Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 403 - Úštěk MPR


Popis

Historické město západně od Litoměřic. Historické jádro s dochovanými hradbami - městská památková rezervace.

Mapa

Navštívil jsem Úštěk MPR

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Mírové náměstí 47, Úštěk (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Galerie U brány, Úštěk (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Víno dárky čaje, 1. máje 5, Úštěk (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Úštěcká Šatlava (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°35'5.08"N 14°20'35.77"E
Hodnocení:
2.865
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 403 - Úštěk MPR


06.07.2023 - dostupná bez problému
09.09.2022 - dostupná bez problému
29.01.2022 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Úštěk
Celkem pěkná obec, zajímavá především díky členitosti terénu. Po cestě potkáte domky přilepené na skále, ptačí domky, roubenky a další. Co se týče muzea pekla, je to opravdu pro malé děti, pokud tam vyrazíte jakožto dospělí, zaujme vás pekelný betlém, podzemí a výhled z pikartské věže. Synagogu jsme bohužel již nestihli. Auto e dá zaparkovat přímo na náměstí za kostelem zcela zdarma. Pokud se budete chtít občerstvit, vyzkoušejte kavárnu na nádvoří hradu, mají zde moc dobré zákusky.
 
wenzel
Úštěk
Město jsme navštívili jednak proto, že jsme ho chtěli vidět, a také proto, abychom v místním IC nakoupili všechny TZ z okolí, které se tam prodávají, protože na všechna tato místa směřovaly naše další cesty. Historické centrum nádherné, náměstí vévodí kostel sv. Petra a Pavla. Na náměstí a ulicích vedoucích z něj na obě strany množství krámků a obchůdků se suvenýry. Potěšila mě přítomnost pivotéky, má sbírka pivních etiket je zase o nějaké ty nevšední kousky bohatší.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC Úštěk. Historické centrum kde je co prozkoumávat doporučuji museum čertů.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Úštěk
Známka k dostání všude možně, určitě v IC, v galerii a obchodě Víno, Dárky, Čaje. Město je moc pěkné, kromě náměstí doporučuji Ptačí domky a sejít si dolů Podskalskou a Údolní ulicí, odkud je krásně vidět Pikartská věž a vynikne umístění města na strmé skále, i když pak bude muset zase šlapat nahoru.
 
LukasZ
LukasZ
IC
IC v Úštěku má o víkendech otevřeno jen o letních prázdninách (8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00). Známka se dá v pohodě sehnat v galerii U brány, kde měli i několik dalších okolních známek.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Úštěk
Turistická známka zakoupena v náhradním informačním centru, které sídlí hned vedle kostela a o dva domy dále než je sezónní infocentrum. V prodeji mají hned několik TZ z blízkého okolí. K dispozici je hned několik krásných turistických razítek. V prodeji dále pohledy, konkurenční vizitky, brožury atd. Jen pozor info má otevřeno do konce září, mimo sezónu jen od pondělí do pátku. O víkendu seženete všechny známky taky v galerii u brány, kde je mimochodem moc milá obsluha. V Úštěku jsme trávili skoro celý víkend, je to malé historické městečko plné památek. K návštěvě rozhodně doporučujeme místní synagogu a vedlejší přilehlý rabínský dům, za městem potom židovský hřbitov, cestu k němu lemuje zajímavé informační tabule o severočeských synagogách. Za návštěvu stojí taky známé ptačí domky a procházka kolem hradeb.
 
Iva
Tip na výlet
Pokud navštívíte krásné město Úštěk, doporučuji ještě 3 km vzdálený Srdov, kde je zookoutek a malé preparátorské muzeum. Pan majitel předvedekrmení jelenů, muflonů, koz a divokých krocanů s velmi zasvěceným výkladem.TZ tu sice nemají, ale ten kdo se nebojí, může jako bonus dostat polbek od jelena
 
Standa
Dostupnost
Známka zakoupena v Galerii U brány, k dispozici též známky Helfenburk, Ostré a Ronov. IC otevřeno ve všední dny, ale v čt odpoledne zavřené.
 
Petra Hronková
Petra Hronková
pěkné město
TZ jsme koupili v infocentru. Pěkné městečko. Navštívili jsme muzeum čertů a taky byli kouknout na ptačí domky. Víc jsme toho nestihli, ale když se zadaří, přijedem sem znovu...
 
Róbert Fabian
Róbert Fabian
Úštěk
Opravdu malebné městečko a ptačí domky jsou prostě neuvěřitelné. Měli jsem štěstí na majitele, který nás pozval dál a dozvěděli jsme se zajímavou unformaci, že domky nebyli postavené italskými dělníky, jak se uvádí v různých zdrojích :)

Jinak IC klasicky jako v celé ČR v neděli zavřené (už s tím někdo něco udělá?), naštěstí v galerii u brány ji měli.
 
jerry720
Úštěk.
Návštěva v sobotu 01. 09. 2012. Opravdu malebné městečko, právem vyhlášené jako městská památková rezervace. Exteriéry městečka se objevily i v několika filmech, kdo se bude pozorně dívat a hledat, tak zde najde místa, kde se točily např. Rebelové nebo Kolja. TZ jsem bez problémů sehnal v "Íčku" na náměstí, kousek od kostela.
 
pavel
velmi malebné městečko asi šestnáct km od Litoměřic opravdu stojí za vidění,byl jsem zde akorát,když se zde konalo ,,dobývání města Ůštěku piráty,,na vodní hladině zdejšího jezera-opravdu jako námořní bitva-výborné světelné a zvukové efekty-akorát to přišlo na den ,kdy ve FRANCII slavý dobití Bastily,opravdu jen náhoda?Krásné hrázděné domy se dřevěnými štíty a na nich ornamenty,kostel ,synagoga ,hrad,zdejší zbytky opevnění,Ostré-poutní místo a hrad Ronov,to je spousta věcí,které lze zde vidět do pár km-Ostré dva km a hrad Ronov čtyři a samozřejmě koupání ve zdejším jezeře stojí za to! tyhle TZ jsou opravdové poklady!
 
Petr Š.
Úštecké Velikonoce
Známku jsem sehnal bez problémů na jednom stánku na velikonočním jarmarku "Úštěcké Velikonoce". Prodávající měl i jiné známky z nejbližšího okolí. Prodával také "turistické magnety" (za 30 Kč - v infocentru jsem je pak objevil za 28 Kč...). Turistické známky bylo možné sehnat také v infocentru na náměstí (sobota, cca 15 h.). Úštěk (a jeho okolí) je krásné místo. Doporučuji k návštěvě!
 
Tatík
Turistických známek dostatek v galerii U brány (ta je ale zbouraná). Otevřeno i v neděli od 9,00 hodin! Prodával dědeček a moc jsme se toho od něj nedozvěděli. V dnešním krásném počasí jsme ale v pohodě zvládli Helfenburk i Ostrý (známky též v galerii).
 
gallisek23
PĚKNÉ
Včera jsem byl s rodinou na výletě na Úštěku. Jelikož hodně pršelo tak jsme si město neprošli. Tz jsem zakoupil v Galerie a měli tam hodně TZ a taky 1603 Ostré Barokní poutní místo, 1375 Hrad Ronov. Všem kdo bude na Úštěku tak doporučuji navštívit muzeum čertů. Dětem se tam moc líbilo a opravu to stojí vidět na vlastní oči.
 
Jana Čtveráková
TZ v galerii u brány bez problémů. velmi milá paní pokladní, mají TZ Ronov, Helfenburk, Poutní místo Ostré, Úštěk.
 
HonzaB
Tip na výlet - Úštěcká šatlava
Pro rodinný výlet doporučuji návštěvu místního muzea Úštěcká šatlava. Byli jsme tam včera a děti byly moc spokojený. Hlavně se jim líbila expozice v přízemí, kde je nádvoříčko s řemeslnými krámky (mincíř, mýdlář, kameník, řezbář) a perníková chaloupka s loutkovým divadlem. Dostali každý dva malé dárečky a mohli si vyzkoušet vodění loutek. Super byl taky sjezd po dobové dřevěné skluzavce do zbrojnice, kde si mohli třeba potěžkat meč. Ve sklepení byla ukázka mučících nástrojů ale to už se všem děcká nelíbit nemusí ..... (hlavně asi pro holčičky to moc není). Ale celkově to bylo fakt moc prima. A maj tam otevřeno po celý rok, takže lze návštěvu absolvovat i v zimě.
 
Jakub
Nádhera
Tohle město vřele doporučiji.Je to přímo skvělý.Výlet to byl skvělej ale mrzelo me,ze jsem si některý památky nemohl vyfotit.Protoze to tam zaterasily auta.Ale jinak Doporucuju.
 
Jakub
Nádhera
Tohle město vřele doporučiji.Je to přímo skvělý.Výlet to byl skvělej ale mrzelo me,ze jsem si některý památky nemohl vyfotit.Protoze to tam zaterasily auta.Ale jinak Doporucuju.
 
Adam Slezák
I o svátek v neděli byla slečna v infocentru. Vše v pořádku, známek dost.
 
skodik.mamlas
Dnes v Galerii U Brány...dobrý úlovek.Koupil jsem placky na hrad Ronov,na Úštěk a na Ostré.Ještě měli na Helfenburg,všeho plný stojánky.
 
David B.
Čertí muzeum
Městečko Úštěk znám jen kvůli koupání,ale naposledy jsem si tam udělal výlet a byl jsem mile překvapen malebností.Navštívil jsem Čertí muzeum,super,super,super,vřele doporučuji,super prohlídka,super výklad,to se prostě musí vidět!
 
Fanda
Ahojkyi, díky moc za zprávy.V neděli se vypravujeme na týden do Úštěku. Alespoň vím, co všechno stojí za podívanou.
 
AFIk
Tak jsem po roce opět navštívil Úštěk a byl jsem překvapen.Městský hrad je sice bez střechy,jenže se intenzivně pracuje na nové. KOnečně byly podniknuty kroky k jeho záchraně.Jinak všechny TZ v dostatečném množství v infu
 
jirkacek
Kouzelná babička a Ptačí domky
Dne 29.6.2008 jsme během dovolené s rodinou navštívili toto městečko a strávili jsme zde 3 hodiny. Po obědě jsme si na Mírovém náměstí prohlédli z venku kostel a šli do Galerie ,,U Brány" , kde nám ochotná paní ( kouzelná babička ) pověděla zajímavosti o historii města a poradila kde najdeme ,co jsme hledali . Vě městě kromě kostela jsou historicky cenné tzv. Ptačí domky - bývalé obydlí italských dělníků, kteří zde stavěli železnici , dále Židovská synagoga,vedle níž v gotickém sklepení můžete shlédnout výstavu pohlednic. Prohlídku města jsme završili návštěvou Pikhartské věže , posledního zbytku městských hradeb. V této věží straší čerti ...alespoň tedy o prázdninách,...a nejen ve věži můžete vidět výstavu čertů, ale průvodce Vás zavede i do protějšího domu, či spíše do jeho sklepení a nehodné lidičky zavře do klece. Vykoupení je drahé, manželka však byla vysvobozena...!!! Od průvodce dostanete pěkné razítko, kam je libo. Určitě se běžte do věže podívat. Ve městě je velmi dobré značení cedulkami a o víkendu Vám poradí kouzelná babička v galerii ,,U brány . " Děkujeme , babi...
 
Stoupa
TZ bez problémů v galerii, sežene se tam i Helfenburk a Ronov...jak už tu bylo psáno, velmi ochotná a upovídaná babča vám poví, cokoliv vás bude z okolí zajímat :-) příjemná návštěva
 
Ondřej Sýkora
K dostání v místní galerii. Hned ve dveřích mně uvítala šupr babča, která hned mile a ochotně začala vyprávět o místní historii a okolí. Nedalo se zde nic nekoupit :-). Vřele doporučuji.
 
Pinďa
Galerie
Mohu potvrdit Kežiho příspěvek. Se starou paní, bývalou učitelkou, jsem se zakecal tak, že mě zavřeli cukrárnu naproti gelerii, kam jsem se chtěl také vydat na obhlídku. V prodeji mají TZ 403, 446, a 1375. Bývalé paní učitelce do osmdesátky ještě pár let chybí. Prostě je to dáma v nejlepších letech. Nedaleké náměstí i jeho okolí určitě stojí za bližší prohlídku.
 
Keži
Úštěk
Placka v SO odpoledne dostupná v galerii U brány.Velmi příjemná paní hned vypráví o všem z okolí,tipnul bych jí přes 80.let.Ve svých 44 jí závidím její vitalitu-gratuluji.V prodeji ještě další dvě TZ:446-Helfenburg a 1375-Ronov a spousta pohledů a jiných tur.průvodců a zajímavostí.
 
Kolodějská smečka
Doporučujeme toto nádherné město k návštěvě
 
monika
Mohu vřele doporučit, turistickou známku jsem zakoupila v v gakerii Ubrány, byla tam velmi příjemná stará dáma, která vám poví o místní historii.
 
Keži
Úštěcké velikonoce
Známa dostupná bez problémů v Galerii pod branou v SO a NE od 13.17 hodin.OÚ Úštěk a Infocentrum Úštěk jsou o víkendu zavřené.
 
TortugaPearl
V Úštěku stojí za zhlédnutí i nově opravená synagoga - doporučuji! :-) Jen najít hospodu, kam zajít na oběd, jeltrošku problém - nakonec však restaurace na náměstí (naproti domkům s malovanými štíty) se svojí zelňačkou za hubičku nezklame! :-)
 
simsmania
ustek
ustek jako mesto nestoji za moc ale za to je tam uzasny prirodni jezero CHmelar kde je krasna voda a klouzacka a kdysi tam byl i tobogan ale drahej 1 jizda za 5 kc ale ten tobogan uz zrusili.pobliz usteka je taky zricenina hradu Helfenburg a ten je fakt dost peknej.
 
Gabi
Moc pěkné městečko
a s bohatou historií! Určitě stojí za návštěvu. Známka města i nedaleké zříceniny hradu Helfenberk bez
problémů k dostání v Infocentru na náměstí vedle kostela. Za vidění stojí i kostel (?) v Ostré na kopci se
dvěma věžemi, který je vidět daleko široko. Bohužel je to tam dost zarostlé a ani turistická stezka tam nevede
a není to nijak označeno.
 
Stanly
Moooc pěkný výlet.Dneska tu byl jarmark.Všude plno stánků s ručnímy výrobky.
 
Linda a Vašek Kozukovi
Známky měli v galerii, protože infocentrum (jež je spojené s knihovnou) bylo zavřené s omluvným papírem
"Jsem ve volební komisi". Asi nesehnali náhradního prodejce známek. V galerii velmi příjemní lidé,
mnoho pohledů a vedle prospektů o Úštěku (které prodávají) nám byla zdarma nabídnuta velmi výživná brožurka o
městě - z roku 1981:-))
 
Danča
Známku v galerii u brány, pokud bude zavřená, zkuste paní v protější cukrárně, měla klíče a známku nám ochotně
prodala.
 
Kozel
V IC známku neměli (měli pouze TZ 446 Helfenburk),v galerii,jež je otevřenav so i ne měli obě.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek