Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1681 - Tanaberk - kostel sv. Anny


Popis

Kostel sv. Anny na vrchu Tanaberk (515m n.m.) je jednou z dominant Všerubského průsmyku. Z vrchu Tanaberk je nádherný výhled na západní část Šumavy a pohoří Hoher Bogen v sousedním Bavorsku.

Mapa

Navštívil jsem Tanaberk - kostel sv. Anny

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Tanaberk - při akcích pořádaných sdružením
Toto místo prodává také turistickou známku
Úřad městyse Všeruby
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Nádražní 314, Kdyně
Toto místo prodává také turistickou známku
MKS Modrá hvězda, Náměstí 136, Kdyně
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Domažlice
Poloha:
49°21'21"N 13°0'47"E
Hodnocení:
2.769
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1681 - Tanaberk - kostel sv. Anny


30.09.2023 - dostupná bez problému
07.05.2023 - dostupná bez problému
18.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Poutní kostel, po 7.ráno jsem tu ani nikoho nečekal, zrovna vycházelo slunce. Okolí pěkně upraveno, je tam i přístřešek pro nocležníky. Zaparkovat se nechá skoro u kostelíka. TZ v IC v Kdyni.
 
wenzel
Tanaberk
Kostel je skrytý v lese, zdálky, ač stojí na kopci, není prakticky vidět. Ze směru od Kdyně je k němu zrekonstruována silnička a nová křížová cesta. Okolo kostela několik laviček, krytý přístřešek a hezká vyhlídka. Můžete přispět na opravu jeho varhan, v době naší návštěvy chybělo sehnat tuším že už jen něco okolo dvou milionů :-) TZ zakoupena ve kdyňském IC.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
koupeno v infu v Kdyni
 
Adam Křenek
Adam Křenek
Tanaberk
Já známku sehnal v IC ve městě Kdyně, za 40,-. Kostel leží u silnice z Kdyně do Všerub. Jak interiér, tak okolí se mi zdálo pěkné. Je zde i vyhlídka. Podél kostela ještě vede také červená Turistická stezka od Nové Vsi až do Mrákova a dále.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku Kdyně za 30kč.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Dostupnost
Známka je v prodeji na hradě Rýzmberku a v IC Kdyně.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
Ve Všerubech neměli, pouze výroční.
Nakonec zakoupena v IC Kdyně.
Má ji i bývalý správce hradz Rýzmberk. Na zavolání/zazvonění ochotně prodá, má tam více druhů TZ, ba i jiné suvenýry.
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
Tanaberk Kostel sv. Anny
TZ zakoupena v IC Kdyně.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Tanaberk
Krásné místo, bohužel známku jsme ve Všerubech nesehnali.
 
Romana a Juraj Machovičovi
Romana a Juraj Machovičovi
kostel
Známka zakoupena na hradě Rýzmberk. Návštěvu kostela velmi příjemný prodavač doporučil absolvovat ten den. V kostele jsme stihli mši, tudíž byla návštěva kostela o to hezčí.
 
Standa
.
Kostel je velmi pěkný, na to jak je odlehlý až překvapivě velký a TZ si určitě zaslouží. Známku jsem viděl po trase výletu na Rýzmberku i v IC Kdyně, koupi jsem ale nechal až po návštěvě kostela. Málem se mi to vymstilo, protože OÚ ve Všerubech měl ve středu nečekaně zavřeno (dovolená, která bohužel nebyla oznámena na jejich webu). Naštěstí to zachránila restaurace jen pár kroku od úřadu, kde známky měli. Jen nevím, proč je tu vedena jako bistro...
 
kuttna
Známka zakoupena v IC ve Kdyni (31,- Kč), mají ji i na hradě Rýzmberku (30,- Kč).
 
Eda
Skládám hold těm, kterým se podařilo kostel sv. Anny téměř vzkřísit z mrtvých. Velmi pěkně opravená stavba, krásné okolí.P.S.: Známku jsem sehnal na Rýzmberku, ale podle všeho ji mají i ve Všerubech v restauraci v centru obce pod kostelem (a u pomníku připomínajícího pobyt Boženy Němcové).
 
ViordSeer
dobry start
 
Tatík
Dnes jsme Tanaberk navštivili-silničkou a alejí od Brůdku. Kostel je zvenku opravený, dá se nahlédnout i dovnitř, krásný výhled na Všerubský průsmyk a je zde nově vybudován odpočinkový altán. Turistickou známku jsme měli z loňska (z infocentra Kdyně), jak čtu níže, letos je její sehnání oříšek.
 
Trauťáci
Dnes jsme si udělali výlet na Tanaberk. Procházka krásná, trochu štípal ledový vítr, ale co to bylo proti tomu sehnat turistickou známku. OÚ Všeruby zavřený, pana místostarostu v Hájku jsme dvakrát nezastihly a v IC ve Kdyni je nemají a ani mít nebudou. Dříve je prý prodávali v komisním prodeji, ale měli s tím nějaké problémy a tak toho nechali. Nakonec jsme známku sehnali ve Všerubech v Bistru, které je však zvenku označené jako Restaurant Všeruby. Snad tam uspějete i Vy.
 
Kampa
V infocentru Kdyně, ani na MÚ Všeruby známku neprodávají. Známka nakonec zakoupena u pana místostarosty doma v obci Hájek.
 
Bartici
Nove prodejni misto
Prave jsme na Ryzmberku a je tu s jeste dalsimi 5 druhy k prodeji TZ Tanaberk v poctu 15 ks.
 
starý Jarda
Karle!
Když už někde jsem, tak jen tak letmo mrknu na krabici, kterou přede mnou otevírají. To víš. Letité zkušenosti, takže to nebylo poprvé. Těch 200 ks není nic moc. Měj se hezky!
 
Bartaiv
Jardo!
Ja vim ze jde o nemecky nazev. Ale jsme v CECHACH!!! A pokud ma neco ceske jmeno, je slusnost ho pouzivat. S nemeckym pojmenovanim si spletli dobu o 60 let... Takze radeji nez umysl v prihranici opet zavadet nemecka jmena, je lepsi za tim videt jen neschopnost organizace... A je fakt silene, ze se bohuzel potvrdila Tva zprava o tom poctu tz. Lovu zdar!
 
starý Jarda
Karle!
Je to jednoduché. K = česky a G = německy. Mám kamaráda (spolužáka), který má v rodném listě napsáno místo narození Kdyně. A občas se ho na úřadech ptají jestli je Polák. To chce klid.
 
Už zase Bártíci....
Dostupná....???
Darovali jsme OS Tanaberk "akademickou čtvrthodinku" a vynechali pondělí a vydali se otravovat kvůli TZ až dnes. Ráno v době otevření infa Kdyně nám celkem ochotná "infařka" sdělila, že TZ Tanaberk mají, ale ještě ji nemůže prodat, protože ji musí zanést do PC. Po obědě prý bude. Po obědě jsem cestou mentoroval: Pokud OSTanaberk určitě naivně objednalo pouze základní balík (200 ks, viz příspěvek Starého Jardy), mohli během akce "líbačka s Germány" rozprodat odhadem 100 ks a pokud zbytek rozdělí na místa prodeje je to cca 30 ks na jedno prodejní místo. To není moc, spíše dosti málo. Ovšem opět jsem se spletl a pana Krásnického (předseda OS Tanaberk) hrubě podcenil.... V infu Kdyně měli poze 3!!! (opravdu nekecám!! slovy tři) kusy!!!!!!!!!!!!!!!! Jeden máme, takže zbyly pouze dva!!! Ale prý jsou objednané!! Jak je to na ostatních prodejních místech nevím. Nemám na to už sílu to objíždět. Je mi docela líto obsluhy ve výše inzerovaných místech, protože bude neustále vysvětlovat, proč TZ není. Krásnický, JE TURISTICKÁ SEZÓNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže rada: pokud budete na Tanaberku ( je tam krásně a fůra dobře odvedené práce se zkrášlením místa) pořiďte si důkazové foto a vykašlete se na objíždění prodejních míst a napište si o ní do Rýmařova. Bude to jistější. Udělat z ruiny nádherné odpočinkové místo OS Tanaberk dokáže na výbornou (smekám před nimi klobouk a fandím jim), ale distribuci svého nejdůležitějšího suvenýru, který jim přiláká stovky až tisíce sběratelů nezvládli!!! Naše příspěvky neberte jako kritiku známkového místa, ale pouze jako reálnou situaci ohledně možnosti zakoupit TZ Tanaberk. A mimochodem, ještě dnes, dávno po akci, je na náměstí ve Kdyni u hlavní silnice Domažlice Klatovy plakát zvoucí na TanaberG...... :-)))
 
Bártíci
Tak asi ne...
Asi předčasná radost... Nechci snižovat Fredův příspěvek, byl jediný s osobní zkušeností s prodejem a jediný aktuální, jenže.... Včera se mi pracovně dostal do ruky deník Domažlický blábol (Domažlický deník...), který přinesl jak je u tohoto plátku zvykem "velmi aktuální" informaci, že byla schválena TZ Tanaberk. A nějaký snad předseda OS Tanaberk tam informoval, že do prodejních míst se dostane TZ až po českobavorském týdnu. Jenže!!!!! Jmenoval pouze dvě místa. Info ve Kdyni a již si nepamatuji (to nevadí, určitě to ještě stokrát změní) jedno místo ve Všerubech.... Nic o restauraci U Šupů, nic o bistru Všeruby.... Takže nějak nevím. Na Taneberk to mám cca 6 minut autem, do Infa Kdyně 4 minuty pěšky... Ale tohle vzdávám, OS Tanaberk opravdu není schopné říci: TZ bude tehdy tam a tam! Ostatně, TZ a vše okolo se píše TanaberK a na náměstí ve Kdyni je plakát 3x2m, který zve na dechovku na TanaberG.... Když nejsou schopni napsat ani ani název kostelu gramaticky v pořádku, co po nich chceme s takovou ptákovinou jako je prodej TZ. Jen je mi líto dovolenkářů z opačné strany republiky, kteří k nám zavítají třeba jednou za několik let a TZ budou chtít koupit a nemají kde.... Tak kdo z turistů napíše něco co by platilo? Fredo měl snahu, ale i když napíše zatím nejpřesnější info, díky nekompetentnosti objednavatele ta informace již druhý den neplatí...
 
Bártíci
No sláva!
Konečně užitečná informace!!! Takovouto informaci měl zadat sám objednatel TZ, ale ten toho asi není schopen... Výborně!! Přemýšlel jsem jít na akci kvůli TZ, letáků na ní (českobavorský týden) máme plnou schránku, ale průvod s monstrancemi z Německa do Čech a německá mše v českém kostele mi něco nepříjemného z historie České republiky připomíná, takže neee. Až tam bude klid na prohlídku obnoveného kostela a okolí tak ano. Bez "sousedů". Jinak dobrá práce s info o případném prodejním místě!! Zatím jediný posun kupředu.
 
mladý Jarda
DOSTUPNÁ!!!!!
Známka byla v prodeji 19.7. na nedělní akci přímo na Tanaberku, 5 km příjemnou procházkou z Kdyně. Další prodej bude celý následující víkend od 24. do 26.7. na akcích na Tanaberku a následně v restauraci U Šupů ve Všerubech a dalších prodejních místech. Bližší info na telefonu 728771350 nebo na tanaberk@centrum.cz
 
Bártíci
NEDOSTUPNÁ!!!!!
Tak ani dnes "přibližně 19.7.2009" TZ v infu Kdyně NENÍ. Tanaberk bude asi jedna z dalších problémových známek.... Zadavatel nějak nezvládl finále :-D))
 
Bártíci
Werbergře,
za prvé se nerozčiluji, pouze popisuji informovanost, znalost a ochotu v "infocentru" Kdyně, nevím kde berete cokoliv o rozčilování. Pokud se odkazujete na nějaké stránky, o kterých sběratelé nemají a nemohou mít ani tušení, bylo by dobré to třeba ke známce napsat, nebo je sdělit firmě Rýmařov, aby je dala jako oficiální odkaz ke příslušnému známkovému místu. To jste jak je vidět i když se tváříte jako nejchytřejší neučinil, jinak by u prodejních míst odkaz byl. Takže pro příště, než se začnete do někoho navážet: Přemýšlejte, učiňte kroky k větší informovanosti a pokud nejste schopen pochopit obsah poznámky k prodejnímu místu, požádejte někoho z okolí, ať Vám to vysvětlí... A o mém Vámi zkomoleném jménu si myslím svoje... :-))))
 
r.werberger@gmail.cz
Začátek prodeje turistické známky
Tato známka bude v prodeji až přibližně od 19.7.2009. Je to vše na stránkách občanského sdružení tanaberk.cz. Na tyto stránky je to dané už 24.6.2009. Kdyně je pouze doplňkové místo. Jinak Tanaberk patří ke Všerubům, kde se má také známka prodávat. Pan Bártík se tu rozčiluje opravdu neoprávněně!Werberger
 
Bártíci
Marný pokus....
Místo děje: Info Kdyně Kdy: 11.7.2009 ve 14.20 hodin V "Íčku" jsou dva stolky s pracovníky. U jednoho stolku s frontou zaneprázdněná obsluha již neskutečně dlouhou dobu vysvětluje turistům ubytování v chatkách, u druhého stolku se nudí druhý nicnedělající pracovník. Nudí se, ale nepomůže.... Když na mne přijde řada vedu tento dialog: Já: "Dobrý den! Chtěl bych turistickou známku Tanaberku." Obsluha: "Myslíte Kdyně. Ty máme." J: "Ne. TANABERK! Je nová." O: "Tak to musíte na Tanaberk, tady máme jen Kdyni." J: "Nemusím, u téhle známky je uvedeno prodejní místo i Infocentrum Kdyně." O: "Ale taková známka není..." J: "Je. Včera to vyšlo v novinkách z Rýmařova. Tak se jdu informovat jestli už ji máte." O: "Včera???? No to je trošku brzo abychom ji měli!!!!" J: "To ani ne. Ale alespoň kdy ji mít budete víte?" O: "To bude dlouho, to nejde tak rychle!" J: "Ale jde.... Vy o té známce nic nevíte? To se s Vámi nikdo ani nedomlouval na prodeji?" O: "A vůbec... Já jsem tu jen o víkendech, o tomhle nic nevím. Na shledanou!!" A druhý pracovník u svého stolku stále jen znuděně vejrá na monitor.... :-(
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek