Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1362 - Tereziino Údolí


Popis

Přírodní rezervace jihozápadně od Nových Hradů. Údolí bylo budováno v průběhu tří století hraběcí rodinou Buquoytů. Hraběnka Terezie Buquoyová, podle níž dostalo údolí svůj název, zde v letech 1788-1797 nechala vybudovat malé lázně.

Mapa

Navštívil jsem Tereziino Údolí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion Tereziiny Lázničky, Údolí u Nových Hradů 150 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
KIC, náměstí Republiky 46, Nové Hrady (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Prodejna suvenýrů - Nové Hrady (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Horní Stropnice 68 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NOVOHRADSKÉ HORY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/České Budějovice
Poloha:
48°46'37"N 14°45'28"E
Hodnocení:
2.946
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1362 - Tereziino Údolí


16.09.2023 - dostupná bez problému
24.08.2023 - dostupná bez problému
02.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ze suvenýrů v Nových Hradech na hradě.
 
Štěpán Šafařík
Štěpán Šafařík
TZ
Známka zakoupena v infocentru za 40 KČ.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v IC Nové Hrady na náměstí. Mají zde i další TZ - 237, 921, 1314, 1459, 1497, 1844, 2267.
 
Lucie Pechová
Lucie Pechová
Údolí
Značení je již dostatečné. Není kde se ztratit. Buď turistická a naučná stezka nebo malé směrovky, které ukazují zkratky, ale jsou jen na některých rozcestích. Většina lidí šla jen k vodopádu, dále na tvrz Cuknštejn jsme nepotkali jediného člověka. Vodopád úžasný stejně jako celá procházka po údolí.
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
" Terčino údolí "
Terčino údolí - Národní přírodní památka byla vyhlášena v roce 1949 v údolí říčky Stropnice. Vyhlášená rozloha: 138,29 ha. Známka se smyšleným názvem ,,,,,,
 
dan mach
dan mach
vylet
procházka
 
wenzel
Tereziino údolí
Pěkná pozděodpolední až podvečerní procházka. Stezky jsou upravené, co kousek lavička a odpadkový koš. Většina lidí, která se na cestu vydala z Nových Hradů, svou pouť zakončila u penzionu Lázničky, ale doporučuji jít dál, kolem zříceniny Modrého domu až k vodopádu. Zde už nebyl skoro nikdo. V okolí vodopádu je mnoho zajímavých skalních útvarů a v teplých dnech je příjemné osvěžení od vodní tříště, která stříká od vodopádu. Celá stezka vede po absolutní rovině, jen úsek od Modrého domu k vodopádu je přes kořeny a kameny, ale i s kočárkem se zde lidé relativně pohodlně dostali. Známka zakoupena v IC Nové Hrady.
 
wenzel
Re: Tereziino údolí
Ještě dodám, že v údolí jsem postrádal více turistického značení a ukazatelů, k vodopádu jsem trefil pouze po předchozím prostudování mapy.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
údolí
Moc příjemná a relaxační procházka s uměle vytvořeným vodopádem :). Bohužel není moc přehledně vyznačená trasa a k tvrzi Cuknštejn jsem se museli vracet, protože to nikde nebylo vyznačené. Samotná tvrz také není přístupná, což je škoda. Za tvrzí je pěkný výhled na okolí, hlavně na zámeček.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
procházka
Příjemná procházka, která je dlouhá asi 6 km. Se zacházkou na tvrz Cukenštejn je delší. Je tam krásný malý vodopád.
 
vláďa
Krásné místo na příjemnou procházku. Celý okruh údolím je dlouhý asi 6 km. Známka zakoupena v suvenýrech na hradě.
 
Michaela
Moc pěkná prohlídková trasa, především první část, kde jsou zajímavé stavby i okolí říčky se skalami. Druhá část již tak zajímavá není, jde se vlastně zpět, ale po druhé straně břehu. Za zmínku stojí určitě 500 let starý strom, jež se nachází za popisnou tabulkou č. 10. Bezvadné místo na procházku s pejskem, nemusí být na vodítku a pořádně se vylítá. Bohužel stavby nejsou většinou přístupné a cesta k tvrzi Cuknštejnu již není vyznačená na trasě, jak tomu bylo dříve, takže člověk musí spoléhat na svůj orientační smysl.
 
jerry720
Terčino údolí.
Okružní naučnou stezku v Terčině údolí i s odbočkou k tvrzi Cuknštejn jsme si prošli o dovolené před 4 roky. Je to velice romantický přírodně krajinářský park se spoustou staveb a cizokrajnými dřevinami. Cestou je možno spatřit lázeňský dům Lázničky, Modrý dům, Švýcarský dům, hamerský mlýn (dnes Penzion Hamr), tvrz Cuknštejn, a hlavní atrakci - umělý vodopád. Naučná stezka měří cca 5 km, s odbočkou na Cuknštejn se pak prodlouží asi o 2 km. TZ jsem bez problémů pořídil ve čtvrtek 01. 09. 2011 v prodejně suvenýrů na hradě v Nových Hradech.
 
pavla
Terčino údolí
TZ dostupná v IC na náměstí. naučná stezka pěkně udělaná, je to klidný kout přírody. Cuknštejn vypadá dobře, je soukromý, tak se můžete podívat jen kolem. Pozor na návrat po červené,značky tam nejsou moc vidět, bloudilo nás tam více. Možná za to mohl ten hustý déšť co nás tam začátkem srpna přepadl. Určitě stojí za to vidět vše.
 
Martin
známka dostupná na hradě se spoustou dalších z okolí
 
Libor
26.09.2010 - TZ dostupná na hradě Nové Hrady - celé údolí je velmi pěkné, určitě jedno z nejhezčích míst Novohradských hor, vrcholem je vysoký umělý vodopád, okruh cca. 5,5 km, kdo chce vidět i tvrz Cuknštejn, musí si trochu sejít po červené
 
Tatík
4.9.2010
Okruh asi 5 km značen opravdu trochu zmateně, ale stačí se jednu cestu držet Stropnice. Lázně stále uzavřené, i když termín dokončení mají napsán na 6/2010. Zkusili jsme chůzi naboso na různých podkladech podle návodu včetně potoka a šlapalo se hned lépe. Turistické známky měli v infocentru na náměstí.
 
K8
Prodejní místo
A kdepak je ten Obchodní domek Rillich co má prodávat tuhle TZ ???
 
Pompl
Místy trochu zmatené značení NS,ale jinak krásná příroda
 
feli
TZ dostupná v íčku Nové Hrady. Údolí naprostá paráda, více netřeba psát, nutno vidět!!!
 
Krtik
Velmi prijemna projizdka, ikdyz samotny vodopad se mi zdal trochu kycovity, kazdopadne moc pekne misto. TZ jsme zakoupili spolu s TZ Nove Hrady v mistnim Infocentru.
 
Vašek
Krásná procházka, zvládli jsme to i s dětmi v kočárku, ale to je trošku obtížnější. Vodopád, pamětní stromy obřích rozměrů, to vše stojí za vidění. Známku jsme sehnali v infocentru na náměstí.
 
raf
Tuto turistickou známku také lze koupit v trafice ve Frymburku!!!
 
Miroslav Hlavička
Úchvatná procházka
V Tereziině údolí jsme byli v době, kdy ještě známka neexistovala, ale i bez známky jsme byli návštěvou nadšeni. Když člověk prochází tím cca 5km dlouhým okruhem v nádherném prostředí a uvědomí si, že celé údolí se všemi rostlinami, exotickými stromy, vodopádem a podobně bylo uměle vybudováno, je to skoro neuvěřitelné. Vše působí velmi přirozeně. Ti, kdo tuto přírodní zajímavost zbudovali, měli pro zásah do krajiny velký cit. Návštěvu Terčina údolí opravdu všem doporučuji, je-li slušné počasí, je ta procházka krajinou opravdu úchvatná.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek