Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1066 - Teplá


Popis

Historické město u premonstrátského kláštera, s řadou památek, například barokním kostelem Nejsv.Trojice od K.I.Dienzenhofera.


Mapa

Navštívil jsem Teplá

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Kuželna, Školní 592, Teplá (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum a kultura Město Teplá, Masarykovo nám. (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
49°58'56"N 12°51'49"E
Hodnocení:
2.302
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1066 - Teplá


06.06.2020 - nemají sběratelský předmět
22.03.2019 - dostupná bez problému
09.09.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Olga Kulichová
Olga Kulichová
město Teplá
V sobotu odpoledne infocentrum zavřené a v Kuželně se obsluha tváří, že netuší, na co se ptám. Také vývěska na restauraci chybí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Teplá
Známka je dostupná v infocentru, bohužel to o víkendu funguje jen v létě a to ještě jen v sobotu dopoledne. Po telefonické domluvě s velmi milou a ochotnou pracovnicí TZ schována v útulné restauraci Plzeňka pod kostelem. Tímto chceme moc poděkovat za lidský přístup a je zde vidět, že když se chce tak to doopravdy jde :) Městečko trochu ospalé, na náměstí nově opravený kostel, pod ním krásný sloup, nad kostelem hezky upravený park.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Mokrá Teplá
V Kuželně dřevěná kolečka mají, takže kromě pořádného slejvaku a zmokleho vseho, si z návštěvy u příbuzných odvážím i známku.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
28. 8. 2015
Z kláštera jsem fičel rychle do města, abych před 17:00 hod. zastihl nějaké prodejní místo TZ. Ovšem všude měli už zavřeno. Město celkem ve stylu památek pěkné, ale vše v kopci. Restaurace Kuželna u fotbalového hřiště byla naštěstí otevřená a provozní mi po delším hledání v šuplíku našla poslední známku :-)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Info i přes deklarovanou otevírací dobu od devíti hodin nemělo otevřeno ani v deset. Taková infa se mohou jít vycpat. Známka zakoupena v restauraci Kuželna, kde byla velice příjemná obsluha, otevíraci doba od 11 hodin.
 
Radek Steiniger
Radek Steiniger
TZ
Nerozumím tomu, proč mají v Informačním centru v neděli zavřeno. Naštěstí se dá známka sehnat v restauraci Kuželna. Cena 30 Kč.
 
Pavla
TZ zakoupena za 25,-Kč v restauraci Kuželna, je hned za požární zbrojnicí. Infocentrum nabízí i variantu za 30,-Kč a dostatek pohledů a dalších propagačních a turistických předmětů.
 
Kateřina
Teplou, společně s klášterem, jsme navštívili 21.7.2012. Informační centrum, které je společné s knihovnou, má v sobotu otevřeno pouze od 9.00 do 11.00 a v neděli zavřeno. Známka zakoupena bez problémů v restauraci Kuželna za 25 Kč.
 
jerry720
Teplá.
Návštěva ve středu 06. 06. 2012. Knihovna a informační centrum je tentýž objekt a najdete ho na Masarykově náměstí 66, kousek od městského úřadu. Zde se vám naskytne i pohled, který je motivem této TZ, tedy sloup Nejsvětější Trojice, budova radnice a kostel sv. Jiljí. TZ bez problémů pořízena v místním "Íčku".
 
Marfi
Vše zavřeno, ale dobrý dlabanec
Je sobota a íčko i knihovna zavřena, dopoledne i restaurace Kuželna, takže smůla, obdobně je to i se všemi historickými památkami, takže jen to co je k vidění zvenku. O to více jsme překvapeni z kritizované restaurace Stará pošta - krásné prostedí, velice ochotná obsluha a polední tříchodové menu za 95,- Kč je opravdovým kulinářským zážitkem. Hlavně úžasná zeleninová krémová polévka, kterou fakt nemusím, byla super. Jako moučník domácí perník. Můžeme jen doporučit, cestujeme hodně, ale takhle chutně jsme se už dlouho nenajedli a za tuto cenu je to naprosto neuvěřitelné.
 
Marfi
Vše zavřeno, ale dobrý dlabanec
Je sobota a íčko i knihovna zavřena, dopoledne i restaurace Kuželna, takže smůla, obdobně je to i se všemi historickými památkami, takže jen to co je k vidění zvenku. O to více jsme překvapeni z kritizované restaurace Stará pošta - krásné prostedí, velice ochotná obsluha a polední tříchodové menu za 95,- Kč je opravdovým kulinářským zážitkem. Hlavně úžasná zeleninová krémová polévka, kterou fakt nemusím, byla super. Jako moučník domácí perník. Můžeme jen doporučit, cestujeme hodně, ale takhle chutně jsme se už dlouho nenajedli a za tuto cenu je to naprosto neuvěřitelné.
 
Helga
Známka dostupná v IC za Kč 25,-. Na chodbě informace o dostupnosti známek v případě uzavření IC - známku prodává Restaurace Kuželna a ne Stará Pošta!!! Stačí číst informace, mimochodem je to napsáno i zde nahoře.
 
magipriba
V restauraci Stará pošta známky nemají. Ani se netváří,že by je někdy měli. Lákavá nabídka jídel nás přiměla setrvat,ale bohužel,obě obsluhující dámy neprojevily ani špetku nadšení pro naši přítomnost,takže i přes poměrně kvalitní kuchyni návštěvu tohoto místa nedoporučuji. Zpruzená obsluha prostě přebije jakýkoliv další dojem. Známku jsme za 25,- pořídili v restauraci Kuželna. Město se nám moc nelíbilo.
 
Libor
18.06.2010 - TZ dostupná v místní knihovně (IC) poblíž kostela - doporučuji jen jako malou zastávku na cestě ke klášteru
 
Roman
Teplá
O víkendu knihovna i info zavřeno. V pensionu Stará pošta známka vyprodána. Takže mám smolíka a vracím se bez známky.
 
Pinďa
Knihovna
Knihovna v Teplé má v pondělí a čtvrtek otevřeno až do 18 hod. V ostatní dny jsou kratší. Na chodbě knihovny jsou vystaveny kresby zdejších dětí. Nejvíc mě zaujal brankář, který měl na dresu nápis Klabzubova jedenáctka a pod ní NIKE. Nakonec proč ne. Koncem šedesátých let byla natočená jako seriál a Klabzubáci tam jeden zápas hráli ve skafandrech pro kosmonauty. Jo a knihovna je na náměstí, kousek pod kostelem.
 
Luděk
Teplá
TZ mají i v rest. a penzionu Stará pošta na horním konci náměstí - v době, kdy je IC a knihovna zavřená
 
Martin Lišák Plzeň
malebné městečko
V Teplé jsme byli v pátek 15.6. TZ jsme sehnali jen tak tak,protože v Infocentru (knihovně) zavírají už ve 14.30.Přišli jsme tam pět minut po zavíračce a paní už zamykala, ale placku nám ještě prodala.
 
Keži
Městečko Teplá
Z zakoupena 10 minut po zavírací době od ochotné paní v íčku na náměstí.Vesnička pěkná,restaurace také,jídlo dobré.
 
Věrka
Infocentrum v sobotu jak jinak než zavřené, ale přece jen jedne dobrá zpráva: v restauraci a pensionu Stará pošta na náměstí zaujal náš nápad, že by se TZ mohly prodávat i u nich. Ať už by se restaurace stala oficiálním známkovým místem nebo by do ní dali vždy pár známek z IC bylo by to rozhodně super. Nechme se překvapit :-)Jinak jídlo mají vynikající, obsluha moc milá, pustili nás dovnitř dokonce čtvrt hodiny před oficiální otevírací dobou :-) Kontakt: www.pensiontepla.info
 
ptiger
známku vydali v sobotu 12.8.2006 bez problémů, paní ochotná. V hostinci U staré pošty milé a ochotné slečny, jídlo dobré, doporučuji.
 
Luboš
Smutný pohled na známku za oknem místního infocentra/knihovny jenž přes léto otevře své dveře turistům i v sobotu od 9.00 do 11.00. Takže v neděli nejezděte! Přitom jsou místa po Teplé, která mají otevřeno po celý víkend!
 
sally
Infocenrum umístěno v knihovně,takže o víkendu jste bez známky!!!!Jinak výborná restaurace na náměstíčku,morový sloup a kostel.Škoda,že známku nelze koupit jinde/hospůdka,klášter.../
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2624 Turistických známek
2484 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZNávštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek