Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1477 - Svatošské skály


Popis

Chráněný přírodní výtvor vzniklý v Karlovarském žulovém masívu působením řeky Ohře s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů. Tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka.

Mapa

Navštívil jsem Svatošské skály

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, náměstí T.G. Masaryka, Loket (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Jan Svatoš, Svatošské skály - Údolí 49
Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Loket - hradní suvenýry (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Suvenýry Loket, Čs. Armády 255/4 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
OHŘE
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Sokolov
Poloha:
50°11'33.94"N 12°48'55.96"E
Hodnocení:
2.949
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1477 - Svatošské skály


27.10.2022 - nemají sběratelský předmět
06.07.2022 - dostupná bez problému
23.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem kdysi koupil v infocentru Loket.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
3. 7. 2018
Při splavování Ohře jsme prohlídli skály. TZ jsem ulovil už dříve 18. 3. 2012 ale bez návštěvy.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Svatošské skály
jsou krásný přírodní útvar. Známka zakoupena v restauraci Jan Svatoš, kde jsme se občerstvili po úspěšném zdolání cvičné peřeje Hubertus.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
zakoupeno v IC Loket.
 
Tomáš Hlásek
Tomáš Hlásek
pěšky
Stojí za návštěvu,krásné prostředí.
 
Kateřina Charvátová
Kateřina Charvátová
Předražená známka
V Restauraci Jan Svatoš stojí známka 35 Kč :-(
 
Wenzel
Svatošské skály
Ke skalám vede vícero přístupových cest, v Lokti nám doporučovali cestu podél Ohře právě z Lokte (6km). Vzhledem k časové tísni jsme dojeli na konec Doubí na parkoviště, odtud to je ke skalám víceméně stále po rovině a asfaltové cyklostezce cca 50 minut pěšky (a odhadem 2,5-3 km). Přímo pod skalami je přes Ohři mírně houpací most, na druhé straně řeky restaurace Jan Svatoš, ve které prodávají i známku- ta je také dostupná v infocentru Loket a hradních suvenýrech Loket). U restauraci mají zrovna několikatýdenní srnečku, kterou našli nedaleko v lese jako jednodenní. Pod skalami je možno zapůjčit si i lodičku. Jediná věc, která nás zde zklamala, bylo zpoplatněné WC u restaurace- za 20kč :-(
 
Jaroslav Tlustý
Jaroslav Tlustý
Předražená známka
V restauraci u Svatoše stojí známka 35,- kč.
 
Robert Dvořák
Robert Dvořák
Známky zatím v Lokti
Zámka zakoupena v IC Loket. V restauraci Jan Svatoš jezatím nemají,prý je nemůžou najít.
 
Pavla
8.8.2012 - TZ jsme zakoupili v IC v Lokti, ale nakonec byla k dostání i přímo na místě. Most přes řeku se dosti houpe, v restauraci vodáci kupovali TZ i bez ostatní útraty.
 
Radek and Jana
Na základě předchozích recenzí jsme TZ "Svatošské skály" zakoupili 24.7.2012 při návštěvě Lokte v měststkém IC, kde nás obsloužila velmi ochotná slečna. Známek dostatek. Vřele doporučujeme návštěvu hradu Loket, není třeba ani s průvodcem. troufám si říct, že 90% návštěvníků tvoří Rusové (kde se tu asi berou???).
 
jerry720
Skály.
Svatošské skály jsem navštívil již před 3 roky, ale v tu dobu jsem TZ na místě nesehnal, byla vyprodaná. Auto jsem onehdá zaparkoval v obci Doubí o po modré turistické značce to je ke skalám asi 2 km. Bacha na visutou lávku přes Ohři, umí se pěkně nepříjemně rozhoupat. TZ jsem bez problémů pořídil ve čtvrtek 07. 06. 2012 v "Íčku" v Lokti, je hned za mostem po levé straně.
 
Martin
restaurace Jan Svatoš fakt hrůza
Dnes jsme navštívili restauraci Jan Svatoš a dle dříve uvedených recenzí se tu nic nezměnilo, tedy rozhodně ne k lepšímu. Známka předražená za 35,- Kč, dost nás překvapilo, že jídlo se platí předem a i když si jde člověk k okénku tak si počká, ale důvod byl záhy nasnadě, jíst se to opravdu dalo stěží, krokety hrůza obalená v soli, smažený sýr co není sýrem ale nějakou divnou náhražkou bez chuti a zápachu, po jídle by jim asi těžko kdo zaplatil. Rozhodně mohu doporučit obloukem se vyhnout. Bohužel zahradní restaurace v Lokti na cyklostezce je v rekonstrukci a kemp Maskáč bohužel ještě nefunguje tak člověk má těžko co na výběr.
 
magipriba
Známku jsme bez problémů pořídili v restauraci Jan Svatoš. Nevšiml jsem si, zda byla předražená, platil jsem dohromady za víc věcí. I přes nepěkné počasí byla restaurace plná lidí. Nabídka jídel nijak pestrá, ceny odpovídají poloze v blízkosti K. Varů. Rozhodně si ale nedávejte smažený sýr, jeho porce je v poměru k ceně opravdu nedůstojná.
 
Eva
Eva
Jsem ráda, že jsme si turistickou známku pořídili už v Lokti. Restaurace Jan Svatoš se moc nepředvedla. Uvnitř se sedět nedalo, protože tam příšerně řvala muzika. To je ale bohužel docela rozšířenej nešvar. Známku měli za 35,- Kč a navíc nás obrali při placení za polívku a pivo. Naše chyba. Uvědomili jsme si to pozdě. Šli jsme si spravit chut a náladu vedle do restaurace na kafe.
 
Michal
Restaurace Jan Svatoš
Známka zakoupena 20.6.2011 v restauraci Jan Svatoš, což je fajn, koupit si známku přímo na místě. ALE - pan majitel má známky pouze pro hosty své restaurace a my jsme si dali pivo v první restauraci hned u cesty nazvané Svatošské skály, kde se dá sedět přímo u vody. Tak jsem byli nuceni si dát ještě jedno. Později jsme se dozvěděli, že Svatošské skály patří Rusům a ničí restauraci Jan Svatoš nízkími cenami. Obrázek si udělejte každý sám.
 
Zdena
Nádherné okouzlující místo!!
 
Petr
Známka zakoupena v pokladně na hradě v Lokti.Měli i TZ Hora Krudum a hrad Loket
 
Boťas
Dnes v IC v Lokti pouze obě TZ Lokte. Ani Svatošské skály ani Hora Krudum nebyly.
 
tom
známka dostupná v infu v Lokti -strašně nepříjemná slečna. A nebo ji mají v restauraci Svatoš a zde mají i dobré pivo a bramboráčky.
 
Jiřina
V restauraci Jan Svatoš známky vedou, ale mají vyprodáno.
 
Adam
V pohodě
Turistickou známku jsem koupil v restauraci Jan Svatoš.Nemají tam aspoň tak přehnané ceny jako vedle v restauraci!
 
iva
Svatošky
Skály super, ale přes zákaz vjezdu jsem s kočárkem stále uskakovala před projíždějícími auty - a nebylo jich málo!! Jinak za oběd v tamní hospůdce bych měla jinde obědy tři. Nicménně příroda krásná, a o tu šlo.
 
Tatík
31.7.2008 jsme jeli kolem na lodích z Lokte, i z vody je Svatební průvod nádherný. Informační tabule stojí naproti skalám. V restauraci turistické známky měli, ale ceny byly snad vyšší než v Intercontinentalu.
 
Tomáš Hradecký
Známku lze zakoupit také na hradě Loket
Známku lze zakoupit také na hradě Loket, to je rozumné, bylo by dobré to připsat do oficiálního seznamu prodejních míst.
 
Si
Místo nádherné, ale známkové místo nesrozumitelně popsané. Ač jsem byla ve vedlejší hospodě, odjížděla jsem s pocitem, že známky se prodávají kdesi v Lokti. Jasněji mám po přečtení této diskuse, ale to už jsou skály daleko. Zaplaťbůh za rýmařovské zasílání známek proti důkazům o návštěvě.
 
Štěpánka
Ze suvenýrů Jelínková jsem fakt jelen... Hledala jsem podle uvedených (matoucích) informací. Známku tudíž nemám. Příště nebudu líná se podívat na internet na vaše informace.Jinak ke skalám jsme se vypravili až po celodenní "honbě za známkami" asi v 6 hodin a stihli jsme se ještě za světla vrátit zpět. Cesta z Doubí - velmi příjemná procházka lesem. Pro líné jedna rada: nalepte si na auto německou značku a pustí vás i přes zákaz vjezdu až k restauraci.Skály opravdu krásné, těšili jsme se na ně již od předchozí návštěvy Lokte, kde nám ukázali obraz a řekli pověst o svatebním průvodu...
 
pepe
znamky jsem koupil na Hrade v Lokti ale meli posledni. To je klika.
 
Pařez
TZ na farmě Hory - sice v po. zavřeno, ale ochotný pán prodal. Konečně!!! Dole u skal jsem tentokrát nebyl.
 
kiki
Cykloturisti
Včera jsem sem jela s taťkou na kolech. Moc pěkné místo, bylo krásné počasí, takže opravdu SUPER. Paní Jelínková velice milá a ochotná, nám půjčila i tužku na napsání koupeného pohledu. Opravdu krásné místo.
 
Sawyer
Známku měli ve stánku s keramikou a suvenýry před restaurací a stánek měli označený štítem. Známku dali vybrat. Vycházka z Doubí ke skalám a zpět - nádhera.
 
Libor
Nádherné, cesta z doubí na skály a lávku.
 
Vladimír Jindra
Stojí za shlédnutí
Rozhodně to byla nádhera, šli jsme od Doubí směrem na skály a super ...
 
Ladislav Zoubek
Prodejní místo Svatošské skály, Suvenýry Jelínková
Zjistili jsme, že i přesná adresa může být zavádějící.To, že Svatošské skály patří pod obec Údolí u Lokte neovlivníme, ale upřesňuji, že Suvenýry paní Jelínkové jsou opravdu vedle Lesní restaurace u silnice přímo proti Svatošským skalám.V tištěném katalogu TZM je uvedeno nesprávně "suvenýry u Lesní restaurace", lepší by bylo napsat VEDLE, ale snad si s tím turisté poradí.Pokud budou otevřená okna a psi venku, zkuste zajít na farmu koní při cestě asi 700 m ve směru na Doubí. Když není u skal provoz, často tam paní Jelínková chodí.
 
Bumble-Bee
Známlové místo neoznačené,jen podle personálu přilehlé hospody jsme se dozvěděli kde by mohla být.Na zvonění nikdo nereagoval ač byl pes venku a okna otevřená.
 
Keži
Skály
SUPER MÍSTO!!!Doporučuji pěšky či kolem z Lokte do Svatošských skal a dále pokračovat do K.Varů-Doubí.TZ k dostání hned vedle hospody u ochotné pí.Jelínkové,taktéž velký výběr pohledů.Můj celkový dojem pokazila jen hospoda,né však obsluhou,nýbrž přemrštěnými cenami.Pivo Budvar desítka za půllitr 25Kč a opečená klobása za 70Kč!!!Asi chtějí zbohatnout za tuto sezonu.Copak jsem byl ve Varecg???Takže pro nás turisty-sváču sebou.Jinak Zlaté místo!!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
284 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek