nefunguje, tak je rozhledna zavřená - dobrnští mají momentálně jiné starosti, než vylepovat plakátky, že je zavřeno...
 
Jirka S.
Po prohlídce zámku v Benešově nad Ploučnicí jsme se vydali pěšky k asi 5 km vzdálené rozhledně Sokolí vrch nad obcí Dobrná. Dle informací na internetu měla být rozhledna v dubnu otevřená v úterý až neděli od 10.00 do 17.00 hodin. Takže naší sobotní návštěvě nemělo nic bránit. Jaké však bylo naše nepříjemné překvapení, když jsme rozhlednu našli uzavřenou, včetně celého areálu okolo ní. A nikde ani řádka se zdůvodněním !!! "Pěkný" přístup k turistům, jen co je pravda. Za těch 30 minut, co jsme u rozhledny posvačili, přišla s cílem pokochat se z rohledny výhledem na krásnou okolní přírodu Děčínské vrchoviny, Českého Švýcarska, Lužických hor i samotného města Děčín další desítka turistů. A všichni odcházeli zklamáni a zároveň rozhořčeni, že je zde zavřeno a nikdo neví proč. Určitě by nikomu, jak se říká "ruce neupadly", kdyby ke vstupní bráně u rozhledny pověsil papírovou desku s uvedením důvodu, proč není otevřeno. Ať je už důvod jakýkoliv. Totéž se týká informace na internetu nebo v obci.
 
Vláďa
Pěkná nová rozhledna se super zázemím pro turisty. Moc pěkný výhled do okolní krajiny. Návštěvu všem doporučuji.
 
Stoupa
pěkná nová rozhledna s pohledem na Děčín, Českosaské Švýcarsko a v dáli lze zahlídnout i Bezděz...doporučuju dalekohled, nám ho ochotně půjčili neznámí turisti na vyhlídce :-) vstup za 20Kč, TZ dostatek za 25Kč...a mrkněte na zákazy napsané u rozhledny - bod č.9: nerozhoupávat rozhlednu a nevychylovat ji z osy :-D
 
lois
Tz dostatek za 25 Kč,úplně nová rozhledna moc pěkná, jen ty mřížované profily z kterých je celé schodiště i horní plošina ,je skrz ně pěkně vidět na "dno" tak pro ty co trpí závratí, méně vhodné.Na samotné plošině není nikde pohledová výseč s názvy okolních kopců,nutno zakoupit dole při vstupu ve formě pohledu.Velký výběr suvenýrů a chlazené nápoje překvapily,k tomu milá obsluha a není co dodat.
 
Pavel.S
Tak rozhledna opět otevřená a potvrzuji předchozí příspěvky až na to, že TZ je za 25,- Kč. Velký výběr pohledů
a možnost občerstvení. Z obce Dobrná cca 2 kmpo asfaltce. Uprostřed obce označník se šipkou patřičným
směrem. Z Děčína po zelené 4 km.
 
Badys
Fantastická nabídka turistických suvenýrů včetně skleniček a triček (černá, tmavě zelená, žlutá) s logem
rozhledny.
 
Egon W.
Výhled z rozhledny je pěkný (Děčín,Č.Středohoří a Lužické hory)Vstupné pro dospěláka je dvacka,ale pozor
známku předražili na 30,-kaček!!!!!!!
 
Pavel
Otevírací doba
od dubna do října; pátek, sobota a neděle 10:00 - 17:00
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2871 Turistických známek
2801 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek