Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 884 - Třebíč UNESCO


Popis

Historické město na řece Jihlavě s řadou cenných památek, především středověkým městským jádrem, benediktinským klášterem a zachovalou židovskou čtvrtí. Památka UNSCO.

Mapa

Navštívil jsem Třebíč UNESCO

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum BAZILIKA, Třebíč (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Vysočina/Třebíč
Poloha:
49°12'54"N 15°52'41"E
Hodnocení:
2.926
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 884 - Třebíč UNESCO


27.09.2020 - dostupná bez problému
07.08.2020 - dostupná bez problému
01.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Třebíč
Historická část města, především pak židovská čtvrť na vás dýchne atmosféru jižních krajů, kde jsou různé obchůdky a kavárničky či vinotéky umístěné na přírodních terasách, mezi úzkými uličkami. Určitě doporučuji prohlídku s průvodcem do jedné ze synagog, s kterou též sousedí dům s expozicí židovského bydlení, opravdu moc zajímavý výklad. Pustili nás opět s psíky v batozích a opět jsme narazili na moc příjemné lidi. Co se týče ostatních památek, určitě doporučuji navštívit zámek, minimálně s ním spojenou baziliku, která má svou vlastní TZ a plně si ji zaslouží.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Re: Třebíč
P.S. Kdo je též sběratelem razítek, tak v íčku u synagogy mají na téma židovská čtvrť snad 20 různých razítek všech tvarů a velikostí!
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Bazilika
Město je to krásné a opravdu stojí za to tu strávit několik dní. Známka je k dostání v TIC Bazilika, které je hned vedle zámku naproti bazilice.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
TZ
Zbytěčně bych opakoval co je zde již psáno a tak pouze potvrzuji předešlé příspěvky. Určitě zde stojí za to strávit alespoň dva dny. Přes den navštívit památky a na večer zajít do židovské čtvrti, jelikož co je přes den zavřené na večer je otevřené a ožívá to zde. Od zadní(nové) synagogy se vydejte po stezce "Po stopách opatů a rabínu", která vás provede židovskou čtvrtí, hřbitovem, až k bazilice sv. Prokopa a zase zpátky.
 
Roman Vodný
Roman Vodný
Třebíč
je krásné město. Ovšem má své protiklady. Karlovo náměstí je obří, jsou tam hezké domy, ale bohužel je to spíše parkoviště. Stále se řeší, jak s ním naložit... Židovské město, to je jiné kafe. To stojí za prochození a doporučuju i v noci. To je úplně jiné, než přes den. Byli jsme zde mimo sezónu, takže bylo turistů-prosté, což zážitek ještě umocnilo. Bazilika úžasná...
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Město Třebíč
TZ dostupná ve všech třech IC v Třebíči, které jsou kromě toho na Karlově náměstí otevřené i v zimní sezóně a to i v neděli. Historické centrum Třebíče je velmi krásné, staré gotické a renesanční baráky, městská věž je impozantní, jen mimo sezónu je uzavřená, teda jestli nejste zrovna skupina více jak 5 lidí, to vám ji pak rádi otevřou. Místo výhledu z věže doporučuji alternativu v podobě Masarykovo vyhlídky, která je kousek od Karlova náměstí a kde se vám naskytne také překrásný výhled na Třebíč a židovské město. Procházka židovskou čtvrtí a zejména jejími uličkami to je jako návrat do minulosti, velmi nádherný pocit. Židovský hřbitov je velice rozlehlý, ale pozor v sobotu je uzavřený, jinak celý týden přístupný. Zadní synagoga také překrásná. Rájem pro turisty je velmi rozsáhlé portfolio turistických razítek, kterých jsem si přivezl víc jak přes dvacet. Škoda jen, že když v zadní synagoze mají i razítka s hebrejskou abecedou nejsou schopný vám přeložit ani jméno, slečna byla asi brigádnice, sice se nám jména snažila přeložit přes překladač, ale výsledek bohužel žádný. Chtělo by to zapracovat, ale chápu že v zimní sezóně nemůžem čekat zázraky :) Jinak celkově Třebíč velmi krásné historické město, které je právem na seznamu UNESCO.
 
Major
Město Třebíč
Známka i v neděli dostupná ve dvou ze tří otevřených infocenter. U Zadní synagogy a v areálu kláštera/zámku. Infocentrum na náměstí má v neděli zavřeno.
 
Jan Stoček
Jan Stoček
TZ
Zámek v současné době nepřístupný. Bazilika sv.Prokopa stojí opravdu za projití.
 
Libor Marek
Libor Marek
05.07.2013
TZ bez problémů v IC na Karlově náměstí, pěkná židovská čtvrť, nejvíce zapůsobil židovský hřbitov
 
kolíňák
Krásné město (jen auta by zasloužila vyhnat jak z náměstí, tak z židovského města). Překvapením byla velmi vysoká úroveň průvodkyně v synagoze.
 
jerry720
Třebíč.
Poslední návštěva města v úterý 23. 08. 2011. Konečně jsem se ale taky dostal k tomu, abych navštívil židovskou čtvrť se Zadní synagogou a židovský hřbitov. Třebíč si díky svým památkám plně zasluhuje být zapsána na prestižním seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. TZ jsem bez problémů sehnal v "Íčku" na Karlově náměstí.
 
SlavekČ.
Turistický ráj
Je to hrozné,ale až po padesátce se mi konečně podařilo navštívit Třebíč.A můžu říci,že mě vůbec nezklamalo.Je to opravdu jedna s perel na náhrdelníku Moravy.Tolik zajímavostí pro turistu - vnímavého - se hned tak nenajde.Kokurenci tvoří snad jen Praha a Český Krumlov.Počasí nebylo nic moc,ale nakonec se umoudřilo,takže jsem si užil focení dosytosti. Rozhodně při návštěvě tohoto krásného města nevynechejte - kromě zámku abasiliky sv. Prokopa- židovské město a městskou věž,ze které máte Třebíč a její památky jako na dlani.Kromě židovského hřbitova,který vidět není.Při cestě ke věži přes Karlovo náměstí nemůžete minout bez povšimnutí tzv. Malovaný dům.Je to pastva pro oči.Sgrafita na omítce jsou opravdu nádherná a působivá. Co se týče TZ,tak na zámku v Muzeu mají jen TZ 419(zámek) a TZ 884(město) jek dostání v IC v areálu zámku resp basiliky,kde se kupují i vstupenky do basiliky.V IC v Malovaném domě jsem nebyl,protože byla zrovna pauza(12-13 hod.).Toplatí i o Zadní synagoze.
 
Lůca
TZ jsem sehnala a třebíčské židovské město je fakt nádherné a přišla jsem na to teprve letos i přesto, že nedaleko Třebíče mám příbuzné. Opravdu jsem byla nadšená.
 
Eliška
Jedním slovem - NÁDHERA.
 
Honza Pásler
V Třebíči se prolínají staré křesťanské památky (bazilika sv. Prokopa, TZ No419) i památky židovské - dochovalé a rekonstruované staré židovské město včetně synagogy.A jako vynikající vyhlídkový bod poslouží věž kostela sv. Martina.
 
Pinďa
Jako ve Stínadlech
Známky bez problému v zadní synagoze. Samotná židovská čtvrť stojí za prohlídku. Úzké uličky, tajemné průchody, hotová Foglarova Stínadla. Slečna v synagoze je velice vstřícná a patří k těm mnoha příjemným Íčkařkám, pro které je tato práce asi i koníčkem.
 
Claricia
Známku jsme společně s druhou třebíčskou koupili v infocentru na náměstí, udělali jsme si okružní procházku po
židovském městě, hrbitově, k zámku a bazilice a zpátky do centra. Ačkoli byla celkem dost zima, stálo to za to
 
Bohuslav Doňar
Sobota 22.11.2003 7:55-8:15. Íčko zavřeno, otvírací doba nezjistitelná.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2707 Turistických známek
2571 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek