Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 773 - Tiské stěny


Popis

Romantické pískovcové skalní město na západním okraji Děčínských stěn, severně od Ústí nad Labem.

Mapa

Navštívil jsem Tiské stěny

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Restaurace a penzion "REFUGIO", Tisá 473
Toto místo prodává také turistickou známku
Pokladna u vstupu do Tiských stěn
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion Na Kovárně Tisá, Tisá 302
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Sámoška u Ouborných, Tisá 260
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
LABSKÉ PÍSKOVCE
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°47'15.83"N 14°1'44.07"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 773 - Tiské stěny
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 773 - Tiské stěny


03.08.2022 - dostupná bez problému
04.07.2022 - dostupná bez problému
26.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
10. 8. 2021
Do Tisé jsme přijeli až k večeru, stánek u vstupu byl už zavřený a restaurace Refugio známku nevede. Prošli jsme oba okruhy skal, je to tady naprosto výjimečné místo. Až se divím, že nemá tak velkou reklamu jak Adršpach či skalní města v Českém ráji. Pro TZ jsme si poté zajeli až na okraj Tisé do penzionu Na Kovárně.
 
Eliška Peňázová
Eliška Peňázová
TZ
Známku na pokladně na vstupu neměli. Dala se ovšem bez problému sehnat ve zmrzlinovém stánku, který je hned na parkovišti.
 
Libor Douša
Libor Douša
prodej známky
TZ zakoupena v Penzionu Na Kovárně bez problémů. Pokladna u vstupu do stěn zavřená.
 
Miroslav K.
Miroslav K.
TZ
TZ v pokladně u vstupu do Tiských stěn paní vůbec něvede, druhá pokladna uzavřena. V rest. Refugio obsluha restaurace neprodává, mají v krámku sousedícím s restaurací, pokud o koupi 2x - vždy z nějakých neznámých důvodů zavřeno. Nakonec bez problémů k prodeji v restauraci Na kovárně na konci Tisé.
 
Petr Glajch
Petr Glajch
TZ
Bez problémů v kovárně i dobré jídlo bylo.
 
Natálie Černohorská
Natálie Černohorská
Známka
Známku mají v obchudku Refugio.
 
Václav
Re: TZ
Již turistické známky,štítky na hůl a samolepky jsou na pokladně u Turistické chaty :-)
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
TZ
známku v jedné pokladně nemají a v druhé bylo zavřeno (ale prý také nemají
 
LukasZ
LukasZ
Známky
Známku měli v obchodě/restauraci Refugio. Na pokladnách zatím ne.
 
Petr ze Semil
TZ
V pokladně nad obcí Tisá a v restauraci Refuio známku nemají.
 
Jana Božeková
Jana Božeková
TZ
V pokladna u turistické chaty zavřená, v chatě známku nemají. Ve druhé pokladně taky známku nemají.
 
Oldřich a Iveta Č.
Nálepka
V těchto stěnách je v tomto čase nádherně,je ale potřeba vyrazit ráno aby ste nechytily slunce. První je lepší jít na vrcholy stěn po červené a na konci po zelené jít spodem.
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Re: Re: Tisá
Ano,naprostý souhlas. Usměvavá,milá a ochotná paní. Ve skalách jsme byly cca před 15 lety a ta paní je stále stejná.
Jinak srovnání,více lidí. Naši sousedé se opravdu nechovají jako na návštěvě v krásné přírodě...
 
Michal Blahuš
Michal Blahuš
Re: Tisá
Pamatuji si jí, už 25let :-) Pořád usměvavá.
 
Karel Borovička
Karel Borovička
Tisá
Velmi příjemná paní prodavačka va stánku
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Krásné skalní město.
Tak toto místo mne zatím z celé dovolené v Českém Švýcarsku nadchlo nejvíce. Zajímavě tvarované skály, bezva průchody a hlavně nádherné vyhlídky, především v poslední části. Idylické místo díky březovému háji obklopujícím celé skalní městečko. Parkovali jsme pod kostelem v Tisé, vstup do skal je kousek odtud do kopečka. Trasa vede nejprve po naučné stezce a poté doporučuji napojit se na červenou a vrátit se na začátek, protože teprve na červené uvidíte ty nádherné výhledy a místa pro skvělé fotky.
 
Ruda
TZ
TZ zakoupena v IC, obsluha je tam asi za trest. Moc pěkné prostředí. Bistro Pod Kaštany mi připomnělo chýši jedovou a nekoupil bych si tam ani nic.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
TZ dostupná též v IC v děčínské knihovně na nábřeží.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Re: Dostupnost
V Děčíně tuto tz již nevedou.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
TZ zakoupena u Turistické chaty za klasickou cenu 30Kč. Paní velmi příjemná. Parkoviště pod chatou zdarma. Vstup do skal 30Kč a stojí to za procházku.
 
Dáša
Tiské skály - TZ předražené
TZ zakoupená pouze u vstupu do skal ze strany od Turistické chaty. Ze strany od Tisé jsou prý vyprodané. Stála 35 Kč. Tur. razítko nemají. Jenom to jejich. IC otevřené pouze so+ne. T.stěny jsou moc krásné, vyhlídky nádherné. Jenom ty papírky by tam nemusely být, když se už platí vstupné, stačilo by tam dát koše a občas je vysypat. Vstupné: dosp: 30Kč, děti 15 Kč. Parkoviště v Tisé 40Kč.
 
Jana Kopková
Jana Kopková
Tiské stěny
TZ jsem koupila na pokladně za 35KČ, ale Tiské stěny byly krásné jako Adršpachy.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pátek
TZ dostupná v pokladně do Tiských stěn i v infocentru v Tisé.
Skalním městem vedou dva okruhy-malý a velký.V obou se nacházejí skalní útvary mnoho tvarů a názvů.
Občerstvili jsme se v krásné Turistické chatě,a pokračovali do Ostrovských skal po červené kčt.
 
Jan Ladislav Lác
Jan Ladislav Lác
TZ
Úžasné místo. TZ bez problému k sehnání.
 
Milan Urban
Milan Urban
TZ
Krásný výlet ale počasí nepřálo. TZ zakoupena v penzionu Na Kovárně. Bistro Pod Kaštany nefunguje!
 
Lenka
Nádherné místo, byli jsme zde dnes, v lednu, bylo cca 5 cm sněhu, a bylo to moc krásné, prošli jsme celý okruh po hřebenu i naučnou stezku... fakt super!
 
Michal Pražák
Pěkné místo,jsou tu místa na prolízání,fakt dobrý,někdy sem určite ještě pudu.
 
Jaroslava
Krásně i když dnes počasí nic moc. Známku jsme koupili v infocentru za 30 Kč- příjemné překvapení, že bylo otevřeno i o víkendu (málo v kterých je o víkendu otevřeno) i výroční 40 let CHKO Labské pískovce . Jinde jsme jí nesehnali. Paní v obouch pokladnách velice příjemné. Škoda jen že restaurace byla přeplněná. Super ceny:)
 
Jirka
Krásné místo,nádherné skály,stojí za návštěvu,budu se rád vracet
 
Petr
Naprosto úžasné místo.Dnes jsme absolvovali oba okruhy i s naší ani ne tříletou dcerou.Sem tam je třeba menší děti trochu poponést(strmé schodiště,kde má i dospělý někdy co dělat,aby to nesjel po zadku)ale jinak pohoda.TZ měli u obou pokladen,ve kterých byly velice příjemné paní,které ochotně poradí.
 
brumlik
Velmi pěkne místo ,známku měli všude kde měli být
 
Aranka
Podzimní výlet
28. září byl ve stěnách docela nával, takže ani u jedné pokladny TZ neměli, ale v kiosku Pod Kaštany jich měli ještě dost, takže žádný problém. U druhé pokladny (okruh Velkých stěn) je moc milá paní, která všem poradí a má bezvadné razítko ;) Doporučuju, na podzim je tam vážně nádherně.
 
Migan
Odírání turistů
Přestože Tiské stěny leží na turistické značce, jsou na vstupech do nich umístěny pokladny, ve kterých nerudné důchodkyně inkasují vstupné. Pokud je obejdete jinudy, vyhrožují, že na vás pošlou kontrolu :-) Za známku chtěla 30 Kč!
 
Zuzana
V infocentru je známka za 25, zato malá brožurka s mapou, názvy a popisky skal je za 50,- co je fakt moc, paní ale moc milá a ochotná. Jinak opravdu parádní místo, a pro děti úplná pohádka!
 
Mysak
Vcera TZ dostatek, vcetne vyberu a to na vsech prodejnich mistech - i v obchode s outdoor oblecenim v Tise. Navic nam pani v pokladne na okraji Velkych Sten (u Hribu) dala paradni razitko a mela pripravenou i detailni pesi trasu na Decinsky Sneznik a zpet (ruznymi cestami) - dekujeme ! Na rozhlednu jsme dosli tesne pred zavrenim a cesta zpet po skalach pri zapadu slunce byla uchvatna... Mj. uz tam tou dobou nebyli zadni Nemci,Polaci a dokonce ani Rusove :)
 
Linda
super místo, za návtěvu stojí ... známka se dá koupit bez problemů, ale v info centru je předražená za 30 Kč :-(
 
Oldřich
Je to tam super určtě navštivte.
 
ThePaja
Super
Zdravím,s přítelkyní jsme o víkendu využili spoje "Cyklobus č. 20" z Ústí nad Labem, který jede do Tisé přes Adolfov.. Krasna navsteva, krasne skaly (i kdyz nam nepralo moc pocasi a vsechny vyhledy byli zahryty ustou mlhou) i tak jsme si to uzili na maximum... bylo krasne, restaurace prijemna. znamky nemeli ani u jednoho vstupu, ale dole v prodejne sport obleceni byla k sehnani bez problemu. jediny "nešvar" jsou německy hovořící turisté a to jak ve skalách svými hlasitými projevy, tak v restauraci... Ale skvělá návštěva a určitě doporučuji... :-) Pája
 
jana
restaurace NA KOVÁRNĚ
výborná kuchyně, milá obsluha, obě známky dostupné bez problémů. Procházka Tiskými stěnami určitě stojí za to, nádherná podívaná v barvách podzimu.
 
Jirka
Krasna priroda
tento skvost jsme vcera navstivili a musim konstatoval, ze se jedna opravdu o nadherny kus prirody. Opravdu doporucuji projit oba okruhy a zacit od namesticka, slouziciho jako startovni bod pro oba okruhy. SOuhlasime i s kvalitou a cenou jidel Turisticke chaty, i kdyz stredem zajmu je nemecky turista.Bohuzel zejmena tito turiste si okruhy pletou se zabavnim parkem a jejich chovani je mnohdy otresne....
 
vláďa
Jedním slovem skvělé. Známku jsme zakoupili v prodejně sportovních oděvů u kostela, putovní mají také. Souhlas s Tatíkem, turistická chata u druhého vstupu do stěn je na občerstvení skvělá. I když je uvnitř plno Němců, ceny jsou přizpůsobeny peněžence českého turisty.
 
Tatík
Turistických známek (spolu s putovní zdarma) dostatek v pokladně u vstupu do skal od parkoviště v Tisé. Určitě projděte oba okruhy, i ten "velký" s návratem po hřebenu po červené turistické značce měří jen asi 3 km a občerstvit se dá v turistické chatě u druhého vstupu. Doporučuji si koupit brožuru s popisem okruhů, sice za 35,- Kč, ale skály se pak podle čísel dobře hledají. Tolik mochomůrek červených jako ve skalách jsem ještě neviděl!
 
David B.
Narnie
Úžasná skalní památka,doporučuji vřele všem,něco takového není nikde jinde na světě,to se musí prostě vidět.Parkování hned u kostela,TZ k dostání hned vedle v kiosku společně s putovní,snadný výstup k pokladnám,kde je velice milá obsluha,velké množství průvodců,map,suvenýrů,pohlednic,myslím,že to je ukázkový příklad,jak by měly fungovat turistické služby.Chválím a jen chválím,super a jen super.
 
zdenda
Včera jsme navštívili Tiské stěny a opravdu stojí za to. Známku paní v pokladně měla i s putovní za 25,- kč, bohužel TZ byla poslední.
 
Jana
Nesouhlasím s názorem, že by se putovní turistická známka prodávala v infocentru za poplatek 10 Kč.
 
Dušan
V Infocentru v Tisé se dne 17.8.2008 TZ prodávala za 25 Kč a Putovní za 10 Kč.V pokladnách vše bez problémů TZ+PUTOVNÍ za 25 Kč.Na dotaz proč to tak je ,to majitelka řešila a odpoledne se již i v infocentru prodávala TZ+PUTOVNÍ za správných 25 Kč.
 
Honza Pásler
Kromě míst uvedených v záhlaví je známka vč. putovní za nepředaženou cenu ke koupi i v prodejně sportovních oděvů naproti kostelu u přístupové cesty do skal. V témže domě je restaurace Refugio, která patří zřejmě témuž majiteli, protože personál restaurace v případě zavření prodejny oděvů známky z této prodejny bez problémů přinese. V turistické sezoně bez zavíracího dne.
 
Marek Hanuš
Měli zavřeno byl jsem naštvanej kdyby to šlo koupit přes počítač.
 
AFIk
Když jsem si zde přečetl jakým způsobem zde prodávají TZ + putovní,tak jsem se zamyslel a znovu to pořádně pročetl a všiml si,že zde není ani zmínka o penzionu Na kovárně. Zkusil jsem tedy štěstí. TZ a putovní prodány za 25,-kč v 9.30,přičemž otevírací doba je od 10. Personál byl moc ochotný...smékám...toto mě překvapilo
 
Pavel
Dne 9.7.2008.návtěva Tisovské stěny znamka je dostupná,též dobře poradí. Pod kostelem tam prodávávájí jen putovni za 25 kč bez řadovky.Také jsem se stavoval v ZOO v Ústí nad Labem tam mají jak řadovou tak výroční za 30 kč tak ji nebrat a obrátit se do Janovic na výrobce,ochotně ji pošlou.Mám s výrobnou dobré skušenosti jsou nám vtříc. S pozdravem Pavel Z.
 
tomas
Znamu jsem koupil bez problému ale chteli za ni 40 Kč abyla to obyčejná a putovní Paní v pokladne je hned nabízela
 
Karel
Skaly naprosto paradni, byli jsme tam v sobotu a v pokladne bylo zavreno a pusto a prazdno. Nemuzu rict, ze by to teda jakkoli vadilo ;) Znamku totiz maji i v kiosku u parkoviste pod Kastany, kde ji maj za 25 Kc a k tomu mi hnedka dali zadaco taktez znamku putovni
 
Martin
Dostupna za penize
Tiske steny krasne, super vyhled pro rodinku, doporucuju. Znamka u pokladny bez problemu dostupna, ale putovni k ni tedy dle aviza zdarma nebyla, pani za ni chtela tusim 15 Kc navic.
 
lois
Na Tiské stěny, jsem se vydal cyklobusem z Děčína za 30 Kč kolo zdarma.Bus jede pod Děčínský Sněžník ,pak již jen cca 5 km víceméně po rovince.Pokladna je hned na začátku obce u Turistické chaty,paní v pokladně bohužel za známku naúčtovala 35 Kč ,o tom zda se jednalo o omyl nebo ,soudě dle mrštného jazyku a přítomnosti německy mluvících turistů spíše záměr,jsem něměl chut do diskuzí po cestě na kole a davem za mnou.Bohatě stačil malý okruh přestože vás budou přesvědčovat o trase po červené hřebenové.Zpět do Děčína je to cca 15 km jen z kopce , na nádraží jsem dorazil v cca 15 h.Moc pěkný výlet.
 
Mirda a Ajka
Nádhera
TZ jsme zakoupili ještě dříve, než jsme šli na skály a to v Bistru pod kaštany které je hned u hlavní silnice kde se nechá auto..Nebyli jsme tam poprvé a určitě né naposledy,je to nádherný výlet a projít si celé skály stojí za to.
 
Klára
Skvělý výlet
V Infocentru měli TZ i výroční. Překrásný výlet, i když byl všude sníh. Určitě se tam v létě vrátíme, abychom dokončili procházku po velkém okruhu. Všem vřele doporučuji. Je to pravé místo pro načerpání sil.
 
David
Putovní TZ
Známka spolu s putovní k dostání pod vstupem do skal v obchodě s horolezeckými potřebami. Otevřeno i v neděli, včetně vynikající restaurace.
 
bublifuk
V pokladně
nad hřbitovem 22.9 známku neměli. V bistru u kostela ale mají.
 
Josef Eder
Parádní skály, neměli jsme ale hezké počasí, lilo jako z konve. Jednou s etam musím vrátit.
 
Láďa
Tisá
Známka dostupná bez problémů.V Infocentru mají jen výroční známku. Tiské stěny mají známku na Náměstíčku před vstupem do skal, kde se mimochodem platí vstupné pro dospělého 30,- kč, pro děti polovic. Známku též mají v Bistru U Kaštanu, kde je velice příjemná obsluha. Můj čtyřletý syn si zde hrál s osmiletou jezevčicí.Je zde nádherné prostředí - z jedné strany pohled do údolí a na protější kopce, z druhé strany jsou vidět Tiské stěny, no prostě idyla. Strávili jsme zde nádherné chvilky. Vřele doporučuji navštívit tento kraj.
 
Exák
V bistru Pod Kaštany TZ dostatek. Vstupné do skal už 30,- kč, děti 15,-kč
 
venca
jo jo ta smůla
chtěl jsem sehnat tz tiské stěny a v infocetnru mi dali výroční.šel jsem tam znova a ta pani mi řekla,že platí za tu normální.byl jsem smutný,ale příště se pojedeme podívat do bufetu U kaštanu(všichni píšou že jich je tam dost):)
 
Balíci
Moc pěkná procházka, vydali jsme se delší trasou. Ve skalách bylo moc příjemně.Známka bez problémů k sehnání. Nezapomeňte zamávat u chaty až tam dojdete. A bacha na děti až se budete vracet po červené, nikde žádné zábradlí. Ale za to krásný výhled.
 
Jirka K.
Tiské stěny
Když jsem ve stěnách 8.5. měli v pokladně na skalním naměstí poslední TZ. U turistické chaty jich měli ještě dost. Je lepší si TZ koupit tam, protože turisté spíše chodí na skalní náměstí.
 
Jakub
V infocentru dostupná pouze výroční (35 let správy CHKO LP). Obsluhou mi bylo sděleno, že u No.773 je problém s dodáním, respektive s výrobou. Zajímavé ovšem je, že v nedalekém bufetu Pod Kaštany jsem ji bez problémů dostal.
 
Margita
Bohužel jsme zde byli v 7.00 ráno, takže známku jsme nedostali :-(, Ani loni v květnu, to tu pro jistotu nikdo nebyl
 
martin pribik
v infocentru tisa znamky vyprodany,mozno zakoupit v bistru U KASTANU,z druhe strany skal u turisticke chaty vyborne vybavena pokladna u vstupu do skal,suverenne nejvetsi vyber pohlednic,TZ take maji,neuveritelne komunikativni pani u pokladny,poradi,pomuze,pobavi.
 
JAROSLAV
Je to super.Vřele doporučuji.Jedna malá vada tu však je.Není možno si dokoupit žádné pití u kasy. Paní u kasy je strašně milá a vstřícná!
 
Milan
znamku maji pouze v bufetu u kostela v Tise.U pokladny extremne ukecana pani.Samy nemci,zadny cesi,byli jsme tam jak cizinci:-)
 
Leszek Schmidt
u infa ve stredu je mozna zakoupit znamku - Mikroregion Labske Skaly 2005 - Vyroćni Turisticka Znamka - Tisa [ne ma ćisla!]
 
gerbera
Info ve středu zavřené, na OÚ řekli, že známky neprodávají, při vstupu do skal v chatě známky již došly, dá se ale koupit na parkovišti v občerstvení.
 
Dav
....
Známky mají v dostatečném počtu u poklady při vstupu do skal ( u turistické chaty). Jinak paní prodávající je takový malý poklad, přeochotná, milá, překypující ostrovtipem. Skály jsou taky krásné..-)
 
Zdenča
Nádherný výlet.Všem nadšencům doporučuji!Ale nedá mi napsat-na základě rady jednoho z příspěvků jsme si
zakoupili plánek do skal.Hned u parkoviště v kiosku.Za 50 Kč!!!Náš údiv při koupi vstupenek neměl jmen......V
kase měli tu stejnou mapku pouze za 35 Kč!Nebudu tady popisovat,co jsme si mysleli o podnikavém duchu prodejce
z kiosku,ale všem doporučuji zakoupit plánek v kase!!!Zbyde Vám alespoň na nanuka!
 
Pavel.S.
TZ zakoupena v Penzionu Na kovárně(výborné palačinky). Infocentrum od září uzavřeno. Tiské stěny nádherné, v
pokladně VTZ Mikroregion Labské skály, ale pouze v pokladně u obce Tisé. druhý vchod u Turistické chaty nemá.
TZ nemá ani jedna pokladna.
 
Vláďa
Tisá
V Tiských stěnách je nádherně i našim choďákům se zde líbilo. Známka 3.9.2005 nebyla v pokladně, informacích
ani na Kovárně - budou až asi za týden.
 
Petr
Tisá
V Tiských stěnách je to nádherné, vstupné skoro symbolické 20 Kč. Na pokladně mají pouze výroční známku,
stejně tak v infocentru. Známku Tiských stěn jsme sehnali až v penzionu Na kovárně (díky Haně Burianové za
popis).
 
Hana Burianová, MUDr.
Tisá a okolí
super místo, nádherné skály. Ičko problém, ale v penzionu známka bez problému. Najdete ho na konci vesnice u
hřiště.
 
raf
infocentrum
Infocentrum je v úterý a ve středu zavřené.Je třeba potom využít Penzion Na kovárně. Jídlo zde mají sice dobré
ale úměrné cenám našich německých sosedů.
 
Martin M. Zikeš
TZ u pokladny do skal za 22,- Kč. Jinak perfektní.
 
Vašek a Linda Kozukovi
Infocentrum je zavřené i v úterý a ve středu! Známku však mají v penzionu a taktéž v pokladně při vstupu do
skal, tam však za 22,- Kč. Jinak je to opravdu nádhera a rozhodně se tam podívejte.
 
Filip Bartoš
známku mají i v pokladně při vstupu do skal, infocentrum v neděli zavřené tradičně jako všude.je to opravdu
nádhera, stojí za to to vidět.
 
Eda
Odkazy minulosti
Je nádherné shlédnout tyčící se skály, které vznikly před dvěma milióny let.*E*
 
Pavel
Infocentrum má pro turisty příznivou otevírací dobu, leč na TZ 21.6.2003 ještě čekalo. Nevadí protože oba
okruhy (Malý i Velký) v Tiských stěnách stojí za to vidět a můžete vyzkoušet svou představivost v určování
tvarů. Doporučuji koupit si brožurku za 25,- Kč, která vás spolehlivě provede a na vše upozorní. Bez ní je to
jen jeden kámen a skála s číslem vedle druhé.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek