Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 590 - Valdštejnská lodžie


Popis

Chráněný park Libosad mezi Valdicemi a Jičínem. Alej s 1200 lipami vede k barokně-klasicistnímu letohrádku, postavenému pro Albrechta z Valdštejna.

Mapa

Navštívil jsem Valdštejnská lodžie

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Café Loggie, Sedličky 4, Jičín (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Valdštejnská Lodžie, vstup (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°26'58"N 15°22'42.44"E
Hodnocení:
2.591
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 590 - Valdštejnská lodžie


10.12.2020 - dostupná bez problému
06.08.2020 - dostupná bez problému
26.06.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Viktor Blinka
Viktor Blinka
TZ
Známka dostupná v TIC na náměstí v Jičíně.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Koupena v kavárně přímo v Lodžii
 
wenzel
Valdštejnská lodžie
TZ je k dostání také v jičínském IC, odkud jsme se právě na Valdštejnskou lodžii vypravili. Za procházku určitě stojí alej s cca tisícovkou lip, která spojuje Jičín s Valdicemi. Na lodžii je kavárna, kde se dá domluvit i komentovaná prohlídka. Vstupné je dobrovolné.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Krásná stavba se zahradou kde se dá posedět a něco si dát .
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Známka zakoupena v IC města Jičína.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
Re: TZ
Jo a na blízký židovský hřbitov nemusíte, pokud si nevyzvednete klíče od brány v IC... Okolo je 2,5m kamenná zedˇ, takže jinak nic neuvidíte.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Valdštejnská lodžie
Známka zakoupena v IC města Jičína.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Procházka cca 2 km z centra Jičína Valdštejnovou lipovou alejí až do chráněného parku Libosad mezi Valdicemi a Jičínem. Zmíněná alej s 1200 lipami vede k barokně-klasicistnímu letohrádku, postavenému pro Albrechta z Valdštejna. Velmi rozlehlá zahrada je udržovaná. Na lodžii zrovna probíhají práce a je obehnaná lešením. Uvnitř jsou umístěné fotografie nebo piána. V hlavním sále se nachází čtvercové stolové sezení s obrázky či informacemi o historii, astronomii, matematice atd.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Valdštejnská lodžie
Turistická známka koupena v jičínském infocentru na náměstí. K lodžii jsme se vydali krásnou procházkou lipovou alejí, která si myslím by mohla mít vlastní tur. známku. Projít se alejí na podzim musí být super. Alej se táhne k lodžii necelé dva km, klidnou chůzí cesta trvá tak půl hodiny. Lodžie se nachází v pěkně upraveném parku, stavba je to docela impozantní, šok nastal když jsme se podívali do interiéru lodžie. Uvnitř rozlmácený a zchátralý interiér, v jedné mísntnosti nějaká výstava , jinak všude samé piána. Docela šok pro mě, zvenku vás ani v nejmenším tohle nenapadně, že uvnitř to bude vypadat takhle. Za lodžií malá kavárna s velmi milou obsluhou.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Zakoupeno v infu v Jičíně
 
Marta Marková
Marta Marková
V rekonstrukci
Valdštejnská lodžie byla v rekonstrukci a nepřístupná. Známka zakoupena na náměstí v Jičíně.
 
Mirek
Bez problemu zakoupeno v Infocetru na Jičínském náměstí - Lodžie byla volně přístupná, v nekterych castech probíhala výstava o její opravě - žadný personal kroně zedníků jsem nezahledl. Doporučují udelat si vylet na blízký vrch Zebín - nebudete litovat Kapicka na skale a uzasný výhled stojí za to ale pozor stoupaní je kratké ale opravdu strmé.
 
Tatík
Cesta alejí i v dnešním parnu byla příjemná, jen to chtělo kolečkové brusle. Turistické známky prodávali u pultíku na dvoře, zbytek místa kromě parku je staveniště. Už dlouho a vypadá to, že dlouho bude.
 
Libor
17.04.2011 (ne) - TZ dostupná v galerii u IC na náměstí (pěkná výstava pro děti: Rumcajs a spol. a zdarma!) i v muzeu na zámku, samotný interiér lodžie do konce dubna uzavřen, nicméně do parku a přímo k ní se lze dostat
 
Burgin
Valdštejnská lodžie 7.ledna 10
Velice vstřícný přístup kastelána. Fajn procházka zahradou kolem lodžie, zakončená výstavou harmonizačních a léčivých obrázků pořádanou v přilehlé budově. S TZ žádná potíž.
 
thief
lodžie
Návštěva je vhodná jako krátká zastávka na cestě. U lodžie je malý park, kde si můžete odpočinout. Samotná lodžie je už dlouho v rekonstrukci, takže nejzajímavější je právě ta monumentální část, která je na známce.TZ nám prodal pán co bydlí v domě na dvorku. Psa se nebojte, ignoruje vás. :-)
 
jirkacek
Zklámání z Lodžie
Dne 28.8.2008 jsme navštívili toto místo a byli jsme zklámáni z toho, co zde bylo k vidění. Samozřejmě je to nedokončená stavba, ale její využití je bídné. Naše představa byla, že v budově najdeme třeba plány Valdštejna jak by celá stavba měla vypadat , ale byla zde jen výstava obrazů. Koupili jsme tedy známku a pohled, razítko jsme dostali v infocentru v Jičíně ( pěkné ). Prošli jsme si malý park , shlédli poustevníka a jeli do Jičína. Alej je ale úchvatná.
 
vláďa
Putování za Rumcajsem
Dnes se uskutečnil pochod a známka byla dostupná jak ve Valdštejnské lodžii tak i v infocentru v Jičíně.
 
JirkaK
Jičín jsem navštívil letos v srpnu. Velice jsem chtěl k lodžii. Paní v infocentru, když jsem se ptal, tak říkala, že je tam průvodce, že je dnes otevřeno (středa). Zeptal jsme se jak daleko je to z náměstí. Odpověděla že 2 km. Šel jsem alejí, kterou nechal vysadit Albrecht z Valdštejna. Když jsem došel k lodžii hledal jsem vstup a bylo zavřeno. Tak jsem párkrát zazvonil a nikdo. Až později jsem zjistil , že mají otevřeno od čtvrtka do neděle. Paní v infocentru mě docela naštvala, jelikož díky tomuto (zbytečnému) zdržení jsem nestihl hrad Trosky. Doufám, že se s tím ještě někde nesetkám , že někde v infocentru nebudou vědět otevírací dobu. Musel jsem si TZ objednat.
 
Béďa
Valdštejnská lodžie
TZ- 10.10.2007 v dopoledních hodinách po zazvonění bez problémů.Ochotný kastelán ještě nad rámech svých poviností podrobně vysvětlil cestu na rozhlednu Milohlídka (Čeřovka).
 
netopýr František
Známky 26.8.2007 doprodány den před mým příchodem, dle vyjádření pana kastelána jsou další objednány, čeká je každým dnem. Objekt i přilehlý park rozhodně stojí za prohlédnutí, správce ochotně podl zasvěcený výklad i jednomu osamocenému návštěvníku.
 
Michal
???
Tak jsme na svém okruhu Jičínem dorazili k Valdštejnské lodžii. Objekt je prý v rekonstrukci, ale nevím nevím. Spíš to vypadá na totálně zdevastovaný objekt. Uvnitř jsme nikoho kromě bernardýna nenašli, na "nádvoří" jsme se téměř bali vstoupit, vypadalo to jako po odchodu sociálních skupin. A to normálně byla otvírací doba.Jediné, co asi stálo za prohlídku, tak byla ta zahrada, ta byla hezká.Tak nevím, jestli by toto místo svou známku mít mělo, alespoň po dobu rekonstrukce. Už jsem viděl více lepších míst bez známky a v lepším stavu než toto.
 
kafu
Valdštejnská lodžie
Od namětí v Jičíně jsem šel po směrovkách až k lipové aleji - ale potom se směrovky vytratily.Naštěstí jsem se zeptal ochotného pána a ten mi řekl,žemusím projít celou alej a že až na konci se Valdštejnská lodžie nachází...A to jsem se zděsil-věděl jsem ,že alej je dlouhá necelé dva km. a že na to mám jen dvacet minut,nebotˇ jsem byl na rozchodu.Po chvíli jsem se spocený dostal k cíli.Prošel jsem branou,ale nikdo tam nebyl.Ocitl jsem se na nějakém nádvoří a velmi jsem uvítal,když jsem na druhém konci zahlédl WC.Jak jsem z WC vylezl,chtěl jsem zklamaně odejít.Když jsem byl uprostřed nádvoří,zahlédl jsem psa -asi bernardýna či co to bylo a blížil se ke mně.Jediné,co mě napadlo bylo vylézt na strom,který stál asi tří metry odemne.Při běhu jsem se málem propadl do studny,které jsem si nevšiml.A konečně jsem se dostal ke stromu-už jsem ne něm málem byl,když ze dveří vyšel nějaký průvodce a hleděl na mně ,jak na vola.(Asi si myslel,že jsem demoliční služba a chci mu strom vyvrátit.)Rychle jsem slezl ze stromu a zeptal jsem se jestli nemá TZ.Po chvilce váhání mi ji prodal a já spokojeně kráčel vstříc dalšímu dobrodružství...
 
Lily
Čekat a čekat
Minulý týden jsme jeli na lodžii při pobytu v Jičíně. Na první zazvonění a druhé a třetí nikdo neotevřel. Rozhodli jsme se projít si park, a jelikož právě barvili poustevníka, viděli jsme ho zblízka. Pak už jsme se chystali odjet a naposledy zazvonili. Otevřela poměrně pochybně vyhlížející paní (mysleli, jsme že tam nikdo není když je střed) a Z nám nakonec dala, ale za tu námahu to skoro ani nestálo...
 
p@p@ t.
"Ochota sama"
Přijeli jsme v neděli cca v 10:00, cestou do bazénu vlastně jenom pro známku, protože jsme tam byli vloni v září (otevřeno jen přes prázdniny) a prošli si nádhernou zahradu (s unikátním železničním přechodem :-) ). Na zazvonění mi bylo otevřeno jakousi paní, která v žádném případě nechtěla slyšet mou velmi slušnou žádost, že chci koupit jenom turistickou známku, protože cituji "my tu teď máme výklad, musíte si počkat tak půl hodiny". "Ochota a zájem o kšeft" jí přímo čišeli z očí. Tak už jsem ztratil trpělivost a víckrát mě tam neuvidí.
 
bublifuk
15.7.
v 11.00 zavřeno, asi 15 lidí čekalo. Já ne.
 
janek
K lodžii nám krásně vysvětlili cestu v muzeu, a tam už jsme se dozvonili na kastelánku a známku obdrželi.
Jinak je lodžie v rekonstrukci a na prohlídku jsme se neptali.
 
Luboš Čmuchal
TZ není ale jakmile bude okamžitě ji mám
V sobotu 8.10.2005 jsem opět byl u Valdštejnské lodžie, venku hrající si děti mě informovaly, dříve než jsem
zazvonil, že není nikdo doma. V seznamu k prodejním místům TZ je u této TZ tel. číslo na kastelánku, které
vyskoušel. Paní kastelánka? si poznamenala moji adresu a tel. číslo a v okamžiku, že TZ dojdou mi ji, prý
ochotně pošle. Sezona ve Valdštejnké lodžii totiž k 30.9.2005 skončila.
 
Pavel.S
TZ získána bez problémů, k tomu i pohled. Prohlídka pro jednu osobu se nekonala. Prý při větším zájmu. Přesto
jsem byl vpuštěn do Lodžie, abych si tuto zajímavou památku zběžně prohlédl. Uvnitř to to tedy vypadalo jako
ve zřícenině hradu, ale zvenčí už to bylo o něčem jiném zvláště s parkem okolo. Zajímavá byla i poustevna.
Otevřeno od června do září od 09.00 do 16.30 hod.Z Jičína jsou to od brány 2 km dlouhou alejí pěkná
procházka. Z vrcholu brány je na alej nádherný pohled - jak podle pravítka.
 
Angel
Pokud je Lodžie zavřená, stačí zazvonit na kastelánku a ta známku ochotně prodá. Pokud máte problémy se
známkou, stačí napsat. Zjednám nápravu.
 
raf
Poznámce o nedostupnosti se nedivím. Na webových stránkách této unikátnípamátky je uvedena otevírací doba
od úterý do neděle od 9:00 až do 16:30.V neděli od 9:30 do 10:00 však v lodžii bylo mrtvo.
 
Ruda a Zuzka
Lodžie v zimě
Celý komplex Valdštejnské lodžie a přilehlého čestného dvora je v rozsáhlé rekonstrukci. Návštěvu této
hodnotné památky jsme si předem telefonicky domluvilli s p. Vackovou, která byla velice ochotná, podala nám
informace o tomto areálu, pustila nás do místnosti, kde je malá výstavka nálezů a fotografií, které se
vztahují k tomuto místu a prodala nám turistickou známku. Nerozumíme proto předchozí poznámce, že je známka
"zcela nedostupná." Stačí si sehnat kontakt na p. Vackovou na stránkách k8 a domluvit se s ní na
návštěvě.
 
Lada
Místo pěkné, ale známka zcela nedostupná. V Jičíně ji taky nemají. Kamarád říkal, že už se ji snažil sehnat
několikrát a bezvýsledně.
 
Luboš
V pondělí mám smůlu
V pondělí 23.8.2004 jsem byl u Valdštejnské lodžie v Jičínském libosadu a TZ jsem nesehnal. 1) otevřeno jen
čtvrtek-neděle ale 2) na dveřích vysela velká cedule Turistické známky NEJSOU, takže jsem ani na paní
kastelánku Vackovou neklepal či jinak se nedožadoval TZ.
 
Karel
Bohuzel otevreno pouze ctvrtek az nedele , jinak musite zvonit a nejcasteji vam otevrou jen delnici , kteri
nic nevedi :( Skoda
 
Gábina
lodžie
TZ prodává kastelánka, popřípadě o víkendech a o prázdninách archeologové - brigádníci. V případě, že se na
nikoho nedozvoníte, tak v galerii na náměstí (vedle info centra) sedí milá starší paní, která vám ochotně dá
na kastelánku telefon. Zavoláte a smluvíte si čas... Pohoda.
 
Kamila a Tomáš
Staveniště
Průčelí lodžie je působivé. Zbytek stavby působí jako velké staveniště. Označení známkového místa zde bylo,
ale kolem jen dělníci a nikdo jiný. I po zvonění na označený zvonek jsme se nikoho nedočkali.
 
J&D
Památka stále v rekonstrukci (a nejspíš ještě dlouho bude), ale i tak stojí za návštěvu. Pro známku stále
platí, že je prodává pí. Vacková - ideální je zazvonit na zvonek u hlavního vchodu (na schránce mají i logo
TZ). V rohu parku je obnovená poustevna. Tesně okolo Lodžie projíždí vlak na trase 041 (např. Jičín - Turnov),
hned vedle je stanice Jičín zastávka, ale určitě se vyplatí cca 2km cesta z Jičína alejí.
 
Vojta
Krásné místo, park a zámeček. Rekonstrukce jsou v plném proudu. Moc milí lidé, známka v pohodě dostupná. K
lodžii příjemná procházka z náměstí, nebo od bazénu- cca 1.5km.
 
Milka
Park krásný, stavba by potřebovala rekonstrukci. 19.7.2003 známka za 20,- bez problémů k sehnání. Otvírací
doba: So a Ne 9:00 – 12:00, 13:00 – 16:30
 
Řehák
Valdštenská lodžie v rekonstrukci
Lovecký zámeček je v rekonstrukci a je částečně přístupný jen o sobotách a nedělích v omezené hodiny. Obora
stojí za shlédnutí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek