Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 351 - Úzkokolejka Nová Bystřice


Popis

Úzkorozchodná trať Jindřichův Hradec - Nová Bystřice..

Mapa

Navštívil jsem Úzkokolejka Nová Bystřice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Nádraží, Nová Bystřice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
TIC, Mírové náměstí 54, Nová Bystřice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°1'8.23"N 15°6'38.95"E
Hodnocení:
2.865
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 351 - Úzkokolejka Nová Bystřice


03.08.2023 - dostupná bez problému
05.07.2023 - dostupná bez problému
14.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
V infocentru již nekoupíte.Úzkokolejka je prý v insolvenci.
 
Štěpán Šafařík
Štěpán Šafařík
TZ
Známka zakoupena v infocentru za 40 KČ.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v infocentru v Nové Bystřici.
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
Jízdní řád
TZ koupena přímo na nádraží. Mají tam i pěkné občerstvení a různé suvenýry. Muzeum úzkokolejky momentálně zavřené. Vlaky nejezdí moc na čas, tak nepočítejte s návazností na jinou dopravu. Jsme tu na dovolené, jeli jsme motoráčkem několikrát a vždy zpoždění 8 - 50 minut. Ještě doplním ceny parního vlaku: 540 dospělý, 280 dítě.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1. 9. 2019
TZ jsme koupili v ičku a jeli na nádraží k těm úzkým kolejím. Je tam i muzeum pro nadšence těchto železničních ojedinělostí.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Jsem se pokoušela zakoupit již minulý rok v září, ale jelikož nás napadla taková pošetilost - jet na výlet v sobotu... íčko v Bystřici bylo zavřené.

Známka dnes zakoupena na nádraží v Jindřichově Hradci spolu s 350.
 
Alka
Nezapomenutelná cesta
Trasu úzkokolejky směrem na Novou Bystřici jsme projeli motoráčkem. Vzhledem k tomu, že šlo o první spoj z Jindřichova Hradce, jeli jsme ve vagóně téměř sami a byl to zážitek. Do poslední minuty před výjezdem byl stav vozů a jejich podvozků kontrolován místními zaměstnanci. Poté, co jsme vyrazili přišel pan průvodčí a prodal nám jízdenku přímo ve voze (jinak zřejmě možno koupit i přes internet, na parní vláček se doporučuje rezervace předem). Okolní krajina je krásná, cestou jsme minuli několik vesniček, kde na nás nadšení obyvatelé či turisté mávali, projeli lesy části České Kanady, viděli živou srnku i "Památník Járy Cimrmana" u zastávky Kaproun. Ač cesta trvala o něco déle a vagónky se trochu kolébaly, určitě na ni jen tak nezapomeneme...
 
Standa
Dostupnost
Známka zakoupena v prodejně JHMD na nádraží v Jindřichově Hradci. Dostupná též v muzeu na nádraží v Nové Bystřici (v sobotu 20. května bylo otevřeno, i když webové stránky avizují opak).
 
Eva Pokrývková
Eva Pokrývková
dostupnost
Známka zakoupena na nádraží v J.Hradci
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Výlet parním vlakem
Nádherná projížďka parním vlakem po úzkokolejce z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Známka zakoupena na nádraží v JH.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
dostupná v infocentru v Nové Bystřici.

Otevírací doba (15. 6. - 15. 9.)
PO - PÁ 9 - 17
SO 9 - 16
NE 9 - 13
 
Miroslav Nastoupil
Miroslav Nastoupil
Známka
Zakoupená na nádraží J.Hradec.
 
Honza H.
Jeli jsme z výlovu Rožmberka přes Jindřichův Hradec. Jelikož mi chyběli pouze VTZ, tak jsme se pro ně zastavili. Vagon zavřený a nedobytný. Naštěstí jsem známky sehnal v ČD Centru. Mají tam i 350 a 351. Hodně štěstí.
 
michlajz
TZ č. 350 i 351 jsem sehnal ve vagoně JHMD v Jindřichově Hradci, kde jsem koupil i jízdenky na úzkokolejku, ty staré z tvrdého kartonu. V IC v Nové Bystřici jsem viděl pouze známku č. 351. (samozřejmě ještě 617, 1509, 1520)
 
Mipix
Parádní úzkokolejka, mimo sezónu jezdí úplně prázdná, máte celý vlak jen pro sebe a kocháte se krajinou. Trať do Bystřice je asi hezčí než do Obrataně, vede více lesem. TZ k mání třeba na nádračí ČD v Hradci nebo JHMD v Kamenici, když je v Bystřici ještě zavřeno.
 
Milan
TZ zakoupena v info Jemnice.
 
Pes
A naopak známka novobystřické úzkokolejky k dostání na nádraží v Kamenici nad Lipou :-)
 
Exák
Nádraží
Na nádraží nám omylem prodal známku úzkokolejky Kamenice n.Lipou č.350. Zjistil jsem to až pozdě a nechtěl jsem se vracet. Nakonec jsme ji náhodou koupili v íčku v Jemnici!
 
Martin
Známku jsem sehnal v novobystřickém IC společně s no. 617 Nová Bystřice, no. 1509 Česká Kanada a no. 1520 Kámen republiky. Zkoušel jsem to i na nádraží, bohužel to bylo zamčené. Což mě zamrzelo, pač jsem si brousil zuby i na no. 350 :-)
 
Libor
21.08.2010 - TZ v IC v Nové Bystřici, pěkný výlet pro děti - vagónky tažené parní mašinkou (odjezd z nádraží v Nové Bystřici ve 12.10), ale je možné jet i moderním motoráčkem
 
jerry720
Úzkokolejka
Jízda vláčkem po úzkokolejce je fakt zážitek, zvlášť když je tažený parní lokomotivou. Já jsem se takhle svezl v pondělí 16. 08. 2010 z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce, a i když nebylo zrovna ideální počasí, tak výhled do krajiny byl bezvadný. No a zastávka Kaproun-nádherné místo v lese, kde najdete i pár zmínek o českém géniovi, Mistrovi Járovi Cimrmanovi-víc neprozradím:-) TZ jsem bez problémů zakoupil v pokladně na nádraží v Nové Bystřici, měli tam i TZ No. 350.
 
Pinďa
pokračování Rakouskem
Bystřickou větev úzkokolejky je možné prodloužit i jízdou na území Rakouska. Konečná stanice je v Litschau, vzdáleném cca 12 km a dojet můžete až do Gmündu. Původně se plánovalo propojení obou větví, ale po zániku Rakousko - Uherska se od původního plánu upustilo. Zpáteční jízdenka stojí 15,- Euro, kola se přepravují zadara.
 
Matej
skvěléé
v roce 2008 jsme tam byli a vylet vláčkem byl opravdu skvělý až do zastávky kaproun známka byla dostudná bez potíží
 
Petr M.
Doporučuji vystoupit na zastávce Kaproun :)
 
Jana
Na 1. máje zavřeno v I-centru i na nádraží, předstože vlak měl jet za chvíli. Známka je vidět pouze přes sklo...
 
Veronika
Jízda mašinkou byla úžasná. Jeli jsme z Jindřichova Hradce až do Nové Bystřice a nazpátek. Po pravdě, bylo toho zbytečně moc... Jo a na zastávce v Nové Bystřici je udělaný bufet z takové "šopy". Pokud se tam rozhodnete jíst či pít, tak si raději dejte pozor na pána co vyřizuje objednávky. Pokusil se jednu z naší bandy natáhnout na hůl... Když to udělal jednou, určitě se pokusí zas. TZ dostupné všude! V Jind. Hr., v Nové Bys. a dokonce i v jídelním voze mašinky.
 
Pinďa
Razítko
Ve vagonku na kraji jindřichohradeckého nádraží nemají jenom jízdenky na úzkokolejku, TZ, VTZ, pohledy a spoustu dalších propagačních materiálů, ale také razítko. Je táááákhle velké. Vyzkoušejte a taky budete čubrnět.
 
JHMD
K datu 25.7. 2007 jsou již bez problému dostupny turistické známky, i výroční.
 
JHMD
Turistické známky 110 let Trati JH-NB
Turistické známky, které jsou zde momentálně k dostání jsou pouze výroční. Ke 110 letům úzkokolejky, situace je k datu 22.7. 2007, ovšem dle informací od paní pokladní lze ta klasická zakoupit v JH.
 
Eda
Jízda v historickém vláčku taženém parní lokomotivou je skutečně nezapomenutelným zážitkem, který mohu každému jen doporučit. Avšak pozor - je dobré si v něm s dostatečným předstihem (aspoň 1 - 2 dny, raději ještě dříve) místo zarezervovat (přímo na JHMD - viz webové stránky).
 
Pinďa
Doplnění předchozího
Novinová stánek je před nádražní budovou v Jindřichově Hradci. Nějak jsem to o kousek níž zapomněl napsat.
 
Pinďa
Známky prodávají i v novinovém stánku u nádražní budovy. Mají obě větve. Bystřickou i Obrataňskou a VTZ 100 let.
 
Ivana
Plně souhlasím s předchozím příspěvkem, jen jak ještě přítel dodal.. Je to skvělý kolotoč i pro dospělé (ale oproti klasickým kolotočům mnohem levnější..) Jen škoda, že naučná stezka z nádraží Senotín do stejnojmenné vesnice již zřejmě nefunguje. Z osmi cedulí jsme našli pouze 4 a to tři ve vesnici a jednu na nádraží...
 
Pinďa
Jízda parním vlakem s historickými vagónky je opravdu veliký zážitek. Vlak s vámi cloumá, každý kdo se vyskytne poblíž tratě zamává, případně zamáčkne slzu dojetí. V bufetovém voze vám prodají vychlazený lahváč a můžete se kochat pohledem z otevřených dveří, oken, či plošiny vozu. Rychlost jízdy nedosahuje rychlosti běhu finišujícího Zátopka a když rostou houby, můžete je za jízdy sbírat. Na každé větší zastávce běhá okolo mašinky pomocník s olejničkou a mašinka si spokojeně kouří. Prostě skvost! A cena jízdenky? Komu by se zdála vysoká, ať si uvědomí, že když vykouří o 3 krabičky spart méně, bude na svých. Jo a abych nezapomněl. Berou i kola, kolobrndy a kočárky. Pokud někomu neslouží nohy a musí při chůzi sedět, jistě se najde několik velmi ochotných rukou, které vás i s vaším vozíkem vyzvednou na palubu a poté pomohou na pevnou zem.
 
Mila
Když se trefíte do otevírací doby (v září jen o víkendu a to cca 3 hodiny denně), tak je za 30 Kč známka vaše.
 
Eda
Podle mého zjištění mají známku na třech místech:1) Nádraží Nová Bystřice;2) Infocentrum Nová Bystřice
(náměstí);3) Pokladna JHMD Jindřichův Hradec (ve vagónku za jindřichohradeckým nádražím).Koncem
července se daly TZ sehnat na všech uvedených místech.
 
Ardbena
Známku prodávají i v IC na náměstí a mají jich tam dostatek!
 
Karel
Nemam co bych dodal , prectete stare prispevky. Plne se s nimi stotoznuji.
 
Cenda
Prodej znamky
Znamku prodavaji i v informacnim stredisku na namesti (spolu se znamkou Nove Bystrice).
 
Jitka
Uzkokolejka
Jizda uzkokolejkou urcite stoji zato. Cesta vede nadhernou krajinou, dost casto i lesem. O vikendech pres
prazdniny jezdi stara parovka spolecne s drevenymi vagony. Nadhera! Behem komunisticke ery byla tato trasa v
dezolatnim stavu. Po odkoupeni do soukromeho vlastnictvi (www.jhmd.cz) se vsichni snazi, takze je dobre se
svezt a financne je tim podporit. Je to supr.
 
Cinca
Jízda úzkokolejkou je nádherná,ovšem chcete-li známku,musíte se trefit do otevírací doby pokladny na
nádraží!!Vždy chvíli než odjíždí vlak.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek