Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 973 - Třebechovické muzeum Betlémů


Popis

Světoznámé muzeum lidovéch betlémů v Obci Třebechovice pod Orebem, s unikátním Třebechovickým mechanickým betlémem Josefa Probošta.

Mapa

Navštívil jsem Třebechovické muzeum Betlémů

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum Třebechovice pod Orebem (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Betlémů, Třebechovice pod Orebem (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Hradec Králové
Poloha:
50°12'4.58"N 15°59'39"E
Hodnocení:
2.835
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 973 - Třebechovické muzeum Betlémů


30.10.2022 - dostupná bez problému
08.07.2022 - dostupná bez problému
29.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lenka Batková
Lenka Batková
TZ
Známka zakoupena vedle v infocentru, bez problémů. Nádherný Proboštův betlém a krásná výstava i všech ostatních betlémů. Děti to moc bavilo. Doporučujeme.
 
Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Známka z infa, ale byl jsem tam jednou se školou a betlém byl zajímavý.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Betlém
Krásný Proboštův betlém,určitě doporučuji prohlídku. V patře i pro děti různé herní prvky..TZ bez problému vedle v IC.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Třebechovické muzeum Betlémů
Známka zakoupena v místě.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
07.09.2013
Známka bez problémů v nově rekonstruovaném muzeu. Pěkná expozice, ale bohužel se nesmí fotografovat a člověk nestačí všechno vstřebat.
 
Tygerko
Bohužel je infocentrum v sobotu a neděli zavřené a museum v rekonstrukci tak si vejlet budem muset zopáknout až o prázdninách ve všední den
 
Ladik
TZ zakoupena v inf. středisku, kde se dá zakoupit i spoustu dalších suvenýrů. Muzeum betlémů je v rekonstrukci, ale už předtím jsem ho navštívil dvakrát a rozhodně to stojí za to. Jakmile bude otevřeno po rekonstrukci, podívám se tam znova.
 
SlavekČ.
Třebechovický Proboštův betlém by měl vidět každý,aby viděl dílo v němž se snoubí řemeslná zručnost,pokora k Bohu a smysl pro dokonalost.Hodiny by sedalo dívat se na celou tu krásu,která ani léty neztratila nic ze své přitažlivosti.A až se každý dostatečně vynadívá na betlém a zhlédne další části expozice,doporučuji se vydat přes Krňovice (další ,venkovní,expozice selských staveb a nářadí)do Bělče,kde na vás v místní restauraci,která je současně i soukromým pivovaremčeká další krása,tekutá,v podobě tří skvělých výrobků: 12° Car(světlý ležák),13°Carevna (tmavý ležák) a Včelka (neochutnali jsme-ale vzhledem ke kvalitě před-chozích druhů určitě také skvělý výrobek).Kromě toho se tu dá i dobře najíst(nakládaný hermelín,utopenci,maso na grilu,polévky a jiné dobroty).Tak rozhod-ně Běleč nevynechat!!!Cestou k výše uvedenému kulturnímu zařízení nemůžete neminout "Husův ká-men".Pomník k uctění památka na M.J.Husa.Zajímavé provedení.Rozhodně vhod-né k zastávce a malému rozjímání to je .Moc by mě zajímalo,jak by tento vzděla-ný a moudrý muž reagoval na dění v tom našem politickém bordelu,kterému se,nevím ale proč ,říká demokratické státní zřízení.To by jsme se asi dozvěděli věci.To jen tak na okraj,Čau a turistice zvlášť.
 
Tatík
5.6.2010
Otevírací doba 9-16 (v sezóně 17) hod. denně mimo pondělí stále platí, vstupné 60,- (20,-) Kč. Proboštův betlém jsme s namluveným průvodním slovem obdivovali hodně dlouho, také druhá expozice je zajímavá, ta třetí v patře je obchůdek. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně, hned vedle je infocentrum.
 
alex
Třebechovice
Protivná stará paní v pokladně mi znechutila jinak celkem fajn den v Třebechovicích..Letos zde mají výstavu asi 12 mechanických betlémů..A Proboštův betlém je nezapomenutelný:-))
 
Petronelka
Tak to byl opravdu krásný zážitek a vůbec toho nelitujeme, že jsme se tam zastavili. Je to něco úžasného. Člověk by u toho vydržel stát věčnost a obdivovat, jak je to celé propracované. Fakt vřele doporučuju.
 
Scárlettka
Na betlém jsem se byla podívat po několikáté v životě a teprve letos jsem si koupila známku. Vždy jsem na ní okouzlením zapomněla. :)
 
Pavel
Známka bez problémů, určitě stojí za to vidět Proboštův betlém
 
vláďa
Známka v pohodě dostupná v pokladně, expozice muzea je skvělá. Krásný Proboštův betlém jsme si nechali až na konec prohlídky a bylo to opravdu úžasné vyvrcholení naší návštěvy v muzeu.
 
Pepa R.
TZ dostupná, paní v pokladně dala na výběr a byla příjemná, zřejmně ji už vyměnili...Betlém byl moc krásný, stojí za shlédnutí.
 
Václav
Známka nedostupná, zážitek s nepříjemnou a vzteklou paní v pokladně nezapomenutelný. Paní tam dělá "reklamu" už několikátým rokem. Jak je to možné?
 
Tukky
Známku nemají, protivná paní je v kase pořád.
 
Martina
Dnes jsme se byli podívat na dřevěný pohyblivý Proboštův betlém. Je opravdu nádherný, stojí za to se sem dojet podívat. Mají i expozici dalších menších betlémů z různých materiálů. Paní v kase protivná, ale jinak to tu stojí za návštěvu. Známek dostatek.
 
Mates
Betlémy
Stále pěkně upravené a zajimávé. Stojí za to navštívit.
 
Petr
Betlémy
Nádherný Třebechovický betlém i další expozice. Otevřeno denně, kromě pondělí od 9 do 16, květen-září do 17.
Pěkné město, krásné a hluboké lesy okolo, stojí za návštěvu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
284 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek