Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1635 - Svatý Kámen poutní místo


Popis

Původ poutního místa Svatý Kámen sahá až do první poloviny 16. století, kdy se objevily legendy, vážící se k balvanu, rozdělenému na dvě části, ležícímu nedaleko Rychnova nad Malší.

Mapa

Navštívil jsem Svatý Kámen poutní místo

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodej dočasně pozastaven
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°39'15"N 14°29'30"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1635 - Svatý Kámen poutní místo


09.08.2022 - dostupná s menšími problémy
18.08.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
09.07.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Fridrich
Jan Fridrich
TZ
Známka koupena u v domku u paní, která říkala, že to tam zbylo po paní, která to měla na starost. Nádherné místo, jen škoda, že i hospůdka proti kostelu je uzavřena. Ale výborná voda která také v panujícím vedru zažene žízeň.
 
Jiří Joza
Jiří Joza
TZ Svatý kámen
13,07 jsem si udělal výlet na Svatý kámen. TZ jsem sehnal u domku vedle kiosku a bez problému. Prohlídl jsem si i kostel. Užasné
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Mystické místo
Původně jsem sem jela s tím, že si uděláme pěkný výlet čistou přírodou a já si připíšu další TZ do sbírky. Myslela jsem si, že se bude jednat o další kostelík, který bude sice pěkný, ale ničím až tak zajímavý. Naštěstí jsem se spletla. Kostel sám o sobě není až tak zajímavý, i když má pěkně zdobený interiér, zato kaple s obřími balvany uvnitř, obrazy po stěnách a všemožnými sakrálními předměty je místo přímo mystické. Byla jsem nadšená a díky krásnému jarnímu počasí na nás toto místo dýchlo úžasnou atmosféru a naladilo nás do růžova. Kousíček od kostela je navíc další kaplička se studánkou a pitnou vodou. Prostě parádní místo. Domek vedle kiosku jsem nezkoušela, za to jsme se nechali ovlažit limoškou z hospůdky u Lípy, kde moc milý starší pán nabídne něco málo k pití i k jídlu. Ze Svatého kamene jsme se odebrali na okruh směr tvrz Tichá a zpět krásnou přírodou plnou ptačího zpěvu a jinak parádního ticha a klidu.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Poutní místo
Mrzelo mě,že "pouť" s krásnými kapličkami vedla po silnici. Jinak samotná kaple se Svatým kamenem je krásné,tajuplné místo,které určitě stojí za shlédnutí. Kaplička s pramenem je hned naproti a v parném letním dni jsem za osvěžující (a možná i trochu zázračnou) vodu byla fakt neskonale vděčná:-) Co se TZ týče,tak to byl trošku problém-v kostele nic,stánek se suvenýry zavřený,tak jsem zkusila hospodu-jediné místo,které tu "žilo". Paní hostinská si nejdřív myslela,že po ní chci poštovní známky,ale po chvíli jsme se pochopily a bylo mi řečeno,ať zazvoním na baráček vedle kiosku. Už jsem si říkala,že to vzdám,protože mi bylo hloupé rušit v sobotu kolem oběda,nicméně jsem měla štěstí a pán zrovna vylezl a nesl krmení slepicím:-) Takže jsem ho odchytla a TZ mi ochotně prodal (a to ješte za starou cenu 30,-)-ale doporučuju mít to přesně, rozhodně na něj nechoďte s papírovejma:-D
 
Radomil Kočí
Radomil Kočí
Info pro vozíčkáře
S električákem se dá do kostela vjet. V kapli je to o troše šikovnosti, ale nakonec se to taky dá. Do budovy s pramenem vedou 3 schody. Bez bezbawc.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známku jsme myslím zakoupili v trafice, která je u hlavní silnice mezi klášterem a náměstím ve Vyšším Brodě a měli tam spoustu dalších známek
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Dostupnost
Hned vedle kostela je stánek se suvenýry. Sice asi bývá zavřený, ale majitel stánku bydlí hned vedle a stačí se tam chvilku porozhlížet a pán nebo paní za chvilku vyjdou a známku prodají :-)
 
Kanar.21
Chvilku jsme čučeli do prázdného a zavřeného stánku, až se zjevil celkem příjemný pán, otevřel stánek a prodal nám TZ i nálepku. Místo jinak celkem čechuprázdné, krom nás pár německy mluvících návštěvníků, TZ v kostele jsme si nevšimli ale je pravda že jsme po nich ani nepátrali... Za všimnutí stojí ještě kaplička či malá jeskyně nebo nevím jak to nazvat pár metrů od kostela. Dále po silnici je v malé obci Tichá tvrz, sice bez známky a naprosto liduprázdná, ale jsou tam nějaké výkopy atd., pro nadšené archeology možná tip na výlet. Z Tiché do obce Bělá vede pouze úzská velmi rozbitá cesta, ideální pro ty co se rádi kochají přírodou:) za 10 km asi ve 3 odpoledne ani jedno auto kromě nás a to jsme v půli cesty měli přestávku na svačinu asi 30 min.
 
Mároš+Macík
Stojánek přímo v kostele byl vybraný a stánek zavřený.Škoda že je nemají v hostinci U lípy.Tam bylo otevřeno.
 
Iva
Moc hezké místo, hlavně kaple. I když to vypadá že je vše zavřeno, stačí vyzkoušet a zjistíte, že dveře do kostela i z druhé strany do kaple jsou odemčené. Stánek se suvenýry vypadal opuštěně, ale je to jen zdání stačí zaklepat na domek u kterého stojí a pán nám ochotně TZ donesl. Jo a TZ jsou přímo i v kostele u kasičky, stačí poctivě hodit korunky a máte TZ bez problémů.
 
Pavel.S
Dne 16.8.2009 ve stánku se suvenýry obsluhující muž nebyl přímo nepříjemný, ale sdělil, že TZ jsou již vyprodané. Zakoupený pohled půjde poštou do Rýmařova.
 
Eda
K dostupnosti známky
Dne 10.8.2009: na OÚ v Dolním Dvořišti (viz níže - příspěvek od starého Jardy), jsou již TZ vyprodány a neví se, zda budou nové objednávat. Dostupné však byly přímo na Svatém Kameni ve stánku označeném "Suvenýry" (poblíž hlavního vchodu do kostela). Ve stánku ovšem v době našeho příjezdu nikdo nebyl a údaje o otevírací době chyběly. Po půlhodině čekání nám lidé ze sousední chalupy doporučili, abychom zašli do nedalekého domku, kde přebývá majitelka. Dotyčnou paní jsme vypátrali, byla však krajně nepříjemná až arogantní. TZ sice prodala za běžnou cenu 25,- Kč, ale nadávala, že na turistických známkách nic nevydělá a že je přestane prodávat, protože ji prý sběratelé známek stále otravují. Docela nekonvenční přístup k zákazníkům, že ano? Takže, milí kolečkáři, bojím se, že TZ Svatý Kámen bude brzy známkovou raritou, i když bych se moc rád mýlil. Tím spíše, že mám k tomuto místu velmi pozitivní vztah a každému jeho návštěvu vřele doporučuji.P.S.: Chyba nahoře v doprovodném textu - na Sv. Kámen nemusíte jen pěšky, ale občas (v pracovních dnech) sem zabloudí pravidelná autobusová linka z Kaplice do Tiché.
 
starý Jarda
TZ No.1635
Svatý kámen - poutní místo už v prodeji na OÚ Dolní Dvořiště (pokladna). Bacha. V pohraničí, tam to fičí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek