Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1671 - Trojmezí Čech - Bavorska - Saska


Popis

Jedná se o historické trojmezí Čech, Bavorska a Saska. Do roku 1989 zakázaná zóna, leží na úplném konci Ašského výběžku. Toto místo je oblíbeným cílem jak místních, tak i turistů z jiných krajů. K Trojmezí vedou značené turistické cesty.

Mapa

Navštívil jsem Trojmezí Čech - Bavorska - Saska

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Městský úřad Hranice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Hlavní 23, Aš
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°19'6"N 12°6'4"E
Hodnocení:
2.897
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1671 - Trojmezí Čech - Bavorska - Saska


21.08.2022 - dostupná bez problému
10.08.2022 - dostupná bez problému
03.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Jeli jsme obcí trojmezí a za ní nechali auto kde byl zákaz pěšky potom 4,5 km zpátky nás vzal autem pán co doplňoval lesní samoobslužný bar jinak známka v infocentru Aš
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Aši.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
dostupnost
TZ koupena bez problémů v IC v Aši.
Auto jsme nechali v obci Trojmezí na okraji silnice u asi bývalé vojenské posádky.
Cesta vede po značených turistických i cyklo stezkách, které jsou naprosto v pohodě sjízdné i za deště.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Když už jsem navštívil nejzápadnější bod ČR z německé strany, vzal jsem odtud i tohle místo.Z parkoviště tady 50.3176192N, 12.1001342E, je to pěšky cca 300m. Bohužel se před týdnem místem prohnala velká voda, cesta pode mnou vesele šplouchala a hraniční mostek zmizel, takže jsem musel potok přebrodit.Naštěstí byl potok sice asi 4m široký, ale jen 3cm hluboký, tak jsem se nemusel zouvat.Většina vody tekla korytem, kde kus mostu zbylo.Místo je jinak velmi pěkné, upravené a kdo nespěchá, může jít z české strany. Je to procházka na celé dopoledne.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Trojmezí (trojstátí)
Na místo vede příjemná naučná stezka. Vede po silnici a cestě lemující tehdejší železnou oponu a ještě daleko předtím důležitou obchodní stezku (červené turistická značka). Autem nedostupné (nechal jsem ho stát u značky zákaz vjezdu u plotu bývalé budovy 1. roty PS za obcí Trojmezí). Cca 4-5 km pěšky nebo na kole po udržované cestě s naučnými cedulemi. Samotné Trojmezí je hezky upravené místo s posezením a může se dále pokračovat podél státní hranice nebo zajet do blízkého městečka. Známka zakoupena v IC v Aši.
 
Pavel Pršala
Pavel Pršala
TZ 1671
Známka zakoupena v Městském muzeu v Chebu.
 
Marek Bělík
Marek Bělík
Trojmezí
Z německé strany hledání ,z české po značkách v pohodě .
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
29. 8. 2015
Pěkné místo, doporučuji opět toto místo navštívit výhradně po českých stezkách, z německé strany není značení tak přehledné. TZ z info Aš.
 
Wenzel
Trojmezí
Moc pěkné místo. Kromě české strany je také přístupno ze strany německé, kousek od vesničky Mittelhammer (na cestě jsosu dokonce ukazatele k trojmezí, na samém konci i malinkaté parkoviště). Pak stačí projít louku po chodníčku z kamenů, po mostě překročit hraniční potok a jsme na trojmezí. Kromě hraničních kamenů tam je v potoce vyznačen kůlem přesný bod trojmezí. Na české straně je i zastřešený altánek, návštěvní kniha a dokonce razítko!!! Takže pro ty z vás, co sbítáte razítka, deníky s sebou (nikde jinde jsem toto razítko neviděl). Prostor trojmezí je pravidelně upravován a sekán, zrovna tam chlápek kosil trávu. V porovnání s nejzápadnějším bodem je toto místo dostupnější i upravovanější. Moc se nám zde líbilo.
 
Lehce zaměnitelné
Trochu zmatek v těch názvech. Trojmezí je více popisováno jako Trojstátí. A lze navštívit dvě místa. Od rozcestníku po asfaltce, tedy jak je psáno tehdy za dráty se dostanete k Trojstátí, tedy přímo kde byla státní hranice. Z rozcestníku po smíšené cestě se dostanete také k Trojstátí, kde byl dříve hamr a toto místo je tím, které stojí navštívit. Řekl bych docela špatně značeno, jelikož vás to po přečtení upoutávky na rozcestníku spíše navede po asfaltové cestě, na jejímž konci jsou dva veliké kameny, nějaká stará závora a státní hraniční kameny.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Knihovna, Muzeum a Informační centrum Aš
Knihovna, Muzeum a Informační centrum Aš
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Trojmezí
Bez problémů k dostání na infocentru v Aši.
 
jerry720
Dostupnost místa.
Trojmezí Česka, Saska a Bavorska jsem navštívil ve čtvrtek 06. 06. 2013. Dostal jsem se k němu z německé strany, když jsem se vydal zdolat nejzápadnější bod naší republiky (TZ No. 1661). Do Německa jsem se dostal přes hraniční přechod Hranice/Ebmath, odtud jsem pokračoval na Tiefenbrunn a Mittelhammer. Projel jsem touto vesnicí a za ní jsem neodbočil vpravo na Prex, ale podle směrovky vlevo a po 500 metrech jsem dojel na parkoviště, které se nachází kousek od Trojmezí (Dreiländereck). Dopravní značky (směrovky), označující nějaký turistický cíl, jsou značené stejně jako u nás hnědou barvou. Ríčka Rokytnice byla po vydatných deštích řádně rozvodněna, takže nebylo možné mezi můstkami projít suchou nohou. Nezbývalo mi nic jiného, než se vrátit k autu, sundat boty, vytáhnout "crocsky" a přebrodit rozvodněný potok. Na rozcestníku je skutečně směrovka, která udává, že do Hrčavy na pomezí ČR, Polska a Slovenska je to odtud 650 km. Za pozornost stojí i pěkně udržovaný hrob neznámého německého vojáka, který se nachází na bavorské straně nedaleko parkoviště. TZ tohoto místa jsem se rozhodl pořídit v "Íčku" v Aši, ale zde jsem neuspěl, byla vyprodaná. Zpět z Aše do Hranic se mi pro ní už jet nechtělo, tudíž nemohu říct, zda na tomto dalším prodejním místě byla dostupná či nikoliv.
 
Kampa
V městském infu v Aši mají otevřeno po-pá 9-17,so+ne 9-12hod.
 
Hani
známku lze koupit ve městě Hranice a nebo pak v městském informačním centru města Aše
 
JirkaS
Po návštěvě nejzápadnějšího bodu ČR jsem po německé straně pokračoval k trojmezí na vesnici Mittelhammer. Z této vesničky vede asi 300m polní cesta, po které se dá i k trojmezí dojet autem, ale je určitě lepší nechat auto ve cesničce a těch 300m dojít. Mezi hranicí Bavorska a Saska je zábradlí, které přesně vymezuje spolkové hranice. naproti zábradlí je ČR. pokud se vydáte na posezení směrem do ČR můžete teoreticky vidět i konec ašského výběžku (asfaltová cesta, která na sasské straně přechází do polní cesty). Zajímavý je i rozcestník, který určuje i směr na Hrčavu (trojmezí ČR,SR a Polska) vzdálené dle rozcestníku 650km :o)) .
 
mladý Jarda
Známka už je na úřadě.
 
mladý Jarda
Ještě není
Psal jsem včera na Radnici a napsali a pak i řekli, že cca za 3 týdny. Kromě toho to i píší ve svých Zprávách z radnice i na Netu (je to stránka 2, těch místních novin).
 
Marta
Turistickou známku na uvedených místech nekoupíte,v restauraci U koně o ničem nevědí,na úřadě mi bylo sděleno,že známka bude asi do 3 týdnů.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2804 Turistických známek
2709 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek