Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1666 - Techmania science center Plzeň


Popis

Techmania nabízí expozice zaměřené na fyziku, matematiku, techniku... Její součástí je také historická expozice Škoda, do níž se přestěhovala část exponátů z bývalého muzea Škoda.

Mapa

Navštívil jsem Techmania science center Plzeň

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Techmania science center, Plzeň (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-město
Poloha:
49°44'27"N 13°21'42"E
Hodnocení:
2.818
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1666 - Techmania science center Plzeň
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1666 - Techmania science center Plzeň
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 1666 - Techmania science center Plzeň


11.07.2020 - dostupná bez problému
20.08.2019 - dostupná bez problému
25.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka na pokladně. Pokud máte děti, super cíl.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Sobota
V sobotu 23.4 TZ bez problému dostupná v obchodu se suvenýry za pokladnami.
V Techmanii strávíte několik hodin díky mnoha úkolům,pokusům a poznáváním.V místní restauraci výborně vaří.
Návštěvu Techmanie doporučujeme.
Otevřeno po-pá 8.30-17,o víkendech 10-18 hod.
 
Martin Kotapiš
pochvala
Dne 3.11.2015 jsem byl se školou v technomanii. Bylo to tam moc fajn. Turistická známka se dá dobře sehnat
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Konečně jsem se se syny dostal do plzeňské Techmánie. Kluci už tam byli několikrát se školou a vždy to moc chválili a tak jsem se opravdu těšil. A musím říci, že mě Techmánie nezklamala. Je to tam skutečně moc pěkné, vzdušné a prostorné. Spousta exponátů, naučné předváděčky apod.
Planetárium je také super, ale na to už nám nezbylo moc času a tak se tam určitě ještě brzy vrátíme.
TZ jsem zakoupil v obchůdku se suvenýry za pokladnou za standardní cenu 30,00 Kč. Zásoba byla dostatečná. Bohužel TN opět není k dispozici, tak jsem musel pořídit TV.
 
Libor Marek
Libor Marek
21.02.2014
stálé původní expozice Techmanie se předělávají, budou přístupné až od konce března 2014, nové a otevřené je však 3D planetárium, které mohu doporučit jak dospělým tak i dětem - TZ zakoupena v pokladně (doporučuji rezervaci přes www stránky, bylo prakticky plno)
 
vláďa
Známka bez problémů k dostání na recepci. Strávili jsme zde skoro čtyři hodiny a moc se nám to líbilo. Velice poučné a zábavné.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Re:
K čemu je dobré koupit si TZ z místa, které jsem ještě nenavštívil to mi není zcela jasné? Co s takovou ve sbírce?
 
Honza Pásler
Tak Plzní jsem včera jenom proletěl a zakoupil znánku, ale do Techmánie se určitě někdy podívám, i za tu cenu 140,- Kč. Zajímavé je už jen to, že vlastně vstoupíte za bránu, do areálu Škodovky, což je vlastně město ve městě. Otevřeno je denně od 9 do 17 hod. A pro ty, kdo neholdují pěší turistice po městských ulicích - jezdí sem od hlavního nádraží trolejbus č. 15 - zastávka Škoda V. brána, nebo lze jet na nádraží Jižní předměstí, kde zastavují osobní vlaky směr Domažlice a Cheb. Odtud je to 5 minut.
 
Ender
Zajímavá výstava. Nečekal jsem nic moc extra, ale bylo to zajímavé a nakonec nás od tamtud museli vyhazovat:))) Je tam otevřeno jen do 17.00. Vstupné je opravdu zbytečně velké (140 kč za dospělého, za dítě od 4 let 90 Kč) Parkování je v areálu možné za 40 kč. Ale jinak se tam líbilo mně i dětem.
 
jim1795
TZ jsem zakoupil přímo v Techmánii, přístup bez problému pro pěší, auta i BUS a to i přez velké stavební práce, parkování v areálu mimo vyhrazené místo nedoporučuji, v Plzni obecně je MP velice rychlá a nekompromisní, ale mimo areál lze zaparkovat zdarma.
 
magipriba
Techmania je určitě zajímavá expozice, ale výše vstupného by skutečně mohla být rozumnější. Něco se dá ušetřit na parkovném, poud auto zanecháte na neplaceném parkovišti před branou, a pak jdete pěšky cca 200 metrů. V současné době můžete též využít desetiprocentní slevy na vstupné, pokud ovšem přinesete vysloužilý mobilní telefon, který vhodíte do válce vedle pokladny. V odpoledních hodinách už některé atrakce skutečně nefungují. Po ploše se pohybuje slečna s bločkem a zapisuje porouchané exponáty. Nám se ale nejvíc ze všeho stejně líbila Černého ENTROPA ! Ta nemá chybu. Jo,abych nezapomněl - známka je v pohodě k mání.
 
Tereza
Moc zajímavá expozice, určitě to za to stojí:-) Jen je mi trochu líto, že jsme přišli až po třetí hodině a tak si nestihli do konce otevírací doby vše prohlédnout...
 
Kateřina
Velmi zajímavá expozice, moc pěkná výstava Music4Kids - je fajn, že si vše můžete vyzkoušet a ledacos díky pokusům lépe pochopíte... Škoda, že kvůli špatnému klimatu nefungovala "elektrizující koule", nicméně předváděné pokusy byly taky moc prima.
 
Jaroslava
Velké zklamání čekali jsme víc. Drahé vstupné....
 
eMPage
Trochu mimo město, ale dá se sem dostat. Vstupné 140 korun, což je možná trochu moc na současnou dobu
 
bruno
tm
tak vstupné už je 140 + 40 parkovné + 30 známka :) za to to opravdu nestojí
 
Tom
Dobrý výlet
V úterý sem tam byl... známku nemají, ale už dlouho jim jí měli poslat. To vstupný je sice 110 a 80 ale ono to za to stojí. Teď tam mají akci ve smyslu "agenti" - plníte různé ukoly,... Prostě jste v roli agenta
 
Turisté
??????
Docela smutné co tady píší Bártíci!Takoví turisté snad ani být nemají, tak maximálně lehnout k TV. ????My jsme také navštívili Techmanii a bylo to poučné. A co je dneska zadarmo???Opravdu neštěstí!
 
Bártíci
Trošku jiné pojetí... :-(
Po zhlédnutí TV zpráv o Techmanii, přečtení zdejších poznatků sběratelů, článků v místním tisku, webu Techmanie a bombastickývch reklam jsme naší ratolesti slíbili výlet za zábavou. Je fakt, že se jí (7 let) výlet ohromě líbil. Uznávám, že jako nápad je to dobré, něco zajímavého tam je, ale teď k nepřikrášleným faktům: Vstupné 110,- dospělí a 80,- děti je hnus a předražené.... Tohle tak za 50,- a 30.-.... Uvítá vás recepce, kde vám dá ochotná paní plánek a vysvětlí cestu a rozložení expozic atd. Začátek expozice super. Poučné, dětem se dá na názorných příkladech ledacos vysvětlit. Jenomže po projití levé části (pozor!! nečekejte ohromný areál!!) příjde vystřízlivění a zbytek haly silně připomíná vesnický dětský den, kdy je vystaveno co kdo kde za co nejmenší peníz sehnal... Hrátky s generátorem elektřiny, který je hlavním lákadlem na všech reklamách na Techmanii? Dnes ukázka pouze 2x za den.... :-( navíc až po 3,5 hodinách po otevření. Další část exponátů byla poničena nebo nefungující. A tlupy náctiletých sem povinně nahnaných na školním výletě vám velice brzy začnou svým chováním znepříjemňovat jakýkoliv pokus o prohlídku. A nač plánek Techmanie? Nevím, pokud si stoupnete doprostřed, vydíte po celé hale, to za prvé je pak zde neskutečně málo exponátů a pak je to trošku malé.... Půl haly zabírají stolky s rozkradenými a zčásti poničenými hlavolamy. Prostě beru to z pohledu dost neslušného vstupného, prostě zlatokopové! Pokud dá tříčlená rodina za vstup 300 Kč, tak také něco očekávám!! Je pravda že obrovský plakát ČEZu přes celou levou zeď je výmluvný, kde je ČEZ, končí přeci veškerá slušnost, jde jen o to jak vytáhnout peníze. Nicméně ratolesti se to neskutečně líbilo a to je přeci hlavní. A být minimálně o polovinu snížené vstupné, napsal bych, že jako zajímavost to lze skouknout. A pro ostatní: Pokud přijedete do Plzně na výlet a rozhodujete se kam, je v Plzni spousta jiných míst, která jsou i za stejný peníz mnohem zajímavější!!! Zoo, rozhledny, podzemí, náměstí, Radyně... A vůbec!!! Motiv na známce se mi také nelíbí..... Mějte se a Lovu zdar!!! :-))
 
Pavel Rod
Techmania je skvělá. Strávit tam zajímavě 3 až 4 hodiny není žádný problém. Škoda, že právě při naší návštěvě TZ nebyla k dispozici.
 
Ivana
Super, kolegům pedagogům doporučuji i jako výborný výlet pro děti od cca 3. třídy až po VŠ. Při naší asi 3 hodinové návštěvě se bezvadně zabavily, dá se objednat výukový program s průvodcem. Případné pobíhání těch neposednějších nikomu nevadí, opravdu to stálo za návštěvu!
 
Mseby
techmania
super perfektní
 
Tatík
Budova je v areálu Škoda, přístup z Borské ulice V. branou. Parkovat se dá za rohem a projít vrátnicí nebo je možné vjet branou na parkoviště před centrem. Vstup 110,- (80,-) Kč, otevřeno 9-19 hod. Turistické známky mají v obchůdku s hlavolamy a stavebnicemi uvnitř, pohled zatím žádný. Interaktivní exponáty by si měl vyzkoušet každý, mladí se poučí i zabaví a my starší zjistíme, co už jsme všechno zapomněli hlavně z fyziky. Dále je tu sbírka 40 hlavolamů, možnost projít se na sněžnicích, postavit si most či věž z kostek. Se synem jsme tu strávili v pohodě čtyři hodiny včetně předvádění hrátek se statickou elektřinou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek