Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 713 - Týn nad Vltavou


Popis

Důležité strážní a obchodní město u soutoku Vltavy a Lužnice se zbytky kamenného hradu. Ve středověku významné překladiště soli, přivážené po Solné stezce a dále plavené po Vltavě.

Mapa

Navštívil jsem Týn nad Vltavou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, náměstí Míru 37, Týn nad Vltavou (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Tabák, nám. Míru 2, Týn nad Vltavou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/České Budějovice
Poloha:
49°13'27.38"N 14°25'8.33"E
Hodnocení:
2.833
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 713 - Týn nad Vltavou


01.07.2024 - dostupná bez problému
27.06.2024 - dostupná bez problému
11.05.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v ic, náměstí pěkně upravené.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC Týn nad Vltavou.
 
Jan Johánek
Jan Johánek
TZ 713+1460
V IC všechny TZ za 45 Kč.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v so 31.7.2021 v IC v zámku. Je to cca 80 m od udávané adresy. V rohu náměstí ulička k Zámecké restauraci. V IC dostupná též TZ 1460.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Týn nad Vltavou
Příjemné, relativně čisté město s pěkným náměstím. Rozhodně navštivte muzeum, je moderně pojaté, interaktivní a zajímavé. Nejedná se o takové to nudné regionální muzeum s exponáty po babičce z půdy. Též doporučuji podzemí, přestože je prohlídka krátká, bohatě to stačí, jelikož je to zde úzké s nízkým stropem a ani náhodou to není vhodné pro úzkostlivé lidi, my tam byli v 5 i s průvodkyní a příjemné to moc nebylo, běžně se tam pouští po 10 lidech. No a večer jsme to zakončili představením na otáčivém hledišti, kde hrají místní ochotníci.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Tyn
Mesto uprostred léta trochu ospalé, akorát na kurtech byl volejbalový turnaj. Namesti rozhodne stojí za prohlédnutí, zajímavé a přátelské je i muzeum. TZ v IC otevřeném do 31.8. každy den (tedy i si+ne) 9-18.
 
Eva a Honza Stejskalovi
Eva a Honza Stejskalovi
Infocentrum
Infocentrum v Týně otevřeno i v neděli do 18h :) Za nás určitě pochvala a můžeme doporučit procházku k soutoku Vltavy s Lužnicí :)
 
Šárka Křenková
Šárka Křenková
Týn
Můžu jen doporučit.
Největší zážitek z celého výletu jsou podzemní chodby. Chůze téměř celou cestu v předklonu a ve vodě je nezapomenutelná :-)
 
Kateřina Hájková
Dojem z pěkného městečka kazí jen slečna v info centru a velmi nepovedený personál v hotelu U zlaté lodi.Kousek od Týna je Temelín!A tam v info centru si Vás přímo hýčkají!!JET by si zasloužila vlastní TZ!!!!
 
Pinďa
...a ještě popojdu
Pokud se vydáte směrem na Albrechtice a Písek, odbočte v Neznašově doprava směrem ke hřbitovu. Kousek za ním je vyhlídka s pěkným výhledem na soutok Vltavy s Lužnicí. Doporučuji! Určitě nebudete této zacházky litovat.
 
Pinďa
Trochu odbočím
Až ukojíte své sběratelské touhy zakoupením TZ v některám z prodejních míst, doporučuji navštívit prodejnu chráněných dílen Domova sv. Anežky. Prodejna je nedaleko kruhového objezdu, směrem k otáčivému hledišti. V nevelkém krámku si určitě vyberete z nepřeberného množství keramiky i ostatních výrobků této dílny. Ceny jsou více než přátelské a navíc podpoříte dobrou věc. Samotný domov je na protějším břehu Vltavy proti proudu, za areálem bývalých kasáren. Naproti domovu stojí nově vybudovaná kaplička se zajímavě řešenou zvonicí.
 
Tatík
Turistické známky měli v infocentru i v muzeu. Určitě si nenechejte ujít sál s vltavíny a samozřejmě podzemní chodby. Pěkný tělocvik-300 metrů v podřepu. Vstupné již 60,- (40,-) Kč.
 
Jaroslav Brabec
Docela pěkné
Pěkné městečko, zajímavá expozice v muzeu. Je možné se podívat do podzemních chodeb, ale s dětmi jsme to nedali.
 
Lucka
Známku jsme si koupili na infocentru za 30,- společně se známkou číslo 1460 - Semenec (stará za 25,-)
 
jerry720
Týn nad Vltavou alias Kameňákov
Vždycky když přijedu do Týna, tak si vzpomenu na Troškův filmový Kameňákov :-) V Týně najdete spoustu míst, kde se tahle trilogie natáčela. TZ jsem zakoupil v "Íčku" na náměstí, mají tam i TZ No. 1460.
 
vláďa
Známka v sobotu dopoledne bez problémů k dostání na recepci hotelu Zlatá loď. Za návštěvu ve městě určitě stojí i Bedřichovi sady, které jsou na místě bývalého hradu, z kterého se zachoval jen kamenný most po kterém se k němu přijíždělo. V létě místo funguje jako divadelní scéna, mají zde i otočné hlediště, něco na způsob Českého Krumlova.
 
Cody
7.9.2009 (týká se TZ Týn n.V. a Semenec)
V IC měli napsáno, že mají inventuru do 7.9.2009. 8.9. 2009 stále inventurovali (a byli nehorázně nepříjemní, tedy spíš nepříjemné), takže jsem se vypravil do Hotelu Zlatá loď, kde jsem pro změnu musel lov vzdát kvůli hodinové polední pauze. Pozor na paní vedle v trafice, taky lítá na koštěti. V muzeu neměli známku. Další den se zadařilo a v hotelu Zlatá loď TZ měli a to samé i v muzeu. Příjemný lov :)
 
euroskeptik
že tam mají taky otáčivé hlediště jsem netušil, TZ dostupná pouze v trafice vedle toho škaredého a odporného nákupního střediska
 
PÍĎA
NOVINKA
VLTAVOTÝNSKÉ PODZEMNÍ CHODBYOtevírací doba: denně od 10.00 do 16.00 hodin Prohlídky vždy v celou hodinu, vstupenky je možno zakoupit v pokladně muzea, MĚSTSKÉ MUZEUM, nám. Míru 1, tel. 385 772 302-4 Vstupné: 3 - 6 let: zdarma 6 - 15 let: 30 Kč 15 a více let: 50 Kč držitelé průkazek ZTP: 30 Kč Maximální počet návštěvníků jedné prohlídky: 10 osob. Popis trasy: Po zakoupení vstupenek v patře zámku (v pokladně muzea) sejdou návštěvníci v doprovodu průvodce do sklepení pod budovou zámku. Zde obdrží ochranné oblečení a svítilny. Trasa je náročnější, nedoporučuje se lidem trpícím strachem ze stísněných prostorů, sníženou pohyblivostí a respiračními problémy - chodby jsou úzké, nízké, v několika místech s cca 10 cm podzemní vody a zvýšenou vlhkostí. Na začátku prohlídky je umístěna maketa nejužšího profilu, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet, zda projdou celou trasou, nebo pouze její prostornější částí. Chodby jsou středověké, podle archeologických nálezů vznikly patrně v 15. století. Jsou ručně raženy ve skalnatém podloží, které tvoří biotitcká pararula. Původ vzniku labyrintu není zcela objasněn, v zásadě existují tři teorie: odvodnění náměstí se zásobárnou pitné vody, úkryt před nebezpečím včetně únikové cesty nebo těžba dosud neurčeného nerostu. Trasa je dlouhá přes 160 m, je třeba ji projít oběma směry, celková délka prohlídky je tedy cca 320 m. Z hlavní trasy odbočuje několik slepých ramen, návštěvníkům se důsledně doporučuje držet se průvodce. Součástí trasy jsou dvě studny s pitnou vodou, uměle vzniklé jezírko, zajímavé jsou stopy razících nástrojů na stěnách či nedokončený výstup chodby na povrch tzv. nadlom. Při čištění podzemí byly nalezeny střepy datovatelné do období 15. - 18. století a učiněn jeden zajímavý nález - železné kule ze střelné zbraně.
 
Petr M.
Jestli si myslíte, že otáčivé hlediště mají jen v Krumlově, mrkněte ještě do Týna :)... Další zajímavosti - most (svého času prý jediný mezi Budějkama a Prahou) a hrob Matěje Kopeckého na místním hřbitůvku... Klidné a pěkné městečko, určitě stojí za návštěvu.
 
Tomáš
Známka dostupná v IC na náměstí, otevřeno i o víkendu do 16:00. Velmi ochotná a hezká slečna :-)
 
alena
Zakoupena přímo v muzeu města a za 30,- kč!!!!!!
 
Karel
Koupání
Městské koupaliště ve vltavě je parádní,dobrý poležení,slunce i stín a hlavně zadarmo.
 
Petr
Muzeum
Velmi pěkná expozice vltavínů, loutky také stojí za shlédnutí.
 
Baču
Obě prodejní místa o víkendu zavřena. Muzeum loutek je jistě navštěvovanějčí ve všední den.
 
Nina
V Infu mají vyprodáno,vedle je muzeum tam mají. Otevřeno do 17 hodin.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek