Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 945 - Tanečnice


Popis

Kamenná rozhledna z roku 1904, původně Bismarckova věž, na česko-německé hranici ve Šluknovském výběžku, nad městem Mikulášovice.

Mapa

Navštívil jsem Tanečnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Mikulášovice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Tanečnice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°57'57.47"N 14°19'11.77"E
Hodnocení:
2.937
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 945 - Tanečnice


08.08.2021 - dostupná bez problému
17.10.2020 - dostupná bez problému
21.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
8. 8. 2021
Krásná rozhledna s bohatou historii. Výhled z hora naprosto úžasný, jen chybí lepší popisy okolního výhledu. Rozhledna je v majetku města Mikulášovice, ale provozní je patrně majitel chaty u rozhledny a otvírací dobu má do 18 hod. TZ koupíte na chatě u rozhledny a stejně tak i No. 948. Nahoru se dá vyjet autem, ale komunikace je spíše na SUV. Doporučuji nechat auto dole u silnice a 1,5 km vyjít po modré z Tomášova pěšky.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka v infu jinak v téhle covidové době jsme vyjeli autem až k rozhledně a podle očekávání vše zavřené tak jsme si akorát zafotili a jeli domů.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Rozhledna Tanečnice
Pěkná kamenná rozhledna s nádherným kruhovým výhledem. Super občerstvení pod rozhlednou, ale jestli mají známku nevím. Koupili jsme ji pro jistotu v infocentru v Mikulášovicích.
 
Petra Bartyzal Munzarová
Petra Bartyzal Munzarová
Cesta na rozhlednu
Dnes jsme se pokusili dostat na rozhlednu. Byli jsme autem, které jsme chtěli nechat na parkovišti v lese. Bohužel probíhá intenzivní svoz dřeva, tudíž parkoviště neexistuje a cesta je po dešti rozblácená a rozježděná nákladními vozy.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známka koupena v IC Mikulasovice. V pondělí a úterý je restaurace u rozhledny zavřena naštěstí rozhledna otevřená vstup 25 Kč pouze do 18:00 hod. Na kole se dá vyjet i když je to stoupak.
 
Fenix
Rozhledna
Nájemce který tam je od 1.7. 2014 je v současné době ve výpovědi (nespokojenost ze strany města).
 
Rozhledna
známka
Od 1.7. je v restauraci nový provozovatel a je tedy otevřeno. Pokud by známka nebyla přímo na Tanečnici, je možné ji zakoupit v informačním středisku na náměstí, kde je i razítko s Tanečnicí.
 
známka
6. července 2014 otevřeno jak na rozhlednu tak restaurace pod ní známek měli spoustu i si můžete vybrat.
 
Vašek
-
Restaurace zaryglovaná, vypadala i opuštěně. Vstupenky (15 Kč), pohlednice (10 Kč) a turistické známky prodává pán v autě strategicky zaparkovaném přímo před rozhlednou, takže chcete-li mít Tanečnici focenou z přístupové cesty (modrá), musíte z určitého úhlu, abyste se autu v záběru vyhnuli.
 
restaurace
Re: -
Ke konci loňského roku dostal předchozí nájemce výpověď, restaurace tedy byla uzavřena. Jako nouzové řešení pro prodej vstupenek byl vždy k rozhledně umístěn zaměstnanec města. Od 1.7. má restaurace nového nájemce. P.S. předpokládám že to auto bylo červené :)
 
Petra Hronková
Petra Hronková
-
známku jsme 14.9. prý kupovali poslední, aspoň obsluha nám to říkala. Měli tu i výroční "měíc věží a rozhleen ČR". Z rozhledny je parádní výhled, zato na rozhlednu docela tristní, potřebovala by rekonstrukci jako sůl...
Co se cesty týče, dá se i s malými dětmi, z Mikulášovic se dá jet po modré až na parkoviště cca 1 km pod rozhlednou. Silnice je to teda šílená, spíš tankodrom :-)
 
Marcela
V sobotu 18.5.2013 známka nebyla, prý je objednali, ale zatím nedorazily. Tak alespoň razítko.
 
Marcela
V sobotu 18.5.2013 známka nebyla, prý je objednali, ale zatím nedorazily. Tak alespoň razítko.
 
Alča
V neděli jsme navštívili rozhlednu výhled byl super, jen ta ochota v restauraci nebyla nic moc a ještě nám tam místo TZ prodali výroční, bohužel jsme to zjistili až před autobusem v Mikulášovicích :-(
 
Jana
Tanečnice
Tanečnice, příjemná procházka, posezení a podívání, krásná krajina, známky k dostání. Dobře vaří v restauraci Vlčárna.
 
Rumburak
Přijďte pobejt
V kritizované restauraci u rozhledny je nový personál, milý a ochotný. Mají TZ 945 i VTZ 974, jídlo je chutné a pivo taky. Takže, neváhejte a k nejsevernější rozhledně ČR směle vyrazte. Přeju všem pěkné počasí a daleké výhledy !
 
magipriba
Známky města Mikulášovice a rozhledny Tanečnice v pohodě k dostání v infocentru u náměstí. Podle cedule IC funguje jen od července do září od 9 do 16 hodin (s přestávkou 12 - 12:30) kromě pondělí, ale tím se nenechte odradit. Ve dveřích naproti mají od íčka klíče a ochotně prodají známku i další suvenýry. Ubytování za dobrou cenu lze pořídit v penzionu U Vladaře hned vedle IC. Na rozhledně Tanečnice mají také obě dvě známky. Personál byl velmi ochotný, rozhled skvělý. Vstup 10,-. Ještě tip na suvenýr z Mikulášovic - cestou z centra obce směrem na Dolní Poustevnu se na pravé straně nachází nožířský závod Mikov. V jeho podnikové prodejně si za 70,- můžete pořídit kultovní nožík "rybička". Chystají také Muzeum nožířství.
 
eMPage
Tajně jsem doufal, že zde seženu i známku Mikulášovic, kde mají info otevřené jen od června do září. Mé přání vyslyšeno nebylo a navíc i místní obsluha mě ozbyla prohlášením "My jsme Tanečnice, ne nějaké Mikulášovice. Přijeďte si v červnu"Kdyžtak tedy opravte, kde se dá všude známka sehnat, protože takové chování nepatří podle mě mezi ty nejlepší. Alespoň že rozhledna za něco stojí.
 
Roman
Po nás chtěli včera za vstup na rozhlednu 10,-Kč za osobu ;)
 
Radim
Známka je
TZ v pohodě jak v infu v Mikulášovicích tak na Tanečnici. Krásný výhled do okolí. Občerstení super, vstup na rozhlednu za 15,-kč pokud se nemýlím. Ověřeno 4.6.2010.
 
David Havel
Nádherný výhled
Výhled jeden z nejhezčích! Vstupné jsme neplatili, známku neměli a v neděli v 17h nám hospodu zavřeli před nosem... ještě, že nás nezamkli na Tanečnici... v Mikulášovicích I-čko taktéž v tuto dobu zavřené. PS: vyjet se dá nahoru jak autem, tak na motorce.
 
Lukáš
TZ jsem koupil v IC Děčín IV ul.Prokopa Holého 808/08 u nádraží.V IC mají hromadu známek - momentálně 2 výroční a asi 10 TZ prý objednávají i další.TZ které tu měli:163,181,182,188,189,857,945,1413,1545,1626.
 
Ježek
Nezbývá mi než jen souhlasit s označením babizna. Obsluha naprosto šínená a neochotná. Ale výhled z rozhledny stojí za to. Je to krása. Škoda jen toho oparu, mohlo být vidět dál. TZ mají dost, jen ale vzít odvahu a říct si o ni.
 
Iva
Rozhledna je sice otevřena denně,ale hospoda,kde mají známky je v pondělí zavřena.Naštěstí tam byla paní,o které se vyjadřujete nelichotivě a ta mě po sprdnutí známku prodala.A na rozhlednu jsme šly zadarmo.
 
janča
TZ známka koupena v info v Mikulášovicích,ale i zde v kolibě u Rozhledny měli tZ. Babizna jak píšete vy předemnou,tam nějaká byla,ale byla docela milá,jen totálně nestíhala,a to neměla ni čtvrt lokálu obsazen.... jinak rozhled báječnej a pokud se chystáte někdo na sousední prý rozhlednu k Sebnitz...tak si ušetřete námahu :-) je mi už jasný proš Němci choděj na rohlednu sem k nám. Jinak výlet fakt v pohodě.Zdravim j
 
Míša
Známka byla dostupná, ale s menšími problémy...obsluha byla ehmm...řekněme ne úplně příjemná a pomalu mi ani nechtěli dát razítko....vrrrr!!!
 
Lukáš
Připojuji se bez výhrad ke Karlovu komentáři. Rozhledna Tanečnice opravdu stojí za vidění, TZ jsem sehnal bez problému v restauraci u milé mladé slečny. Obsluha restaurace však již tak milá nebyla: babizna byla na německé Eury platící turisty doslova medová a až poté se uráčila věnovat se nám. Byla velice nepříjemná a neochotná a vše ji neskutečně trvalo, neboť německé turisty obsluhovala zcela přednostně nezávisle na tom, zda přišli po nás. Zkrátka jak za Protektorátu. Zdrželi jsme se tam na běžný oběd 1,5 hodiny. Takže v žádném případě nedoporučuji!!! Zkazilo nám to z jinak krásného výletu celkový dojem!
 
Karel
Z Tancenice je paradni vyhled, bohuzel sme meli smulu na nevrlou babici v hospode u rozhledny, ktera nejdriv odsekla ze ani nevarej (byla sobota odpoledne 4 hodiny, otviracka psana do 8 do vecera, asi 5 lidi v lokale), teprv az se ukazalo ze je nas snad 10, tak se zjevila dalsi jakasi mladsi pani, ktera ty stary rekla at rozda jidelaky, ze uvari. No ta byla nakrkla jak cert! Objednala jidla a sla si sednout ke stolu za obletovanym duchodcem, pricemz obsluhu i vareni nechala na ty mlady. Kasirovat ale vyskocila jak za mlada, usmivat se zacala teprv az sme meli zaplaceno. Samosebou na dotaz turisticke znamky odsekla s nepritomnym vyrazem ze neni! Rikal sem si neva - videl sem ceduli visici primo na infocentru v Mikulasovicich, kde je psana oteviraci doba cerven - zari, utery - nedele. Pln nadeji sem v nedeli po obede dosel k infocentru. Kdo by si myslel ze jsem pochodil, plet by se. Fakt bida
 
Jája a Ráďa
Vstupné vybírala usměvavá slečna u rozhledny,ochotně pohlídala kola.Obsluha v na terase restauraci milá a usměvavá.Krásný výhled!!Dá se i na kole,ale je to fuška,zato dolů se svezete :-)))
 
Jirka
Dneska znamku meli a dokonce i znamku mesta Mikulasovice...vstupny na rozhlednu 10kc...ale stalo to za to jako na zbylich rozhlednach ve vybezku (Vlci hora, Dymnik, Jedlova...). Obsluha v rastauraci uz tak dokonala nebyla...neochota a neschopnost...v nedeli v 17h se uz nevari, ac bylo narvano...
 
HonzaH
Známka koupena 6.7. v restauraci u rozhledny. Na rozhlednu se vstupné nevybíralo, výhled překrásný.
 
Exner
TZ mají
Na Tanečnici v restauraci TZ měli.
 
Efík
TZ Tanečnice není stále k dostání, ale není problém kontaktovat infornační centrum v Mikulášovicích i mimo sezonu. Mají stále výroční ( 90.let založení města)
 
Dilvish
Tanečnice
K předchozím příspěvkům není co dodat, snad jen, že ani tentokrát jsem se TZ nedočkal, snad prý po Novém roce. Takže si tam výlet udělám ještě minimálně jednou. Ale co, rozhled je krásný, stojí to za to.
 
Irena
Tanecnice:Obsluha mila a rychla, rozhledna opravena, vstupenka je pohlednice s razitkem, ceny jidla spis pro Nemce. Jen dodelat zachodky/prochazi se stavbou//jsou ciste a vybavene,ale po rekonstrukci budou urcite hezci.Mesto Mikulasovice je horsi / spina, rozpadajici se budovy-mimo kostela, vse zavrene vcetne I/. Doporucuji dojit po modre do Vilemova, hned pod nadrazim Mikulasovice dolni nadrazi je restaurace Pod vezi/ma vezicku/prijemne posezeni, mila obsluha, vyber jidel. Vilemov vypada o lepe nez Mikulasovice a ma pekne sochy na schodisti kostela a studanku se zivou vodou.
 
gerbera
Po modré jsme vyjeli až nahoru k rozhledně, v lese žádný zákaz vjezdu není. Nahoře super, vstup byl zdarma, protože prý vstupenky došly - byl pátek 19, 00 hod. a byli jsme tam úplně sami.
 
ptiger
krásný výhled, milá obsluha, to je radost....
 
Shawadu
Je opravdu příjemné se zde opět vrátit. Moc pěkné místo a nádherný výhled z rozhledny.
 
MUDr.Hana Burianová
Rozhledna je fantastická
TZ je v restauraci i v ičku v Mikulášovicích. V restauraci příjemný číšník. V ičku příjemná slečna a super
razítko!! Jinak v městě čeká radnici ještě hodně práce - spíše východ než Evropa.
 
Linda a Vašek Kozukovi
Známka jak v infocentru (které mělo ve svátek otevřeno!), tak i na rozhledně. Vstupné na rozhlednu 10 Kč a
vstupenka je ve formě pohlednice. Na pultíku je k dispozici razítko a můžete bouchat do alelujá.
 
Tomáš Bandrowski
Mikulášovice
Infocentrum otevřeno pouze v sezoně od června do září - to nechápu
 
Informační středisko Mikulášovice
Otevírací doba
Turistické známky jsou v prodeji v Informačním středisku na náměstí.TZ č.948 a 945Otevřenodenně
kromě pondělí od 9.00 do 16.00 hodinv měsících od června do záříod října možnost zakoupení známek na
MěÚ MikulášoviceTuristická známka č. 945 Rozhledna Tanečnice je v prodeji i v restauraci pod
rozhlednou a to denně.
 
Mirek
Mikulášovice a Tanečnice
Byl jsem dneska v Mikulášovicích a na Tanečnici...Nesehnal jsem ani turistickou známku Mikulášovic, ani
Tanečnice...Do Mikulášovic jen od úterka do pátku - to je otevřené informační středisko..jindy ne a na
Tanečnici byla jednoduše vyprodaná..V hospodě neměli ani pohlednici, taky prý vyprodané...Asi není u
nás kapitasmus...Jinak rozhledna stojí za návštěvu...ale potkal jsem tak jen německé důchodce..
 
Badys
Na rozhlednu je to z Mikulášovic (v IC mají i 945) asi 4km po modré. Pro motorizované a šlapat nechtějící
sběratele: 1km pod rozhlednou je parkoviště, ale míjelo nás několik aut, která vyjela až na vrchol. V jednom
úseku jde cesta prudce do kopce a je vysypaná drobným kamením - viděli jsme řidiče, který měl velké problémy s
vyjetím... U rozhledny je restaurace.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek