Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 943 - Tobiášův vrch


Popis

Ocelová telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou z roku 1999 v Rakovnické pahorkatině, severně od obce Jesenice.

Mapa

Navštívil jsem Tobiášův vrch

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rozhledna Tobiášův Vrch, Hořovičky - Bukov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum T. G. M., Jesenice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°7'56.02"N 13°29'44.32"E
Hodnocení:
2.78
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 943 - Tobiášův vrch


07.08.2021 - dostupná bez problému
07.06.2020 - dostupná bez problému
16.05.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
Tobiášův vrch
Auto jsme zaparkovali asi 300 metrů od rozhledny a pak jsme šli do mírného kopce lesní cestou až k věži. Otevřeno jen v sobotu, naštěstí nám to vyšlo a tak jsme si v pokladně pod věží mohli koupit TZ a také jsme zde získali razítko. Ocelový stožár budil respekt, ale výhledy pěkné. POZOR na otevírací dobu !
 
lol
Re: muzeum jesenice
"Okroužek"? Extrémně šílená zdrobnělina. Vomituji, dámo....
 
Lucie Růžičková
Lucie Růžičková
muzeum jesenice
Známka dostupná také v muzeu Jesenice, které velmi doporučuji k návštěvě. Hezký okroužek Jesenice - Petršpurk - Tobiášův vrch - Jesenice, cca 20km a na Petršpurku se také rozhlédnete do daleka, navíc zadarmo a po celý rok! :-)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka dostupná také v IC Křivoklát.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Tobiášův vrch
Turistická známka a spousta dalších turistických předmětů koupena přímo na pokladně rozhledně, která funguje jen o víkendech. Rozhledna je typická telekomunikační věž, kterých je u nás mraky. Výhled je celkem fajn, ale radši doporučuji nedaleké kapucínské skály z kterých je luxusní výhled.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
Rozhledna dustupná pouze v soboty dle rozpisu na stránkách www rozhledny v popisu. Milá parta lidí a krásný výhled. Doporučuji dalekohled s sebou ;-)
 
HeRaKrKu Novotní
HeRaKrKu Novotní
Tobiášuv vrch
Krásný výhled, příjemná obsluha
 
Michal Vejvoda
Michal Vejvoda
...
I přes oblačno hezký výhled až k Milešovce a Krušným horám ... a neuvěřitelně milá a příjemná paní v domečku/pokladně, které bych chtěl moc poděkovat za zapůjčení dalekohledu. A k tomu Klínovci ... také věřím, že se tam ještě podívám :)
Hezký den a děkuji !
 
jerry720
Tobiášův vrch.
Návštěva rozhledny v sobotu 16. 06. 2012. Otevírací doba pro rok 2012 je stejná jako v příspěvku jirkacka ze dne 23. 02. 2010. Z parkoviště u silnice mezi Jesenicí a křižovatkou silnic I/6 a I/27 je to k rozhledně pohodlnou a pozvolna stoupající lesní cestou 450 metrů, cesta je značena modrou turistickou značkou. Z rozhledny je pěkný půlkruhový výhled, je vidět Džbánsko, Doupovské hory, Krušné hory i České středohoří. Vstupné na rozhlednu je 20 kaček. TZ jsem bez problémů sehnal v pokladně rozhledny, tato TZ je dostupná i ve Vlastivědném muzeu v Jesenici.
 
magipriba
Rozhlednu jsme navštívili v sobotu 6.8. 2011. Hodinu po otevření jsme zde byli prvními návštěvníky. Les byl plný houbařů, ale na rozhlednu se nikomu nechtělo. Výhled na Doupovské a Krušné hory bohužel pokažen oparem. Příjemná obsluha nám prodala známku i žlutý pohled s razítkem. V muzeu v Jesenici známku také mají.
 
Pes
Otevírací doba rozhledny je i v roce 2011 docela přesně stejná jako je uvedeno níže pro rok 2010. Vstupné dospělí 20, děti a senioři 10 Kč.
 
libor
Známka koupena v muzeu v Jesenici.
 
jirkacek
opět bude otevřena
Vyhlídková věž na vysílači 02 Tobiášův vrch u Jesenice se zajímavými výhledy na Rakovnicko se po několikaleté přestávce otevře 22. května 2010 turistům a milovníkům výhledů !!Od 22. května 2010 do záříbude otevřeno vždy v SOBOTU a to V,VI,IX: 11.00 - 16.00, VII-VIII: 11.00 -17.00, prodej žlutých pohlednic série Rozhledny ČR, turistické známky, pamětní razítko.
 
Longer
Nedostupná
Minulý rok jsem tuto rozhlednu navštívil, nevim jestli někdo zapoměl zamknout, ale rozhled byl krásnej. Teď ale potvrzuji, že je zavřená ( návštěva cca před třemi týdny).
 
mappy
Známek dostatek v Jesenickém vlastivědném muzeu. Rozhledna klasická kovová, škoda, nic pro mě...
 
Jana Nosálová
stížnost
docela jsem zklamaná,podle nového katalogu známek měla být dostupná,ale bohužel k 30.06.2007 byla rozhledna zrušena,známku jsem sice koupila v Jesenici,ale mohlo se upozornit,že rozhledna už nefunguje,s pozdravem Kučulínek
 
vláďa
Známka dostupná v jesenickém muzeu. I ze silnice od Jesenice k rozhledně bylo dnes vidět krásné panorama Krušných hor a o to víc mě štvalo, že rozhledna je asi nadobro zavřená. Společnost O2 nechce finančně přispívat na provoz rozhledny rakovnickému muzeu. Rakovnické muzeum chápu, ze vstupného asi nelze dnes nic zaplatit, vše potřebuje své mecenáše. O to víc mě zaráží postoj společnosti O2, která nechce přispět na provoz turisticky akraktivního místa nějakou tou korunou, zvláště když si večer pustím televizi a vidím tam ty jejich reklamy, které určitě stojí milióny.
 
stana
Známku Vám sice prodají v muzeu v Jesenici, ale jinak je rozhledna od 30.6.2007 na furt zavřená.
 
Slávek Č.
Zavřeno z provozních (finančních) důvodů
Potvrzuji předešlé příspěvky.Rozhledna je ke 30.06.2007 až do odvolání pro ve-řejnost uzavřena.TZ dostanete v pohodě v muzeu v Jesenici.
 
Magda Homolková
Je to otázka priorit?
TZ jsem obdržela bez problémů v muzeu v Jesenici. Rozhledna zavřená prý na celou sezonu. Důvod mi není jasný, rozhledna vypadá při pohledu zvenčí v pořádku.
 
Fredo
943 Tobiášův vrch
Na www stránkám Jesenického muzea je napsáno, že rozhledna je od 1.7.2007 zavřená. Zatím jsem nic bližšího nezjistil.
 
alex
návštěva rozhledny
Ač měla být v neděli rozhledna otevřená,nebyla.Bylo slunné počasí,když jsem volal do Rakovníka na ředitelství Muzea Rakovnicka,pod které rozhledna patří,paní řekla,že mám přijet příště:-)).450km..V Jesenici v muzeu jsem koupil známku.
 
Keži
Rozhledna Tobiášův vrch
TZ v sobotu v pohodě u mladíka na rozhledně,pohled jako vstupenka a další možno dokoupit.Pěkná,vysoká,ale je to kovový převaděč Eurotelu-O2.Výhled pěkný.
 
Marcela
Pochvala paní z muzea v Jesenici
od října na rozhledně už není žádná obsluha - TZ se dají sehnat v muzeu v Jesenici. Ovšem musím strašně moc pochválit paní z muzea. Poslala jsem mail s dotazem, že budeme v sobotu odpoledne nedaleko na akci ROB, jestli by nebyla nějaká možnost domluvit s někým otevření rozhledny. Bleskově mi přišla zpět odpověď i s tel.číslem přímo na ní a že se můžeme domluvit. Po zavolání přijela po 16h, dovezla vstupenky (pohledy), razítko i TZ. Byla nás tedy skupina asi 20 osob.Po vyšlapání na věž jsme se ještě domluvili na prohlídce muzea v Jesenici i když samozřejmě v říjnu mají v sobotu v podvečer zavřeno. Došla domů pro klíče a umožnila nám prohlídku. Moc děkujeme
 
mona
známka Tobiášova vrchu je k mání i v Lánech..
 
Tatík
V sezóně otevřeno denně od 9:00 do 17:00 hod.Turistických známek dostatek,u silnice do Jesenice (odbočka z karlovarské) malé parkoviště.Vstupenka je opět pohlednice s označením výhledu,na jih sice jen stromy,ale na sever jsou vidět dobře Krušné hory.
 
Požírač
Rozhledna otevřená v sobotu a neděli od 9 h do 17 h. Vstup 15,- Kč. 137 schodů. Výhled nemohu posoudit,
jelikož bylo oblačno. Od silnice vzdálená 500 m po modré turistické značce.
 
Pavel.S
Rozhledna je od října již zavřená, ale navštívil jsem dne 22.10. o pár km vzdálenou Jesenici, kde je malé
regionální muzeum s pěknou expozicí o historii Jesenicka a jeho přčírodě. Zde jsem získal TZ Tobiášův vrch i
TZ Muzea Jesenice.
 
Badys
....ovšem s perfektním výhledem!
 
mc.cvok
Slabota....nehezká kovová konstrukce telefonního operátora.Hned u silnice....
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek