Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1371 - Tvrz Lnáře


Popis

První zmínky o tvrzi pocházejí přibližně z roku 1318. Za prvních vladyků stála, ještě dřevěná, v močálovité nížině. Jejími majiteli byli “rytíři ze Lnář“. Později dostala gotický a při další přestavbě renesanční kabát. Až do postavení nového zámku v 17. století sloužila jako sídlo majitelů Lnář.

Mapa

Navštívil jsem Tvrz Lnáře

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Tvrz Lnáře
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Strakonice
Poloha:
49°27'26.37"N 13°47'10.41"E
Hodnocení:
2.771
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1371 - Tvrz Lnáře


07.07.2023 - dostupná bez problému
28.08.2021 - dostupná bez problému
19.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Tvrz Lnáře
Ve tvrzi je galerie, kde probíhají sezónní výstavy. Paní je ochotná, TZ i dalších předmětů dostatek. My jsme již bohužel nestihli zajít dovnitř, takže jsme ji okoukli z venku. Informace o tvrzi jsme dostali při prohlídce zámku, ten je soukromý, tvrz obecní. Obojí je krásně opravené a sousedí spolu.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Tvrz Lnáře
Známka nedostupná, infocentrum ve tvrzi v rekonstrukci. Na zámku tuto známku nemají (odlišní majitelé objektů stát vs. obec).
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
???
V neděli je prostě všude zatvorené :-)
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
V tvrzi vedle zámku se nachází infocentrum a galerie.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
Tvrz i zámek byly dnes zavřené, každopádně TZ jsme včetně TZ 599 - zámek a pohledů sehnali v knihovně sídlící v tvrzi. Ta má otevřeno PO + ST 13 - 17 hod, ČT 9 - 12.
 
jerry720
Tvrz Lnáře
Zastávka v sobotu 05. 06. 2010, TZ k dostání bez problému v pokladně tvrze. Uvnitř velice ochotná paní, která mi popovídala o historii tvrze, včetně o tom, jaké akce se na tvrzi konají. Momentálně se koná výstava uměleckého skla.
 
magipriba
Znamkabez problemu dostupna v pokladne tvrze. Tip pro vyhladle turisty: nedaleko tvrze se nachazi restaurace NA PANSKE,kde se lze za lidove ceny vyborne najist,maji peknou terasu a milou obsluhu.
 
Tatík
V krásně opravené tvrzi hned vedle zámku je nyní malá výstava obrazů a lidového umění, vstupné po 10,- Kč. Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně. Z druhé strany tvrze je ordinace a obchody.
 
Markéta
Tvrz a zámek jsou dva těsně sousedící objekty. Známka dostupná bez problémů. Povodně v roce 2002 tu napáchaly velké škody, ale dnes je už vše pěkně opraveno. V době naší návštěvy byla v tvrzi výstava jiřin.
 
Kamila Piskallova
Známka dostupná bez problému,místo moc hezké.Paní v info býla moc příjemná,poradila a odpověděla na vše co jsme potřebovali.Měli i výroční známku.
 
TortugaPearl
Známka na tvrzi byla dostupná bez sebemenších problémů, přestože jsem pro svoji návštěvu zvolila neděli. V tvrzi se nachází výstava fortografií, kterou jsem ale bohužel nezhlédla, a tak nemohu hodnotit (přednost dostalo muzeum koček ve vedlejším zámku:-)
 
Jana
Ahoj, známka byla nedostupná, protože v tvrzi je vždy od 11 do 11.30 zavřeno, ale ani poté se nikdo nenamáhal otevřít, takže jsme bohužel museli odjet, neměli jsme čas. V sousedním zámku Lnáře mají vlastní známku, bez problémů dostupnou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek