Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1974 - Stezka korunami stromů Lipno


Popis

U Lipna nad Vltavou na vrcholu Kramolína najdeme 675 metrů dlouhou stezku ve stromech. Stezka je zakončena 40 metrovou vyhlídkovou věží. Z věže je nádherný výhled na téměř celou část Lipenského jezera, okolí Šumavy a Novohradské hory. http://www.stezkakorunamistromu.cz/


Mapa

Navštívil jsem Stezka korunami stromů Lipno

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Stezka korunami stromů, Lipno
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Lipno Info Point, Lipno nad Vltavou 124
Toto místo prodává také turistickou známku
Klientské informační centrum, Lipno nad Vltavou 307
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ŠUMAVA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°39'9.67"N 14°13'50.77"E
Hodnocení:
2.92
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1974 - Stezka korunami stromů Lipno


18.09.2022 - dostupná bez problému
24.07.2022 - dostupná bez problému
15.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ze stezky.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Stezka korunami stromů
Známka zakoupena při vstupu na stezku. Pěkné počasí, hezký výhled do širokého okolí.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TZ i TN 1974
TZ i TN 1974,razítko a MAXIZNÁMKA - vše pouze u vstupu na Stezku v korunách stromů, tzn. že si musíte ten kopec vyšlápnout nebo zaplatit a vyjet lanovkou! IC dole u parkoviště kousek od Maríny je zavřené a vypadalo to,že už hodně dlouho!!!
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Tobogán
Cestou dolů doporučuji jízdu tobogánem! Známka jak ve vstupu na stezku(je zde i maxi známka), tak dole na Lipně v infocentru společně s TZ: přehrady, Království lesa, Frymburgu, Čertovi stěny a Vyššího Brodu. Dále také Vítkův hrádek a jedna reklamní.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Pozor
Dnes jsme se tam vyškrábali pěšky a při platbě jim blbnul terminál. Kdybych u sebe neměl čirou náhodou hotovost, tak jsme se zase mohli otočil a jít dolů, tak bacha ;-)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Stezka korunami stromů
Přálo nám počasí a tak nic nebránilo krásným výhledům. Vidět byly i obrysy Alp. Známka zakoupena v infocentru Lipno.
 
Martin Staněk
Martin Staněk
stezka
Dnešní výlet na stezku bych pojmenoval asi takhle: Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a možná ještě dál... TZ bez problému ve stánku u vstupu na stezku. Pak jsem je viděl i dole v IC v Lipně, ovšem TN nikde.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Super
Výhled z rozhledny je opravdu nádherný,rozhodně to stojí za to.Také doporučuji zakoupit vstupenku už dole u lanovky,neboť nahoře pak byla u vstupu pěkná fronta,navíc jízda lanovkou nadchla naše malé děti.TZ zakoupena ve stánku u rozhledny.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Parádní výlet
Tak toto místo je naprosto úžasné. Dole v kase jsme si zakoupily výhodnou vstupenku na stezku i Království lesa + jednosměrnou jízdenku lanovkou. Pamatujte, že vstup na atrakce se nahoře koupit dá, ale jízdenky na bus, lanovku ne - takže vše zajistit ještě dole. Dolů doporučuji jízdu na koloběžce, je to super zážitek. Stavba je obrovská a výhled z ní je suprový. Po cestě mnoho naučných panelů, informací o stezce a zábavy ve formě překážek. Dolů doporučuji jet tobogánem, vypadá to hrozivě, ale nejede to tak rychle, jak by člověk čekal a určitě to stojí za ten zážitek. Dole v Lipně doporučuji navštívit ještě bobovou dráhu.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Stezka
Turistická známka koupena v informačním centru v Lipně nad Vltavou, kde mají solidní výběr známek z okolí. Známka je v prodeji i v kiosku přímo u stezky. Nemá cenu to nějak rozepisovat, bylo to prostě úžasný, výhled ze stezky je naprosto luxusní, jízda na tobogánu trochu zklamala, ale za se si můžete udělat suvenýr v podobě vaší fotografie z tobogánu, lidí bylo akorát, vstupenka se dá koupit hned u pokladny lanovky na stezku v Lipně.
 
wenzel
Stezka korunami stromů
Moc jsem se zde těšil, ale to, co jsem viděl, předčilo má očekávání. Nejprve se jde po dřevěném chodníčku zavěšeném na polířích, po cestě lze odbočit na překážkovou dráhu, je zde i mnoho informačních tabulí. Na konci stezky je vysoká vyhlídková věž, cestu dolů lze absolvovat pěšky zpátky po chodníčku nebo na speciální matraci v tobogánu(nutno zakopupit jízdenky v pokladně). Známky mají jak na stezce, tak v prodejních místech ve Frymburku. Za pár týdnů budu na Dolní Moravě, kde mají něco podobného- stezku v oblacích, tak jsem zvědav, jak se mi bude líbit tam. Stezka má bezbariérový přístup.
 
Petra
Vstupenky
Doporučuji zakoupit vstupenky na Stezku už dole u lanovky. Ve svátek 6.7. bylo hezky, takže se nahoře na vstupné táhla nekonečná fronta. Když budete mít lístky koupené, můžete všechny předběhnout a jít rovnou k turniketu.
 
Libor Marek
Libor Marek
29.02.2016
Nezapomenutelný zážitek! Déšť, sníh, vítr a neproniknutelná mlha ... dokonce i paní na pokladně nás od prohlídky v takovém počasí odrazovala. Ale ...byli jsme tam úplně sami!!! To je fakt k nezaplacení! Vřele doporučuji!
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Stezka
TZ v IC Lipno
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
masakr
Vybrali jsme si návštěvu hned po otevíračce a i tak to byl celkem masakr ,kolik se nás tam tak brzy už sešlo.Naštěstí jsou vrchní partie dostatečně velké a všichni si to užijí.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
dle mého názoru je výhled opravdu lepší než z německé strany, jen těch lidí je zde opravdu mnoho, výpravu kolem poledne jsme tedy vzdali a vydali se tam až v 19 h večer a to už bylo mnohem lepší i když lidí bylo stále dost.
 
Ivana Nešpůrková
Ivana Nešpůrková
TZ
super zážitek
 
Jan Pechar
Jan Pechar
Stezka
Nádhera. Musím říct, že lepší než u sousedů v Německu.... :-)
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Známka zakoupena v infu v Lipně.Měli jich dostatek.Na stezce jsme obdrželi novoroční certifikáty s čísly 12 a 13.Lidí málo a až na zpáteční cestě(tobogan i schody uzavřeny pro námrazu),se začaly objevovat skupinky.Jinak zima,mlha,takže nebylo nic vidět.Ale i tak to stálo za tu cestu.
 
Jindřiška Žišková
Jindřiška Žišková
Stezka
I přes špatné počasí jsme tuto stezku navštívili. Nahoru jsme jeli lanovkou (bohužel špatná volba jelikož bylo po dešti), ale nahoře v korunách stromů jsme na to již zapomněli.
Bylo zataženo, tak jsem se obávala, že nebude nic vidět, ale výhled byl skvělý. Jen tobogán byl kvůli počasí uzavřen. :(
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Lipno
Stezka v korunách stromů je fascinující stavba. Cestou vzhůru je několik atrakcí, které ocení zejména děti. Za dobrého počasí nabízí vrcholek kulervoucí výhledy. Tobogán za 50,- (s 'Lipno card' máte druhou jízdu zdarma) je od 6 let. Vstup od loňska podražil, dospělák zaplatí 190,-. Cenově je to o něco málo levnější než na podobné stezce v bavorském Neuschonau. Zpáteční jízda lanovkou je za 90,-. Doporučuji jít pěšky, výšlap není zas tak náročný. Známku mají ve stánku se suvenýry přímo pod věží nebo v nedalekém občerstvení u stanice lanovky.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Stezka
Nás stezka tedy celkem zklamala, čekali jsme od toho asi víc. Studentské slevy vůbec nemají. A se vším všudy jsme ve dvou platili cca 500 Kč bez skluzavky, která samostatně stojí 50 Kč. Výhled byl celkem pěkný. Pro děti je nahoře udělané dětské hřiště. Co se týče jiných atrakcí kolem, tak můžete navštívit např. bobovou dráhu nebo sjezd na koloběžkách, počítejte s vyššími finančními výdaji.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Úžasný zážitek
Překrásný zážitek, úžasné rozhledy do okolí, je to zase něco jiného, než "normální" rozhledna. Ale to vstupné 150,- Kč + 80,- za dopravu je dost vysoké. Pokud pojedete lanovkou, připravte se na jízdu hlemýždím tempem s neustálým zastavováním a rozjížděním za houpavých efektů (nic pro slabší žaludky). Další alternativou je autobus (lanovka i autobus od bezplatného obrovského parkoviště nad Coopem), nebo možno jít pěšky, asi 1,5 km do strmého stoupání lesní pěšinou, nebo o něco delší pohodlnou zpevněnou cestou. Ale určitě stojí za to se sem podívat. Maličkou vadou na kráse jsou ty obrovské davy lidí. Možná to je způsobené tím, že po řadě tropických dní přišlo mírné ochlazení a není to na kopání, tak lidé vejletují.
 
Franta
stezka
Osobně si myslím, že platit za lanovku, nebo autobus je vcelku zbytečné. Stezka je z neplacené ho parkoviště cca 1,5km příjemnou procházkou lesem. Výhled je impozantní. Určitě stojí za návštěvu.
 
jerry720
Zajímavá atrakce.
Poprvé jsem tuto nezvyklou atrakci navštívil v srpnu loňského roku, podruhé jsem se sem dostal v neděli 12. 05. 2013. Návštěvu tohoto místa vřele doporučuji, i když vstupné a jízdné není zrovna nejlevnější. Vstup pro dospěláka je 150 kaček, plus 80 kaček obousměrná jízdenka na lanovku nebo autobus. Je to ovšem zážitek, ten si lze zpestřit ještě jízdou na tobogánu, to obnáší dalších 50 kaček navíc. Výhled z plošiny do kraje a hlavně na lipenskou nádrž je opravdu famózní. TZ bez problémů pořízena u vstupu na stezku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2804 Turistických známek
2709 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek