Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 579 - Tuřanská zvonice, Tuřany


Popis

Tuřanská zvonice byla vystavěna roku 1717 a je chráněnou kulturní památkou. Najdeme ji malý kousek od Středočeské koňské stezky. Ve zvonici jsou čtyři zvony, nejstarší je z roku 1678.

Mapa

Navštívil jsem Tuřanská zvonice, Tuřany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace U Jezírka, Tuřany u Slaného 95 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kladno
Poloha:
50°13'54"N 14°1'33"E
Hodnocení:
2.313
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 579 - Tuřanská zvonice, Tuřany
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 579 - Tuřanská zvonice, Tuřany


17.06.2023 - dostupná bez problému
03.06.2023 - dostupná bez problému
27.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jakub Kaválek
Jakub Kaválek
Známka
Bez potíží,příjemné prostředí i obsluha.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupena v restauraci.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
restaurace
Jsou tam moc milí, dokonce už i vaří. Vřele doporučuji naplánovat oběd!
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Tuřany
Turistická známka koupena v restauraci u Jezírka u velmi ochotné obsluhy i přesto, že se zde konala svatba a restaurace měla zavřeno. Zvonice se nachází v areálu tuřanského hřbitova. Pěkná stavba z 18. století. Místo stojí za shlédnutí.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů zakoupena U Jezírka. Restaurace dokonce prodej TZ uvádí i na svých webových stránkách, no řekněte mi, kdo to má. :-D

Zvonička je pěkná. A že jich je v okolí takových spousta? Tak prostě berte, že tahle známka patří jim všem (aby měla každá známku zvlášť je zbytečné) a dejte si výlet po okolí za všemi a bude to. ;-)
 
Jiří Joza
Jiří Joza
TZ
Dnes jsem navštívil Tuřany. TZ zakoupena bez problému obě dvě. S jídlem žádný problém také nebyl, měli výběr.
 
Iva
TZ
Známku jsme koupili bez problémů v restauraci U jezírka, měli i z Muzea milířů se stejným číslem, ale pokud nejste vyznavačem "rychlého občerstvení", tak se nenajíte. Pouze hamburger za 99,-
 
hortenzie
dostupnost TZ
známek dostatek, ale k jídlu jenom "hambáč"
 
Martin
TZ
Známka po chvilce hledání zakoupena v restauraci U jezírka. Od obsluhy jsem se dozvěděl, že se snaží o zpřístupnění zvonice. Tak hodně štěstí.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
TZ zakoupena v restauraci U Jezírka. TZ mají dostatek, k zakoupení měli také známku se stejným číslem TZ 579. Muzeum milířů. Tuřanská zvonice stojí v areálu místního hřbitova, který je volně přítupný.
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Dostupná za normální cenu
Známku jsme koupili v restauraci U Jezírka za klasickou cenu 30 Kč. Mladá paní, co nám známku prodávala, byla moc milá. Výhodou restaurace je její otevírací doba.
 
omluva
Re: dostupná ale drahá
Děkuji za upozornění.Známka stojí 30,- Kč.Známku Vám prodala servírka,která byla u nás zaměstnána velmi krátkou dobu.Pokud budete mít cestu kolem restaurace,zastavte se prosím,peníze Vám s omluvou vrátíme,pokud ne,pošlete mi e-mailem adresu,peníze Vám pošleme.Ještě jednou se omlouvám.
za restauraci U Jezírka L.Zábranský
 
Daniela Stredáková
Daniela Stredáková
dostupná ale drahá
TZ jsme si dnes zakoupili v restauraci U Jezírka za 45 Kč. Mají ještě i starou známku Lhota-Muzeum milířů č. 579 také za 45 Kč
 
Honza Pásler
Ochotná paní hostinská
Takových zvonic je v okolních vesnicích spousta. Je pěkná, ale jako samostatný objekt pro turistickou známku mi tak nějak nesedí. V sobotu dopoledne v 9 hodin restaurace U Jezírka zavřená, ale dveře otevřené, vstupu však hrdinně bránil menší psík. Paní majitelka, přilákána štěkotem, přišla ze zahrádky a známku ochotně prodala.
 
Pavla
TZ
v Restauraci velmi milá obsluha, TZ dostatek, mají i pohledy a turistické nálepky.
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Dostupnost známky.
Návštěva v neděli 20. 10. 2013. Zvonice na hřbitově pěkná, ale nepřístupná. TZ bez problémů k sehnání v Restauraci U Jezírka, od zvonice vzdálena cca 5 minut pěšky, bohužel je třeba zdolat hlavní tah od Slaného.
 
Renata Placková
Proč mají TZ Tuřany?
A nemají ji spousty podobných zvoniček v okolí? Na informačních tabulích jich je uvedena řada, většina je podobně ne/dostupná jako tuřanská (lze se podívat k ní, ale už ne dovnitř, aspoň ne běžně). Třeba Kvílická je podle popisů soudě unikátnější (polootevřená střecha, typická pro tento kraj). Jinak do Tuřan vede dobře značená cesta ze Slaného (žlutá od nádraží), jen je asi celkem nová a není na starších mapách (ale na mapy.cz jo). Hospůdka útulná, majitelé také TZ sbírají a mají pro nás fanatiky pochopení :)
 
Libor
27.05.2012 (ne) - TZ zakoupena v restauraci U jezírka v neděli kolem poledne (byla tam nějaká akce, móóóře lidí, takže jsme tam nepoobědvali). Zvonice, kostelík i celý hřbitov pěkné upravené místo.
 
Jirka
Nová otevírací doba
Doplňuji předchozí komentář:Restaurace U Jezírka má již lepší otevírací dobu: od 10:30 i ve všední dny. Známka se již dá tedy získat mnohem lépe.
 
Pes
Předešlé komentáře potvrzuji a doplňuji:Restaurace „U Jezírka“ je otevřená: Po-Čt 16-22; Pá 16-24; So 11-24; Ne 11-20 (zdroj: mapy.cz - těžko se to hledá).Obcí ani v její blízkosti nevede turistická značka ani cyklotrasa, není tam les, nevede železnice. Ze Slaného od vlakového (resp. autobusového) nádraží je to sice jen něco přes 4 km, zato ale po silnici I. třídy č. 16 Mělník – Řevničov (která tam navazuje na E 48 do K.Varů).Veřejná doprava je pouze autobusem (ze Slaného). Ten ale nejede o víkendech ani ve všední dny večer, takže vzhledem k otvírací době restaurace existuje jediný použitelný spoj za (pracovní) den.Skanzen výroby dřevěného uhlí u Lhoty v křivoklátských lesích, kterému toto číslo TZ ještě nedávno patřilo, rozhodně nemá důstojného nástupce...
 
eMPage
Třebaže nemá restaurace zrovna ideální otevírací dobu, tak zde již obsluha byla a známku mi bezevšeho prodala a poradila, jak se ke zvonici dostat
 
feli
No...2
Byl jsem posledním, kdo si známku dnes dopoledne (neděle) koupil - došly. Musíte si počkat na další várku (:-))Na rozdíl od AFIka mi neuniká důvod proč byla TZ vydána zrovna zde. Dovolím si tvrdit, že hlavní aktivita na vydání TZ zrovna pro tuto zvoničku byla od majitele restaurace U Jezírka. Zjevně tam mají zájem o kšeft.
 
vláďa
I v neděli byla známka bez problémů dostupná. Jinak, ale absolutní souhlas s AFIkem. K jeho výčtu dřevěných zvoniček v okolí bych ještě přidal Nabdín, Kvílice a nebo Neprobylice. Veškeré informace o dřevěných zvoničkách v okolí Slaného lze získat v infocentru ve Slaném. Otevřeno mají od dubna každý den, o víkendu od 9 do 16 hodin.
 
AFIk
No...
V sobotu TZ v restauraci dostupná, avšak mi nějak uniká důvod, proč právě Tuřanská zvonice má TZ? V okolích jich je hned několik podobných, troufnu si říct i hezčích, a i starších. Namátkou - Řisuty, Želenice, Přelíc či hradiště Libušín. Radši bych vidět TZ u jedné z jmenovaných než u Tuřan.
 
Cody
První návštěva
Známka naprosto bez problému dostupná v restauraci U jezírka, kde vám příjemná obsluha zároveň poradí, kdeže zvonici skutečně hledat. Najdete ji na druhé straně hlavní silnice procházející Tuřany na hřbitově. Zvenku se jeví dost rozpadle a podle informace obsluhy není teď kvůli problémům se schodištěm přístupná. Nicméně obec dostala grant na opravu zvonice a ta by se tak měla brzy rekonstruovat.Za sebe říkám, že tak za rok to bude hezké turistické místo, teď to nebylo nic moc.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek