Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1442 - Týřov


Popis

Hrad založil na počátku své vlády Václav l. Roku 1249 kdy zde zajal kralevice Přemysla (pozdějšího Přemysla Otakara I.), který stál v čele panské vzpoury, byl hrad již hotov. Pro své mimořádné vojenské kvality se hrad těšil velkému zájmu ze strany českých králů.

Mapa

Navštívil jsem Týřov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Potraviny - občerstvení, Skryje č. p. 83
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Penzion Trilobit, Skryje 48
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum- Památník Joachima Barranda, Skryje 68 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
49°58'24.2"N 13°47'23.74"E
Hodnocení:
2.909
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1442 - Týřov


18.07.2021 - nemají sběratelský předmět
27.06.2021 - dostupná bez problému
28.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Šárka Gill
TZ
Zřícenina hradu na vlastní nebezpečí, penzion Trilobyt známku nemá, prý ji pán objednal. V muzeu už měli zavřeno.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla v památníku.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
TZ koupena v restauraci Trilobit. Hrad Týřov je již přístupný volně bez omezení, jen cedulka "vstup na vlastní nebezpečí".
 
Standa
Hrad a známka
Aktuální situace přístupnosti hradu je taková, že na konci značené trasy je hradu visí tabulka "Hrad je uzavřen." Část hradu je pak oplocena s tabulkami "Vstup na staveniště zakázán". Za plotem je pak zazimované stavební náčiní. Opravená část hradu je velmi pěkná, svítí do kraje.
Známka pak ve Skryjích nedostupná, občerstvení zavřeno již několik měsíců, restaurace Trilobit inzeruje na webu i na dveřích každodenní otvírací dobu, skutečností jsou ale zamčené dveře. U Grillů též zavřeno, muzeum mimo sezonu samozřejmě též.
Na výlet jsme jeli autem, takže jsme zajeli na Křivoklát, kde v IC je i v zimě otevřeno a známku měli (byť nejsou na seznamu prodejců) spolu s mnoha dalšími. Zaslouží pochvalu.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad Týřov
Hrad Týřov už je přes 14 dnů opět přístupný, dnes to povídala paní v muzeu ve Skryjích :)
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Aktuálně nedostupné
Momentálně by měla být tato TZ pozastavená - hrad je nepřístupný, v konzervaci, obtažený páskou zamezující přístup. Je tu nebezpečí úrazu, zdi prý můžou kdykoliv spadnout. Viděli jsme ho jen z dálky, z vyhlídky od Skryjí, proto mě trochu mrzí, že máme TZ a nebyli jsme přímo na místě. TZ zakoupena v restauraci Trilobit.
 
Miloš
Známka
Pátek 12.2.2016. Muzeum zavřeno, restaurace též uzavřeny, prodejna potravin zrušena. Takže co se týče TZ jsem měl smůlu. Možná byla blbost jít na výlet v únoru.
 
Monika Čapková
Monika Čapková
TZ
Zastrčená zřícenina jednoho z jedinečných hradů v Čechách, při troše fantazie si za pomoci obrazové rekonstrukce můžete představit hrad v jeho plné kráse.
 
Libor Marek
Libor Marek
01.05.2014
TZ zakoupena v resturaci Trilobit ve Skryjích, měli ji i v místním muzeu J. Barranda. K hradu zajímavá cesta podél Berounky (od mostu cca. 1,5 km), ale dejte si pozor na děti, není moc bezpečná, za mokra bych to nešel.
 
vladimir
duch rekreace ROH stále žije
Skryje jsem navštívil již poněkolikáté a vždy mimo hlavní sezónu na mě působí stejně. Od 1. července do 29. srpna to tu propukne všichni se křečovitě rekreují, všude otevřeno. Mimo hlavní sezónu je zde však poněkud zamřelo. Tabule lákají na různá místa k občerstvení, ta jsou však zavřená. Ještě horší to však je v nedalekém Zvíkovci. Tam bylo v neděli 22. dubna zavřeno úplně všude a nejvíc živo bylo kolem hřbitova. Chybí podpora regionálním produktům Gambrinus je hrozný, rakovnický Bakalář nedostupný. Podotýkám, že nejsem pivní skaut, ušel jsem trasu z Roztok u Křivoklátu přes Sryje do Zvíkovce.
 
Jirka
Koupeno v muzeuu ve Skryjích - cesta na samotnou zříceninu je velice příjemná a zřícenina jistě stojí za návštěvu - pohled do údolí Berounky je vskutku impozantní
 
Lucka
Zakoupeno v suvenýrech u Křivoklátu na parkovišti
 
wendy
ZE SKRYJ K JEZÍRKŮM
PŘÍJEMNÁ PROCHÁZKA NA VÍKEND.PŘEVÁŽNĚ LESEM,TAKŽE VEDRA KTERÉ BYLO NA PADNUTÍ SE V LESNÍM STÍNU VYHNETE,A TŮRA JE POHODOVÁ.RÁD BYCH UPOZORNIL RODIČE S KOČÁRKY,ŽE PŘED JEZÍRKEM JSOU JEN S TĚŽÍ ZDOLATELNÉ PASTI,KTERÝM SE NEDÁ VYHNOUT A NEJSPÍŠE VZDÁTE TĚSNĚ PŘED CÍLEM.JINAK OK. ZNÁMKY DOSTUPNÉ VE SKRYJÍCH V REST. U GRILŮ,OBCHŮDEK POTRAVIN OTEVŘEN I V NEDĚLI,VELKÉ NEPLACENÉ PARKOVIŠTĚ,PROSTĚ POHODA.NA HRAD TÝŘOV AŽ PŘÍŠTĚ,ALE URČITĚ SE VRÁTÍME. W.
 
jerry720
Nedokončený výlet
Na hrad jsem se vypravil v sobotu 03. 07. 2010, ale v půlce cesty jsem to vzdal a vrátil se zpátky. Vedro bylo na padnutí, mouchy usychaly za letu a psi se rvali o stín. Krom toho jsem si zapomněl koupit vodu, takže bych asi taky někde uschnul. Druhý pokus snad už vyjde. TZ bez problémů zakoupena v Památníku Joachima Barranda ve Skryjích.
 
Krmenčíková
Skryjská jezírka a Týřovský hrad
Známky dostupné v restauraci u Grillů u parkoviště, kde je velmi ochotný personál, cesta na jezírka ale pro kočárky až úplně do konce není, takže posledních 20 m lezete s dítkem na ruce, ale i tak doporučuji, protože opravdu stojí za vidění i za ten adrenalin. Navíc jsme našli osobně kousek zkameněliny, takže to byl ještě větší zážitek i pro pětiletého synka. Super, doporučuju, bylo tam hodně cyklistů, takže určitě i pro ně.
 
Marie
TZ je dostupná i jinde
TZ je dostupna i v ic v Křivoklatě.
 
Tatík
Zřícenina rozlehlá, ale potřebovala by alespoň základní zabezpečení, jinak se rozpadne. Hezká stezka po žluté turistické značce nad Berounkou od mostu ve Skryjích i s vyhlídkou na řeku (2 km). Turistické známky bez problémů v potravinách Skryje, pohledy prý neexistují.
 
olda
TZ dostupná i v IC Křivoklát.
 
Klára
PS: Známky mají v hospůdce u Grillů.
 
Klára
Super
Zřícenina Týřov je krásné romantické místo s podmanivým výhledem. Za návštěvu spojenou s příjemnou lesní procházkou stojí i nedaleká Skryjská jezírka.
 
petr
Známku je také možno zakoupit ve stánku na parkovišti u Křivoklátu
 
vláďa
Nádherné místo nad Berounkou, které ve včerejším krásném počasí bylo turistickým cílem mnoha lidí. Nahoře na hradě nás bylo asi dvacet. Cesta na hrad chvílemi vede nad prudkým srázem k řece, takže pozor na děti. Známka zakoupena v potravinách s občerstvením ve Skryjích naproti kostelu.
 
sylwiiczech
Zříceninu hradu Týřov jsem navštívili 30.3.08 jako druhý cíl z výchozího bodu - ze Skryj. První byla Skryjská jezírka - obojí vřele doporučuji. Jen bych chtěla upozornit, že "kamzičí stezka" na Týřov není bez překážek (úzká cestička nad strmým srázem, po cestě velké kameny, kořeny atd.) a v nepříznivém počasí, kdy by bylo bláto nebo mráz, bych tamtudy asi nešla, a když, tak opatrně...TZ - Pomník J. Barranda (s trilobitem) a Týřov (obrázek zříceniny) jsme zakoupili po obědě v místní hospodě :)
 
Michal
TZ 1442 Týřov je k mání i v turistickém informačním centru v Křivoklátě - bližší informace www.is-krivoklat.cz.
 
Irena Kašová
reakce na příspěvek ze dne 27.5.2007 Muzeum Skryje
Vážený Keži,reaguji na Váš příspěvek na stránkách TZ ze dne 27.5.2007. Myslím si, že je dosti zavádějící a ne zcela pravdivý. V měsíci květnu není ještě zahájena turistická sezona, a to znamená že není otevřeno od úterý do neděle, od 9.00 do 17.00 s přestávkou na oběd, ale na písemné nebo telefonické objednání (takto funguje v týdnu vzorná paní Jedličková, o víkendech se střídají dvě dvojice studentů, o kterých si nemyslím že by se "někde ožrali"! a v sobotu nepřišli do práce.Rovněž není pravdou, že by TZ č. 1442 Týřov nebyla v prodeji. Jestliže Vám pan hospodský dal takové informace, pak je opravdu na Vás jak s nimi naložíte, jelikož není naším zaměstnancem a neurčuje nám jak a kdy máme mít otevřeno. Osobně si myslím, že i pro něj a hlavně pro něj začíná turistická sezona červencem a končí srpnem, muzeum je na tom podstatně lépe.S pozdravemIrena Kašová
 
honza
Známek mají v muzeu dostatek a stojí 25,- Kč. Otevírací doba mimo pondělí od 9.00.
 
Keži
Muzeum Skryje
I když jsem byl v muzeu v 11 hodin v sobotu,tak bylo zavřené!!!Dle hospodského vedle muzea má přes týden na starost vzorná paní,ale bohužel pro nás turisty o víkendu nějací brigádníci,co za to berou i peníze.Asi se v pátek někde vožrali...a já měl smůlu a novou TZ nemám.V hospodě mají jen č.767 a prý novou TZ č.1442 nemá ani to muzeum!Doporučuji navštívit zříceninu hradu Týřova s výhledem na Berounku a okolí a také SUPER místo Skryjská jezírka.Pstruzi jsou na metr od vás.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2580 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek