Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1650 - Tvrz Kadov


Popis

Tvrz Kadov u Blatné je starodávné sídlo vladyckých rodů. Koncem 18. stol. byla tvrz přestavěna na sýpku. Současní majitelé tvrz rekonstruují a v části jejích prostor zřídili stálou expozici věnovanou především životu na staročeském venkově.

Mapa

Navštívil jsem Tvrz Kadov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Obecní úřad Kadov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Strakonice
Poloha:
49°24'10"N 13°46'27"E
Hodnocení:
2.64
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1650 - Tvrz Kadov


03.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
02.09.2020 - dostupná bez problému
28.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Martin Staněk
Martin Staněk
tz
Prodejný místo otevřeno 2 dny za týden (stejně jako TZ č. 1878). Tvrz v soukromém vlastnictví, zavřeno.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
tvrz je nepřístupná, koupeno na OÚ
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ 1650
TZ i TZ viklanu zakoupena na obecním úřadu, i když byl zavřen. Zkusil jsem potáhnout za kliku a za chvíli přišla otevřít velmi ochotná paní, asi starostka, která tam pracovala. Velmi ochotně poskytla TZ, pohledy i razítko a ještě mi poradila zkratku, jak se dostat do Chanovic. Velmi děkuji.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ nedostupná
Prodejní místo které je dostupné pouze při otevřeném OÚ je o ničem. Vůbec nechápu proč si nechávají TZ dělat!
 
Hynek Sladký
Hynek Sladký
Kaple a hrobka hrabat Linckerů
Než celá tvrz mi alespoň trochu zajímavější připadla kaple a hrobka hrabat Linckerů,kterou najdete vpravo kousek za tvrzí.Z pravého boku lze nahlédnout do sklepení a je vidět jedna ze dvou kamenných hrobek s původními nápisy.Známky tvrze nebo viklanu jsou v neděli absolutně nedostupné.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Naprosto zbytečné známkové místo!
Tvrz vypadá, jako by měla každým okamžikem spadnout, dle sdělení místních se tam už dlouho nikdo (ani majitel) neobjevil. OÚ úřaduje v pondělí a středu a zahradnictví poblíž viklanu, které má na vrátkách symbol prodejního místa, také zavřené (čtvrtek po 16. hod.), ačkoliv dle místních tam prý téměř vždy někdo je.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
jak se již níže píše tvrz zavřená a na dveřích stále cedule "z technických důvodů" - opravdu "nedobytná" tvrz ale docela velká a jistě by bylo zajímavé si ji prolédnout... ale bohužel. Známka zakoupena i milé paní úřednice z OÚ, který je hned naproti viklanu. Paní byla velmi milá a ochotná a otevřela nám i když už bylo pro pracovní době. Měla k dispozici i známku viklanu (1878)
 
Jana Pokrupová
Jana Pokrupová
Kadov - "nedostupné TZ"
v nedeli odpoledne v turistické sezone zcela nedostupna známka...
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Tvrz Kadov
si podle mně známku nezaslouží. Je polorozpadlá, zavřená, v nedaleké prodejně potravin Vietnamec málem na prodejním pultě smaží cosi na pánvi. Vůně to není, spíše smrad ...
Tady bych si tak něco koupil.
 
Milan Doležal
Milan Doležal
Tvrz
Známku jsem nesehnal, v sobotu byla otevřena večerka pod tvrzí ale ani jeden z přítomných vietnamských obchodníků slovní spojení turistická známka nechápal.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Zavřená tvrz
Dle slov místních je tvrz ,,Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ" zavřena už 2 roky a zřejmě napořád. Potraviny u tvrze jsou na prodej. Známku jsem sháněl ve vietnamské večerce pod kostelem, ale měli jen Kadovský viklan. Prý se ale zeptají starosty, zda by nesehnal a dal jim do prodeje i TZ tvrze...
 
Václav Piskáček
Václav Piskáček
známka není
Tvrz zavřená známku jsem nesehnal jen známku viklánu sehnal na obecním úřadě.
 
Šárka
Tvrz zavřená dle místních už asi napořád a prodejna smíšeného zboží zřejmě také. Na obci pouze známka viklanu.
 
Franta
Při naší cestě na Blatnou jsme se zastavili 17. 7. v Kadově. Na dveřích tvrze je cedulka Z technických důvodů zavřeno. Známka spolu s 1878 zakoupena v prodejně smíšeného zboží vedle tvrze.
 
jerry720
Do třetice ...
Třetí pokus o získání této známky jsem učinil v pátek 27. 04. 2012 a uspěl jsem. TZ jsem sehnal v prodejně smíšeného zboží naproti tvrzi, měli tam i TZ No. 1878. Tvrz mám oběhnutou ze všech stran, teď jenom doufám, že se mi poštěstí se trefit do otevírací doby a podívám se taky dovnitř do tvrze.
 
Chalouskove
Tvrz nepřístupná (dle cedule na dveřích z technických důvodů), TZ k dostání v obchodě se smíšeným zbožím hned vedle (otevřeno Po-Pá, So dopoledne).
 
jerry720
Tvrz Kadov podruhé ...
Protože jsem počátkem června s prohlídkou neuspěl, tak jsem se tady podruhé zastavil v neděli 15. 08. 2010 odpoledne. Celý objekt byl jako správná tvrz nedobytný a na dveřích visela cedulka "Dnes 15. 8. 10 tvrz uzavřena". Neuspěl jsem tedy ani napodruhé, tak uvidíme, jak dopadnu do třetice ...
 
Romča
Tvrz Kadov
Dne 13.7.2010 jsme zavítali na tvrz Kadov. Tato budova je nově opravená a přístupná veřejnosti. Zašli jsme na prohlídku. Mají tu expozici starého vybavení pro zemědělství a domácnost. Moc se nám líbila! TZ zde mají dostatek, stejně jako dalších turistických materiálů.
 
magipriba
Včera (neděle 15 hodin) tvrz otevřena,známka za 25,- bez samolepky,podle cedule je aktuální otevírací doba : pondělí zavřeno,úterý až sobota 9-11,14-17,neděle 14-17. Uvnitř 3 výstavy. Pěkná je i procházka po naučné stezce okolím viklanu. Největší atrakcí na ní je samozřejmě onen viklan,který lze skutečně rozviklat. Asi 4 kilometry od Kadova,mezi obcemi Čečelovice a Záboří se nachází volně přístupná rozhledna Pětnice. Je z ní skvělý výhled. V nedalekých Chanovicích tento víkend otevřeli novou rozhlednu,na ni je přístup jen v otevíracích hodinách.
 
jerry720
Tvrz Kadov
V Kadově jsem se stavěl v sobotu 05. 06. 2010 okolo 14.00 h, tvrz i protější smíšené zboží byly uzavřené. Známku jsem tedy bohužel nesehnal. U tvrze jsem nenašel ani otevírací dobu, ale dodatečně jsem na webu dohledal, že tvrz by měla být otevřena od 01. 07. do 31. 08., a to út-st-čt 15.00-17.00 h, pá 14-18 h, so-ne 09-11 h, 14-18 h. Tak snad někdy příště ...
 
magipriba
Pardon,jednalo se samozrejme o 28.9.
 
magipriba
Na statni svatek 28.10. tvrz bohuzel zavrena,tak jsme se sli podivat alespon na slavny kadovsky viklan,ktery se nachazi asi 500 metru od tvrze.
 
Zorka
Dnes jsme tvrz neplánovaně navštívili, zaujala nás cedule u silnice. Museli jsme si sice půl hodiny počkat, otvírali až ve 14.00 hod., sle stálo to zato. Uvnitř tvrze i malé občerstvení.
 
JirkaS
Tvrz bude přístupná až v létě, ale nezoufejte, pokud budou potraviny vedle tvrze otevřeny máte šanci známku získat tam. Já tam zašel, abych se pozeptal jak to vlastně s tou tvrzí je a známek tam bylo dostatek.
 
Luboš
Webové stránky tvrze budou podle velmi ochotného majitele spuštěny co nevidět a tvrz bude v letním čase otevřena pro veřejnost. Dnes pouze po domluvě či během pořádaných akcí v obci a v muzeu. Kontakt na majitele pana Stejskala 383491127.
 
yerry
V Kadově
v neděli odpoledne bohužel známka nedostupná. muzeum umístěné v tvrzi zcela nedobytné a na bytelných dveřích s nápisem muzeum ani zmínka o nějaké otevírací době! prostě jen bytelná petlice a visací zámek!škoda, tvrz vypadá z venku celkem zajímavě.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2599 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek