Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 182 - Soutěsky Hřensko


Popis

Romantická skalní scenerie u stejnojmenné obce, obdivovaná z loděk plujících po řece Kamenici.

Mapa

Navštívil jsem Soutěsky Hřensko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Kiosek Žába (při vstupu do soutěsek)
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum, Hřensko 71
Toto místo prodává také turistickou známku
Ubytování u Křiváků, Hřensko 105
Toto místo prodává také turistickou známku
Potraviny - KONZUM, Hřensko 105
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum Děčín, K.Čapka 1441/3
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum U Fořta na Mezní Louce
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°52'21.46"N 14°15'18.9"E
Hodnocení:
2.929
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 182 - Soutěsky Hřensko
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 182 - Soutěsky Hřensko


19.08.2022 - dostupná bez problému
03.07.2022 - dostupná bez problému
14.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v infocentru v Děčíně.
 
Richard Špilka
Richard Špilka
Známka
V kiosku u Žáby.Krasná přírodní scenérie,procházka i plavba na loďkách oběma soutěskami.Zpet přes Meznou do Hřenska.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost
TZ dostupná bez problémů IC Děčín na hlavním vlakovém nádraží
 
Milan Kudláček
Milan Kudláček
TZ
Známka koupena v Kiosku u Žáby za 40kč.Mají jí mít i v Edmuntově soutěsce,ale neměli.Prý je objednaná.Mají tam známku č.190,2507,2138 a ještě jednu na kterou si nevzpomenu.Ale asi rozhlednu Janov.Výlet určitě stojí za to.Člověk si tu vyčistí hlavu.Je tu fakt krásně.Lodičky plují tam i zpět.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Soutěsky Hřensko
Známka zakoupena v IC U Fořta na Mezní Louce.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Je k dispozici v Děčíně. V íčku na nádraží mají starou verzi, v knihovně na nábřeží novou.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Nádherné údolí řeky Kamenice - 14.8.2018
Do soutěsek jsem se vydal již podruhé, bohužel jsme o pár minut nestihli poslední plavbu Edmundovou soutěskou, naštěstí jsem to měl ještě v živé paměti. Po náročné cestě nás alespoň potěšilo příjemné ochlazení v kaňonu řeky Kamenice :)
 
Renáta Bujoková
Renáta Bujoková
tz
známka zakoupena před vstupem do soutěsek a teda předražená za 40,-kč,jinak okolí celého českého švýcarska úžasné
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Infocentrum
Známka koupena v IC v Děčíně.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Příjemné prostředí.
Výlet do soutěsek určitě doporučuji, byť je nyní zavřená díky rekonstrukci poslední pěší část v Divoké soutěsce. Lodičky jezdí v obou soutěskách, ale v Divoké se otočíte zpět. Stačí se pak kus vrátit a vyšplhat příšerný kopec do Mezné, odkud je možnost vydat se na další místa Českého Švýcarska. My šli z Hřenska, ale lepší je to možná nakonec jít z té Mezné opačně, nebude to tak prudké stoupání na krátkém úseku.
 
Ivan Strakoš
Ivan Strakoš
:)
Nas prvni vylet za prvni turistickou znamkou...nadhera
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Tz
V IC Mezní Louka.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Soutěsky a Pravčická brána
jsou zcela jedinečné a rozhodně stojí za návštěvu, jen si k ní pokud možno vyberte všední den. O víkendu a svátcích je tam zoufale přelidněno, a bohužel také předraženo. Na Mezní Louce v penzionu U fořta mají drahé a navíc naprosto odporné cvikovské pivo, naproti v hotelu chtějí za desítku Budvar 45,- Kč, a když jim 6.7. podvečer došlo, ani se čekajícím hostům neomluvili. Za parkování dáte 100,- a to musíte mít štěstí, aby bylo místo. A už úplně se vyhněte kempu na Mezní Louce. Úroveň sprch a WC je prostě katastrofální, navíc nás obsluha mezi 8.oo-8.3o vyhodila s tím, že: se právě vytírá, pak to musí uschnout a oni to přece nebudou dělat v 5 h ráno ...
 
Honza
Honza
Soutěsky
Pro mě jsou soutěsky u Hřenska jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v naší zemi. Doporučuji spíše jednu z posledních plaveb (Edmundova soutěska v provozu do 18h, Divoká do 17h), kdy není tolik přelidněno a plout mezi skalními útvary při nízkém podvečerním slunci, to je prostě nádhera. TZ bez problémů zakoupena v kiosku mezi soutěskami.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
TZ dostupná take v děčínské IC v knihovně na nábřeží .
 
Jana Kopková
Jana Kopková
Pr. Brána a soutěsky
Dnes jsme se vypravili do Hřenska. Parkovali jsme na parkovišti nad WC. Cena 120Kč. Pak jsme si vyšlápli 1,5km po hlavní silnici (na chodníky si ještě nevydělali)k Třem pramenům a odtud asi 2km k Pravčické bráně. Šlo se docela dobře (až na všude otravné vosy).Pravčická brána je opravdu kouzelné místo, které hyzdí jenom všude přítomné odpadky, které byly kolem nás už od rozcestí až nahoru. I pod Pr. bránou byl totálně plný koš a to jsme tam šli hned ráno. Otevřeno mají od 10-18 hodin. I ten smrádek od záchodků nás upozornil, že už tam budem... Vrátili jsme se k Třem pramenům a nechali se německým autobusem zavést k hotelu Mezní Louka. (Tady stojí parkoviště 100Kč.) Odtud jsme šli po modré a pak po žluté (z kopce dolů asi 1 hod.) k Divoké soutěsce, na lodičku: dosp:60, děti 30Kč.Poté jsme pokračovali pěknou skalitou procházkou k Edmundově soutěsce. Tady se dá i koupit TZ, nebo dražší občerstvení.Lodička:dosp.80, děti 40Kč. Oba převozníci byli super a svým výkladem i pobavili. No a pak už jenom sejít do Hřenska a krásně unavení se vypravit domů. Jestli můžu doporučit: je opravdu lepší jít nejdříve na Pravčickou bránu a až pak na soutěsky. A soutěsky jsou méně náročné z Mezní louky. Jdete pořád po proudu řeky. To je z kopce. Soutěsky cca 3 hodiny.
 
hlodavec
8.5.2015
TZ koupena v íčku v Hřensku včera 8.5.2015 v den Výročí konce války.
 
Libor Marek
Libor Marek
19.09.2014
TZ koupena spolu s TZ 189 a TZ 190 v IC v Hřensku. Obě soutěsky byly moc pěkné, vyprávění převozníků vtipné ("fantazý") a v pátek bez davů turistů.
 
Jarka
stížnost
TZ se dají koupit bez problémů. Projížďka ovšem nestála za nic! Převozník nás nacpal do lodi tak že se nedalo pohnout a ani otočit, tak každý viděl jenom to co bylo předním. A ještě jedna maličkost, při nastupování do pramice vám převozník nepomůže, lodička se samozřejmě houpe a není tam čeho se chytit, nechají vás klidně upadnout!
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
Divoká i Edmundova soutěska jsou moc pěkné a díky svérázným výkladům převozníků máme na co vzpomínat.
Mezi oběma soutěskami je postavená krásná replika původní restaurace,kterou vzala velká voda.Zde se dá u okénka občerstvit a kromě TZ zakoupit i další suvenýry.
 
K + E
Soutěsky
TZ koupena na konečné stanici Edmundovy soutěsky. Obě soutěsky (Edmundova i Divoká) moc pěkné a pěkným výkladem.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
soutězky
Vracili jsme se z Pravčické brány do Hřenska. Sjeli jsme Edmundovou soutězku. Pěkný zážitek. Známek všude v okolí dostatek.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1. 8. 2013
datum návštěvy
 
libor
Známka koupena v IC. Hřensko spolu se známkami č. 190,189,181. Soutěsky jsou pro nás klasika a vracíme se sem dost často. Nechte si ukázat kam až sahala, voda v roce 2010.
 
Tatík
Na obou soutěskách se jezdí, cena 80,- a 60,- Kč. Sezóna prý začíná v pátek před velikonocemi a končí 1.11. Turistické známky měli v občerstvení nad Edmundovou soutěskou a v konzumu v Hřensku.
 
Petr
Krása
Hezký zážitek z plavby,v porovnání s Hřenskem či Pravčickou bránou ani nijak přelidněno..po vietnamském tržišti..pardon,centru Hřenska balzám na duši!!!
 
Rorys
Jenom pro upřesnění, ten Kiosek je myšlen těsně u pokladny lodiček, takové menší občerstvení a známku mají i přímo v pokladně lodiček, obojí směrem od Mezní Louky.
 
Eva
Pozor, Divoká soutěska je uzavřena, ovšem na rozcestníku /šli jsem z Pravčické brány přes Meznou/ žádné upozornění není. Lodičky plavou jen po Edmundově soutěsce, od které jsou to asi 2 km do Hřenska. Krásný výlet.
 
Matus
Nádhera
Návštěvu velice doporučuju. Perfektní procházka podél řeky Kamenice v korytě skaly. Vyuzite projíždku v lodičce stojí to zato (stojí jen 70,-kč)
 
Zuzana
kiosek Soutěsky je široký pojem, čekala bych ji v stánku kde se platí za lodičky, ale nic ... Děčín to jistí.Jinak moc hezké!
 
Lukáš
TZ jsem koupil v IC Děčín IV ul.Prokopa Holého 808/08 u nádraží.V IC mají hromadu známek - momentálně 2 výroční a asi 10 TZ prý objednávají i další.TZ které tu měli:163,181,182,188,189,857,945,1413,1545,1626.
 
Iva
Soutěsky nádherné, ale TZ za 30 kč.
 
Matulinka
Z tohoto místa jsem byla nadšená, nádherná příroda + plavba na lodičce s velice zajímavým výkladem a umělým vodopádem na každého zaručeně pozitivně zapůsobí.
 
Milan
Známku mají pouze v informacích v Děčíně u nádraží. Mají tam i další, řekl bych skoro celý region, tak 15 druhů.Jinak je zatím furt uzavřena (úplně znepřístupněna) Divoká soutěska, jezdí se jen po Emundově. A kdo má kupóny z tzv. cestovní knihy, tak ten na plavbu soutěskou od dubna neplatí, bo to převzal jiný majitel.Jinak tam dobře nadával číšník v jedné z hospod v Hřensku na Poláky a Rusáky. Prý teď jezdí jen samé socky co maj plno keců a nic si nekoupí. Vyprávěl příběh jak tam jeden Rusák koukal na hamburger za 30,-Kč a nakonec si řekl jen o tu housku bez masa že na víc nemá...tak ho vyhodil ať si jde k Vietnamcům :-))
 
Petr
Skvělé místo ,ale není tam žádná pořádná tabule s orientační mapou a vysvětlení trasy co lze v soutěskách hledat a očekávat. Začali jsme na Mezní louce (cesta stejná jako z Hřenska) ,ale jde se alespoň z kopce. Volnou chůzí (měl jsem s sebou 4-letou dceru) se to nechá zvládnout do 3 a 1/2 hod. ti zdatnější samozřejmě rychleji. Celá trasa soutěskou má tak odhadem kolem 7km. A nahoru na parkoviště tam jezdí buď občas linkový bus ,nebo takovej hezkej červenej německý bus (stojí buď 1 euro ,nebo 30!KČ)A nebo 1,5km po silnici ,je tam odbočka na Pravč.bránu (č.189 ,taky super) a přes ní se také dostanete po značkách na Mezní Louku. Je to na celý den ,ale stojí to za to!!
 
Mirda a Ajka
Pěkné ale drahé
Pěší cesta soutěskou je nádherná,odhaduji tak 2 km podél vody,ke konci se prochází i tunýlkama ve skále.Na konci cesty je uměle vybudovaná přehrada a za ní se dá jet lodičkou až na Mezní louku.Jak říkám,nádherný výlet v krásné přírodě,ale pokud si vezmete,že zaplatíte 100kč za parkoviště,20 za vstup do soutěsky a 75 za loďku,tak je to hrůza,vzlášť,když nejdete sám.
 
Kolchar
19.6.08 - TZ zakoupena v pokladně v soutěsce.
 
Jableska
soutěsky
Soutěsky jsou nádherné, obvzlášť teď v květnu, kdy jsou ještě všechny možné odstíny zeleně.
 
Nikušník
chacha
Tak tady nás pěkně napálili...Jako správní automobiloví turisté:D jsme brali soutěsky jako atrakci, a mysleli si, že se pěkně projedeme. 6e to bude nějaká okružní jízda, takže jsem byli opravdu hodně překvapení, když nás vyhodili na dalším břehu a chtěli od nás ať pokračujeme v cestě, kterou jsme vlastně ani nezapočali:D Takže jsme mysleli , že po Edmundově soutěsce zkusíme i Divokou, ale ta už mezitím zavřela, což je docela nepraktické. Edmundova převáží asi o hodinu a půl dýl. TZ v pohodě k dostání. K soutěskám se jde 2km kaňonem řeky Kamenice a už jenom za vstup do kaňonu dáte 20Kč. Samotný kaňon je pěkný, jsou zde různé skalní pozoruhodnosti, na které převozník upozorňuje typickým bodrým humorem.PS: jako překvapení je tam vodopád, prý Česká Niagara:D
 
Jan Bouša
Krásná projížďka po loďkách mezi soutěskami a hezká procházka v kaňonu soutěsek. Pokud máte cestu kolem tak se zastavte, budete potřebovat 2-3 hodinky času.
 
Jan Bouša
Krásná projížďka po loďkách mezi soutěskami a hezká procházka v kaňonu soutěsek. Pokud máte cestu kolem tak se zastavte, budete potřebovat 2-3 hodinky času.
 
janča
Známky bohužel vyprodány,prej dnes :-( jinak krásný výlet jak Tichou tak Divokou soutěskou za studentské jízdné takže pohoda,až na tu známku
 
Vašek
Soutěsky jsem navštívil po více jak 35 letech. Jsou pořád nádherné,z lodiček i z chodníčků podél Kamenice. O to více jsem byl zklamán když jsem přišel ke zdevastované restauraci a stánkům s občerstvením, kde to zapáchalo z nedalekých záchodků a sezení u napůl shnilých stolků s lavicemi asi moc zahraničních turistů (převážně Němců) taky asi k posezení nezláká.
 
golfoxovox
My jsme teda museli platit za obě soutězky zvláště, ale jinak super výlet.
 
Ponytail
Známku jsem zakoupila u poklady na lodičky v Edmundově soutěsce. Překavapilo mě, že cesta k Divoké soutěsce je zpoplatněna, ačkoli je velmi krátká a musí se na další lodičky, aby se člověk dostal dál. Cesta k Edmundově soutěsce je o dost delší a neplatí se tam nic.
 
Fred
Známky v Tiché soutěsce
Známku jsme koupili u dědy v pokladně na Tichou soutěsku, jen byla o 5 Kč dražší. Možná aby paní majitelka soutěsek měla co na sebe :-)
 
romana
Soutěsky Hřensko - pokladna jen vybírá 20,-Kč a pán směruje davy do Tiché soutěsky,kde známka prý byla,my ale jeli Divokou soutěskou a tam není pokladna,ale platí se přímo převozníkovi,tak jsme TZ nesehnali :-( Jako vstupenka na lodičku je krásná pohlednice Divoké soutěsky!
 
Zelda
známky mají
23/9 už TZ měli.
 
janca
v souteskach bohuzel uz znamky pry doprodali,takze smula,hold si ji budu muset nechat poslat.Jinak super vylet
 
Fíša
Soutěsky jsou nádherné. Cesta lodičkou stojí 50Kč za cestu na druhý "břeh", když chcete jet na to samé místo, kde Vás naložili, musíte zaplatit dalších 50Kč. Krajina a okolí je krásné, ale za vše se tam platí. Známku jsem sehnala v pokladně, kde se lístky na lodičku prodávají.
 
Shawadu
Ikdyž je zde vše trošku dražší, tak je tu fakt super. Opravdu stojí za to.
 
Rarasek
Soutěsky jsou nádherné, něco takového asi nikde jinde neuvidíte. A v tiché soutězce je skvělé překvapení -
vodopád.
 
Josef
Soutesky
Soutesky jsou hezke, ale vcelku mi prijdou drahe. Jedna jizda 50 Kc.Kdyz pojede 4-clenna rodina,
pojede obe soutesky, tam a zpatky, k tomu parkovani v Hrensku 30Kc/hod., tak to muze byt temer tisicovka a to
vsechno jeste bez obcerstveni...
 
Hana Burianová, MUDr.
Krásné soutězky
Soutězky jsou krásné, výklad zábavný hlavně pro Němce. Poslední lodička jede kol 18 hod., tak se dají udělat
soutěsky až po zavírací době jiných zajímavosti.
 
petr
je to dobrá projížďka
 
Filip a Martina
známky už mají jak na tiché tak i na divoké soutěsceloďky stojí 50 Kč což je trošku moc,ale jinak je to
hezký výlet
 
Killer
Ani babka ani dědeček v pokladně známku neměli. Zachránil nás hotel Klepáč, kde jsme si zároveň koupilli TZ
Hřensko a Pravčickou bránu.
 
Zirafka
TZ jsme koupiliv hotelu Klepac v Hrensku.
 
Pepik
Známky byly vyprodány
 
dan tenčl
ráno se otevírá v 9, kdo ve vedrech vstává brzy, má smůlu, brána je zamčená. A loď odjíždí 15-20 minut po
zaplacení vstupného, není-li dostatek zájemců.
 
Hříbek
TZ mají pouze na druhé straně soutěsky od Hřenska. Můžu doporučit krásná procházka i projížďka. Německý výklad
byl kratší než Český, ale za to zábavnější, aspoň pro nás Čechy.
 
Pavel
Krásná prohlídka i projížďka. Pozor na načasování tůry. Většinou v dolní soutěsce odjíždí poslední loďka
nahoru v 17.30 a dolu v 18 h. V horní jede dolu v 17. Dolní soutěska je bez lodi neprůchodná, (horní nevím)
takže se budete vracet stejnou cestou, což vzhledem k zajímavému okolí je škoda.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek