Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1448 - Šumburk


Popis

Mohutný hrad s původním jménem Nový Šumburk byl založen Vilémem ze Šumburka někdy ve 30. letech 15. století a nazván podle původního rodového sídla v dnešním Německu.

Mapa

Navštívil jsem Šumburk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, nám. Dr. E. Beneše 85, Klášterec nad Ohří (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
IC a stáčírna minerálních vod, Kyselka 104, Klášterec nad Ohří (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Chomutov
Poloha:
50°22'22.23"N 13°8'48"E
Hodnocení:
2.865
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1448 - Šumburk


09.02.2020 - dostupná bez problému
11.05.2019 - dostupná bez problému
23.03.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
18. 3. 2012
TZ od známého JK z pobytu v lázních KV. Pořízena v infocentru.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Šumburk
Turistická známka zakoupena v informačním centru a zároveň stačírny v lázních Evženie. V prodeji mají dokonce několik druhů TZ z okolí. IC v Klášterci má přes zimní sezónu o víkendu zavřeno a TZ hradu nemají ani na zámku. Na hrad jsme se vydali pěšky od silnice na Chomutov, chtěli jsem cestou vidět ještě zříceninu tvrze, která stojí přímo pod hradem. Za tvrzí se napojíte na značenou žlutou, kterou jsme přehlídly a chvíli šli úplně jinudy. Značení tady není zrovna ideální a lze jej lehce přehlídnou když jdete jinudy než od lázní Evženie. Cesta k hradu není nijak náročná, nám to zabralo čtvrt hodiny. Ruiny hradu jsou rozlehlé a je z něho opravdu luxusní výhled na celé okolí. Tohle místo jsem si po první návštěvě zamilovali.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
brali jsme jako dobrý trénink na Lestkov, zřícenina pěkná s dobrým výhledem
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Šumburk
Turistických známek dostatek v obou infocentrech v Klášterci. Zřícenina skvělá, jen ten déšť dnes vadil. Šli jsme atypicky od zříceniny Šumná, kam nás dovedla navigace, kousek nad ní se narazí na žlutou značku, co vede nahoru.
 
Pavla
19.7.2013
TZ koupena v Klášterci. Šli jsme po červené kolem Ohře a pak stoupání po žluté k hradu. Je krásný s pěknými výhledy a je tam pořádek.
 
vláďa
Krásná rozlehlá zřícenina se super výhledem na Krušné hory. Výstup po žluté značce od Ohře je celkem v pohodě, i když člověk je nahoře celkem zadýchaný. Známka bez problémů v Lázních Evženie.
 
ježek
TZ Klášterec na Ohří, Šumburk a Lestkov měli v infocentru Eugenie a mněli jich dostatek. Doporučuji výlet na oba dva hrady, je to krásna túra a návštěva stojí za to. Ze Šumburku je krásná vyhlídka do kraje a hrad Leskov je tajemně ukryt v lese.
 
JirkaK
Na tento hrad jsem se již nedostal, jelikož bych nestihl vlak, ale někdy se na něj vypravím. Hrad je vidět už od infocentra Eugenie, ale pokud budete mít méně času, tak blíž je hrad Lestkov. Při mé návštěvě Klášterce dne 14.3.2009 měli v infocentru Eugenie známek dostatek. Jenom paní mi neporadila, jak se k jakému hradu dostanu a který je blíž.
 
Luboš
Nejlépe jít rovnou do IC u Eugenie. Ostatní IC o víkend nefungují....
 
magipriba
V infocentru pod namestim meli tento vikend otevreno i v sobotu,k zakoupeni nabizeli TZ KLASTEREC NAD OHRI,SUMBURK i LESTKOV . Samotny hrad Sumburk je z Klasterce dobre videt a vzdusnou carou se zda byt celkem blizko,ale nejkratsi cesta k nemu vede pres soukromy pozemek (sad) a my jsme z ni byli nemilosrdne vykazani . Proto jsme zvolili trasu po cervene smerem na Perstejn a z ni odbocku po zlute az k hradu . Z hradeb je fantasticka vyhlidka na Klasterec,Ohri a na hreben Krusnych hor.
 
Pařez
Známka je v pohodě k sehnání v Kláštereckém info, ještě spolu s Lestkovem. Jenom na emblému jsem čekal i zobrazení kuželovitého kopce, aspoň trochu. Šumburk samotný je vidět ze silnice i z dráhy nejlépe v zimě. V létě je snadno přehlédnutelný, nicméně návštěvu, případně nocleh na místě doporučuju!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek