Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1764 - Šrámkův statek Piletice, Hradec Králové


Popis

Šrámkův statek v Pileticích je památkově chráněným areálem se vzácnými dřevěnými objekty. Jedná se o areál původní lidové architektury.

Mapa

Navštívil jsem Šrámkův statek Piletice, Hradec Králové

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Šrámkův statek - hospůdka, Piletice u Hradce Králové
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum Hradec Králové, Eliščino nábřeží 626
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Hradec Králové
Poloha:
50°14'16"N 15°51'55"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1764 - Šrámkův statek Piletice, Hradec Králové


14.06.2022 - dostupná bez problému
16.04.2022 - dostupná bez problému
26.02.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena ve středu 25.8.2021 v IC na Eliščině nábřeží v Hradci Králové.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ a místo
není mi jasné, proč se známka neprodává přímo na statku nebo v hospodě ve dvoře. Tam nám sice jednu známku prodali, ale já pak zjistila, že je přímo Hradce a ne statku.... v HK v infu ji měli, takže jsme ji nakonec ulovili.... Statek je hezký, zrovna tam byla výstava fotografií okolních chátrajících zajímavostí....
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Přímo na Šrámkově statku
známku již neprodávají, ani pohledy, ani občerstvení, zkrátka ani nic. Zbyla jen stále ochotná paní průvodkyně, je ale otázka, jak dlouho tam vydrží, když kromě symbolického nic neprodává ...
 
Petr Komárek
Petr Komárek
Šrámkův statek
Velké zklamání. Statek se dá "prohlédnout" jenom zvenčí - objekt uzamčen. Známka zakoupena v IC na nádraží v HK.
Nechápu udělení známky tomuto místu, které není trvale přístupné, a tak ztrácí na významu a atraktivitě jako turistického cíle
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Šrámkův statek
Známka bez problémů dostupná na statku v Pileticích. Příjemné prostředí přes 200 let starého statku, které bylo ideálním místem na doplnění energie po celodenním putování Podorlickem. Mě se zde moc líbilo.
 
... ...
... ...
TZ
TZ koupena v infocentru na Velkém náměstí. K mání mají i některé výroční TZ.
 
Martin
TZ 1764
Známka zakoupena v IC na Eliščině nábřeží v Hradci.
 
Jiří Mach
Jiří Mach
Návštěva
Souhlasím s jedním z předchozích komentářů, že úplně nerozumím udělení známky. Jinak roubenka vypadá podobně jako mnoho dalších. Navštívili jsme s přítelkyní při cestě kolem. Jistě dobře poslouží jako zázemí pro konání kulturních akcí. Doufám, že stálá expozice bude do budoucna rozšířena.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Hradec má tři infocentra, ale všechny mají o víkendech zavřeno. Otevřena infa jsou pouze od června do září. Na můj dotaz, zda díky akcím, které se konají (v mém případě 30.5.2015) nebudou mít výjimečně otevřeno mi sice přišla zá porná odpověď, nicméně mi sdělili, že známky jsou k zakoupení v Bílé věži vedle infa na náměstí. Tam jsem promě TZ sehnal i tři VTZ, takže nakonec spokojenost. Jinak, Hradec očividně začíná žít až od 9 potažmo 10 hodiny. Je tam opravdu jinak mrtvo.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Šramkuv statek
TZ dostupná ve všední den v poledne v IC v Hradci na Gocarove tride
 
Michael Bronec
Michael Bronec
TZ
Zakoupeno v infocentru v Hradci.
 
Tassa
První prázdninový týden zavřeno?
Nechápu, proč bylo první prázdninový týden zavřeno ... sezóna začínala až cca od 8.7.2013. Ve dvoře sice byla otevřená kavárna či co, ale ti se od známky distancovali a samozřejmě ji neměli ... opravdu mimo akce známka na tomto místě postrádá smysl.
 
Jiří Kunášek
Jiří Kunášek
Návštěva
Trošku jsem postrádal smysl udělení této známky. Podobné roubenky se na horách najdou na každém rohu. Věřím však, že při určité akci může být místo zajímavé, viz níže.
 
Pardubitzer
zakoupeno 28. dubna během akce Stavění máje ;) příjemné místo známky měli v hospodě přímo na statku
 
Zdena
Mimo sezonu koupíte turistickou známku bez problému v Hradci Králové v IC pod Bílou věží nebo na vlakovém nádraží
 
libor
Známku jsem koupil 2.10.2011 na statku. Byl to poslední den,kdy měli letos otevřeno. Aspoň takto mi to bylo řečeno. Takže radši volat jestli je otevřeno.
 
Roman
Jak ot tka čtu, tak na stránkách je provozní doba každý den (restaurace), ale realita je asi úplně někde jinde. A jako statek takový asi otvírací dobu vůbec nemá. Že by jedno z mnoha míst kde je TZ na nic? Budu tam muset zavolat
 
Libor
19.03.2011 (sobota) - statek jsme chtěli navštívit, dle jeho internetové prezentace mělo být normálně otevřeno ... bohužel nebylo ... kdybych si přečetl před výletem komentáře níže, tak jsem si ušetřil zklamání :-(
 
Myšák
info
Provozní doba na statku viz web http://www.sramkuvstatek.cz/provozni-doba.html kde je tedy napsáno které měsíce tam jsou a které ne.
 
Jiří
Pánové když někam jedu zjistím si informace o zpřístunění!!Expozice bude otevřena od 2. 7. do 29. 8. 2010, vždy v pátek (15 - 19 hod.), sobotu a neděli (10 - 18 hod.), později pak vždy v rámci pořádání folklorních akcí (viz níže).Sobota 11. září, 10 - 18 hodinDočesná"Chmel je boží dar, co k obživě nám Bůh dal"slavnost ukončení sklizně chmele v duchu lidových tradicnabídka pivovarských produktů, pečení chleba,doprovodný kulturní programSobota 11. prosince, 10 - 16 hodinMalý adventvýstava betlémů, lidová tvorba, pečení chleba¨Když je po sezóně c o proboha chcete!
 
Myšák
Souhlas s Robertem
Souhlasím s Tebou Roberte byl jsem tam koncem září viz příspěvek níže taky měto naštvalo přečti si ohlasi byl jsem za pitomce. Ičko v Hradci jsem vidět nechtěl měl jsem zájem kouknout na statek jak píšeš místo zrušit díky za podporu.
 
Robert
omluva za hrubku v předchozím příspěvku
 
Robert
Neskutečné, nejhorší známk. místo za dlouhou dobu!
Cedule s otevírací dobou stále vysí, na stránkách statku otevírací doba jak hrom, jenomže všude zavřeno. Tak jsem se naprd a na kontaktní číslo zavolal. Prý otvírací dobu zapomněli sundat, tak hloupou výmluvu už jsem dlouho neslyšel. Přemýšlím proč vůbec toto místo má známku. To že má někdo hospodu v roubence, občas udělá nějákou akci a grilovačku, na což potřebuje natáhnout lidi, k tomu by Turistické známky sloužit neměli Navrhuji toto místo ZRUŠIT, takových hospod a zařízení po republice je že by jsme si nohy ucourali. Přeji všem mnoho sběratelských úspěchů.
 
Myšák
Tak si ten bulik co to tam provozuje má sundat plakát ze vrat a ceduli od silnice uklidit aby nebyly zavádějící informace děkuji číst umím !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Azrael
To:Myšák 2
Ono se to chce naučit číst a potom kecat!!!Expozice bude otevřena od 2. 7. do 29. 8. 2010, vždy v pátek (15 - 19 hod.), sobotu a neděli (10 - 18 hod.), později pak vždy v rámci pořádání folklorních akcí .
 
Azrael
Myšák
Můžeš prosit jak chceš a kde chceš známka se nezruší!!!!
 
Myšák
Prosím o zrušení tohoto místa když nemají o víkendech otevřeno tak nemá cenu mít ani známku. Děkuji
 
Honza Pásler
Zajímavé je, že budovu Šrámkova statku můžeme vlastně obdivovat dvakrát. Jednou ten pravý, původní, v Pileticích u Hradce Králové a jednou jeho kopii, kterou si jako své obydlí postavil pan Záruba, zakladatel skalnzenu v Krňovicích u Třebechovic p. Orebem (stojí přímo v areálu skanzenu).
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek