Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1388 - Týnec


Popis

Velký zámek postavený počátkem 18. století podle projektu architekta Giovanniho Battisty Alliprandiho.

Mapa

Navštívil jsem Týnec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Galerie, hrad Klenová (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°20'46.94"N 13°15'48.3"E
Hodnocení:
2.324
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1388 - Týnec


10.07.2021 - dostupná bez problému
22.06.2021 - dostupná bez problému
12.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

David a Eva a Eliška Peřanovi
David a Eva a Eliška Peřanovi
Uzavřeno
Zámek stále uzavřen, zdá se ale, že místy probíhají rekonstrukce. Prohlídka tam možná jen přes bránu.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Zámek Týnec
Známka dostupná v pokladně hradu Klenová. V dobách slávy to musel být monumentální zámek, nyní pouze chátrá. Podle informací slečny v pokladně na Klenové je nyní zámecký objekt v prodeji.
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
Zámek se rekonstruuje a tak je veřejnosti nepřístupný. TZ zakoupena v pokladně hradu Klenová.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Návštěva
I takováto místa si zaslouží naší pozornost a návštěvu. A zásluhou TZ jsou objevená i pro nás. Byl jsem na Klenové a neměl jsem náhodou cestu kolem. Ale jel jsem sem schválně se na zámek podívat. A také jsem na hřbitově navštívil hrobku Kolovratů.
P.S.: K tomu schválně. Nemám auto, takže vlakem, pešky nebo autobusem. To znamená vlakem do Janovic, pěšky na Klenovou, pak autobusem do Týnce a zpět a pěšky do Janovic a vlakem do Prahy.
Do Týnce jsem tedy opravdu jel záměrně.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v pokladně nedaleko na hradě Klenová. Měl jsem Týnec po cestě, jinak zde bohužel nic moc k vidění není. Musel to ale v minulosti být moc hezký objekt. Bohužel se do něj hoooodně zakousl zub času. Snad se v budoucnu podaří objekt postupně opravit a ideálně zpřístupnit veřejnosti. Nedaleko zámku je pak jeden panel, který popisuje něco z historie. TZ si objekt dle mého názoru nezaslouží, ale takových je vícero...
 
Martin Čechura
Martin Čechura
-
Zámek by to byl určitě hezký, ale kdyby prošel kompletní rekonstrukcí. Ale takto nestojí v podstatě za nic. Nevím proč má známku.
Navštíven jen proto, že je to po cestě na hrad v Klenové.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
-
Zámek má částečně opraveno zadní průčelí, jinak ale ještě zbývá hodně práce. Nad vsí je gotický kostel, který je krajinnou dominantou a vedle něj krásná roubenka, ke vsi patří nedaleká zřícenina barokní poutní kaple (možná by si zasloužila vlastní známku) a o kousek dál je loreta, prostě je to místo stojící za návštěvu.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
...pro zajimavost
Ještě jen pro zajímavost,kdybyste chtěl někdo vidět,jak zámek vypadal za dob své slávy:
http://www.retour.cz/mesta/tynec/img/zamek.jpg
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Zašlá sláva
Kdysi určitě nádherný, honosný zámek,který bohužel zchátral a chátrá dál:-( Jak již uvádějí předchozí příspěvky- zámek je stále nepřístupný, a jak mi sdělila milá paní pokladní v pokladně hradu/zámku Klenová (kde jsem koupila tuto TZ), ještě hodně dlouho určitě přístupný nebude...:-( Takže vás zpoza plotu čeká smutný pohled na polorozpadlou budovu,jejíž krásu dosti poznamenal zub času a jistě i trocha lidského přičinění.
Přála bych tomuto zámku osud jako měl nedaleký zámek Hrádek,který byl v poslední chvíli zachráněn před proměnou v úplnou ruinu a dnes je to krásný zámek! Tak snad jednoho dne se i Týnec dočká obnovy své dominanty...
 
Milan Bartoň
Milan Bartoň
Týnec
Zámek nepřístupný, staveniště obklopené plotem. Místo za návštěvu nestojí. Nestojí ani za známku.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
Zámek Týnec
Velmi honosný a velký zámek, má novou střechu a ze zadní strany je lešení a nová fasáda, tak se snad blýská na lepší časy... Ikdyž přístupný není, návštěvu doporučuji a TZ rozhodně za zbytečnou nepovažuji. Pokud se zde zastavíte, za navštívení stojí i hřbitov s kostelem ze kterého je krásný výhled na okolí.
 
Standa
.
Objekt je sice obrovský, ale zpustlý a nepřístupný. A vesnice Týnec toho také moc zajímavého nenabízí... trochu zbytečná známka.
 
Romča
Zámek Týnec
Dnes 14.4.2012 jsme navštívili obec Týnec se zámkem. Zámek je stále nepřístupný. Skrze bránu je vidět jeho mohutnost a bývalá krása. Jak již bylo řečeno, je v dost špatném stavu a to i přilehlá zahrada. Doufám, že se podaří současnému majiteli ho opravit a uvést do původní krásy. A že se do něj podívají také návštěvníci.. TZ jsme zakoupili v pokladně na hradě, zámku Klenová.
 
thief
týnec
Zámek v Týnci je nádherný pomník lidské zpupnosti a chamtivosti. I přestože sídlo chátrá a za bránu není přístup, je vidět, že to byla ohromná a krásná stavba (je to vidět i na obrázku TZ). Z cedule u zámku se dozvíte o jeho pohnuté minulosti, velkých plánech a krachu. Podle informací zámek chátrá od třicátých let minulého století (tj.hospodářské krize) a za tu dobu s ním nikdo nic neudělal. Jak říkám je to velká škoda.TZ v pokladně hradu Klenová.
 
Pavlina
Týnec
Zámek je ve stavu kdy se rozpadá a je zralý na zbourání, je to škoda. Nechápu proč má známku!!!!
 
Lumír
Týnec
Myslím si že takové objekty jako je zámek v Týnci by známku ani zatím mít neměli. Zámek je z mého pohledu moc krásný, bohužel je vidět jak se na něm podepsala doba nedávno minulá. Takové objekty se dali vidlákům z JZD a takhle to dopadlo! A takových zámků a zámečků je v naší republice stále dost. Od paní pokladní na Klenové jsem se dozvěděl, že zámek v Týnci je v soukromých rukách a později by zde měl být ateliér pro umělce a galerie. No uvidíme. Zatím je vidět že pana majitele tam čeká ještě moc práce. Vím o spoustě zámků které jsou v podobném stavu a na známku si jetě počkají spousty let. Pokud jim v hlasování bude vůbec přidělena.
 
Luděk
Týnec
Zámek v Týnci se podle mého skromného odhadu otevře tak za 5 let - nevím tedy, proč už teď musí mít svou známku. Souhlas s předchozím příspěvkem
 
Tatík
Na tuto turistickou známku jsme náhodou narazili při návštěvě Klenové. I když jsme od pokladní věděli, že je zámek nepřístupný, těch pět kilometrů do Týnce jsme zajeli. Objekt má sice novou střechu, ale jinak je zcela zdevastovaný, také park uzavřený, jen rezavá cedule popisuje historii. Dominantní kostel vesnice je na hřbitově, také nedostupný. Jde tedy o známku typu Loučeň, Suchdol, Mirošov, Svojšice, aj.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek