Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 784 - Šumperk


Popis

Historické a průmyslové město v podhůří Jeseníků, s řadou památek, spjaté s rodem moravských Žerotínů, téměř vylidněné za čarodějnických procesů v blízkých Velkých Losinách.

Mapa

Navštívil jsem Šumperk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Expozice-čarodějnické procesy, Kladská 233/1, Šumperk
Toto místo prodává také turistickou známku
ČD centrum Šumperk
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Vlastivědné muzeum, Hlavní třída 22, Šumperk
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Hlavní třída 14, Šumperk
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
49°57'55.23"N 16°58'14.24"E
Hodnocení:
2.848
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 784 - Šumperk


01.09.2023 - dostupná bez problému
09.08.2023 - dostupná bez problému
09.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

AJA AJA
AJA AJA
TZ
zakoupeno v muzeu, v IC polední pauza...
 
libor tluka
libor tluka
Tz
pekné info,příjemná a ochotná obsluha
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v IC dostatek. Doporučuji navštívit radniční věž, z ochozu je krásný výhled po okolí a je to jen 70 schodů, protože do půlky vás vyveze výtah.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla dříve koupena v infocentru.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1. 6. 2009
Turistickou známku jsme sehnali v informačním centru Hlavní Třída.
 
wenzel
Šumperk
Pěkné historické centrum města s řadou památek, kostelů, k vidění jsou pozůstatky opevnění, zajímavé vily. Doporučuji pro TZ zajít do IC na Hlavní třídě, kde je m,ožno zajistit si prohlídku radniční věže nebo prohlídku centra města. Cesta na vrchol věže radnice je poněkud nevšední, první část cesty je skleněným výtahem, až pak po schodech. Výhled z věže na celé město a okolí, je vidět rozhledna Háj a za slušné viditelnosti také celý hřbet Jeseníků (včetně Petrových kamenů). Ve městě je možné také prohlédnout si vnitřní prostory kostela sv. Jana Křtitele, navštívit expozici čarodějnických procesů nebo si tzv. od sklepa až po půdu projít kostel Zvěstování P. Marie. Jelikož se jedná o kostel odsvěcený, je možno si zkusit zahrát na varhany nebo zazvonit zvonem (a uslyší vás při tom celý Šumperk). V tomto kostele také bývá otevřena krypta. Dále mohu doporučit oběd v restauraci a penzionu Sokolovna, výborná krmě za přiznivé ceny (restaurace se ale nachází dál od centra, my se tam stavovali cestou z rozhledny Háj). Nečekal jsem, že Šumperk bude tak pěkný, město mile překvapilo. Jak již jsem psal, TZ zakoupena v IC na Hlavní třídě.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka koupena v infocentru u milé slečny která poradila kam se jít podívat, město je opravdu moc hezké a stojí za návštěvu, na oběd jsme si zašli do restaurace pod kaštanem kde mooc dobře vaří.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Nedostupná pro náš brzký průjezd tímto městem. v IC a otevřeno až od 9:00.
Radnice obležená lešením určitě bych z návštěvou ještě pár měsíců počkal.
Známka koupena v Museu známek v Rýmařově.
 
FCB
Známku
jsem koupil na íčku na hlavní třídě. V IC na radnici bylo totiž zavřeno.
Příjemná slečna mi prodala i výroční známku "100 let výročí radnice v Šumperku"
Město je to hezké a určitě stojí za návštěvu.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
zakoupena v IC u muzea. Město mile překvapilo. Dostatek historických budov. Škoda že není nálepka
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Šumperk
Známka zakoupena v infocentru, ale měli ji i v expozici čarodějnických procesů. V expozici čarodějnických procesů se nám moc líbilo, návštěvu doporučuji. Tam měli i VTZ 110 let šumperské radnice. Za návštěvu stojí i nedaleko stojící klášterní kostel Panny Marie. Šumperk, jako město se nám moc líbilo, navíc se zde o tomto víkendu konal folklórní festival, takže bylo i na co koukat.
 
Jan Lutrýn
Muzeum
Známka koupena u pokladny muzea, pozor, vchod přes výstavní sál, nikoli hlavním vchodem.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
Město
TZ zakoupena v infocentru u muzea. Město vypadá velmi pěkně, upravené, čisté. Rozhodně je na co kouknout - a´t z historie, či současnosti.
 
Jakub Kos
Jakub Kos
OK
TZ koupena v IC v muzeu. Jinak v expozici v Geschardově domě také mají
 
Johan
V sobotu otevřeno v muzeu jen do 13:00,radnice mimo sezonu zavřená takže snad příště budu mít štěstí,ale jinakje to krásné město.
 
Spartakus
TZ 784
Známka zakoupená v Info Muzeum , prohlédli jsme si vlastivědnou expozici o Šumperku a okolí .
 
Aleš P.
Město si při naší sobotní návštěvě žilo svým klidem, na ulici skoro nikdo. Prošli jsme si ho bez průvodců, jen s mapkou z "íčka". Známka koupena tamtéž.
 
jirkacek
Město Šumperk - prohlídka města
Během dovolené v Jeseníkách jsme navštívili i město Šumperk. Známku města jsme již měli koupenou dříve, ale na podrobnou prohlídku jsme se vydali až s průvodkyní. Prohlídka začíná u radnice, kde jsme se u lavičky vzkazů dozvěděli o historii města. Pokračovali jsme ulicemi Starobranskou a Úzkou a u některých domů jsme zastavili a dozvěděli se o osudech jejich majitelů. Dalším zastavením byl kostel Zvěstování Panny Marie, který jsme si ale podrobně prohlédli i zevnitř až po skončení exkurze a koupili zde výroční známku za 25 kč. U kostela stojí Geschaderův dům, kde se nachází expozice o čarodějnictví. Tento dům jsme včetně expozice shlédli opět až mimo exkurzi po obědě. Trasa prohlídkového okruhu pokračovala k zámku, kde je dnes učiliště, sochám evangelistů a farnímu kostelu sv. Jana Křtitele. U tohoto kostela se nachází dům, ve kterém žila oběť čarodějnických procesů děkan Krištof Lautner. Samozřejmě jsme ke všem těmto památkám dostali potřebné informace a naše prohlídka města s průvodcem skončila opět u radnice. Poté jsme se šli podívat dovnitř kostela Zvěstování Panny Marie, který se nám velmi líbil. Následoval oběd a po něm návštěva muzea, kde jsme se byli podívat na výstavu o pravěku. Z muzea jsme se vrátili k Geschaderově domu a shlédli zde expozici o čarodějnictví. Procházku městem jsme zakončili výstupem na věž radnice. Podrobné informace k jednotlivým památkám, včetně nabídky prohlídkových okruhů, vstupného a otevírací doby najdete na www.turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle. Souhrnné informace najdete na stejných stránkách v mém cestopise.
 
Romča
Šumperk
3.7.08 jsme navštívili město Šumperk. Prošli jsme náměstí, shlédli sochy dětí a Josefa II a osvěžili se levnou točenou zmrzlinou. TZ mají dostatek.
 
Tofl
Šumperk - brána Jeseníků
Město Šumperk je dnes krásné město. Informační centrum je dnes v nových prostorách - http://www.infosumperk.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=19606V IC lze dostat jak TZ č. 784 tak i č. 343 a výroční. Kromě TZ tam lze sehnat spoustu dalších suvenýrů.Šumperku se říká, že je brána Jeseníků, protože odtud se dá dostat na všechny nejzajímavější místa v Jeseníkách - pěšky, na kole, autem, busem či vlakem.
 
KatkaS
Šumperk je krásné město, narodila jsem se tam. Jinak bydlím kousek od Šumperka na vesnici. Kdyby měl někdo zájem se na cokoli zeptat k tomuto okolí, ať mi napíše na e-mail. Ráda všem odpovím (pokud to budu vědět). Lovu TZ zdar.
 
Kateřina Frühaufová
Nás tedy Šumperk zklamal. Město se nám vůbec nelíbilo a nají TIC je pomalu nadlidskej výkon.Nějaká paní nás neustále posílala do Čedoku!Nakonec jsme se šli zeptat na Městský úřad a tam nám 2 slečny řekly, že TIC je ve vlastivnědném muzeu a jestli nevíme, kde to je, ať se venku někoho zeptáme.Když jsme to konečně našli, čekala nás v TIC velmi nepříjemná paní, která zrovna telefonovala se svojí kamarádkou a po 5 minutách se tvářila otráveně a do telefonu říká "no já musím končit, už zase tu otravují lidi"!!!!!! V TIC byli 3 zákazníci. Opravdu vstřícný přístup............
 
Honza
Zklamalo mě Náměstí míru. V mapě, kterou jsem měl k dispozici, se psalo o klasicistních a empírových domech na náměstí. Ty tam samozřejmě stojí, ale jsou trochu ošuntělé, chtělo by to novou fasádu. A co ten plot neplot před nimi? Hrůza. Ale jinak je v Šumperku plno krásných míst a budou, které tohle vynahradí.
 
Jirkacek
Město Šumperk
Město vyniká pěkným historickým středem a samozřejmě krásami svého okolí.TZ jsme zakoupili v sobotu 28.7.2007 bez problémů v infocentru,které je vlastně na začátku pěší zóny do centra města a je trochu ukryto za malým parčíkem.Paní v infu nás známku nechala vybrat,poté poradila jak se dostaneme na rozhlednu ,,V Háji" nad Šumperkem ( TZ 343 ) a ještě navíc nám řekla,že v muzeu přímo ve vedlejší budově taky prodávájí známku - výroční.Takže spokojenost...!!!
 
Pavla
V IC velmi ochotná paní, v muzeu zajímavá výstava ke 100.výročí narození Jaroslava Foglara.
 
Pavel.S
TZ zakoupena v Infocentru, kde je zároveň Městské muzeum a nachází se v parku u obchodního domu. Otevřeno
denně mimo Po 09.00 - 17.00 hod. a muzeum musím vřele doporučit, prohlídka stojí zato.
 
Ifigenie
Je tu docela hezky
Šumperk je docela sympatické město s historickým centrem a kupř. radnicí, z níž je možno se za obolus
rozhlédnout po kraji. Turistické info se v posledním roce snad malovalo či stěhovalo, s dostupností ledasčeho
byl problém - ale teď už snad pohoda. Taky mají hezké parky, prima plavecký bazén krytý i venkovní. Je odsud
blízko do Jeseníků a taky na rozhlednu Na Háji.
 
Jakub Král
sry myslel jsem že jsem klikl na Rýmařov ale v Šumperku jsem byl také a vceku klídku.
 
Jakub Král
Koupil jsem si tryčko, a jak tam měli vyvěšené známky, jak výroční tak normální, bylo nádherné. v celku v
klídku. a omlouvám se za to že jsem dobrá čeština
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek