Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1798 - Svatomikulášská městská zvonice, Praha


Popis

Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně je nejvýznamnější památkou architektury pražského baroka. Věž, která sloužila zároveň jako zvonice i hláska, byla postavena později než kostel. Záměrně je věž i kopule chrámu stejně vysoká a obě jsou koncipovány tak, aby panoramaticky korespondovaly s chrámem sv. Víta na Pražském hradě.


Mapa

Navštívil jsem Svatomikulášská městská zvonice, Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Věž chrámu sv. Mikuláše, Praha
Toto místo prodává také turistickou známku
Prague tourist information, Mostecká 4, Praha 1
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°5'16"N 14°24'10"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1798 - Svatomikulášská městská zvonice, Praha
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1798 - Svatomikulášská městská zvonice, Praha
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 1798 - Svatomikulášská městská zvonice, Praha


24.08.2022 - dostupná bez problému
17.08.2022 - dostupná bez problému
01.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Roman Fuglíček
Roman Fuglíček
TZ
TZ zakoupena v IC v Mostecké ulici
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z katedrály.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
TZ
Na věži nemají, nejnovější verze je k zakoupení za doporučenou cenu v IC v Mostecké. Na výběr i další TZ, namátkou 1800.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Koupena na pokladně. Věž je celkem vysoká - z toho plyne, že výstup stojí za to.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
známka koupena naštěstí na Bělehradské, protože než jsem se ke zvonici dostal bylo dávno zavřeno.Ani mi to nevadilo, protože jsem ten den navštívil už 4 věže v okolí, takže o výhled mi nešlo.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ svatovmikulášská zvonice
Navštíveno 17.5.2019.
TZ dostupná bez problémů na pokladně zvonice. Dovnitř jsem nešel ,ale jako výlet by to byl moc pěkný.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
-
Zvonice už je přístupná a velmi příjemně mě překvapila, od dolního točitého schodiště až po pozorovatelnu estébáků nahoře. Na své si přijde obdivovatel architektury i obdivovatel výhledů, výstup je i trochu fyzický výkon - přece jen je to výška.
 
Josef Busek
Josef Busek
Zavřeno
Zvonice je v rekonstrukci a je zavžená bude otevřena nějak v dubnu
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Krásné
Výhled ze zvonice na Prahu je moc pěkný. Schodiště prostorné až nahoře jen pár užších schodů. Ve zvonici si lze prohlédnout i dva byty věžníků. TZ dole na pokladně ve zvonici.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
25. 2. 2018
Z věže překrásný výhled na Prahu, jen výhledu na Katedrálu brání kopule kostela. Do věže se platí vstupné, ale TZ se dá koupit v pokladně dole, tudíž nemusíte jít pro známku nahoru, jak tam někdo píše v předešlém příspěvku.
 
... ...
... ...
TZ
100% doporučuji, nádherný výhled. Mimo ochoz lze také navštívit dva byty věžníků sídlících ve zvonici.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Zvonice
Známka zakoupena bez problémů přímo na místě. Výstup na věž doporučejeme, při slunečném počasí moc pěkný výhled na Prahu, jsou z toho krásné fotky :)
 
Daniel Průcha
Daniel Průcha
TZ
Krásný výhled a známku již prodávají dole, ale bohužel prý byla vyprodána.
 
Michal Trnka
Michal Trnka
Svatomikulášská městská zvonice
Známka zakoupena při vstupu do kostela.
 
Radek Loska
Radek Loska
Nedostupná
Pozorovatelna StB zrušena. Dle průvodce s chystá tak za rok. Turistické známky nemají. Předány na Malostranskou věž (jestli jsem nepřeslechl - zatím neověřeno).
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
Kamenné věže
Návštěva v rámci ,,Gift voucher" kamenné věže. =) Výhled a fotografické možnosti na celou Prahu jsou úžasné! =) Malostranské náměstí, Smíchov, Petřín, Karlův most - krásné výhledy! Dřív zde měli opravdu ,,parádní pozorovatelnu" s obrovským výhledem...
 
Petr Čálek
Petr Čálek
Neochota
Pro natáčení ČT je známka nedostupná. Není jiná možnost zakoupení. Neochota personálu komunikovat je do nebe volající. Odebral bych známku.
 
Petr Čálek
Petr Čálek
Neochota
Pro natáčení ČT je známka nedostupná. Není jiná možnost zakoupení. Neochota personálu komunikovat je do nebe volající. Odebral bych známku.
 
Jiří Tomčala
Jiří Tomčala
hodně nefér jednání
byl jsem zde včera, paní na pokladně mi řekla že jim známky zrovna došly, ale že další se prodávají nahoře a že je mi schopna dát slevněné vstupné za 120kč což mě zarazilo. na dotaz jestli si jen nemůžu rychle vyjít nahoru se přidal mladý chlap (+-18) že to prostě nejde, tak sem se ho zeptal jesli mi ji nemůže snést on a že nemůže. Tak sem se ho zeptal jestli nechce nebo nemůže se zarazil a ani nebyl schopný mi odpovědět. Doporučuji opravdu odebrání známky.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
Re: hodně nefér jednání
Doporučuju si vyšlápnout, pokud si chci zakoupit. Chodit okolo dokáže každý.
 
Lenka Andělová
Lenka Andělová
nefér jednání
Věž jsem navštívila již před měsícem,kdy jsem na koupi známky pozapomněla.Proto jsem si myslela,že známku mi prodají dnes bez problémů...ale kdepak!Prodají,ale musíte si opět koupit vstupenku a vyšlápnou schody nahoru do prodejny se suvenýry...je to nefér jednání.Místu by měla být známka odebrána!
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
Re: nefér jednání
Ano, mají seznam lidí a přesně si pamatují, kdy kdo na zvonici už byl a teď si chce jen dokoupit známku. Lidi, proberte se! Je možnost si objednat, tak nechápu, co se tu řeší za kraviny s odebráním známky.
 
nika
známka
známku lze získat jen nahoře,kam jsem si pro ní po zaplacení vstupného - které opravdu není malé- vyšlápla cca 300 schodů,pro člověka s holí neřešitelné,výtah tady asi nemají,takže to tatínek vzdal a čekal na mě dole,ale povedlo se mu získat alepoň turistické razítko,o kterém jsem zase nevěděla já..Mimochodem,je vážně pěkné.Z jednání obsluhy byl taťka trochu zaražený. A přijde mi dost divné,že si nejdříve musím koupit lístek a potom mám šanci dostat známku,když zdolám ty schody.Je plno lidí,kteří tuto a další památky v Praze navštívili už několikrát a tak je logické,že chtějí známku a ne další návštěvu.
 
katik
známka
Chápu že se má dané místo navštívit ,ale lézet do každé věže a v nohách mít 500schodů to je moc za den.A zrovna v téhle chtějí za získání Tz koupit i vstupenku a ted si spočítejte když oběhnu věže a kostely v Praze a každý bude chtít zaplatit za vstup to se známka nehodí koupit.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
Re: známka
Jak tu tak čtu ty komentáře, je mi čím dál tím víc smutno. Nikdo nikoho nenutí vyšlápnout všechny věže v Praze za jeden den. A pokud vadí vstupné, doporučuju akci Pražské věže, kdy je vstupné v rámci startovného.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pátek
Věž navštívena 3.4.Ze zvonice parádní rozhled do všech stran.
Pro děti mají připraven hrací arch s úkoly,po jejichž splnění dostanou na kartu razítko klíče.Do tohotu programu jsou zapojeny i další věže-Malostranská a Staroměstská mostecká,Prašná brána a Petřínská rozhledna.Považuji to za dobrý nápad,moje malé neteře tím byly nadšené.Personál ochotný a vstřícný.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
Re: Dostupnost s velkým problémem
Jděte s tím odebíráním do kopru už ale. Podstata pořízení TZ je asi v tom, aby provozovatel přilákal další návštěníky. A bude mu to asi k ničemu, když známky bude rozhazovat před vstupem. Proberet se, lidi!!! To si rovnou můžete všechno objednávat tady přes web. A pokud se tu hořekuje nad kočárkem, bacha na důlní expozice, tam je mnohdy vstup až od deseti let. Překvapivě. Doporučuju si zařídi t hlídání.
 
Jaroslava Myslivečková
Dostupnost s velkým problémem
Známku prodají pouze se zakoupením vstupního lístku.
Bohužel jsem byla se synem v kočárku. Prodejce jsem přemlouvala,že na prohlídku s ročním dítětem v kočárku půjdu asi s těží,ale byl neoblomný. Prý to mají nařízený od vedení...Co to je???Doporučuji místu známku odebrat!!
 
Pepa
Re: Dostupnost s velkým problémem
"S těží"? A co je to "těž"? Místo odebrání známky by bodlo odebrání Vašeho českého občanství
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
Re: VELKE VAROVANI
Měli by odebrat spíš zdješí komentáře líných sběratelů.
 
evinos
evinos
VELKE VAROVANI
pozor, stale podminuji zakoupeni vstupu na zvonici cca 100kc a v ramci prohlidky si nahore muzete znamku zakoupit, ke vsemu jeste arogantni chovani, vse spatne znamka by mela byt tomuto mistu odebrana, otravi to lidi a vytvari spatnou povest
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Pozor
Věž chrámu nemá nic společného se vstupem do kostela. Vstup na věž (která má 301 schodů, tedy ještě o 2 schody více než Petřínská rozhledna) je ze strany kostela.
 
Radek Rejmiš
Radek Rejmiš
Nelze sehnat
Byly jsme tam asi pětkrát a nikdy jí neměli
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
Re: neférové jednání
Je to férové víc než dost. Prosím o zapnutí mozkových závitů, snad dojde k pochopení.
 
Honza
neférové jednání
Prodej známky podmíněn prodejem vstupenky,což dle mého není férové,prosím o nápravu.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Pro známku se musí až nahoru
Ze zvonice krásný a velice zajímavý pohled na Prahu. Dříve toto místo sloužilo jako pozorovatelna STB. Bylo odsud sledováno čtrnáct pražských ambasád. Známku v pokladně nekoupíte, prodávají ji až nahoře ve věži v krámku se suvenýry.
 
Kačka a Míša
Nádhera
Opravdu moc krásný výhled, vřele doporučuji vydrápat se až do nejvyššího místa odkud se dá podívat teda už jen malýma okýnkama, ale fakt to stojí za to, o kousek níž je krásný ochoz dokola. Známku bohužel nemají, prý snad bude až jim na to udělají tabulky do počítače. ;)
 
Wajsík
Věž a známka
Výstup na věž byl bezvadný a krásný výhled i s popiskami významných věží, ale známku neměli a ani nedokázali říct zda a kdy bude.
 
dolis
Známku nemají, pokladní neví zda budou nebudou, jako když neví o co jde. Zakoupena Turistshopu na Bělehradské 53. Věž stojí za prohlídku.
 
K8
Známka existuje
To, že jí nemají, je jen jejich neschopnost si jí v Rýmařově objednat - minimálně 2 roky od jejího vydání - až do loňského podzimu - byla bez problémů k dostání.
 
Jirka U.
Známka prý neexistuje
Dnes mi pokladní oznámila, že TZ nemají a ani nikdy neměli. Tak nevím..... Mají moc hezké razítkoJirka
 
Jindřich
Dnes známka vyprodána, dle informací pokladního celý měsíc nebude.???
 
Alena
Tz dostaek v pokladně,kde byla velmi příjemná paní pokladní.
 
Tatík
Otevírací doba od listopadu do března denně 10-18 hod., vstupné 100,- (50,-) Kč. Z ochozu a samozřejmě z pozorovatelny nádherný výhled. Celkem jsme spočítali 304 schodů.
 
pavel
nutno navštívit
ZNÁMKA BEZ PROBLÉMU SEHNÁNA,MOŽNO SI JI VYBRAT,PŘÍJEMNÍ LIDÉ KTERÉ BEZ POCHYBY JEJICH PRÁCE BAVÍ A RÁDI PORADÍ,MÍSTO TURISTICKY TROCHU OPOMÍJENÉ,PŘESTO NUTNO NAVŠTÍVIT,PROTOŽE SE ZDE DOVÍTE NĚCO O MINULOSTI PRAŽSKÝCH ZVONU A NEJEN JICH,JAK A KDO JE VYRÁBĚL A PŘI ČEM VŠEM SE POUŽÍVALI...TO BUDETE MRKAT,TAKÉ UVIDÍTE ZBYTKY ZVONU A NÁSTROJE NUTNÉ PŘI JEHO VÝROBĚ,SVĚTNICI V KTERÉ ŽIL ZVONÍK A V NEPOSLEDNI ŘADĚ SE DOZVÍTE PROČ SI ZROVNA STB VYBRALA TUTO VĚŽ JAKO SVOU POZOROVATELNU,PRUVODCE V DOBOVÉM KOSTÝMU SNB SKVĚLÝ,O.DOBA AŽ 21 30.VÝŠKA NA OCHOZY 60M.POZOROVATELNA STB VE VÝŠCE 74M.SKVĚLÝ VÝHLED NA MALOU STRANU,PETŘÍN,HRADČANY,DOPORUČUJI PŘIJÍT MEZI ZÁPADEM SLUNCE,PAK SKVĚLÝ VÝHLED NA OSVĚTLENÉ HRADČANY A PRAHU NEJDŘÍVE PAPRSKY ZAPADAJÍCÍHO SLUNCE A PAK I UMĚLÝM SVĚTELNÝM NASVÍCENÍM...TO NEMÁ CHYBU.
 
libor
Známka koupena dnes v prodejně turitstshopu v Bělehradské. Věž ovšem doporučuji navštívit.
 
pisecaci
dostupná, bez problémů, hezký výhled na Prahu....
 
verakoz
Dostali novou várku, zatím je známek dostatek.
 
David
Tak ani dneska známku neměli (
 
Johny
Super výhled
Vřele doporučuji návštěvu věže, neboť je odtud krásný výhled na Prahu. Sice vstupné je poměrně drahé (student 50,- dospělí myslím 80,-) + se ještě můžete podívat na pozorovatelnu StB.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2796 Turistických známek
2703 Výročních TZ
279 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek